Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hopsz... nem is tudtam hogy 64 bites leszek :) Király! :C

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) killer


killer
tag

Ez azért igen ígéretes Mac. Már pont ideje volt. Az ára pedig külön tetszik
(úgy értem ahhoz képest, hogy márkás PC-ket osztogat(ná)nak
lényegesen többért). Persze még a G4-ek is sokáig jók lesznek, de van
mire nyált csorgatni :DD

mnx

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Nem elírás ez az 500 millió letöltés? Ha teszemaszt minden második számítógép hsználó mac-et használna, akkor is irreális lenne ez a szám, ráadásul igencsak egyszámjegyű a mac felhasználók aránya.
Vagy lehet, hogy Steve Jobs 499 milliószor töltötte le, a többiek megy egyszer? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Power válasza pilóta (#3) üzenetére


Power
senior tag

Nekem is kicsit soknak tűnik. :DD
A Quiktime-ot még talán el is hinném, de a Safari még csak most készült(készülget) el.
Nagy kopé ez a Jobs :DD :DD :DD

Power

(#5) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Iszonaytos, milyen jól néznek ki ezek az APPLE gépek, eddig is szépek voltak, de ez mindet übereli.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#6) kocacola


kocacola
csendes tag

Udv!

Nah, szerdara csak elert kis hazanba is az Apple hetfoi sajtotajekoztatoja :) Es 5 millio azaz 500 :)
'' 5 million Safari beta downloads since January. [13:10 ET]''
[L]http://www.macminute.com/wwdc2003.html[/L]

Arilag azert meg kicsit huzosak ezek a masinak. 2000 dollar egy 1.6-os, haaaat :)

kocacola.kritikus :)

(#7) Troll


Troll
tag

Kíváncsi vagyok, hogy egy brand 64 bites asztali PC mennyibe fog kerülni. Nem hiszem, hogy a
kétprocis G5-ért sok az a 3000 dolcsi.
Szerintem nem Mhz alapján kéne ítéletet mondani. Három éve gyúrok egy 450-es G3-at, még
mindig jó. No persze a Q3 alacsony FPS-sel fut rajta... De számít? :)

(#8) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Gondoltam G5 ügyben érdekelheti a nagyérdeműt ez is (számos hasonló észrevétel mellett):
[L]http://www.haxial.com/spls-soapbox/apple-powermac-G5/[/L]

(#9) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Vagy ez: [L]http://www.amdzone.com/articleview.cfm?articleid=1296[/L]

(#10) arn válasza DcsabaS (#9) üzenetére


arn
félisten

erdekes botrany lesz ebbol is :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Walkie


Walkie
csendes tag

Na, eleg gyors ez a Prohardver... mintegy szerda este van most, csak ket nappal vagyunk a
bemutato utan... szep dolog, kivancsi voltam mikor bukkan fel itt a hir, miutan mar mindenhol
megjelent...

A tesztekrol itt is elmondanam (mas forumokon mar volt szerencsem elmondani), hogy a Spec
ertekek a GCC compilerrel ujraforditott tesztprogramtol szarmaznak. Az Intel es tarsai altal
hasznalt tesztprogram teljesen ki van hegyezve a P4 processzorra. A GCC nem general olyan
optimalizalt kodot, mint az Intel C++ forditoja, ezert nem mutat valos erteket mas platformokkal
vagy akar AMD procikkal osszehasonlitva sem. Az Apple ezert hasznalta a GCC-t, ami
multiplatformos, viszont az x86-os kod kihasznalta a SSE2 utasitaskeszletet a P4-nek. Ilyennel a
G5 nem rendelkezik, viszont a G4 ota van egy ugynevezett Altivec egyseg, amit az Apple Velocity
Engine-nek hiv nem veletlenul, ez egy piszok gyors matematikai vegrehajto egyseg ami a prociba
van epitve. Ez a cucc viszont nem lett hasznalva a tesztekben, annyira jelentos kulonbseget adott
volna, ami viszont az alkalmazasokban nem jelentkezett volna. Ami az alkalmazasokat illeti, a
Spec teszteknel joval pontosabb kepet adnak. Ezekben a dual 2GHz G5 minimum 2x gyorsabb volt
azonos korulmenyek kozott, mint a dual Xeon 3.06GHz Dell. Ez szamomra meggyozobb, mint
szamokon vitatkozni, ami egyebkent sem tukrozi az architekturalis kulonbsegeket.

