Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Megint csak azt mondom, hogy a marketingesek elbénázták, hogy az eszköz a fotókon nem egy összetettebb PDF doksit jelenít meg, hanem csak egyszerű szöveget...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) MaUser


MaUser
addikt

Valami link nincs az eszközről? Nem találok semmit róla (csak a régi változatáról), valamint a Connect Store-ban sem látok elérhető könyveket...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) Nagy Gábor válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Egyetertek veled, elbenaztak. Annyira, hogy a cikk szerzoje orulhetett, hogy egyaltalan tudott kepet szerezni. Mellesleg engem is erdekelne, mikor, hol es mennyiert (lesz) beszerezheto, es vajon mikor gyuruzik be ide Budapestre is. Szivesen kiprobalnam, sot tartos tesztnek is alavetnem :R

dr. Nagy Gábor

(#4) tomcs válasza L3zl13 (#1) üzenetére


tomcs
őstag

a pdf formatum inkabb arra van kihegyezve, hogy papiron jo legyen. adott meretu papiron. konkretan az, hogy a platformtol fuggetlenul nyomtatva mindig pontosan ugyanazt kapjuk. (pl elektronikusan feldolgozhato formanyomtatvanyok)

ezzel szemben az ebook olvasoknak, pdaknak nem egyforma meretu es felbontasu a kijelzojuk, meg elvarhato igeny a betumeret kicsinyitese/nagyitasa, szal szvsz meg ha meg is lehet vele nezni pdfet, igazan olvasasra alkalmatlan, ha meg ugyse tartod meg a formazast akkor minek pdf.

ehez inkabb felig formazott szovegek kellenek, amiben olyan infok vannak hogy cimsor, nagyobb betu, stb. a konkret formazast meg elvegzi az olvaso.

(#5) tomcs


tomcs
őstag

egyebkent nem tudja vki mennyiert aruljak a konyveket (meg akkor mar a zeneket is) a sonynal?

(meg akartam nezni, de azt mondta toltsek le explorert
neztem explorerrel is. azzal is azt mondta, toltsek le egy 5.5-nel frissebb explorert. ha nem hat nem...)

(#6) L3zl13 válasza tomcs (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

PDF-et arra mondtam, hogy legyen benne kép, ábra, diagram, meg formázás stb.
A hírben szereplő kép semmit nem árul el az eszköz képességeiről, és a kijelző minőségéről

Ugyanúgy mondhattam volna képet, html oldalt vagy hasonlót.

Ez a kép az iRex hasonló eszközéről már mindjárt figyelmfelkeltőbb hatású:
[kép]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#7) FTeR


FTeR
addikt

másztheves.
de igazából majd csak akkor lesz jó, ha az újságosbódénál feltölthetjük rá az újságot. vagy pölö újságautómatánál fel/le lehet rá/róla tölteni az újságokat/könyveket.
kiváncsi vagyok a zöldbéke mit mond erre, mivel kíméli a fákat, ellenben elektronikus hulladék :DD

(#8) L3zl13 válasza FTeR (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Vazz újságosbódé... Wireless netről letöltöd rá a cuccost és kész. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) tomcs válasza L3zl13 (#6) üzenetére


tomcs
őstag

figyelemfelkeltonek tenyleg az, de egy ilyen tordeles ekkora eszkozon hasznalhatatlan.

egy ujsagoldal ''negyzetmeteres nagysagrend'', azert kell tordelni mert a tul hosszu sorokat nehez a szemnek kovetni. ezert nem jo pl monitoron sem olvasni, ha nincs korlatozva a szelessege.

egy ebook olvasot viszont gondolom ugy lonek be, hogy pont kenyelmes legyen a sor szelessege, szal a tobb oszlopos tordeles egy total ertelmetlen ficsor. egyebkent meg proci es olvasoprogi van ezekben is, tehat nem egy nagy cucc barmilyen tordelest csinalni rajta.

