Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

1szer volt VIA-s lapom :F 1szer meg próbálkoztam full VIA-s laptoppal dolgozni :F

..szerintem jónak tűnik

(#2) SAMYka válasza shteer (#1) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Mi a bajod vele?? Csak kíváncsiság, nem sokat volt még via a kezembe

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#3) Kriza válasza SAMYka (#2) üzenetére


Kriza
őstag

Nekem is volt VIA-s alaplapom, még egy Apollo Pro 133A chipsettel. Többé nem is veszek VIA-t.
Gondolom, nem véletlenül elég gyér a fejlesztés a VIA-nál. Inkább arra koncentrálnak, ami jobban megy. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) Godfather


Godfather
aktív tag

A VIA még egye fene, de ez a zöld szín? :)

Nekem eddig nem sok dolgom volt via-s alaplapokkal, meg notikkal, úgyhogy komoly véleményt nem is tudok mondani, esetleg azt, hogy régen se volt a helyzet magaslatán a via, most meg aztán talán még annyíra se?

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#5) Muton


Muton
addikt

nem tudom, h mi bajotok, egy via csipes irofai pc/entry laptop is lehet megfelelő a maga területén.
a lap meg jól néz ki (specifikációktól függetlenül)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) kovy79 válasza Muton (#5) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem a P1-es és P2-es lapokat juttatja eszembe. :D

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) Csapi007


Csapi007
veterán

Elég zsúfolt...
Árat tudunk?

"Csak úgy mondom"

(#8) #96302336


#96302336
törölt tag

Max 533MHz? Ezt most nem értem... A 667-es, a 800-as már nem is megy benne?
Amúgy tetszik. Jó kis másodgép lehetne belőle netre videózásra, zenehallgatásra.
Egy beépőprocit bele, passzív hűtést neki, és akár egy jó kis házban mehetne a nappaliba a TV mellé.

[Szerkesztve]

(#9) fifi_addict válasza Kriza (#3) üzenetére


fifi_addict
tag

nekem meg csak via-s alplapom volt eddig. söt, még a notim is via. c3! épp onnan irok, szóval megy... :DDD mondjuk ki, játszás nem játszik... :DDD 2. a kt133a chipsetes alaplapom 5 év után zárlatos lett, most egy asrock (via!) mittummi figyel a gépbe. fapados, de elmegy (némi ügyeskedés után ddr2 400-as RAM + Athlon XP proci. még az is jó netre, meg ilyesmire... majd ha gazdag leszek, veszek jobbat :))

...........................???

(#10) shteer válasza SAMYka (#2) üzenetére


shteer
titán

a lap teljesítménye messze elmaradt a várakozásoktól és a hasonló tudású társaitól :(

a laptop haveromé, (VIA proc, VIA chipset, VIA video) egyszerűen s..r - lassú, ha lehúzod a hálózati tápról elhalványul a kijelzője, szinte használhatatlanná válik még irodai alkalmazások használatára is, az üzemidőről nem is beszélve - váááá, fúj.. :W

..szerintem jónak tűnik

(#11) shteer válasza #96302336 (#8) üzenetére


shteer
titán

belemehet, de nem biztos, hogy fog a specifikációjának megfelelő sebességen üzemelni

(az én lapom elvileg 667-es ramot eszik csak és most is 800on szaladgál benne a Kingmax :D)

..szerintem jónak tűnik

(#12) lorcsi


lorcsi
veterán

az asrock sokkal jobb szvsz ilyen kategóriában

(#13) Achill3uS válasza lorcsi (#12) üzenetére


Achill3uS
veterán

egyetértek.. aki core2-t vesz ne sajnálja a pénzt lapra se..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#14) KrAt


KrAt
veterán

Hát magával a via chipsettel gondom még nem volt.. (50% oc egy celeronnnal :D)
De core2 mellé nem vennék ilyet :U Az sokkal jobbat érdemel..

(#15) gorlin


gorlin
őstag

Én nemrég vettem egy ASrock 775 VSTA alaplapot,ami ugye VIA chipsetes.Mellé vettem egy 6400-es Core2-őt.Tökéletesen megy a 2*1giga Corsair-el DDR'1!!(ráadásul simán leverte az everest szerint valami 975-ös lappal készült 667Mhz DDR2-es gépet)Belemegy a régi AGP-is.
Nagyon stabill jó kis lap.
Előtte én is csak szuper Prémium SLI lapokat vettem hogy az mennyire jó lesz .
De csak feleslegesen vettem meg olyan dolgokat amit nem használok.+ a bonyolultabb cuccokkal mindíg több baj van.Melegszik stb.
Szerintem ez a lap tökéletesen elég lesz nekem játékra internetre,és egy hajszálnyival nem lenne jobb egy 60000forintos szuper asus lap,amit nem használok ki.(meg amugy elegem lett az asus-ból,mindíg csak a baj volt vele)(Tudom hogy az Asrock a leányvállalata:) )

(#16) ftc válasza gorlin (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

sok embernek nem tudom mi baja a VIA-al...én is megvok vele elégedve...és egyetértek veled abban,hogy sokan megveszik a húdedrága sok extra cumoval szerelt lapokat aminek az életben kb 1/10-t sem használlja ki...

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A VIA-val nincs bajom, de a Biosz@rral már voltak rossz tapasztalataim.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) 3P


3P
tag

Sziasztok!

Milyen olcsóbb lapotok tudtok ajánlai C2D procihoz, ami mellett egy 6300-ast lehet is tuningolni mondjuk 2,4-2,5 GHz-ig? Dual VGA támogatás egyáltalán nem szempont. A kritérium, hogy a tuning menjen, s lehetőleg stabil maradjon, DDR2-es legyen, 16x PCI-E-s csatolás legyen rajt minimum, ja és ha lehet ne túl drága legyen, sőt... ;) Persze lehet, hogy lehetetlent kérdezek.

[Szerkesztve]

(#19) L3zl13 válasza 3P (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez nem ebbe a topicba tartozik. (hacsak nem Biostart akarsz venni mindenáron.... :U)

Aki hülye, haljon meg!

(#20) t72killer válasza 3P (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

háát, valszleg nem a címben szereplő lapot ajánlanám. Még ha a procit húzod is benne, kapásból 3 másik apróság (max 533ram??) lesz szűk keresztmetszet.

Inkább azt javaslom, nézd meg mások mivel tuningolnak. pl: [link]

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) 3P válasza t72killer (#20) üzenetére


3P
tag

Köszönöm a linket. Az igazság az, hogy én nem akarok ilyen 3GHz környékű tuningot, bőven elég a 2,4-2,5 GHz is. Ezért bíztam benne, hogy ilyenhez nem kell olyan méreg drága lap. A memória egyébként 667-es DDR 2 lenne (2*1GB).

(#22) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

ilyet is kell gyártani, ahogy az asrock is gyárt ilyeneket, mert nem mindenki engedhet meg magának csúcs lapokat vagy valakinek csak netezésre akármire kell.

(#23) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Haveromnak most vettünk egy via-s laptopot. 1G via-s proci van benne és én meglepődtem hogy egy 1G-s proci ilyen jól megy.
Neki csak zenére meg netre kellet egy gép és ez volt gyorsan kéznél. Tesztelgettem kicsit és elég gyorsan indulnak az alkalmazások meg elég stabil is szerintem

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#24) Thommyboj válasza SAMYka (#23) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

igen 1 gigán sok minden elmegy, csak egy két játékra nem alkalmas, de laptopokat nem is arra találták ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.