(#12) Parci válasza Walkie (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szemmel láthatóan szívügyed az új vas...
(azért kár volt megvárni a hírt nálunk, hogy most jól elmondhasd, hogy mennyit kellett várnod)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Walkie


Walkie
csendes tag

Csak az kesztetett gondolkodasra, hogy vajon a 3.2-es P4 miert volt aznap fohir a cimlapon... na
mindegy, no offense here. :)

(#14) rii válasza Walkie (#13) üzenetére


rii
nagyúr

lehet azé mer több pécés felhasználó van a PH-n, mint epöl ... :)
és a PH hirgazdái ha választani kell, inkább kedveskedenek a 850 inteles júzenrek, mint az 5 epölösnek .... vagy netom mennyinek ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) joysefke válasza rii (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ja de egy új mac az szertem is nagyobb hír, mint, hogy megérkezett ''végre'' a 20. p4 változat...

(#16) rii válasza joysefke (#15) üzenetére


rii
nagyúr

sztem meg a kutyát nem érdekli.... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17) Elrood


Elrood
őstag

Egy másik oldal fórumán akadtam erre:

1)az új ház design hôcsatornákon alapul (4 csatorna: táp, ram+processzor, pci, dvdr-merevlemezek), van benne 9 (!) számítógéppel vezérelt ventillátor, bár a képeken nem látszik, de az eleje olyan mint egy sajtreszelô.
A zajszintje komoly 35dBa, ami egészen csöndesnek is mondható.

2)a gép szeptember 2 elôtt nem lesz kapható,

3)a két jobbik modell pci-x -es

4)mindegyik rendelkezik optikai és analóg audio ki és bemenettel, bluetooth és airport extreme (802.11g) támogatással

5)végülis csak azt nem említették meg, hogy 8 Gb DDR 400 128bites rammal lehet bôvíteni ôket

6)nomeg hogy 6.4 gbps a memóriabusz sávszélessége

7)ráadásul a dual modellben a processzorok független interconectet kaptak

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#18) joysefke válasza rii (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nézd meg a 3,2Gs P4 árát szerinted a PH! sok közül az kit érdekel?

(#19) joysefke válasza joysefke (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

minda2 drága, de ugye vannak tehetős emberek, meg megszállottak, és olyanosk is vannak, akik kivárják, míg lemegy a cuccok ára...

(#20) rii válasza joysefke (#19) üzenetére


rii
nagyúr

ok... :)
de egy epölét hiába várod.... az nagyon tartja az árát ...
meg az komplett gép, sőőt, ahhoz még monitor is kell, emg bill, meg maúz ... :)

szóval ne hasonlitsunk egy komplett gépet, ami tartja az árát, és viszonlyag kis vevő körnel szánnak,

egy alkatrészeszehez, ami nagyon nem tartja az árát, és nagyon széles a vevőköre .... még magyaro.- is ... :)


jó az epöl, de nem tudnék vele mit kezdeni.... egy 1996-97-es gépet szivesen látnék örökbe idehaza, de csak az érdekesség kedvéért .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) joysefke válasza rii (#20) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

énse tudnék vele mit kezdeni, de ez szakmai érdekesség, nem mindennap
növelik meg az i-t a Gi ben...
Viszont P4 prociból már kijött 20 féle legalább, de lehet, hogy több is, és a 3,2 es kapcsán ez volt a hír kb.: 'Az Intel bemutatott eddigi leggyorsabb desktop processzoránál egy teljes 5%-al gyorsabb modellt, mely funkciók tekintetében tökéletesen megegyezik az utolsó 5 el, ezen kívül nagyon melegszik, ne is számítsunk arra, hogy érdemes húzni, és jó drága' Na most ez mégis kit érdekel?
Szal én PC felhasználó vagyok, de ez a hír nagyon nem hozott lázba...

