Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) L3zl13

L3zl13
(nagyúr)

Épp most vettem egy 200-asat... Ez a méret már elég rég nem számít extrémnek, de azért durva, hogy két és félszer akkorát is lehet már kapni, és a jelenlegi 5 vinyóm összesen akkora mint ez az egy... (2x20 + 2x120 + 200)

Aki hülye, haljon meg!

(#2) djyangce válasza L3zl13 (#1) üzenetére

djyangce
(tag)

Ugyan nem nagy ugrás az előző rekordhoz képest (20-25%), de szerintem akkor is nagyon durva. A 4 éves 30GB-osomat most kezdem kinőni, de csak azért mert két oprendszer van rajta és letöltöttem egy TV-ripet.

Amúgy kinek milyen tapasztalata van hitachi-ról?

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#3) benedekco válasza djyangce (#2) üzenetére

benedekco
(őstag)

tapasztalat hitachiról: halk, hűvös, gyors, megbízható... mint az IBM-ek általában

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4) twollah

twollah
(nagyúr)

Lehet, hogy nem tudok szamolni, de a fel terrabyte az nem 512Gbyte?

(#5) e-biza válasza twollah (#4) üzenetére

e-biza
(őstag)

de, csak a vinyogyártók nem a szokásos modon számolnak hanem náluk az 500 giga = fél terra. volt errol egy cikk is, ráadásul az 500giga sem 500giga, mert formázáskor egy része ''eltünik''.

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#6) Vitus

Vitus
(őstag)

Ez már olyan félelmetes mennyiségű adat, hogy nem merném 1 eszközön tárolni. Inkább 2-3db kisebben.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Agyasima

Agyasima
(senior tag)

...öt lemeztányérral és tíz (!) író/olvasó-fejjel ellátott...

Nem igazán értem a felkiáltójelet... 5 tányérhoz logikusan 10 fej tartozik, nem? :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#8) neduddki

neduddki
(nagyúr)

HI!

akkor most majd kisse lejjeb megy a 7k400-as ara???? az meg hianyzik a gyujtemenybol: -)))

udv

neduddki

p.s. kivancis lezek azzal az 5 lemezzel mijjen hangja lesz????

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) karib válasza Agyasima (#7) üzenetére

karib
(addikt)

Pláne hogy eddig is volt bőven 5 tányéros kivitel, főleg az IBM-től...

Department of Redundancy Department

(#10) karib válasza neduddki (#8) üzenetére

karib
(addikt)

7K400 szerintem meg fog szűnni - eddig 7K250 + 7K400 volt, most 7K250 + 7K500 lesz a kínálat. Lásd a hír forrásául megjelölt bejelentést.

(#11) Zoz válasza e-biza (#5) üzenetére

Zoz
(őstag)

Ha jól számolom, akkor valójában 465 giga lesz az amit 500-asnak hazudnak a vinyógyártók...

(#12) Doviziozo válasza Zoz (#11) üzenetére

Doviziozo
(aktív tag)

Ilyen dvd-lemez áraknál nem tudom van-e értelme ekkora vinyót venni.

Forza Rossoneri!

(#13) Loha válasza Doviziozo (#12) üzenetére

Loha
(veterán)

Ez a vinyó is lesz majd 25k és akkor nem tudom, hogy megéri-e majd DVD-ben gondolkodni :)
DVD lemezek ára nem mehet le egy bizonyos szint alá...
Mire jön a HD-DVD meg a BlueRay addigra már 1TB felett lesznek szerintem...

(#14) Doviziozo válasza Loha (#13) üzenetére

Doviziozo
(aktív tag)

Mondjuk ez is igaz.

Forza Rossoneri!

(#15) karib válasza Doviziozo (#12) üzenetére

karib
(addikt)

Én pl. már rég meguntam, hogy CD-ket meg DVD-ket pakolásszak. Azért van hálózat meg sok HDD, hogy minden azonnal elérhető legyen. Elkényelmesedik az ember :)

Egy optikai korongnak már rég többszáz gigát kellene tárolnia - ahogy anno a hőskorban még 2 HDD-t rá lehetett menteni 1 CD-re...

(#16) anulu válasza karib (#15) üzenetére

anulu
(nagyúr)

nem igazán bírják a fejlődést az optikai cuccok. kb fél éven belül kéne megjelennie az 1TB-os korongoknak, de csak vmikor 2007 környékén fog.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#17) anulu

anulu
(nagyúr)

mennyire megbízhatóak ezek a Hitachi-k? illetve WD/Seagate/Samsung-hoz képest menyire melegszenek (azért ezekhez kéne hasonlítani, mert ilyenek vannak a gépemben ;))?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#18) karib

karib
(addikt)

Nincs biztonságos HDD. Ami fontos, azt rendszeresen archiválni kell. Emellett már nem elérhetetlen dolog otthonra a RAID sem, RAID 1 tükrözés vagy RAID 5 rotált paritással. A Tomshardware írt egy cikket, hogyan lehet WinXP alatt egy registry hackkel szoftveres RAID 5-öt csinálni - nagyon pöpec és nagyon hatékony. Ma már elég olcsók a HDD-k, érdmes adni egy kicsit a biztonságra is.

