Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

hmmm...
Kíváncsi leszek, mi lesz ebből az egészből...
Jót tenne a piacnak egy kis verseny...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) Sárpac


Sárpac
nagyúr

48pipa??? mennyit fog ez zabálni 300Wattot?
jah és mégvalami 7900 ultra is debütálni fog hamarosan 32/16al..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) jerry311 válasza Sárpac (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak találgatások...

(#4) Szabesz


Szabesz
őstag

90 nap, kíváncsian vároma hivatalos bejelentés :)

¯\_(ツ)_/¯

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

„90 napon belül, az R580 érkezésével megdöntjük saját teljesítmény-uralmunkat a videokártyák piacán” – nyilatkozta nem kis magabiztossággal David Orton, az ATI Technologies elnök-vezérigazgatója egy, a napokban lezajlott telefonos konferencián.

Amennyiben a sokak által jósolt január végi időpontban valóban megjelenik a piacon az R580-alapú ATI kártya, úgy hozzávetőlegesen négy hónapos ciklusával az R520-ra épülő, hányattatott sorsú X1800 széria lesz a legrövidebb ideig „uralkodó” csúcssorozat a vállalat eddigi történetében.


Ezt most nem bírom érteni. 90 napot emleget az Ati, de közben januárt végi időpontról beszélnek ''sokak''. Most mi van? A ''sokak'' arcra esnek, mert aők csak 30 nap várakozásra vannak berendezkedve, az Ati ezzel szemben március végére teszi a ''teljesítmény-uralmuk'' megdöntését. Hogy ez meg miről beszél... :U

#tarcsad

(#6) Renwick válasza Yutani (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Ez azt jelenti, hogy valaki biztosan pofára fog esni... :)

Az ATI részéről egyébként csak annyit nyilatkoztak, hogy 90 napon belül jön az R580. Meg aztán lehet ők nem a paper launch-ra céloztak ezzel... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#7) zsiga667 válasza Sárpac (#2) üzenetére


zsiga667
addikt

''48 pixel shadert, 8 vertex shadert, 16 textúrázóegységet''
Ez szerintem nem 48 pipeline... :U

''90 napon belül, az R580 érkezésével megdöntjük saját teljesítmény-uralmunkat a videokártyák piacán''
ROFL :C

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Asszem én maradok a jó kis X1800XL-emnél:) Az 512-es GTX-nél mondjuk nem könnyebb olcsóbbnak lenni, szal ez jó marketingfogás volt:D

(#9) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

az a 48 pipa nem olyan pipa, az vertex és pixel shader együtt, vagyis azok bárminek használható pipe-ok...ilyen van az xbox 360-ban is....megnéztek egy 7800 GTX-et, abban is van 32 pipa így számolva...( 24 pixel meg 8 vertex van benne ugye?) Meg ezek a mindenes pipe-ok gyengébbek mint a bedrótozottak..meg + munkát igényelnek programozásilag azt olvastam...

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) zsiga667 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Pixel Pipeline : Pixel Shader = Gizike : Gőzeke
;)

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ha ez igaz, akkor mélyrepülésben az x1800asok, és a 7800asok ára. :F

(#12) Alvin_ti4200 válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hű, nagyon kevered a szezont a fazonnal.:) Amire te utalsz, az félig USM (Unified Shader Model) szagú, de mégse:D

(#13) Alvin_ti4200 válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A 7800GT-k már így elkezdtek esni, újév után 90k alatt lesznek az olcsóbb márkák. Én inkább a GTX-ek és XT-k árára leszek kíváncsi. Az X1800XL is 100k alá fog menni várhatóan.

(#14) (Kolombusz) válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Na, én meg Miskolcon most vettem asus 6800gt-t 85ért.
Mondjuk kelllett a számla, meg ennyi volt a keret.
De jövő nyáron lehet beruházok egy x1800xt-re, vagy egy gtx-re.
Ki tudja, hogy mi lesz akkor. :)

(#15) nRu3


nRu3
addikt

már érzem közeleg a kicsike hozám, remélem hozánk is hamar eljutt :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#16) Alvin_ti4200 válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

91k Aqua-ban a Club3D 7800GT:( Ha átutaltad voln a pénzt megvettem volna Neked, mert csütörtökön megyek Miskolcra:)

(#17) szatocs


szatocs
őstag

Na ez az a hír, ami sztem nem ér egy fabatkát sem. Az nVidia úgy is ki fog találni erre a nagy ''erőtöbbletre'', meg ''trónfosztásra'' valamit. Gondolom meddig lesznek a csúcson, ha lesznek egyáltalán... :U

=== Szatocs ===

(#18) _cirmos_


_cirmos_
őstag

őrület milyen tempó van a vga-piacon. gondolom nem kevés pénzt öltek a g70/r520-ba, erősen kétlem hogy ennyi idő alatt visszajönne a befeketetett della. gyilkolják egymást szépen, mi meg mosolyoghatunk a dolgon. csak nehogy beleszakadjon valamelyik, mert annak mi isszuk meg a levét!


ezért nem lesz sosem harmadik nagy gyártó: ha a tőke meg is lenne, a rengeteg tapasztalatot és munkát nem lehet megvenni csak úgy, minden kísérlet kudarcra van ítélve.

(#19) (Kolombusz) válasza Alvin_ti4200 (#16) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én két hete vettem. :(
Kár, na mostmár mindegy, 1280*1024ben azért ez is elvisz mindent, még a cod2 is megy minden very high beállitások mellett. Igaz nuku látványjavitó.