(#22) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Szerintem mormális emberek PC-t használnak, és nem költenek ilyen baszottul drága szarokta csak azért, hogy kétszer olyan gyorsan számítsa ki a gépük azokat a kibaszoo vektorokat meg mátrixokat. Ráadásul ezért a teljesdítményért kurvasok zsét kell fizetni, és azt még a vállalkozásodnak ki kell termelni, hogy nyereséges légy. Majd ha kurva gazdag leszek, akkor veszek egy ilyet, hogy legyen min futni az Archicad-nek. Basszák meg.

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#23) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Mi van basszameg, kibaszott házigazda moderátorok, a múltkor egyből leszedtétek, mikor bazmegeztem. Talá már mindenki megdöglött, és csak én élek egyedül a földön, meg valami jó kis muff :-)))

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#24) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Jut eszembe, sulinet kedvezmény ugye jár rá?

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#25) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Az Apple-t nem Steve Jobs-nak kellene irányítani, mert az egy fasz. Le kéne cserélni a Bill Gates-ra vagy kire. De lehet hogy jobb lenne helyette a miniszterelnök, mondana szépen megszerkesztett körmondatokat a velocity engine-ről

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#26) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Mekintos forever

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#27) Fefefe


Fefefe
csendes tag

ha olyan menő az Apple, miért nem vindóz az operációs redszere, és miért nem intel proci van benne?

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#28) Walkie válasza Fefefe (#27) üzenetére


Walkie
csendes tag

Te annyira sotet vagy haver, hogy a fekete lyuk hozzad kepest szolarium...

(#29) biker


biker
nagyúr

házigazdák!
sztem ne moderáljátok ki fefefe-t, hadd röhögjön rajta mindenki... :))

amugy remélem, ezzel kissé leesig a dualG4 ára, és végrekipróbálhatok egyet magamnak, de legalább megnézésre testközelből egy ilyen G5 megnézhető lenne.... hejj...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) biker


biker
nagyúr

amugy abszolute értelmetlen a p4-amd-g5 összehasonlítás, mert akkor lehet vitatkozni:

- p4 gyorsabb ha HT
- a G5 gyorsabb ha altivec
- az amd gyorsabb ha nemtommit kapcsolbe

de:
- G5 szerint nem éri meg használni az amdnemtommit és a HT-t, mert ő azt nem tudja, és xtesztprogiban ekkor gyorsabb a p4, vagy az amd
- P4 szerint nem éri meg használni az Altivec-et, vagy amdnemtommit, emrt akkor z tesztben azok gyorsabbak
- amd szerint nem éri meg használni a HT és Altivec, mert akkor ő veszt y tesztben

ugyanmár, persze hogy nincs olyan program, ami minden platformon, minden oprendszeren VALÓS összehasonlító számot adna.

ezen nem értelmes vitatkozni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31) Troll válasza biker (#30) üzenetére


Troll
tag

Hát akkor marad a kvék meg az FPS... :))

(#32) biker válasza Troll (#31) üzenetére


biker
nagyúr

:))

majd eccer egy g4 dualba beugrok... ha 200alatt lesz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) Troll válasza biker (#32) üzenetére


Troll
tag

Három év múlva, használtan, esetleg... :(

Most újonnan a kisebbik DP 719875 HUF, azaz 3172$. Ugyanez az USA-ban 1599 dócsi. A franc érti, hogy mit drágul ez ennyit, míg ideér... :(

(#34) biker válasza Troll (#33) üzenetére


biker
nagyúr

őszintén szólva, egy g4 powerbook, 1ghz, 1mb cache, superdrive az már bejönne, maga 500.000.-hufja zavar csak...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Troll válasza biker (#34) üzenetére


Troll
tag

Nézz körül a [L]http://www.mac.hu[/L]-n az apróhirdetéseknél. Általában vannak PowerBookok és iBookok 200e körül.

