Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

32 GB ilyen méretben, az nagyon durva lesz. De azt nem az idén hozzák össze az tuti!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Nemrossz. Képzelem, a 32 gigásnak milyen ára lesz majd :(

(#3) macilaci78 válasza KrAt (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha egy SD-kártyába beletuszkolnak 32Gb-ot, milyen memóriamodulokat fognak tudni csinálni! :Y
A másik: 32Gb-nyi Mp3 egy lejátszóba... Vagy a másik: egy 20Gb-os vincsivel szerelt notiba bele a 32Gb-os SD kártya... Nagyot fordul a világ. Vannak olyan 3,5''-os adattárolók, melyek mozgó alkatrészeket nem tartalmaznak, ha jól csalódom, ezek mai mérete is kereskedelmi forgalmoban mintegy 8Gb. Na, ilyen technológiával rövidesen ezek is megdagadhatnak. Bár ebből a verzióból én már csinálnék egy csinos előlappal szerelt 5.25-ös verziót mondjuk dupla kapacitással. Azért nem lenne rossz flash-memóriáról bootolni és azon dolgozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) KrAt válasza macilaci78 (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen. Én mondjuk arra leszek kíváncsi, mikor váltják le a vinyókat az ilyen cumók.. De ez itt már eléggé OFF :)

(#5) Nimrod válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

MP3 lejátszóba semmi értelme nem lenne ekkora kapacitású kártyát tenni, kivéve ha az aksik strapabírása is ugyanígy ugrik.

(#6) _cirmos_


_cirmos_
őstag

tekintve hogy már micro sd méretben is van 1gb-os kártya, ez a 4 gigás coming soon nem olyan nagy dolog, szerintem 8-10 gigát már most minden gond nélkül rá tudnának gyógyítani a kártyára.

(#7) Nimrod


Nimrod
addikt

Mi a helyzet a kompatibilitással? Szerintem nem fogja tudni kezelni minden sd-t használó eszköz ezeket az új kártyákat.

(#8) burgatshow válasza Nimrod (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Szvsz ezek lefelé kompatibilisek! :)

(#9) Nimrod válasza burgatshow (#8) üzenetére


Nimrod
addikt

Legfeljebb nem tudja kihasználni az eszköz a kapacitást. :(

(#10) TomiFiu


TomiFiu
tag

Szerdán vettem egy 1Gb-os MMC+ -os Flash kártyát és elgnagyobb megdöbbenésemre a Adata MyJoy MP201 mp3-asom nem látta (0Mb helyet jelzett), de a kb. 2-éves Kodak fényképezőm meg kezelte.
Szerencsémre az Aqua-nál rendesek voltak és visszadaták a lovét... szóval inkompatibilitás már most is az MMC vonalon van!

Az érdekes az, hogy sem a fényképezőm leírásában ,sem az mp3-as lejátszóm doksíában nem találtam olyan megjegyzést, hogy ezt a MMC+ verziót támogatja vagy sem!

A cikkhez és a támához csak annyit, hogy : hajrá

Talán ha kijönnek az újjabb nagyobb kapacításúak akkor olcsóbbak lesznek a most kaphatók... remélem.

És egy kérdés: az MMC-és SD kártyák ugyebár kompatibilisek egymással. Kérdem ezek amúgy mégis miben külömböznek egymástól a kiszerelésen kívűl?


[Szerkesztve]

(#11) affli válasza Nimrod (#7) üzenetére


affli
tag

Jaja, főleg, hogy jelenleg rengeteg eszköz csak a FAT16-ot támogatja, ami mint tudjuk csak 2GB-os partíciót engedélyez... 16 partíció nemrossz... :)

Retro RULZ:)

(#12) Eperfa


Eperfa
tag

''...addig ezentúl például egy Class 2-es kártyára maximum 2 MB/s sebességgel lehet folyamatosan MPEG médiafolyamot rögzíteni...''[/ig]
a maximum értékek jók, de azt nem mondják meg, h ez nekem elég-e v sem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.