Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

''Az minden esetre biztos, hogy a négyszeres írók nem tudnak majd mit kezdeni az új lemezekkel már ami az írást illeti.''

Magyarul aki most vetett 4xes írót az dobhatja ki azt a szemétbe.

(#2) Hun'reeth válasza twollah (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Viszont aki nem vetett az nem is arat! :DDD;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Tif


Tif
tag

Most kaptam egy 4x irot. Meg be sem porosodott a gepembe, mar ''nem er'' semmit...Ez am a nem semmi...

(#4) scan.g válasza twollah (#1) üzenetére


scan.g
csendes tag

Miért kéne kidobni?
A -R lemezek már elég olcsók ahoz, hogy filmet lehessen írni. A megírt filmnek meg semmi baja ha akár 9 GB-os lemezen volt is az eredetije.

Az új lemezeknek meg kelleni fog legalább 1-2 év amig elérhető áruk lesz.

(#5) Intelligencs

Szerintem nem derül ki egyértelműen a cikkből, hogy a 4X-es írók nem, de a 8X-osok esetleg tudják majd írni. A 8X nem szerepel a cikkben, meg kellett néznem az eredeti hírt, hogy rájöjjek. Szóval egyértelműbben kellett volna fogalmazni.

The Amiga, Born a Champion

(#6) erdoke


erdoke
titán

A kérdés az, hogyha most veszek egy Plextor 8X írót, akkor az firmware frissítés megoldja-e a DL írást.:F

A legjobb aláírás a héten

(#7) DaSilva


DaSilva
senior tag

Szép szó ez a 'standardizálni'.

huss, fohászom száll feléd

(#8) Intelligencs válasza DaSilva (#7) üzenetére

Tessék, akkor szebben fogalmazva:
Év végéig a kétrétegű CD-RW szabványt is kidolgozzák. :D

The Amiga, Born a Champion

(#9) fanatic


fanatic
aktív tag

Az még messze van mire ezek az írók és a hozzájuk tartozó média megjelenik! Kár kongatni a vészharangot, hogy aki most vett 4x írót, az rászívott! Ennyi erővel kár volt venni cd írót, mert már vannak dvd írók!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#10) TheVeryGuest válasza DaSilva (#7) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Mond a statisztikusoknak! ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#11) TheVeryGuest válasza Intelligencs (#5) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát a két mondat kissé ellentmond egymásnak.

Amúgy meg biztos azé' nyomnak át egy szabványt, mint a villám, hogy utána egy firmware frissítéssel minden író tudja. Persze, karácsonyi ajándék a DVD-író gyártóktól nem. Ha lehetne sem csinálnák meg. Tessék megvenni az új modelleket. :))

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) DaSilva válasza TheVeryGuest (#10) üzenetére


DaSilva
senior tag

Azok normálni szoktak. Az se rossz.

huss, fohászom száll feléd

(#13) Szeke


Szeke
senior tag

Kezd nékem úgy tűnni, hogy a minuszos lemezeket és írókat szépen lassan de biztosan kiszoríjják a pluszosok...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#14) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Kíváncsi vagyok hállivúd mikor veri ki a hisztit, hogy akkor most csődbe megy az egész DVD piac meg a filmpiac és különbenis fejbelőni mindenkit aki nem tőlük vásárol filmet karácsonyra.


What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#15) McJames válasza Szeke (#13) üzenetére


McJames
senior tag

Odébb van az még...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#16) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Konklúzió:vesz a halál otthonra dévédéírót amíg ennyire robbanásszerű a fejlődésük..