(#36) killer


killer
tag

Talán mindenki érez abban valami kis igazságot, hogy DTP és hasonló
munkák alatt jobban teljesít az Apple. A Mac OSX igen jól sikerült kis OS
és több grafikai programnál ''alma alá'' fejlesztik/optimalizálják a kódot,
majd a végén átfordítják ''PC-re''. Kis túlzással szvsz ennyivel jobb a Mac
:))

Hogy nézne az ki, ha az Apple így nyilatkozna:

''legújabb modellünket, a G5-öt a világ leggyorsabb PC-jeként akarjuk
értékesíteni, de be kell látnunk, az AMD és Intel gépek mellett maximum
sószórónak, vagy campingszéknek lesz jó, viszont a design jól sikerült.
Elgondolkozunk, hogy a G6 csak egy üres ház lesz.'' :D

Mac fanok/userek úgyis lesznek még sokáig, a G4 már relatíve elavult
gép, ezért írtam fentebb, hogy ideje volt a frissítésnek, ráadásul úgy t?nik
jól is sikerült.

mnx

(#37) biker válasza Troll (#35) üzenetére


biker
nagyúr

g3-as, igen, de g4-es :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) biker válasza Troll (#35) üzenetére


biker
nagyúr

van-e infód aról, hogy mac-macos, iletve mac-linux között mennyi teljesítmény különbség van pro-kontra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) Troll válasza biker (#38) üzenetére


Troll
tag

Ezt sajnos nemtom, még sosem láttam élőben Linuxot Meken. A [L]http://www.yellowdoglinux.com[/L]-on találod az egyik legebb Mekes Linux disztribúciót, de ők biztos felmagasztalják magukat. :)

(#40) Andix


Andix
csendes tag

Ez egy költemény.. Ilyen gyönyörű házat, eszem megáll. És azért szó-mi-szó végre egy új Apple, ami tetejében teljesítményben is nagyon ott van.
Bárcsak lenne ennyi pénzem... A hülye winfos menne is a kukába.

(Apropó csak Apple házakat nem lehet venni? :) )

(#41) esteban


esteban
senior tag

A MAC linux mennyire muxik ? ha 100%, akkor itt egy platform, amin lehet tesztelni a PC es a MAC kulonbseget ... egy Xine (???) -al meg futtatni a wines progikat ;]

iBook + RedBull :)

(#42) Walkie


Walkie
csendes tag

A Yellowdod siman megy, de szerintem jobb a SuSE. Bar ha jobban utananezel az OS X alapja a
BSD, a Darwin core a BSD-re epul, erre jon csak ra a grafikus felulet az Aqua.

(#43) peace&love


peace&love
aktív tag

Jóvanakkor bencsmárkozzanak a cégek... mindegyiknek a sajátja győz...

Én PC-n DTP-zek és irígylem azokat a kollégáimat, akik MAC-en dolgoznak, mert látom, hogy a 120 MegásPS file-t mennyi idő alatt csinálja meg nekik, és meddig distillál, meg meddig nekem. És mondanom sem kell, hogy a MAC gyorsabb, és stabilabb. Az OS X-et meg mikor megláttam, működés közben, hát komolyan elszégyelltem magam a Windows-ommal. Akkor most ez, hogy van?
Miért kell látatlanba ilyeneket írkáni, hogy elavult, meg nem is gyors, meg ilyenek?
:F
Ha azt irjátok, hogy az a baj vele, hogy drága az OK! Hozzá se szólok.
De azért majd ha begyűrűzik ide is egy ilyen gép és lesz rá alkalmam, akkor azért egy 600dpi-s A/3-as CMYK TIFF-re ráeresztek egy két filtert, aztán megnézzem, hogy tényleg gyors-e!
Addig meg csak maradjunk annyiban, hogy a MAC előnye az op.rendszer, ami annyival jobb mint a Win, hogy a vas teljesítményétől függetlenűl bőven kényelmesebben és gyorsabban lehet vele DOLGOZNI, mint a Windowsos PC-n.
Persze mondom ezt én aki kiadványszerkesztek, az is igaz.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#44) Walkie válasza peace&love (#43) üzenetére


