Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

800 euró:Y:(

(#2) W-Man válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


W-Man
tag


Akkor milyenek lesznek a Pio, Nec, Plex árai jesszus ;]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

hogyne 200k egy íróért. Majd 3-4 év múlva talán veszek egyet, akkor úgyis sokkal olcsóbb lesz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) W-Man válasza Winner_hun (#3) üzenetére


W-Man
tag


Meg ugye B-Ray, nekem a konkurens HD szimpatikusabb (báár az sem lesz olcsób gondolom).

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#5) Winner_hun válasza W-Man (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Engem valahogy egyik sem tud érdekelni:B Úgyse használnám ki.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) W-Man válasza Winner_hun (#5) üzenetére


W-Man
tag


Csak annyit mondtam, hogy szimpatikusabb, amúgy szintén :)

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mit sikoltoztok?
Még soha nem adtak ki új technológiát 40 euroért, bazz. Mennyibe is került anno egy CD író?? :o

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) fLeSs válasza W-Man (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

általában csak az LG szokott ilyen kombókat piacra dobni, legalábbis régebben így volt...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Muton válasza Winner_hun (#5) üzenetére


Muton
addikt

a warezolóknak biztos égető lesz a csere. ha jön a BSA akkor könnyeb egy cipzáros tokkal szaladni, mint fél raklap cd/dvd-vl :D
mondjuk a céges archiválások esetén már meggondolandó ilyen ár esetén is

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10) W-Man válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


W-Man
tag

Haha jaja, a Nec ND-1300A c. DVD írót még 2003 ban 40 -ért adták :) Négyszeres volt szegénykém, és millió hibával írt ;] Legalább 1,5-2 év mire belövik az ár/teljesítményt per fogyasztó stb. szvsz.

U.I.: ...itt ott olvastam, ha archivárásról beszélünk akkor egy fokkal jobb a HD. De nem értek a lovakhoz, csak olvastam hogy nem annyira kényes mint a B-Ray.



[Szerkesztve]

Ha egy probléma megoldásán fáradozol, nagy segítséget jelent, ha eleve ismered a megoldást.

(#11) Winner_hun válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azért írtam, hogy 3-4 év múlva

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12) Winner_hun válasza Muton (#9) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó, tom, én vok a láma, de cégek mit archiválnak 25 gigára?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) _Gudella


_Gudella
senior tag

Régen egy cd-író is 150000 forint volt...

(#14) Muton válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Muton
addikt

heti munkát?
pl egy elmünél gyűlik az adat rendesen

szerk: vagy grafikai cég, stb

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#15) Winner_hun válasza Muton (#14) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet, nemtom, mondom, hogy láma vok:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16) Fiery


Fiery
veterán

Nekem pl. backupra lenne nagyon jo egy BD-RE meghajto... 4 dvd helyett 1 bd lemezre mehetne minden. Es ha megfeleloen fontos adatokrol van szo, akkor az a 800 euro mar nem is olyan sok erte :)

Egyebkent kicsit furan hat, hogy a CD-RW-t gyorsabban irja, mint a CD-R-t. Nem eliras ez? :)


Fiery

(#17) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Miaza BD-RE? Nem véletlen RW akar lenni?:F És a 2x sebességgel megírt lemez égetése mennyi ideig tart?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Igen, én is vettem TEAC CD-RW 40k-ért, mag 80GB-os ATA133-as Maxtort 50k-ért. Drága az új, de van, akinek megéri. Biztosan nem én leszek az. :DDD Egyenlőre azonban inkább flanc, mint egy égető szükséglet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) Legolas


Legolas
senior tag

Érdekes, hogy mindenről vitáztok, de azt a lényeges dolgot nem veszitek észre, hogy ez már a korábban bejelentett 2*-es írókhoz képest már 4*-esen írja az egyszer írható Blue Ray lemezeket. Tehát már mielőtt igazából kijönnének, elkezdenek gyorsulni az új generációs írók.
Egyébként bár sokkal bonyolultabb a helyzet mint a dvd minuszos-plusszos szabványánál, mégis azt modnom, hogy 2 év múlva szinte mindenkinek kombó blue ray -hd-dvd meghajtó lesz majd a gépében 15-30 ezer Ft közötti összegért cserébe.


[Szerkesztve]

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#20) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Hát, ebből sem az első szériát fogom a gépembe tenni...