(#17) arty


arty
veterán

peeersze, kepes lesz firmware frissitessel .. ahogyan az elso csak minuszosok ill. csak pluszosok is kepesse valtak a masik formatumra :) atveres! beveszem a merget ra, h nem lesznek kepesek :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

én is bizok a firmware frissitésben


off

annak idején vettem egy 8x-os cd újraírót és nem bántam meg pedig nem volt benne frissithetó firmware, ja és amúgy a mai napig megy fél év és négy éves lesz

on

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) janati válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


janati
őstag

Az idén már 2x majdnem vettünk, de aztán mégse. Szerencsére. Mostmár nem is veszek, csak majd ilyen 9 gb-osat.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#20) csudri válasza twollah (#1) üzenetére


csudri
őstag

Aki meg most vesz vidkarit, az ki is dobhatja a szemétbe, mert holnap jön az új! Gondolkozzál már!

Majd biztos kidobom a jó kis pioneer-emet!

Amúgy kíváncsi lennék, hogy mennyire lesznek ezek a 9gb-os lemezek adatbiztosak! Már a 4.x gigás lemez is gázos! Ennyi anyagot egy ilyen hulladék korongon tárolni nem az igazi. De sajna nincs más, suxx.

(#21) _Volkovy_ válasza janati (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Peersze,aztán amikor azt akarod megvenni,már lesz 18 gigás lemez is..:)

(#22) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha a DVD-RW-s társaság nem rukkol elő valami hasonlóval, akkor szvsz a két formátum harca hamarosan eldől.

(#23) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Azzal meg aztán teljesen eldőlni látszik,hogy az új dupla rétegű lemezek kompatibilisek lesznek a video szabvánnyal,magyarul hiába +-os,lazán lejátsza az aztali meghajtó. Engem ennek hiánya húzott eddig inkább a kompatibilisebb -r szabványhoz,dehát ezek után..
De talán ezt mégis érdemes megvárni,azért csak jobb,ha nem kell áttömörgetni azt a videjót.
Kiváncsi leszek az új lemezek árára..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#24) vicces válasza csudri (#20) üzenetére


vicces
addikt

ez igy van !

én se fogom kidobni a jo kis LG-met:)/

:)

(#25) csudri válasza Cyberslider (#23) üzenetére


csudri
őstag

Na ne mond, hogy nem bírod ki azt az 1 órát (ami csak az én vérgáz 1.6 willamette gépemen ennyi), amíg áttömöríti a gép a filmet!

(#26) csudri válasza vicces (#24) üzenetére


csudri
őstag

Kösz a támogatást. :D

(#27) LordX


LordX
veterán

Firmware frissítéssel megoldani a kompatibilitást??

Könyörgöm máshova kell fókuszálni a lézersugarat!

(#28) Cathfaern válasza csudri (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1300-as Duronnal nem egy óra (nekem az van, s nem is kell nagyobb).

(#29) csudri válasza Cathfaern (#28) üzenetére


csudri
őstag

Nem tudom mennyivel lassabb egy 1300-as Duron, mint az én 1600-as Willamette procim, de olyan nagy különbség nem lehet.

Milyen progit használsz? Mert ha összevissza nyomatod a cuccot mindenféle ac3 meg mpeg koderrel akkor tényleg egy fél nap. Próbáld ki a DvdShrink nevű progit! Csodálkozni fogsz, hogy milyen gyorsan megcsinálja!

(#30) Cyberslider válasza csudri (#25) üzenetére


Cyberslider
őstag

.............

Nem az idő érdekel,könyörgöm,hanem a kisebb bitráta miatti minőségromlás :)))

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#31) erdoke válasza LordX (#27) üzenetére


erdoke
titán

És?:F
Amikor a 8X +-os írók bejöttek, már ismert volt DL +R sikeres kifejlesztése. Elvileg csinálhatták úgy az optikát, látod, hogy a BenQ-nak se kell nagy módosítás.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Tesztelo.hu válasza LordX (#27) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Az igaz, de a kétrétegű gyári lemezek olvasásánál ez meg van oldva, tehát a fókusz nem probléma elvileg.

(#33) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

azt nem értem hogy a cikk szerzője honnan tudja hogy a 4x nem fogják írni.
ha nem irnak hozzá firmware-t a gyártók lehet hogy megteszik ügyes hackerek
jópár tuningprogi nekik köszönhető

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.