Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Ceruzaakkuk 15 perces töltéssel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kicsit drága, de 15 perc alatt fullra töltött akksi... Nyami... :))

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Efreet


Efreet
senior tag

szép szép, hány mAh-s az aksi? vagy csak én nem találom a hírben?

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hű, ez rohadt drága:( Ha olyan 7-8 ezer körül mozogna, akkor még vennék is, de 18k az már veszettül sok érte.

(#4) Borosz válasza Efreet (#2) üzenetére


Borosz
senior tag

Én sem találom. Gondolom 2100mAh. De a töltőáram 7500mAh ?!
Az nem semmi!

(#5) ody42


ody42
senior tag

hja, király dolog, csak ne lenne ilyen drága...

(#6) L3zl13 válasza Borosz (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát ahogy számolom: 15 percig a max 7500mA-val = 1875mAh
Szóval 1700, vagy max 1800mAh-s lehet... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Efreet válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Efreet
senior tag

én is ezt számolgattam... plusz kérdés, hogy a töltő a ''régi'' töltési áramot le tudja-e adni, ha olyan aksi kerül bele, vagy azokat felrobbantja a 7500as brutalizálással... mert akkor meg kell tartani a régi ''gyorstöltő''t is.
mellesleg ha kijönnek a 2200as, esetleg nagyobb aksik ebből nagyon sokaknak jól fog jönni. 20 perc 4 óra helyett azért.. annyi idő alatt nem lehet lemeríteni a tartalékszettet :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#8) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Aranyos aksik kéne néha ilyen fényképezni, kérdés hogy meddig bírják :DDD Jah és ha nem tévedek az nikkel-metálhiDrid, csak egy szolíd korrekciós javaslat :P

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#9) Perjel


Perjel
tag

nikkel-metálhidrid....

[Szerkesztve]

(#10) dabadab válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy egy normalis (nem timeres) toltoert is elkernek ennyit...
Igazabol az lenne erdekes, hogy egy ilyen elem magaban (tolto nelkul) mennyibe kerul.

DRM is theft

(#12) dabadab válasza Borosz (#4) üzenetére


dabadab
titán

Kivancsi leszek, hogy mennyire fog melegedni toltes kozben.

DRM is theft

(#13) toeri válasza dabadab (#12) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Múltkor kivettem az enerdzsájzereket jópár perc intenzív vakuzás után és tűzforróak voltak. Pedig az ellenkező irányú folyamat volt... :D ON

Üdv, toeri

(#14) L3zl13 válasza Kalandor (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az elem IS lényeg, mert bírja a 7500mA-es töltést, plusz beépített védelemmel rendelkezik, szóval gagyi töltővel is fel lehetne tölteni.

Plusz a töltő is lényeg, mert kétlem, hogy jelenleg lehetne kapni akár olcsón akár drágán mástól olyan töltőt ami képes 7500mA-val tölteni...

Aki hülye, haljon meg!

(#15) toeri válasza Kalandor (#11) üzenetére


toeri
aktív tag

Akkor viszont bármilyen töltőbe be lehetne őket rakni, ami elég nagy áramot tud leadni... Kúúúl. (Nem én fogom elsőként kipróbálni, de kíváncsi lennék rá!) :t

Üdv, toeri

(#16) eddie303


eddie303
őstag

Mindjárt ott vagyunk, hogy míg a Palm m105-bõl kiveszed az akksit s feltöltöd, a PDA nem veszt el semmi információt RAM-ból :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#17) jerry311


jerry311
nagyúr

a 15 perc alatt fullra töltött aksi az fele élettartam és 80% kapacitást jelent :((

(#18) Efreet válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Efreet
senior tag

7500mA, 7500mA ... belegondoltatok, hogy ez 7.5A ?? igaz a feszültség nem túl nagy, de iszonyat nagy áram... olyan 2.5V-al töltenek, ez közel 20W az eddigi 0.5 vagy 2W-hoz képest (és az 8W-t vesz fel a leírás alapján, vagyis ez saccra 100W-t felvesz, és kb 70-80at ''fűt'')... és nekem már a GP töltőm is felforrósodik...

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#19) kalac


kalac
csendes tag

Vettem most valami digispeed4 nevü csodát. Valami mikroprocis vezérlés,venti,stb.
2100mAh akksit tölt 90 perc alatt (4db).

27000 bruttó volt( 4 akksival).
megérte?

Hajtsd a lovét,hogy öregen legyen miből finanszírozni a egészséged.

