Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

''Áramtalanítani sajnos csak a tápkábel kihúzásával tudunk, mivel főkapcsoló nem található a tápokon.''

Ez bizony szerintem gaz, nagyon gaz.

Ennyi penzert mar rakhattak volna ra egy billenokapcsolot.

(#2) lesaux


lesaux
veterán

''Áramtalanítani sajnos csak a tápkábel kihúzásával tudunk, mivel fo˝kapcsoló nem található a
tápokon.''
Nem arról volt szó, hogy már két éve európai szabvány a tápokon a kapcsoló? Meg hogy ne
legyen rajta a monitornak kivezetés?

(#3) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Ez nem néz ki rossznak :)) ha tényleg 15E alatt lessz akkor 99% hogy ilyet veszek csak találja hozzá valami jo kis olcso házat :) (kiváncsi leszek hol vállalják majd rá a két év garit)

(#4) Jancsi


Jancsi
aktív tag

kicsit Off: nem tudja valaki hol lehet debrecenben DTK vagy valami más miőségi házat kapni? :) (nincs hangulatom vonattal hazacipeni a világ végéröl :(( )

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Azért valami nem kóser akkor, ha nettó 16 rugóból kijön egy überszuperjókirály 460 Wattos táp. Tehát mitől tud nagyságrendekkel olcsóbb lenni, mint egy másik 400W fölötti táp? Ilyen kis árréssel dolgozna a cég? Nem hinném.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) EG0


EG0
aktív tag

Hangja? Garancia? Mikor lesz Mo-on?

(#7) Parci válasza twollah (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem is full ciki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Barton


Barton
senior tag

Elég sz@r lehet ... olcsó húsnak ...

(#9) nbi


nbi
tag

nem akarok negatív lenni, de ennyi pénzért már Enermax-ot mérnek. Szerintem 10 ezer körül lenne reális. nbi

3athlon - swim, bike, run

(#10) #25954560


#25954560
törölt tag

iszonyu negativak vagytok. majd ha egy teszt is aszongya sz@r, akkor lehet dumalni :)
a billenokapcsolo nekem is hianyzik rola, de gondoljatok mar vegig: ha a dtk aszongya 460W, akkor azert az eddigi tapasztalatok alapjan el lehet neki hinni. tovabba tenyleg jofej volt, hogy nem a hagyomanyos kivagasos megoldast valasztotta ventiracsnak, hanem betette oda azt a kis koracelbol :) ha meg ugyanezt a tapot adna 20k-ert mindenki orulne, hogy dtk-ja van :F

tengermely tisztelettel,
&rew

(#12) andorpapa válasza #25954560 (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

Én nem akartam lefikázni, csak egyszerűen rákérdeztem, hogy mitől ilyen olcsó. Mert sajnos gyakori tapasztalat, hogy a gyanúsan olcsó cuccokkal könnyen meg lehet szívni. Persze nem a DTK-ra gondoltam, és jobban belegondolva, az itt közölt árak annyira nem is gyanúsan olcsók. No mindegy, ahogy mondtad, az első tesztig és a userek visszajelzéséig felesleges lefikázni vagy égbe emelni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) HEBI válasza andorpapa (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

A kicsi árrés az 300%, hanem csak 200%. Lassan veszteséges lesz szegény cég. :))

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#14) Bagoly


Bagoly
senior tag

Azon kívül, hogy szabvány valaki árulja már el nekem: miért is jó, ha nincs monitor kivezetés a tápon, kapcsoló viszont van. Van ennek valami praktikus oka?

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#15) #25954560 válasza Bagoly (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

a kapcsolo nagy kincs: lehet vele aramtalanitani a gepet a csati kihuzasa nelkul :)
komolyan: sokan nem szeretik ki-be dugdosni a tapcsatit, es az nem is arra van. lassu, nehezkes, tapogatassal nehezebben abszolvalhato hozzaferhetetlen helyeken
a kimeno csatit talan azert vettek le, hogy ne kelljen azt is (attol is) vedeni a tapot. ha yol emlexem, csak egy sima atkotes volt egyszerubb tapegysegekben

