Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: új Transmeta processzor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CsendPenge


CsendPenge
őstag

''A TM8000 órajelenként 8 utasítást tud végrehajtani a 256 bites VLIW architektúrának köszönhetően (ez ugyanis azt jelenti, hogy a processzor egy órajel alatt egy 256 bites utasítást tud ''
Ez volt az első, amitől elkezdett lefele indulni az állam.
''CPU 900 MHz-en, teljes terhelés mellett 6.8 W-ot fogyaszt.''
És ettől esett le hangos cattanással a földre. Egy ilyenről is lehetne teszt! Kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen mekkora szeletet tudnak majd ezzel kihasítani a tortából. Ha meg a paraméterek is valósak, akkor az sem kérdés, hogy van-e a tortán hab. :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#2) emvy válasza CsendPenge (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem hogy túl sokat, mert azért az Intel XScale is tud ilyesmiket.

while (!sleep) sheep++;

(#3) CsendPenge válasza emvy (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ezt az XScale dolgot nem fejtenéd ki bővebben? (mondjuk egy cikkben? :D) Komolyan, kellene egy cikk erről a szegmensről is, hogy képbe legyen hozva a nép...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) gergoke

Hát én nem jósolok nekik túl nagy jövőt... :
Nem igazán fejlődnek dinamikusan...

Meg én nem neveznék olcsónak egy 2500 dolláros gépet amiben Crusoe van. Tény hogy ennek a modelnek az árát nagy részben a 17es kijelző határozza meg.
De a cégek hülyék, szarul pozicinálják sztem a termékeket... az olcsó proci olcsó gépbe kellene hogy menjen... :)

(#5) TBB válasza CsendPenge (#1) üzenetére


TBB
tag

Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintme nem eszik azt olyan forrón...
Előbb lássuk a teszteket!
Nem szabad elfelejteni hogy ott van a CMS, ami nekem kicsit fából vaskarika. Olyan mint a Linuxon winfost futtatni vagy fordítva. Az egy darab x86 utasítást előbb le kell fordítani n darab TM utasításra, ergó a 8 utasítás egy órajel alatt nem = 8 x86 utasítással! ;]

szvsz a habot azért várjuk még meg.

(#6) Den válasza CsendPenge (#1) üzenetére


Den
veterán

A paraméterek szépek. Papíron. Mikor megjelentek a crusoek a notebook gyártók is lelkesek voltak, aztán a tesztek után az lett a vége hogy a legtöbb nem kezdett gyártani ilyen notebookot, amelyik kezdett az is csak sub-noteokat.

www.simson4t.hu

(#7) Bgs


Bgs
senior tag

A kasa homersekletetol fuggetlenul en azert szivesen osszeallitanek maganak egy kis modularis minigepet belole :)

(Mondjuk flash-es rendszer mini LCD-vel (akar MP3 player is lehet :) ), kivulrol csatlakoztathato IDE csatornakkal + VGA,audio kimenet; az egeszet egy osszetekerheto billentyuzettel :D )

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#8) Elrood válasza CsendPenge (#3) üzenetére


Elrood
őstag

XScale-t nem notebookokba hanem PDA-kba meg egyéb kis szöszökbe tervezték. A TMakárhányat meg pont a notebookokba:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#9) marcee


marcee
addikt

Én már megszoktam a 70 Wattos procikat, ha csinálnának - ha lehetne - ebből tizszeres teljesítményűt az már az én igényeimnek is megfelelne :(

\m/

(#10) Adi válasza Den (#6) üzenetére


Adi
senior tag

És ez elég nagy probléma IMHO. Minden ökör notebook-gyártó asztali procikat is pakol már ezerrel a gépeikbe, mert a sok hülyének a teljesítmény kell és nem érdekli a fogyasztás. Így pont a mobilgépek előnye veszik el. :(

ldm start-reconf primary

(#11) Den válasza Adi (#10) üzenetére


Den
veterán

Szerintem ez változni fog. Az utóbbi időben esett annyit a notebookok ára hogy most sokan bevállalnak noteszt. Amig nagyon drága volt, csak az vett akinek tényleg_mobil_gép kellett mert sokat cipelte, és sokat használta akkuról. A mostani tendencia viszont hogy sokan az asztali gépet cserélik le noteszre, és minnél bikább gépet akarnak. Aztán a használat közben jön a felismerés, hogy túl nehéz túl keveset megy aksiról, de az asztali gépet sem helyettesíti teljesen, aztán mikor bővíteni kéne és nem lehet akkor sokan visszapártolnak az asztalihoz, és noteszt legközelebb csak nagyon hordozható, aksiról sokáig üzemelő típust vesznek
Én ezeket a stádiumokat végigjártam. Amikor noteszre váltottam akkor a fícsörlistán csak a kijelzőméretet és a proci órajelet figyeltem :). Ma meg asztali gépet használok, noteszből pedig 1,5 kilónál nehezebb, 12 colosnál nagyobbat semmi pénzért nem vennék :)

www.simson4t.hu

(#12) indexolvaso válasza Den (#6) üzenetére


indexolvaso
csendes tag

Ha jól emléxem mikor elkezdték beharangozni a Crusoe-t az Intel sem volt rest és azonnal lépett is a Powerspeed?,Powerstep??(lehet, nem ez a neve) energiatakarékos megoldásával. Ezután aztán az IBM-es fickók meg is jegyezték, hogy ha másra nem is, de arra jó volt a Transmeta, hogy az Intel többet törödjön a processzorok energia fogyasztásaival.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Comdex: új Transmeta processzor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.