(#19) L3zl13 válasza karib (#15) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Abban az őskorban akkor még aranyárban volt a CD lemez, az íróról nem is beszélve. Ha most hasonló pénzeket fektetsz a dologba akkor most is le tudsz archiválni párszáz gigát...

Az első CD-met akkor írták nekem (nem is álmodtam még akkoriban saját CD íróról) mikor a gépemben már lazán 2,1 GB-s vinyó volt. És az nem számított extrémnek.
A saját első CD íróm mikor megvettem már 15GB-s vinyóm volt. (Ekkor kezdett leesni az ára a 4x íróknak.)

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Integra válasza anulu (#17) üzenetére

Integra
(titán)

az a tapasztalatom hogy a 80 gigás vinyóm hidegebb mint a 120-as kb 5 fokkal átlagban.
vagyis a méret/felhasznált lemezek száma a lényeg nem a gyártó szerintem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) L3zl13 válasza Integra (#20) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Is-is. Szvsz csak adott szérián belül lehet ezt ilyen egyértelműen kijelenteni.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) anulu válasza Integra (#20) üzenetére

anulu
(nagyúr)

k, köszi. akkor várom az 7k500 árának felére esését :) kb mennyibe fog egy ilyen fájni?

(#23) Integra válasza L3zl13 (#21) üzenetére

Integra
(titán)

a 80asom quantum
a 120asom samsung
kinek van pénze ideje türelme minden márka minden méretét lemérni meg begyűjteni tesztre? ez még a ph-nak is megfeküdné a gyomrát:))

(#24) Zse'La

Zse'La
(csendes tag)

Azért érdekesen alakultak a kapacitások. Ha azt nézem, hogy 1 tányéron (2 fejjel) 80GB, és 2 tányéron már 250GB fér el (4 fejjel), akkor minek az 5. lemez? :U

Türelem rozsdát terem...

(#25) Doviziozo válasza karib (#15) üzenetére

Doviziozo
(aktív tag)

Mondhuk a jövő nem az optikai lemezeké az biztos. A memóriakártyás megoldások biztatóbbnak látszanak.

Forza Rossoneri!

(#26) L3zl13 válasza Doviziozo (#25) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Bíztatóbb? Archiválásra nem éppen...

Aki hülye, haljon meg!

(#27) ronaldo válasza anulu (#22) üzenetére

ronaldo
(őstag)

110k... vagy 120... Hitachinál jobb vinyót nem találsz ;)

(#28) karib válasza ronaldo (#27) üzenetére

karib
(addikt)

Igen, úgy 100k környékére saccolom. A 7K400 most is aránytalanul drágább a 7K250-nél (400 GB erősen több mint 2x annyiba kerül, mint a 250-es). A csúcskategóriát meg kell fizetni.

(#29) anulu válasza ronaldo (#27) üzenetére

anulu
(nagyúr)

akkor megvárom, míg 60-70 környékén lesz :DDD

(#30) anulu válasza karib (#28) üzenetére

anulu
(nagyúr)

250-es ~milyen árban van?

(#31) erdoke válasza anulu (#30) üzenetére

erdoke
(titán)

A második negyedévtől egyre jobb áron. ;)

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#32) anulu válasza erdoke (#31) üzenetére

anulu
(nagyúr)

szvsz akkor fogok vinyót venni, amikor a 250GB-os br 30 környékén lesz...

(#33) Loha válasza anulu (#32) üzenetére

Loha
(veterán)

Az szerintem nincs is olyan messze... :)

(#34) TeeJay válasza Agyasima (#7) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

inkább az hogy igencsak sok benne az anyag
szóval 5tányér 10fej és ha valamelyik tönkremegy akkor gáz van

egy 80Gb vinyóba meg 1tányér 2fej
az látszik hogy 5x kevesebb a cucc benne

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#35) velizare válasza anulu (#32) üzenetére

velizare
(veterán)

én meg olyan másfél óra múlva. ha valakinek van ellenvetése egy 160as satás seagate-tel szemben, az most szóljon, vagy hallgassa el mindörökre! :DDD

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#36) ronaldo válasza karib (#28) üzenetére

ronaldo
(őstag)

igen, megfigyeltem, hogy sokkal előrébb vagy 2db 250-essel. a 400-as is eleinte 120 volt, de egy másfél hónap mulva(mire elterjedt) 99k volt(a pata) 104 meg a sata.

anulu: jó várást :DDD

(#37) Integra

Integra
(titán)

nem hinném hogy hirtelen pofátlanul zuhanni kezdene a hdd ára...
ez nem egy olyan öregedő cucc mint az alaplap meg a többi hasolnó dolog.
egy hdd ma már két akár három gépet is kiszolgál.
tudják ezt a gyártók is..
szépen lassan adagolnak, mi meg fizetünk.
ugyan mi tartja vissza őket attól hogy 1tb hdd-ket hozzanak ki dömping áron?
semmi.
vagyis csak az ő üzletpolitikájuk

(#38) S.J.M.

S.J.M.
(aktív tag)

Jaj azok a régi szép idők amikor még 500mb-os vinyón is simán el lehetett férni most meg már 500gb... :Y :))

[Szerkesztve]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.