Walkie
csendes tag

Akkor nekem jo... :)
Ket eve az OS X megy a gepemen, januar ota egy dualos G4-en dolgozok, van benne 2 giga ram,
iszonyu jol teker es stabil. Egyetlen egyszer fagyott szegeny, egy kontakthibas firewire kabellel
csatlakoztattam az iPod-ot. Az hogy nem fagy az nem azt jelenti, hogy az alkalmazasok nem
ugranak ki, hanem hogy nem kell ujrainditanom a rendszert valamelyik program hibaja utan. De ez
szerintem Linux vagy Unix hivok szamara nem ujdonsag. Amugy egy evtizeddel ezelott Jobs akkori
cege a NeXT mar Unix alapu oprendszerrel ment, Postscript kepernyokezelessel. Sajnos a
NeXTStep lassu volt az akkori gepekre, de az OS X otlete abbol nott ki, sok szempontbol elodnek
tekintheto az egyes megoldasok teruleten. Micsoda veletlen, hogy az OS X-nek PDF alapu a
kepernyokezelese...

(#45) biker válasza Troll (#39) üzenetére


biker
nagyúr

ez a melyik a legjob dolog...
ez pc-n is vita tárgya...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nos a Macosx-et én nagyon nem szeretem... Ha valaki azt meri mondani, hogy a winXP csicsás, akkor nézzen meg egy OSX-et! :)
Ami igazán zavar: Vajon miért van az, hogy a Macen nem tudok párhuzamosan futtatni két ArchiCad-et??? vagy más programot?

''One Ring to rule them all...''

(#47) peace&love válasza Walkie (#44) üzenetére


peace&love
aktív tag

mondom én.... :))
ja, a natív PDF-kezelésről meg is feledkeztem, de hát van még néhány nyalánkság, igen.
na mindegy nem is csorgatom a nyálam tovább.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#48) Walentino


Walentino
csendes tag

Gyonyoru a belseje!
PC mellett G4-en is hasznalok Debian GNU/Linux-ot (tokeletesen mukodik), de
ha szereznek egy ilyen gepet, estenkent leulnek ele fel orara ugy, hogy be sincs kapcsolva es vigyorognek ra:).

(#49) killer válasza peace&love (#43) üzenetére


killer
tag

Ha nekem címezted, nem látatlanba írtam, amit, ha nem nekem, akkor
bocs :) Az elavultságot arra értettem, hogy a G4 nem a mai kor élenjáró
technológiáit hordozza magában, egy része ''elavult'' PC-s
alkatrészekbôl/technológiákból áll, de abszolút nem gondoltam soha,
hogy trágya lenne a Mac, különben nem használnám :)

A bencsmark engem abszolút nem érdekel, a lényeg számomra az, ha
ráeresztek adott programmal egy számítást a gépre, mennyi idô alatt
végez, az ára viszont tényleg elgondolkoztató (mostani G4-ek). Vajon az a
nem túl nagy (top Barton és P4-hez képest) teljesítménykülönbség
megéri-e a költségtöbbletet?

mnx

(#50) peace&love válasza Walentino (#48) üzenetére


peace&love
aktív tag

Na jóvan eleget maszturbáltunk, gyerünk mindenki vissza dolgozni! :DD

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#51) Walkie válasza Zsiba (#46) üzenetére


Walkie
csendes tag

Hmm... ezt inkabb a program gyartojatol kerdezd. Szeretek peldaul egyszerre irni DVD-t es a
masik driveban CD-t meghozza a gigabites halozatrol, ugy hogy egymas mellett fut ket
peldanyban a Roxio Toast. Amugy az OS X alapszinei a vizkek, a femszurke es a feher. Szerinted
az XP hany szint hasznal a GUI-ban? Melyik akkor a csicsas? Szerintem az OS X letisztult felulet, az
XP-rol ezt nem mernem allitani...