(#21) TeeJay válasza Legolas (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem meg nem
a végén úgyis csak 1 maradhat :R

és szerintem épp a BD nagyobb kapacitása miatt fog nyerni :DDD
mellesleg én meg nem szeretnék olyan meghajtót ami mindkét dolgot írja alapszinten
inkább legyen 1 meghajtó ami csak az egyiket de azt nagyon profin :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22) -Atis- válasza Winner_hun (#12) üzenetére


-Atis-
tag

>Jó, tom, én vok a láma, de cégek mit archiválnak 25 gigára?

Arra semmit, mert semmire sem elég. :)

(#23) anulu válasza W-Man (#10) üzenetére


anulu
félisten

a Pio-105-öm 2003-ban 50k-ért vettem :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) TeeJay válasza TeeJay (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

de legalább ez az új LG BD író jól néz ki :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) Jim Tonic válasza Winner_hun (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát nem mp3-mat. DB, pls.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) bumper


bumper
senior tag

Ja 3 év múlva minden alap felhasználónak aki új gépet vesz lesz egy kombós HD-BD írója. Csak BD-t nem fog senki sem írni vele, mert olyan horror ár/kapacitása lesz a BD-nek mint most a Double-layeres dvd-ké.

Én is hibába vettem anno dupla réteges dévéd írni képes írót, és hiába örültem, hogy milyen jó lesz majd írni vele egy-két év múlva amikor olcsóbbak lesznek. Úgy látszik az az idő sosem jön el.
Pl amikor kiskamasz voltam még hittem abban, hogy Claudia Schiffer lesz a menyasszonyom, mert hát nekem mindenem megvan hozzá, csakhát az ára...




[Szerkesztve]

(#27) TeeJay válasza bumper (#26) üzenetére


TeeJay
félisten

miért lenne a BD-nek horror ára a kapacitáshoz mérten?
HD-DVD 15GB vs. BD 25GB és nem hinném hogy kétszer annyiba fog kerülni egy BD korong mint egy HD-DVD

majd ha felfut a gyártás mint az írható DVD-nél akkor pár év múlva 100-200forintokért fogjuk majd venni a BD korongokat(persze feketén nem boltban) :DDD

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Miután normalizálódik az ára azonnal veszek egyet. Vicces, hogy páran nem látnak messzebb a wareznál :) Ha most itt lenne az asztalomon, azonnal learchiválnám a MiniDV kazettáimat. 15 lemezt kapásból teleírnék... Addig marad DVD és a h.264, ami azért több mint elegendő minőséget nyújt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#29) bumper válasza TeeJay (#27) üzenetére


bumper
senior tag

Nem a HD-DVD-hez mértem, hanem a kapacitásához...

(#30) szab.tam válasza _Gudella (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Bátyám a műegyetemen tanít, mesélte, hogy a cd írók hőskorában 200k-volt egy író, 1x-esen írták az 5k-ért vett lemezt. VIGYÁZZBAN ÁLLT MINDENKI EGY ÓRÁN KERESZTÜL! :D
Hát most is valami hasonlót élünk át, csak most BD-nek hívják.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Hát 800 dolcsi tényleg sok érte... ennyiért kapok 6-7 db 300G-s HDD-t, ezzel kiváltok ~100 db BD lemezt... :) Vagy mondjuk megtehetem, hogy 3 db vinyót felhasználok archiválásra, négyet meg benne tartok a gépemben, és akkor adatvesztés ellen is védve vagyok, meg van több mint 1 terabájt tárkapacitásom :) Ezt nem übereli a BD-meghajtó sehogyse :) És mire ez megtelik, addigra talán már nem lesz 800 dollár a BD-író...

(#32) #00809728 válasza Tyberius (#31) üzenetére


#00809728
törölt tag

nem lesz 800dollár a BD-író.
De addigra meg a winyo lesz olcsó és lehet helyileg is kevés lesz. :DD

(#33) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az odáig rendben van, hogy 200Ft-ért kapunk majd BD-et, de mennyi lesz a DVD-lemez? ;] Na de sebaj! Azért jó lenne egy All in Wonder ODD a gépbe, ami mindent megeszik és egy, amivel arra tudok írni kőprofi módon, amire nekem tetszik. Szerintem.

Bumper! Azzel a Claudiás cuccal nevezlek valahol... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) parvus válasza szab.tam (#30) üzenetére


parvus
tag

Nekem is 120k volt az első YAMAHA cd-írom,na de akkoriban nem volt a winyó vs cd közt ekkora kapacítás különbség!
Ez a 800pénz nagyon durva! :((

menjünk inkább kapálni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.