Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) utax


utax
aktív tag

hála istennek a VIA hasznnálható procit is készít, nem csak eladhatót ...

Use the force, Dude !

(#2) Keitaro


Keitaro
addikt

Én egyszer gondolkodtam egy ilyenen, mert nagyon szeretnék egy hangtalan PC-t, de lehet jó lesz nekem egy FSP táp egy SB II-vel. Csak már lennének meg :)

(#3) hungeek


hungeek
senior tag

mondjuk egy dual rendszer, 1,2*2 az már nem lehet annyira rossz.... ilyen teljesítményt passzív hűtés mellett csak a via kínál, szval van piaca....

(#4) Keitaro válasza hungeek (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó, persze vedd bele, hogy ez az 1.2 messze van az aláírásodban szereplő 1.2től.

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes, hogy a VIA nem húzza feljebb processzorainak teljesítményét az AMD-nél és az Intelnél megszokott L2 cache növeléssel.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Obi-1 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Obi-1
őstag

Mármint nem tolja lejjebb? ;]

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) Obi-1 válasza Obi-1 (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

azt hittem, azt írod, hogy a jelölést nem tolja feljebb....

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Lars


Lars
őstag

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a kétprocis gépek nem kétszeres teljesítményt nyujtanak, hanem max a felével gyorsabb. Legalábbis az én tapasztalataim ezt mutatják.
Amúgy tényleg lesz szerintem is piaca, mert egy irodába word, meg excel-hez nem kell irtózatos számítási teljesítmény, viszont jó ha az ember hallja hogy mit mondanak neki :)

(#9) pistooli válasza utax (#1) üzenetére


pistooli
csendes tag

ezt tenyleg nagyon jo hir... marmint hogy novelik a proci sebesseget... az en VIA 800 procim olyan gyors ( lassu ) mint egy Celeron 400... http://prohardver.hu/pics/smileys/mad_2.gif

(#10) Keitaro válasza pistooli (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

No akkor ez már egy 600-as, ezen már csak megy minden ami kell :)
(no game persze)

(#11) Male válasza pistooli (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Annak inkább a Celeron 600 körüli sebességet kéne hoznia. Mivel mérted?

(#12) pistooli válasza Male (#11) üzenetére


pistooli
csendes tag

stopperrel... :-)

picit lassabban tolti be az oprendszert mint a Celeron 400

udv - pistooli

(#13) pistooli válasza pistooli (#12) üzenetére


pistooli
csendes tag

de szeretem, mert csendes... internetezesre tokeletes...

udv - pistooli

(#14) hungeek válasza Keitaro (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

belevettem.......
(még jó hogy nem ugyan olyan 1.2 :)) )

de akkor is, passszív hűtésű rendszernek ez tökéletes....

(#15) eper-fa


eper-fa
aktív tag

egyébként sztem elég jól fognak kétprocis rendszerekben teljesíteni. ugyanis a nem integrált mem-vezérlős cuccoknál legtöbbször a memória-sávszélesség a legnagyobb baj dual működésben, de itt az alacsony FSB és memo sebesség miatt sztem könnyebb megoldani a sávszélt. vagyis közelebb lesz a 2*1,2höz, mint a 1,5*1,2höz. sztem... :)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#16) #25954560


#25954560
törölt tag

Azert a passziv hutes tulzas, nem? Az 1GHz-es procin mar volt valami naonpici es csendes venti...

(#17) biga válasza hungeek (#14) üzenetére


biga
senior tag

Azért az 1200-as Duron max. méretben veri az 1,6-os P4-et! :)) ) Szóval az áron még lehetne javítani!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#18) pojakcs válasza #25954560 (#16) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nano pici, de elég lármás. Pörög vagy 5-6000-et, és ez a leglármásabb az egész konfigomban. Most készülök a likvidálására, vagy valami alternatív megoldás alakalmazására.

Üdv: Csaba

(#19) Adi válasza Lars (#8) üzenetére


Adi
senior tag

Ez az adott feladattól függ. Szerverben, ahol párhuzamosan kell egyszerre több dolgot is csinálni, jobban ki lehet használni a több processzort. Arról nem is beszélve, hogy oprendszertől is függ, a Linux skálázódása pl. (pláne az újabb kernelekkel) erősen közelít a lineárishoz (legalábbis egy darabig :) ).

ldm start-reconf primary

(#20) Adi válasza #25954560 (#16) üzenetére


Adi
senior tag

Olyan szempontból nem, hogy P2/P3-(Xeon)ból is volt ''passzív'' hűtésű változat. Magán a procin nem volt venti, csak ''szélirányban'' voltak az alaplapba dughatóak és hátul egyetlen nagy 9/12 cm-es venti szívta le róluk a meleget. Sokkal csöndesebb és strapabíróbb megoldás. Lehet, hogy ezekre is elég lesz egy-egy nagy borda és hátul a házon egy nagy venti (persze vmi jól szellőző házon, esetleg rackben).

ldm start-reconf primary

(#21) tocsa válasza Adi (#19) üzenetére


tocsa
senior tag

Bizony, oprencer kerneltol is nagyon fugg. Az NT kernelre igaz lehet az 1.5. De Linux kernel nagyon jol szakit dual rendszerben: kernel forditas fele annyi ideig tart. Majdnem 2szeres a sebessegnovekedes! Asszem Anandtech-en lattam meg annak idejen ilyen tesztet, amikor AMD rendszerre tertek at.
Regen volt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#22) Lars válasza tocsa (#21) üzenetére


Lars
őstag

Üdv.
Hogy lehet valamit ennyire eltalálni :D
Windows NT4 volt, és egy dual 800-as P3.
Azért voltak érdekes dolgok, bár szerintem inkább a vidikártya miatt. CAM-re jó volt, de ha egy filmet akartál megnézni, akkor azt csak ablakban :F
Sóval érdekes.
Linuxal (még) nincs tapasztalatom, de tervbe van véve. Majd ha lesz időm megejtem.

(#23) Loha


Loha
veterán

Ez tök jó dolog, hogy van új proci socket 370-re:!

(#24) twollah válasza hungeek (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Egy olcsobb szervert mar ki lehet hozni a dualprocesszoros valtozatbol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.