(#20) L3zl13 válasza kalac (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A felhasználástól függ. Lehet, hogy jobban jártál volna egy olyannal ami egy fél napig tölt, meg vagy 3 készlet akksival. Kb ugyanannyiba lett volna... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#21) kalac válasza L3zl13 (#20) üzenetére


kalac
csendes tag

Mindenem van, csak időm nincs :(
Ezért volt fontos a sebesség.
Meg megy autóban is.

Hajtsd a lovét,hogy öregen legyen miből finanszírozni a egészséged.

(#22) Efreet válasza kalac (#19) üzenetére


Efreet
senior tag

profi, és nagyon sürgős felhasználáson kívül nem nagyon látom értelmét az ilyen erejű töltőknek. túl drágák a kényelmességhez mérten (most a tartósságba ne menjünk bele, végtelen vita lenne belőle). egy 3-5 órás ''gyorstöltő'' 12K ugyanígy 4 aksival, vagy 14órás lassútöltő 8K.. bár én azért a gyorsat szeretem, mert az 1 éccaka alatt (kirándulás, túra, stb) teljesre tölti a készletet. napközben meg mehetek fotózni :))

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#23) simonzé


simonzé
addikt

Ebben a hírben a forradalmi újításon van a hangsúly. Nem sokan fognak ennyi pénzt kiadni egy szettért, de akinek telik rá, azt irígylem. Sajna meg kell várnom, amíg a noname gyártók is rákattannak a témára.

I don't fit in. I fit out.

(#24) eddie303 válasza simonzé (#23) üzenetére


eddie303
őstag

De azt is csak azért, mert akkor a Varta lehagy a 21-bõl :D

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#25) LordX


LordX
veterán

Látom ti még nem használtatok drótnélküli egeret akumlátorral...
Ha elfelejted feltenni a töltőre egy csere után, akkor amikor a másik is lemerül, jó ideig nincs egér :( Mondjuk egy idő után kialakul a felétételes reflex, hogy rá kell tenni a töltőre csere után :)

(#26) affli


affli
tag

Szerintem annyira nem is drága, ha azt nézzük, hogy pl. egy GP 2 órás töltő 4*2200mAh aksival 13 bruttó körül mozog.... Az már más kérdés, hogy ki fog kiadni érte ennyi pénzt:F

Retro RULZ:)

(#27) ptiboy válasza affli (#26) üzenetére


ptiboy
senior tag

szerintem se túl sok érte
csak az a gáz h. az ilyencuccok mire ideérnek hozzán (vám, áfa, béfa ,tréfa stb..) addigra bőven 20 fölött lesz! :(((
ugy meg már tényleg sok érte
(ezér kell innen május 1. után elhúzni a pi***ba)

:)

(#28) velizare


velizare
nagyúr

rátöltést+memóriaeffektust hogy cselezi ki? bár azzal a 7,5amperrel mondjuk nincs az a gát, ami túl sokáig vitatkozna... :t

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) imrus100 válasza velizare (#28) üzenetére


imrus100
csendes tag

rátöltést+memóriaeffektust hogy cselezi ki?
NiMH akkunal (elvileg) nincs memoriaeffektus, igy a ratoltes sem problema.
Egyebkent ezt a rendszert a Rayovac fejlesztette ki, mar tavaly ota lehet kapni az USA-ban. Gondolom, hogy most a ket ceg egyesulesevel athoztak Europaba is.
Imi

(#30) zeg válasza LordX (#25) üzenetére


zeg
senior tag

Az a4tech talált erre megoldást. Négy darab tölthető elemet adnak a rádiós bill+egér kombóhoz. A bill. alig fogyaszt, noname százforintos elemekkel is min 3 hónap mire lemerul, felesleges hozzá tölthető elem. Az adóegységbe van beépítve a töltő, mely egyszerre két elemet tölt. Feltöltődés esetén a töltést abbahagyja. Más teljesítményű tölthető elemekkel is működik. Az egérben a maradék két tölthető elem van, így folyamatosan cserélhető az elem az adóból(2) az egérbe(2).
Ennyire egyszerű, és mindez tizenegyezer brutto forintért.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#31) fokukac válasza zeg (#30) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát ez a hülyének is megéri... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#32) Bazsesz válasza imrus100 (#29) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát, ha csak belegondolsz, hogy vann két telefonba való aksi, ami nagyjából viszi a dolgokat:

NiMH
Li-Ion

Namármost, tudtommal úgy van, hogy a NiMH-ra nem szabad rátölteni, mert meggyengül, és léphet elő memóriaefektus. A Li-Ion meg úgy töltögeted, ahogy csak akarod. Akár részenként is megtöltögetheted.

És gondolom, hogy ez a normál ceruzaaksiknál is így van, de javítsatok ki, ha tévedek.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] Ceruzaakkuk 15 perces töltéssel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.