Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ezek szerint valószínűleg végleg szakítani fog intel a PATA-val.

Erre azért felkaptam a fejem:
''az őskövületnek tekinthető soros és párhuzamos portok''

Skynet is real. It's called Google.

(#2) t72killer válasza FehérHolló (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hajjaj. nem fogom ezt szeretni. most dobjam ki a 200gigás PATA wincsimet, vadásszak SATA-s ODD-ket (ez mostanában szerencsére már nem olyan nagy gond - bár mintha pár BLU-ray drive is PATA-val készült volna...)

Másik dolog a memória: nem értem mi értelme van az 1066os DDR3-nak, amikor DDR2-ből simán csinálnak 1200-1300MHz-eset, ráadásul alacsonyabb késleltetésekkel... Okés, legyen a DDR3 1GHz-es, de akkor nyomják le a latency-t DDR1-es szintre, az már valamennyire fejlődés, és nem két lépés hátra :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Rover623 válasza t72killer (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Másik dolog a memória: nem értem mi értelme van az 1066os DDR3-nak,
Légy megértő...:DDD
Valahol el kell kezdeni...gondolj arra hogy a DDR2 is 533MHz-en kezdett, sőt ezután sokáig a neves gyártók komplett gépei 400MHz-es DDR2-vel voltak szerelve...:DD

amikor DDR2-ből simán csinálnak 1200-1300MHz-eset,
Olyan nagyon simán nem...;)
Gyak. ez a teteje...és sokkal tovább már nem is fog menni...elég ha arra gondolsz, hogy a technikai alapokat nyújtó DDR is kifulladt 600MHz-nél.
A DDR3 pedig lazán el fog menni 1600-1800MHz-ig is...és azért az már komoly előnyt fog nyújtani neki...:C

primus inter pares

(#4) keIdor


keIdor
titán

Az Abit lapok nekem nagyon szimpik! :R Az MSI valahogy tuningban mostanában nem teljesít jól, az ASUS meg most picit csökkent a szemeben a Striker Extreme-el és a Commandoval. (utobbi a sok meghibásodás miatt)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) keIdor válasza t72killer (#2) üzenetére


keIdor
titán

A DDR3 szerintem még arébb van! Két nagy előnye van: kevesebb fesz. kell neki, alig melegszik. Ezek notiknál jó előnyök! Asztalinál szerintem majd csak 2008/2009 lesz az az év amikor már értelmes DDR3-akat csinálnak majd!

DDR3 1600MHz CL9: [link]
Kiváncsi leszek milyen lesz ez CL9-el :F :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Remington


Remington
őstag

kicsit gáz az intel ezzel a lassan félévenkénti chipsetváltással...ebben a p35-ben is gyakorlatilag csak a ddr3 támogatás az 1etlen előrelépés, ami inkább lassulást hoz semmint gyorsulást de azért cserélhetjük le a fél éve megvett pöpec rencerünket a köcsög intel miatt :U :U :U

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#7) FehérHolló válasza Remington (#6) üzenetére


FehérHolló
veterán

Miért is?
Tudtommal a chipset maga 800MHz-ig kezeli a DDR2 memóriákat, és fogadja a régebbi (=mostani) C2D procikat is.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#8) Rover623 válasza keIdor (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Kiváncsi leszek milyen lesz ez CL9-el
Jó...;)
A sávszélesség ugye elméletileg a duplája lesz a DDR2-800-nak, ami gyakorlatilag persze nem lesz igaz egyik platformon (Intel, AMD) sem, de minimum a jelenlegi csúcs DDR2-esek szintjén lesz...
A késleltetés pedig...CL9@1600MHz DDR3 = CL4.5@800MHz DDR2 = CL2.25@400MHz DDR...szvsz nem olyan használhatatlan...:DD

Holló!
Mielőtt itt is előjönnél az időzítésekkel kapcsolatos elméleteddel, jelzem hogy még nem válaszoltál erre:[link]...:U

P.S.:
Arra a szerencsétlen cikkre pedig inkább ne hivatkozzon senki...:DDD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#9) Oliverda válasza FehérHolló (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek szerint valószínűleg végleg szakítani fog intel a PATA-val.

Vééégre.... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) FehérHolló válasza Rover623 (#8) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudom, hogy nem válaszoltam. :) Erre pont azért nem akartam volna reagálni.
Kicsit megcsúsztam az időben, de szerintem holnap szakítok rá egy picit.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#11) #96302336 válasza Remington (#6) üzenetére


#96302336
törölt tag

Féléves? A 965-ös lassan másfél éves :U


A Pata nem tűnt el, csak a natív támogatása. ott van a kieg chip a Pata támogatással a lapokon.

[Szerkesztve]

(#12) Oliverda válasza #96302336 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

A 965-ös lassan másfél éves - Szerintem egy sincs...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) keIdor válasza Oliverda (#12) üzenetére


keIdor
titán

Tudtommal akkor jött ki, amikor a Core 2 Duo. 2006 Nyár vége. Tévedek?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Rover623 válasza keIdor (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Nem tévedsz (sokat)...:DDD
Nyár eleje:[link]
Semiképp nem másfél év...max. a másfél fele...:DD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#15) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Én azért már nagyon kíváncsi vagyok mit fog tudni a kicsike.
Amúgy én is egyre jobban szemezek az abit lapokkal,főleg Quad GT szimpi a mostaniak közül. Pedig megrögzött ASUS fan voltam eddig,de mostanában egész jókat alkotnak...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16) RI/OS


RI/OS
őstag

Arra leszek kiváncsi hogy a 975öt teljesitményben mikor nyomja már le valami ....

