Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Szigetelő szalag oszt hali.
Veszek a boltban nekem tetsző színű szalagot, és azzal összetekerem a kiválasztott kábeleket.
Azt hiszem jóval olcsőbb megoldás mint a + 5000 local credit.

(#2) HEBI


HEBI
senior tag

Műanyagcsőbe húzásnak, minden normális tápon kéne lenni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyi pcalkatrész gyártó van, szerintem támogatni kellene, az ilyen és ehhez hasonló gyártókat, lásd chaintech, stb...
Vegyetek ilyeneket, már aki megteheti.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) atus válasza twollah (#1) üzenetére


atus
senior tag

Nem tudom, hogy te konkrétan ezt kirpóbáltad-e, vagy csak ötletként merült fel a szigszalag. Legelső modom volt a házi ''rounded'' IDE kábel, ami egy szike és egy tekercs kék szigszalag segítségével vált valósággá. Hát nem lett valami flexibilis a dolog, hogy enyhén fogalmazzak... :))
Kb annyira volt hajlítható, mint egy 10mm átmérőjű betonvas, ami azért nem túl praktikus a bekötésnél... :)
Hebi: Szerintem is alapban ilyennek kellene lenni, és ez a tendencia, a számtech gyártók viszonylag gyorsan reagálnak az ilyen praktikus/olcsó megoldásokra. Nem telik el sok idő, és már így fogják szállítani az Enermax/Chieftech tápokat. (remélem) :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#4) Manta


Manta
tag

Ez is oylan dolog, ami simán megjelenhetett volna évekkel ezelőtt, és akkor most nem 5 ruppós pluszköltséggel járna. Mellesleg jegyzem meg, hogy házilag zsugorcsővel már többen megcsinálták ezt a ''mod''-ot.
Egyébként én is csináltam otthon rounded ide kábelt, szintén kék szigszalaggal :), de ugyanígy jártam, az se hajlott.

(#5) twollah


twollah
nagyúr

IDE kábel 40 vagy 80 ér + szigetelés.
Naná, hogy olyan lett a hajlíthatósága köralakra formázva mint egy acélcsőé. :)

(#6) Husky


Husky
aktív tag

Én a tápkábeleket tekertem körbe... 4 ér, de az sem lett t?le mozgékonyabb... :D

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#7) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

A tápokban igazából eredetileg azért van inkább több vékonyabb (sok azonos feszültségű) kábel, hogy hajlékony legyen, és ne olyan mint az említett betonvas.

Az IDE kábelekhez meg csak annyit, hogy a roundolás enyhén keresztbetesz a 80 eres verzió lényegének: a vezetékek közti zavarok megszüntetésének (mivel nem ott lesznek a földvezetekékek ahol kellene nekik, az adatok között).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) Manta válasza Panther (#7) üzenetére


Manta
tag

Igen, elvileg. Gyakorlatban viszont jól működik a dolog.

(#9) Witlok válasza Panther (#7) üzenetére


Witlok
tag

Gyártanak olyan 80 eres IDE hengerkábeleket amelyeknél korrektül meg van oldva az árnyékolás és a földelés (külön földvezeték jár hozzájuk, amit a házhoz lehet rögzíteni).

40 eres IDE kábel hengeresítésével én is próbálkoztam, de nem szigetelőszalaggal vagy leokopastal (állítólag ezzel hajlékonyabb kábel készíthető), hanem egyszerűen befontam egy műanyag anyaggal. Időigényes volt, de aránylag hajlékony lett és jól néz ki (színes és mintás fonat lett volna az igazi :) ).
A 2.0-ás változathoz most zsugorcsövet vagy kábelvédő hálót keresek, de eddig még nem találtam elég nagy átmérőjűt ahhoz, hogy a csatlakozón át tudjam bújtatni.

(#10) >guest<


>guest<
tag

Nézzétek meg kicsit a tápot is - 2 venti. Ez is olyan, aminek minden tápban benne kellene lenni...
Persze 1gyel ócsóbb.

Na leléptem...

(#11) Egon válasza >guest< (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Ránézésre ez egy Enermax táp (99%-ig biztos vagyok benne), azt meg általában (legalábbis a nálunk előforduló típusok kivétel nélkül ilyenek) 2 ventivel szerelik...:) Nekem is Enermaxom van, nem véletlenül...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) atus válasza Egon (#11) üzenetére


atus
senior tag

Ha az egeredet nem mozgatod egy pillanatra, és a képek felett hagyod pár másodpercig, már is kiderül, hogy a felső képen egy Enermax az alsón pedig egy Antec táp látszik.
Helyes volt a következtetésed! :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) Tuib


Tuib
aktív tag

És mit szóltok ahhoz, ha megfelelő sűrűséggel kis kábelszorítókkal rendezem a problémát? Egyszerű, hajlékony, könnyen kivitelezhető...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#14) Panther válasza Tuib (#13) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és tán' még hajlékony is marad :P

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) pRedATor


pRedATor
tag

Ez a dolog megint csak arra jó, hogy a h*lye embertől pént kaparjunk ki olyan dologért, amit házilag mindenki meg tud csinálni... Én a vinyó meg a floppy kábelt szoktam összevagdosni, hogy olyan kis vékony vmi legyen belőle, meg a fekete szikszalag is jó mutat rajta...

(#16) Manta válasza pRedATor (#15) üzenetére


Manta
tag

''szikszalag''
Láttad ezt emvy? :)

(#17) Manta válasza Manta (#16) üzenetére


Manta
tag

Mi a sz@rnak case sensitive?

(#18) pRedATor válasza Manta (#16) üzenetére


pRedATor
tag

Látom teccik a szikszalag szó szép magyaros nem!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.