(#16) Bagoly válasza #25954560 (#15) üzenetére


Bagoly
senior tag

Lehet, hogy én vagyok a szupernagyi, de én eddig még mindíg megtaláltm a tápkábelt vakon is és annyi erő még szorult belém, hogy ki tudtam húzni. ;]
Kétségtelen, hogy elegánsabb megoldás a kapcsoló, na de ezért ''lehúzni'' egy tápot a wc-n. Ha valóban ennyi a különbség, akkor igen komoly fejlődés szemtanúi lehettünk a kapcsolós tápok megjelenésekor.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#17) #25954560 válasza Bagoly (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

kihuzni ecceru. mi a helyzet a bedugassal? :) szupernagyi :D

(#18) BobMaster


BobMaster
senior tag

Hajaj, most kezd majd el mindenki igazán utálni:

- tápkapcsoló nincs rajta, ez tény, a ''sajnos'' szócska is megfordult a hírben. Pontosan azért hívtam fel rá a figyelmet, hogy a DTK mellett voksoló felhasználó ne a doboz kinyitása után hördüljön fel, annak hiányát felfedezve. A tápkábel ki-be dugdosása véleményem szerint egybites megoldás, egy 4 csatlakozós főkapcsolós áramtalanítóról a gép, a monitor, a nyomtató, scanner áramtalanítása egy csapásra megoldható. Tévedek, ha azt mondom, ezeket az eszközök is ugyanolyan veszélynek vannak kitéve standby módban? Tegye fel a kezét, aki a TV-jét, videóját hardveresen is kikapcsolja ;]

- Andorpapa: ha 6000 Ft-ból kijön egy Codegen 400-as táp, akkor 15-ért nem jelent különösebben nagy megterhelést 460 W-os tápot heggeszteni DTK-éknál. Az, hogy ez Enermax-ból egy ugyanilyen 30 rongyolás felett van, az legyen annak a baja, aki ki bírja fizetni (hírben megforduló középkategória szó). A Xeonos verzió belseje ugyanaz mint az ATX-esnek, és ami ennyi pénzért elrángat egy Brysont, két procival, annak már illik előre köszönni (intel weblapján megtekinthetőek feszültségre bontva az igényelt teljesítményadatok ). Nettó súlya 2,7 kg, ha kéred, küldök belső fényképet, hogy ezt nem újrafelhasznált nehézfémekből sakkozták ki.

- EGO: a garancia 2 év, a hírt forrása magyar, tehát kapható. Bízom benne, hogy hamarosan teszt is lesz róla, ha addig tudsz várni, minden kérdésedre választ kapsz.

- Hebi: egy Devergo pufidzseki bekerülési ára 3 dollár (importőr ismerőstől). 30 rongy felett dobálják. A számítástechnikában nem lehet ilyen csodákat véghezvinni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#19) Celtic válasza andorpapa (#5) üzenetére


Celtic
tag

Nem vagy Te véletlenül Palik rokona?
Ő sincs tisztában a ''nagyságrend'' fogalmával... :))

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Szvsz azon kívül, hogy ''lespórolták'' a főkapcsolót teljesen rendben van a táp. Az árát sem sorolnám a gyanúsan olcsó kategóriába. Inkább az Enermax túl drága. :D
A monitor kivezetést pedig lehet, hogy van aki kihasználja. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) PostMan válasza Hun'reeth (#20) üzenetére


PostMan
csendes tag

A monitor tápkivezetésnek pl. ott van értelme, ha a szünetmentesen csak egy táp-ki csati van, és nem akarsz még egy elosztót beiktatni. Pláne, hogy az LCD-k terjednek mint a hülyeség és a táp is elég erős.

megszűnt user: PostMan

(#23) #25954560 válasza BobMaster (#18) üzenetére


#25954560
törölt tag

hehe, akkor egyetertunk :)
remelem a teszt majd jol ravilagit arra, hogy tud csondes is lenni legalacsonyabb fordulaton a cumo, a ket venti miatt elegendo lesz a legszallitasa is, hogy hutson es akkor van egy jo alternativa az aopen tapokra. sot, teljesitmenyben boven uti

(#24) Jester válasza Jancsi (#4) üzenetére


Jester
aktív tag

Elmész a Szt. Anna utcára, bemész a m*ultim*d*at*w*rbe, megnézed, megveszed. Vagy egy picit tovább mész azon az utcán, és megveszed-megrendeled pcm*x-éktól.