(#53) rii


rii
nagyúr

MSG #22-#23 vegyé vissza mer kisodródsz ... undor

MSG #50 én itt nem képzelem magam senkinek, de azért azt a szót kihagyhattad volna.... gondolom tudod, melyiket .... kultur

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55) Zsiba válasza Walkie (#51) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos csicsa alatt nem a színválasztékot értem... mindegy. Szivárványos pörgettyű, ugráló, pattogó ikonok... LOL! viszik a drága időt :)
Az, hogy az ArchiCad nem tud párhuzamosan futni több példányban nem a gyártó hibája...

''One Ring to rule them all...''

(#56) Zsiba


Zsiba
senior tag

de már van!!!!! MI A BAJOD??? Velem ne kötekedj!!! :DD :DD

''One Ring to rule them all...''

(#57) rii válasza Zsiba (#56) üzenetére


rii
nagyúr

visszamenöleg nem érvényes, vagy hogy ... ehhh... izé :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#58) renegade válasza biker (#30) üzenetére


renegade
aktív tag

Ezt szépen összefoglaltad, gratula! :)

Pár megjegyzés általánosságban:
A powerpc architektúrája sokkal korszerűbb mint a pentium-vonal, amit még a fanatikus pc-sek is folyton szidnak elavultsága miatt. látszik ez többek közt abból is hogy jóval alacsonyabb órajelen tudja uazt a teljesítmény nyújtani

ár: annyira nem drága, ha megnézed hogy mi minden van benne. Persze, több, mint ha te rámolnád össze, meg lehet hogy nem mindent használsz ki belőle, ez igaz... de nem [L]aránytalanul[/L] drága ha ténylegesen összeszámolod, mi minden MINŐSÉGI alkatrész van benne. Mert ugye finoman szólva nem noname alkatrészekből rakták össze.

Azért, mert Magyarországon nem terjedt el, s ezért némileg sokak számára csodabogárnak számít a Mac, még ne gondoljátok azt, hogy ez külföldön is így van. Az angolszász országokban a piac negyede-harmada, esetenként talán fele között változik a mac-ek aránya.

Stabilitás: aki szerint a winXP stabil, az még nem használt mac-et.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#59) Zsiba válasza Zsiba (#55) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos egyébként lehet több programot futtatni egyszerre... Csak a legtöbbnél egy apró trükköt kell alkalmazni. :P

''One Ring to rule them all...''

(#60) Parci válasza rii (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem kell ám komoly elméletet gyártani mögé (hogy melyik hír mikor és miért ment ki), egyszerűen írjuk, amit találunk. Nincs ám erőnk ahhoz, hogy ilyen szinten is ''optimalizáljunk'' :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) Zsiba válasza renegade (#58) üzenetére


Zsiba
senior tag

Stabilitás (MacOS-WinXP): egyik sem stabilabb a másiknál! :) A szűk keresztmetszet a User.

''One Ring to rule them all...''

(#62) hungeek válasza Fefefe (#26) üzenetére


hungeek
senior tag

már bocs de te sík vagy mint egy LG Flatron....

(#63) renegade válasza Zsiba (#61) üzenetére


renegade
aktív tag

nincs értelme parttalan vitákba bocsátkozni... :) én használtam mindkettőt (XP-t jóval többet, mert nekem ''csak'' pc-m van), és számomra sokkal meggyőzőbb volt a mac. Persze az élmény szubjektív, nem csináltam stability benchmark-ot. :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#64) rii válasza Parci (#60) üzenetére


rii
nagyúr

ok .... :)
SRRY

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65) X-COM


X-COM
nagyúr

ezt most nem értem
itt valaki aszonta, hogy az osx stabilitása nem azt jelenti, hogy nem ''lépneki ki'' egyes programok

hanem, hogy maga az oprendszer nem hal el...

hm... én xp-vel, meg 2000-rel sem nagyon találkoztam ilyennel, hogy csak úgy elhalt volna (nt4re se volt jellemző), csak ha valami hardvergebasz volt, vagy gagyidriver volt fenn...