(#17) laceeek


laceeek
aktív tag

várom már az eredményeket

(#18) Nyugdíjas válasza RI/OS (#16) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát reméljük majd ez! :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) Ősember


Ősember
őstag

érdekes, hogy ugyan arra chipsetre egyik lapon elég a kis passziv borda, de a másikra kell a höcsöves megoldás, hogy is van ez? :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) Ősember válasza t72killer (#2) üzenetére


Ősember
őstag

több valotlanságot is állitottál.
elöször is nem nyomatják olyan simán az 1200-1300-as orajelet a ddr2-n :U néztél már 1250-es ocz ram árcédulát?
a másik meg megint ez a ''minek ddr3, nem is fejlödik''... járj utána a fogyasztásoknak, meglátod van ott ''némi'' javulás. ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#21) denes242 válasza RI/OS (#16) üzenetére


denes242
aktív tag

nem kotozkodni akarok - tavol alljon tolem - de pl. 32M SuperPi-ben meg nehany mas benchmarkban a P965 elveri a 975X-et. persze ez nem altalanos.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#22) Komplikato válasza denes242 (#21) üzenetére


Komplikato
veterán

Oké, de van is köztük vagy egy év difi is legalább.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) RI/OS válasza denes242 (#21) üzenetére


RI/OS
őstag

ja aha..... az a superpi ami még a 2magot sem használja ki...

nézz meg egy winrart....

(#24) denes242 válasza RI/OS (#23) üzenetére


denes242
aktív tag

winrarban gyorsabb. masban meg lassabb. nem ilyen egyertelmu ez mint te mondod. de szerintem is osszessegeben altalaban gyorsabb a 975X.

szerk: nezzel meg teszteket, pl. azt hiszem anandtech osszehasonlitotta a P965-ot 975X-szel. mert sok tesztben gyorsabb volt a 965P.

[Szerkesztve]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#25) Szipi válasza denes242 (#24) üzenetére


Szipi
aktív tag

Toms Hardweren van egy teszt:[link] 965P vs 975X vs 680i

Megszámoltam a 965P tényleg többször volt gyorsabb de mindig 0,1s -el vagy 1-2ponttal, ez a különbség észrevehetetlen(hacsaknem vagy x-men vagy vmi. robot :DDD ).

A tuningosok ált. a 975X-re esküsznek mert azonos órajel mellett kicsit jobb eredményeket produkál.

(#26) denes242 válasza Szipi (#25) üzenetére


denes242
aktív tag

kosz, arra a tesztre gondoltam :R
mondjuk jo hogy ezt mondod: '' azonos órajel mellett kicsit jobb eredményeket produkál.'' amikor az idezet teszt epp az ellenkezojet bizonyitja. :)

na bocs mindenkitol a kotozkodesert, a 975X azonos orajelen szerintem is jobb, ha nem is sokkal.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#27) Szipi válasza denes242 (#26) üzenetére


Szipi
aktív tag

Hát igen. Azért írtam mert az xtremes fórumot szoktam néha olvasni és ott a tagok nagy %-a erről igencsak meg van győződve.

Nem akarok hülyeséget írni, de ha jól emléxem úgy indokolták, hogy a chipset belső időzítései és a ram bizonyos időzítései feszesebbek mint 965P-nél.

(#28) westlake


westlake
félisten

a cebiten kb. 2x ennyi bearlake lap volt, mint amennyit a hirben megmutattatok.. lehet tudni, hogy miert?
a kerdesem nem arra iranyult, hogy miert volt 2x annyi lap, amennyit ti megmutattatok, hanem mert nem mutattatok meg az osszeset ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#29) Renwick válasza westlake (#28) üzenetére


Renwick
őstag

Nem kétszer ennyi, hanem kábé háromszor. :)
Lesz sztem még egy kör, egy hírbe túl sok lett volna. Csak ezeket a képeket kotortuk elő elsőre...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#30) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Abszolút off: valamelyik újságban olvastam,hogy a CEBIT-en némileg ellepték a helyet a vámosok egy délutánra,mert felszámoltak pár kínai standot,akik nem épp engedéllyel ''licenszeltek'' pár technológiát (értsd. hamisítottak pl. lapokat,mobilokat,meg még kituggya mit) :D :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31) westlake válasza Nyugdíjas (#30) üzenetére


westlake
félisten

mondjuk en is lattam erdekes standokat :D viszont szerintem ez kacsa, mert olyan cuccot nem lattam, ami egy az egyben az eredeti lett volna.. (voltak olyan mp3 lejatszok, amik nagyon hasonlitottak az ipod-ra, de mindig volt valami szembetuno kulombseg.. egyebkent meg nem hiszem, hogy az ilyen hamisito standosok felszamolasahoz barmi koze lenne a vamnak..ezek a dolgok nem tartoznak a hataskorukbe

[Szerkesztve]

Play nice!

(#32) Nyugdíjas válasza westlake (#31) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet vótak velük azé rendőrök is,nemtudom,csak eszembe jutott,hogy olvastam,de attól még simán lehet kacsa persze :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33) westlake


westlake
félisten

itt van egy par kep, de kozel sem teljes ez sem.. pl. en csak egy kepet csinaltam (en hulye :( ), de meg az sincs koztuk.. [link]
nincs itt sem az asus, sem az abit lapja..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#34) Renwick válasza westlake (#33) üzenetére


Renwick
őstag

Jah, ezeken kívül volt még ECS, Biostar és Albatron lap is, mindegyikről van fotónk...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#35) westlake válasza Renwick (#34) üzenetére


westlake
félisten

foxconn?

Play nice!

(#36) Renwick válasza westlake (#35) üzenetére


Renwick
őstag

Télleg, az is volt...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#37) westlake válasza Renwick (#36) üzenetére


westlake
félisten

ha mar ott jartam, raadjon is ram valami :D

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.