Mehr Licht!

(#25) turho válasza Hun'reeth (#20) üzenetére


turho
őstag

Hát még ha nem ebbe a régi sz@r formátumú tápdobozba dolgoznának, hanem valami modernebbe, akkor lenne kapcsoló is meg nagyobb sikere is...
Ez a ''monitor kivezetés'' egy letűnt idő erőltetése szerintem. Egy modern tápdoboz, ergonomikus védőráccsal, neadjisten 12 cm-es ventivel a'la FSP, és egyből megnőne az ázsiója.

(#26) eziskamu


eziskamu
addikt

Szerintem meg inkább a kinézeten spóroljon a Dtk mint a belsőn. Nem zavar a kapcsoló hiánya engemet a dtk tápoknál. én mindig kihúzom a konektorból, és akkor is ezt tenném ha lenne rajta kapcsoló,(paranoiás vagyok ilyen dolgokban, ezért mindent ki szoktam húzni a konektorbol.

(#27) marcee válasza eziskamu (#26) üzenetére


marcee
addikt

Abban van igaza Turho-nak, hogy ha ezek a ''dizájn elemek'' a helyükön lennének, akkor mindenki itt eljenezne, hogy ilyen lesz a következő tápja. Pedig nem hiszem, hogy a 12centis ventivel meg kapcvsolóval drágább lenne az előállítása.

\m/

(#28) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én lemértem a Chieftec 420W tápot. annak a súlya 2,4 kg. ÉS az 420W. ez meg 2,7kg, és 460W. Abszolút hihető. a kapcsolót én is szívesebben látnám monitor csati helyett...de jó kis táp lesz ez szerintem...

(#30) Den


Den
veterán

Hm, két éve nem használtam a hátsó kapcsolót a tápon. Amúgy szvsz aki kicsit is igényes a gépére, vesz egy szünetmentes tápot, onnan meg úgyis annak a kapcsolójával áramtalanít az ember.

www.simson4t.hu

(#31) marcee válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


marcee
addikt

360-as Chief súlyát nem tudod?
(ezt a paramétert hiányoltam csak a táptesztből is)

\m/

(#32) BobMaster válasza Kalandor (#29) üzenetére


BobMaster
senior tag

A mikrosütőt is kihúzod? ;]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#33) zsoltee10 válasza marcee (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

asszem 2 kg körül van, de ez nem biztos, csak tipp. 420-asom volt, és lemértem digitális mérlegen. igen ez az infó jó lett volna a táptesztbe is...

(#34) zsoltee10 válasza BobMaster (#32) üzenetére


zsoltee10
addikt

az mutatja az órát. :DDD

(#35) marcee


marcee
addikt

Én sem nagyon szoktam kikapcsolni a tápot (pedig lehetne), de az igaz, hogy a monitorcsatlakozó, meg a kapcsoló hiánya a régi, gyenge tápokat idézi. Elmegy tőle az ember kedve tényleg.

Azt csodálom, hogy az egymással szemben fújó ventik ellen nincs senkinek kifogása.

\m/

(#36) neduddki válasza Kalandor (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HA a fokapcsolo lenyomasat jelenti a tv akor minden este lenyomom!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) neduddki válasza BobMaster (#32) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Be sincs dugva......:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) #25954560 válasza marcee (#35) üzenetére


#25954560
törölt tag

fel sem merult bennem. sztem egyfele fujnak

(#39) marcee válasza BobMaster (#32) üzenetére


marcee
addikt

(nálunk a video 2éve folyamatosan be van kapcsolva (nem standby), mert úgy menttönkre, hogy bekpcsolni nem ngyon lehetett. kb. 100ból egyszer. kazit már 3éve nem lehet beletenni, de az fogja a csatornákat. lehet, hogy ennyi ideje nem volt áramszünet?)