(#10) dabadab válasza tomcs (#4) üzenetére


dabadab
titán

''ehez inkabb felig formazott szovegek kellenek''

Ill olyan formatum, ahol a tartalom es a reprezentacio kulon van valasztva. Ilyesminek indult a HTML is, de ott a remek TeX, vagy ujabban a mindenfele XML-es okossagok.

DRM is theft

(#11) FTeR válasza L3zl13 (#8) üzenetére


FTeR
addikt

ajnó, dzsászt kidding :))
arra próbáltam utalni, h akkor lesz igazán hasznos a cucc, ha a legtöbb ''hagyományos'' újság átáll digitálisra és egy ilyen epapíra elérhetővé teszi. ugyan ez igaz a könyvkiadókra is.
olcsóbb lenne az előállítás, könnyebb a tejesztés (és még extra haszonhoz is juthatnának, úgy mint az asva és tsai. -> minden epapírra matrica. :O :F )

(#12) tomcs válasza dabadab (#10) üzenetére


tomcs
őstag

szvsz nem kell teljesen elvalasztani, mert kellenek bizonyos formazasi informaciok, pl dolt betu, alahuzas, igazitas (jobbra, balra, justify..). Az osszes tobbi tordelesi dolgot a gep talalja ki hozza, a betutipus, es a betumeret valaszthato, a szovegben meg csak arra lennenek infok hogy bazis + mennyi a betumeret. persze lehet sortores meg oldaltores is, de csak ott ahol tenyleg kell.

nagyon extrem esetektol eltekintve szvsz egy konyvnel egyaltalan nem szamit, hogy hogyan van tordelve, kiv. a karacsonyfa alaku versek meg ilyesmik.

most pl egy ipaq-en olvasgatok, microbook utolso ingyenes verziojaval foleg rtf formatumu konyveket. ez is vhogy hasonloan mukodik, bar van egy-ket txt-s ebook amiben van ''crlf'' tordeles. azok elegge erdekesen is neznek ki :)

(#13) FTeR válasza dabadab (#10) üzenetére


FTeR
addikt

csak annyi kiegészítés, h a html pont nem ilyennek indult. ott pont egybe van kavarva a tartalom és a formázás (a font tag ügye). ezért lett kitalálva hozzá a css.

(#14) dabadab válasza FTeR (#13) üzenetére


dabadab
titán

Mondom eredetileg. Ertsd, ugy, ahogy Tim Berners-Lee megalmodta, vagy pl a HTML 2.0 szerint. A mindenfele font, color meg egyeb kiegeszitesek leginkabb a Netscape talalmanyai voltak, es jo darabig nem is voltak reszei a szabvanynak.

DRM is theft

(#15) dabadab válasza tomcs (#12) üzenetére


dabadab
titán

''szvsz nem kell teljesen elvalasztani, mert kellenek bizonyos formazasi informaciok, pl dolt betu, alahuzas, igazitas (jobbra, balra, justify..)''

Ehh, a Word-nemzedek... ;)
Mondom, nezd meg egyszer a TeX-et. Az konkretan konyvekre talaltak ki (es hasznaljak mind a mai napig, mert remekul mukodik), de ott nem szokas ilyesmit hasznalni, csak annyi van, hogy ez itt a szerzo neve, ez egy fejezetcim, az meg egy bekezdes, ilyenek - aztan ebbol, meg a mellekelt sablonbol majd kitalalja a TeX, hogy ez hogyan is nezzen ki.

DRM is theft

(#16) tomcs válasza dabadab (#15) üzenetére


tomcs
őstag

konkretan a tex-et meg nem ismerem, de azert nagyjabol tudom mirol beszelsz. (meg aztan elobb-utobb meg akarom tanulni, csak mindig akkor jon ram amikor vizsgaidoszak van, akkor meg inkabb nem)

mutass mar nekem olyan sablont ami a szovegben kivastagbetuzi a lenyeges szavakat. max annyit birsz tenni, hogy megmondod ''ez lenyeges szo'' aztan kesobb meg megmondod mit kell tenni a lenyeges szavakkal. tenyleg nem ezt mondtam, de igy gondoltam en is.