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#66) PaladiN válasza renegade (#63) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Én pedig pont fordítva. Macet használok többet (Power Macintosh G3 és G4)
És én meg azt mondom hogy ennyi pénzért azt várnám el hogy stabilabb legyen mint a másik platform, ha már úgyis csak munkára tudom használni, de sajna én azok táborát kell hogy gyarapítsam akik a pc mellett teszik le a voksukat ár/ teljesítmény tekintetében.
Uakkor nem mondom hogy használhatatlan, de azt ki merem jelenteni hogy a tapasztalataim alapján semmivel sem stabilabb, avagy gyorsabb mint egy jó alkatrészekbôl összerakott pc.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#67) Zsiba válasza renegade (#63) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos én is használtam mindkettőt! Én sem kívánok vitázni erről, de tapasztalatból mondom, hogy egyik kutya, másik eb! :)
A Mac egy kiváló gép egyébként, ezt nem vitatom, de több okból is megváltunk a többségétől. Már csak egy Macünk van szervernek, de azon is Linux fut! :)
Remélem a G5 valóban jó kis gép lesz. Papírnak nem hiszek...

''One Ring to rule them all...''

(#68) rii válasza hungeek (#62) üzenetére


rii
nagyúr

... pedig tök jó aláirása van .... nem...? :DDD

a topichoz:
aki machintoson való tördelés böl jön, az nem gyözi szidni a PC-ket ....
a MEC-ek jó gépek.... d ea pc elterjedtebb, és ennél fogva jobban használhaztóbb, nincs annyirta beszükülve, rengeteg progot irnak rá....

igaz, gyenge arhitech az apple-hez képest ....

ui.: ez az én véleményem, soha nem ültem apple elött 1 órát eltekintve ... nem teccet az egy gombos egér :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69) Zsiba válasza PaladiN (#66) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nos egyet értek, ilyen és ehhez hasonló okok miatt cseréltük le a Macjeinket...

''One Ring to rule them all...''

(#70) PaladiN válasza Zsiba (#69) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Én is szívem szerint lecserélném de a tulaj az tulaj, és meggyôzni egy ilyen döntésrôl... :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#71) PeliScan válasza pilóta (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

egyszámjegyű? kilencen lennének összesen? :)

(#72) renegade válasza rii (#68) üzenetére


renegade
aktív tag

Hehe, akkor mit szólnál az újabb apple egerekhez, amiken egy gomb sincs... :DDD

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#73) McJames válasza renegade (#72) üzenetére


McJames
senior tag

Dehogynem, maga az egér... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#74) joghurt


joghurt
addikt

Azért az Apple nem a mostani G5-ös kampányában állította először, hogy ők a legjobbak:

[L]http://dome.impulzus.com/hulye/snail2.mov[/L] (Ez egy PII-est gyalázó G3-as reklám.)

És valahogy a mostani reklámkampányukból is kimaradt, hogy egy G5-ös árából akár egy komolyabb ''márkás'' szervert, akár egy olyan grafikus PC-t megkapok, ami kenterbe veri szegény Mac-et. Igaz, ezeknek a dizájnja nem futurisztikus, azaz be tudnám rakni őket a mostani szobámba is :), viszont normálisabb operációs rendszer fut rajtuk, amire sokkal több program van, mint MacOS X-re.

A tej élet, erő, egészség.

(#75) balaaa válasza esteban (#41) üzenetére


balaaa
csendes tag

>A MAC linux mennyire muxik ? ha 100%, akkor itt egy platform, amin lehet >tesztelni a PC es a MAC kulonbseget ... egy Xine (???) -al meg futtatni a wines >progikat
Az wine, es nem xine, masreszt meg nem lehetne tesztelni, mert az csak az oprendszert emulalja, a processzort nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.