\m/

(#40) #25954560 válasza Den (#30) üzenetére


#25954560
törölt tag

Hm, chief 340-esem van. hetente tobbszor hasznalom a kapcsolot (memoriak be/ki, vidkari be/ki/ ezmegaz be/ki) de nem lett vizkoves, mert en is kalgont hasznalok.
szunetmenteset nem akartam venni, szamomra tulzasnak tunne. en a tapra bizom, hogy vigyazzon a gepemre, ha meg meghal valami rajta aramszunet miatt, ujrainditom. nalam nem futnak eletbevago processek

(#41) marcee válasza #25954560 (#38) üzenetére


marcee
addikt

Őőőő...sz'al nagyon fáradt lehettem hajnalban, mikor a hírt olvastam:

A levegő áramlását kettő, meglepő módon egymással pontosan szemben elhelyett 8 cm-es, fordulatszám-szabályzott ventilátor biztosítja.

Ezt értettem félre.

\m/

(#42) BobMaster válasza marcee (#41) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ez viszont akartam is kérdezni, hogy mi a véleményetek erről az egy síkban való elhelyezésről?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#43) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Hát a gépben jóval többször nyúlkálok, mint mondjuk a tvben...és apróságok miatt is (pl érkező vinyó) áramtalanítok. Tuti ami hótziher, láttam már készenléti feszen lévő lapot elhalálozni beleesett csavar miatt. Ilyenkor azért kényelmesebb a főkapcsoló.

Igazából azt nem értem, mért zárja ki ez a két dolog egymást...tutikombó lett volna a dtk részéről, így meg sztem, noha biztos jó minőségű a táp, sokakat el fog riasztani.

Biztos megvannak a saját érveik..., de ez a tv-s dolog engem nem győz meg.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#44) EG0 válasza BobMaster (#42) üzenetére


EG0
aktív tag

Egy síkban? Mármint párhuzamosan? Nem látom értelmét, kíváncsi lennék, a tervezőmérnökök mivel indokolják. Teszt mikor is lesz? :-)

(#45) #25954560 válasza EG0 (#44) üzenetére


#25954560
törölt tag

teszt lesz, amint megkapom huzamosabb ideju felhasznalasra :)
kerdes, hogy a ket ventit ugyanaz a hoerzekelo vezerli-e (gondolom igen), kulonben valtozhat a hatekonysaga a kulonbozo fordulatszamokkal.
de majd a teszt jol megmondja, hogy jo-e az elrendezes, nem tettek-e az utba egy hutobordat ami sipol, kihuzza-e a meleget a hazbol, melegszik-e standby modban, stb

(#46) Lunatic


Lunatic
aktív tag

meglepő módon egymással pontosan szemben elhelyezett 8 cm-es, fordulatszám-szabályzott

Nekem zavarja a szemem egyedül? :)

Bavallom őszinén, ebből nemigazán értem, hogyan is helyezkednek el a ventik, a képen se látszik, de biztos le lett tesztelgetve, és minden újításra kiváncsi vagyok.

Ám attól tartok ezek a ventik is thermoszenzorosak, és állandóan max körül pörögnek. Nem értem mért nem terjedt még el a 12cm a tápokban, hely lenne bennük...egyedül az fsp próbálkozik ezzel, sikerrel imho. Kézi forulatszámszabályozással, maga a tökély lenne.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#47) Lunatic válasza #25954560 (#45) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Tényleg így műköhet...de ehhez nem kevés egy kicsit ez a tetején lévő szellőzőnyílás?

Careful with that axe, Eugene! ...

(#48) neduddki válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Csak 2.4kg pegig miutan ket nap[ig setaltattam a varozsban sokkal nehezebenek tun...:-)))

udv

neduddki

p.s. miota uj fejed van meksem ismerlek.....:-))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#49) Den


Den
veterán

Szvsz a két venti nem a hatékonyság növelés miatt van elsősorban, hanem a megbízhatóságért (xeon csatik, kisebb szerverbe is szánták valszeg). Ha egy megáll van mégegy,

www.simson4t.hu

(#50) #25954560 válasza Den (#49) üzenetére


#25954560
törölt tag

az lehet, de akkor a ventik nem ugy vannak, ahogy en gondolom, tehat nem egy tolja befele a tapba a hazbol, egy pedig tolja kifele a tapbol a hazon kivulre (ezt a fogalmazast...na mindegy), mert ha a kulso venti megall, a belso nem tudja tulsagosan huteni a tapot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.