(#17) Den válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Den
veterán

A könyv már csak olyan hogy leginkább folytonos szövegből áll, nem pedig csicsa lebegőpanelekből,meg folt hátán folt tördelt szövegből, kivéve a ''világ hét csodája képekben'', meg az ''emberi test csodái képekben'' a4-es formátumu, amerika típusu ''ismeretterjesztő'' könyveket. Szomorú hogy manapság ez az elvárás egy könyvvel szemben. Hányok már ettől az idegrendszer gyilkoló, színes szagos ezerfelé tördelt, képekkel telesz*rt, ugyanakkor minimális információt tartalmazó tartalomszerkesztési stílustól, ami a netet is jellemzi. felüdülés kinyitni egy könyvet amiben az egyetlen kép max a borítón van és utána csak szöveg, egyben, arról témáról amiért a kezembe vettem, nem telefosva funkció nélküli oldalsó hasábokkl, menükkel, stb...

ráadásul 6 hüvelyket elpocsékolni ilyen marhaságokra még nagyobb bűn

www.simson4t.hu

(#18) Den válasza tomcs (#9) üzenetére


Den
veterán

erről van szó...

www.simson4t.hu

(#19) FTeR válasza dabadab (#14) üzenetére


FTeR
addikt

eredetileg nem volt szöveg csicsa hozzá, így nem volt minek külön lennie...

(#20) FTeR válasza dabadab (#15) üzenetére


FTeR
addikt

még vagy rakat cucc ezen az elven működik, szal nem tex kiváltsága, mégha kiadvány szerkesztésre sokan a legjobbnak találják.
az összehasonlítás egyébként vicces. wordnek más a célja, más célközönséggel és más alapkoncepcióval (wysiwyg).
btw, .docx már xml/xslt/css szal lehet neki örülni :)

(#21) nn687


nn687
tag

tiszta Star Trek, abban használnak mindig ilyen kütyüket:)

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#22) L3zl13 válasza Den (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sajnálom, hogy szakkönyvekről még nem hallottál, amelyekben ugye igencsak előfordulnak ábrák, grafikonok, képek, és azért teljesen haszontalannak sem nevezném őket... :U

Szvsz az elektronikus könyvet:
1. Elsősorban ilyesmire találták ki, mert az elektronikus formátum előnyei ott sokkal jobban kihasználhatók, mint egy regény esetében.
2. Minél univerzálisabbra kell elkészíteni, hogy erre és arra is alkalmas legyen, hiszen pont az a lényege, hogy egy eszközön sok különböző könyvet tárolhass és olvashass. Elég nagy hülyeség lenne, ha annyira lekorlátoznák a képességei, hogy a könyvek jelentős részéhez használhatatlan lenne.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#23) L3zl13 válasza tomcs (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''egyebkent meg proci es olvasoprogi van ezekben is, tehat nem egy nagy cucc barmilyen tordelest csinalni rajta.''
Nem azt mondtam, hogy nem képes rá, sem azt, hogy enélkül használhatatlan, hanem azt, hogy pusztán marketing szempontjából ballépés az, hogy ezt a képességét nem mutatják be!

Másrészt meg egy ilyen eszközre szerkesztett újságot nyilván nem ugyanúgy fognak tördelni, mint egy Népszabadságot, de ez nem jelenti azt, hogy semmilyen tördelést nem fognak alkamazni, és hogy ilyen funkcióra nincs szükség.
Az hogy egy ilyen összetett tördelést jelenítenek meg a fotón, szvsz megmutatja, hogy akár még erre is képes lenne, aztán a gyakorlatban majd természetesen a formázás és tördelés ésszerű keretek közé lesz szorítva.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.