Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

CL7-es egész jó. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) Taky


Taky
senior tag

Hmm, de az árára kíváncsi le leszek!

[Szerkesztve]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) dchard


dchard
veterán

Hát nem tudom. Kicsit harmatos a Micron Z9-cel szerelt SuperTalent és TEAM modulok után. Persze-persze: ez más árfekvés lesz, így nincs értelme hasonlítgatni, pláne a ddr3 ilyen korai stádiumában.

Nekem most DDR 1 van 2,5-3-3-6-on 419-en egy dualcore s939-es athlonnal, de minimum a fent említett kategóriában lévő modulok elfogadható árszintre csökkenése kellene ahhoz, hogy elkezdjek gondolkodni a váltásról.

Ahogy én látom, a gyártók azért kezdenek rájönni, hogy ugyan azt a sz@rt nehéz kétszer lenyomni a vásárlók torkán. Ezért is jönnek kétheti rendszerességgel a hírek az újabbnál újabb rekorder modulok piacra dobásáról.

Örülök ennek a tendenciának.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mi szerint válogatják ezeket össze? :F

"Csak úgy mondom"

(#5) azbest


azbest
félisten

Hát elég bizarr dolog is az hogy a nagy fejlesztés eredményeképpen szinte ugyanazt adják el új néven.

Nemrég volt a ph-n hétvégi összefoglalóban [link] ddr-ddr2-ddr3 működéséről szó... akkor ha jól értem a 800-as ddr3-on a memória chipek 100MHz-esek, 1066->133MHz, 1333->166MHz .. szal a régi ddr-ekből kihozott 300Mhz körüli érték alapján simán képesek 2400MHz-es modulokat gyártani ha akarnak. (belső párhuzamosítás történt valójában... az hogy 1.5 volton megy a szabványos még szép... fele akora órajelen a ram chipnek illik menni kicsit alacsonyabb feszen is)



[Szerkesztve]

(#6) FehérHolló válasza Csapi007 (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Talán aszerint, hogy mennek-e dualban együtt? :U

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Male


Male
nagyúr

Ezek mindig ilyen hologramot tettek rá? Olyan mint egy gyökeret eresztett bagoly :DDD

(#8) #64791808


#64791808
törölt tag

a dolog roppant egyszerű

Ha egy művelet sávszélességet igényel, akkor a ddr3 aláz mindent. Ha viszont alacsony késleltetés kell, akkor egy 520-as Kingston hyperX BH5-ös ramocska 2-2-2-5 időzítésekkel megaláz mindent.

(#9) xardas válasza Male (#7) üzenetére


xardas
tag

télleg :DDD

Helyesírási hibák ejtésére minden jog fenttartva.

(#10) Loretto


Loretto
veterán

A ddr3 alatti szines ''paca, az mi akar lenni?
A szorors késleltetésű jó dolog, még szerencse, hogy a hír végén a kit is megjelent, hiányoltam volna.

Soirée...

(#11) Male válasza Loretto (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem egy kék ''szmájli'', sárga lábbal és piros köpennyel.. kezében pedig egy hatalmas kék fegyver! (ami inkább egy kipufogócsőnek tűnik... ha túl nagy feszt kap, biztos ott füstöl ;] )

(#12) just válasza #64791808 (#8) üzenetére


just
aktív tag

hmm remélem egyszer ötvözik a nagy sávszélességet az alacsony időzítéssel :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#13) Ste


Ste
addikt

lassan beindul a piac
vajon hány %-ban gyártanak még ddr1-et?

(#14) FehérHolló válasza #64791808 (#8) üzenetére


FehérHolló
veterán

1375MHz DDR3 (Kingstontól) 5-5-5-20. A késleltetései ns-ben kisebbek, mint az általad említett modulé, a sávszéle pedig nagyobb. Hol alázza akkor le a DDR1 a DDR3-at?

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#15) Achill3uS válasza Loretto (#10) üzenetére


Achill3uS
veterán

sztem egy kipufogócső :D
hmm, remélem ddr3-ban geil jobb lesz mint ddr2-ben volt :D ezek a modulok egész jónak tűnnek..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) Hun'reeth válasza Achill3uS (#15) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azé' annyira nem rossz. :D Persze nem igazi tuningram az igaz.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#17) just válasza Achill3uS (#15) üzenetére


just
aktív tag

én megvagyok elégedve a ddr2-es 800-as geiljeimmel :P cl4-ben megy 940mhz-et cl5ben pedig igazából nemtudom a végét de 1063mhz-et simán megy.

Two things what i hate. People that can't count...

(#18) Hun'reeth válasza just (#17) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ha ismernéd Achill3uS-t eléggé ezt le se írtad volna. ;)

''Öregember nem gyorsvonat!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.