(#20) MUŁĐER válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


MUŁĐER
addikt

miért, r580 USM-lesz nem? meg elég valószinűtlen hogy 48 pixel shader lenne benne....nem keverek én semmit

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#21) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Aq.aban Inno GT 89k, Club3d 90k. Jövőre biztos hogy minden olcsóbb lesz mert áfa 5%-ot csökken.

Nvidia is készül valamira.
[link]

...

(#22) Petya25


Petya25
addikt

Ha kijön ez az ideiglenesen csúcskártya, akkor érdekesen fog alakulni a piac. Mivel addigra már az 512-es GTX is bárhol elérhető lesz emberibb áron. Szerintem az 512-es GTX ára alá menni 48 pipával, az nem fog menni. :F :(

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#23) Alvin_ti4200 válasza MUŁĐER (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én úgy tudom nem lesz USM-es. De maj jön Rudi és kijavít ha tévedek:)

(#24) mirrmur válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


mirrmur
aktív tag

én meg ugytudom hogy marad a 16 pixel pipeline csak éppen egységenként 3 ALU-val. Ők így számolják a 48-at....

Egyébként így a 7800GTX is 48, ugyanis ott pixel shaderenként 2 ALU van...

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#25) Abu85 válasza MUŁĐER (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sima Shader modell 3-as kari lesz 48 Pixel shader processzorral, 16 textúrázóval, 16 ROP egységgel és valószínűleg 16 (de lehet, hogy 32) Z-egységgel. Hasonló lesz a felépítése az X1600-hoz. Az Ati x1000 szériánál már ''nincs'' hagyományos értelmeben pixel futószalag.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Integra


Integra
titán

bukta szagot érzek

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) X Factor válasza _cirmos_ (#18) üzenetére


X Factor
addikt

Meg aztán igen valószínű, hogy a 2 ''nagykutya'' nem nagyon tűrne meg egy 3.ikat, vagy nagyon gyorsan felvásárolnák.

Make things work

(#28) fasyrt válasza Integra (#26) üzenetére


fasyrt
őstag

lekváros? :D

(#29) Xander_T válasza fasyrt (#28) üzenetére


Xander_T
tag

A Faszi nagyon magabiztos volt, szal szerintem nem a levegőbe beszélt

(#30) RpPRO válasza Integra (#26) üzenetére


RpPRO
őstag

Aaaa, ne is mondd, most zabaltam tele magam.

A 90 napos szoveghez fogjak magukat tartani, sztem. Ki az Isten dobta fel ezt a jan. vegi dumat? Mindenhol ezt olvasom. Biztos az ATI PR-osai...

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#31) X Factor


X Factor
addikt

Egy kis info, a tisztánlátás végett.[link]

Make things work

(#32) Dr. Akula válasza Petya25 (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá hogy az x1000-esek 32 bites színekkel számolnak, a 7800 ha jól tudom csak a ''hagyományos'' 24 bittel, meg az x1000 tud a HDR közben AA-t is, a 7800-as meg nem! Szal képminőségre az ATI kártyái már most is jobbak, egyedül teljesítményben nem tudott az Nvidia fölé emelkedni, ''csak'' azonos szintet nyújt (opengl-ben gyengébb, directx-ben erősebb, de átlagban kb. azonos a 2 teljesítménye).

(#33) Dr. Akula válasza Firestormhun (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ÁFA csökkenést jó magyar szokás szerint benyúlják a kereskedők, ha mégse akkoris elviszi az infláció.

(#34) Dr. Akula válasza Xander_T (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az nem jelent semmit, a MIÉP is magabiztos hogy majd jól bejut a Parlamentbe. :))

(#35) lenox válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


lenox
veterán

Mi van? Az ati volt mindig lemaradva szamitasi pontossagban, az nvidiaek mar regota 32 bitben szamolnak.

(#36) BOOSTER válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Te el vagy tájolva és nem is kicsit...Az Nv volt az első akinek a GPU-i 32-biten számoltak...Nézz csak utána...LOL...

Egy szinten vannak teljasítményben???????Nézz már meg egy-két tesztet lécci mielőtt írkálsz...
Ez az ATI képe pedig akkoris jobb nem tudom miért de bisztos úgy van szöveg már kezd az agyamra menni...NO FAME...de nem tudtam magamban tartani...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#37) Xander_T válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


Xander_T
tag

Tény,hogy az nVidia nincs lemaradásban képmínőségben, az új anti aliasing eljárása pedig szebb is mint az Ati-é, HDR+AA ezt sajna kevés játékban fogja kihasználni az r520 üdvőskéi nézve a mai játékfejlesztő politikát :(

(#38) he7edik. válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


he7edik.
addikt

[link]

Égő szöveg a flém vázon

(#39) he7edik.


he7edik.
addikt

Ja és hol van rocket? :D

Égő szöveg a flém vázon

(#40) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Nagy csinnadrattával beharangozzák,meg szuperlatívuszokkal jellemzik,csak nehogy pofáraesés legyen belőle (bár NE legyen az!)! Az nVidia nagyon hallgat,sztem ott is valami nagy dobásra készülnek.Meg ez az öndícséret is elég büdös (''... megdöntjük saját teljesítmény uralmunkat...''),holott jelenleg minden csúcskategóriás VGA kártya teszten az nVidia7800-as sorozat a nyerő... nem értem az ATI önfényezését.

(#41) Petya25 válasza Szlovi (#40) üzenetére


Petya25
addikt

Arról nem is beszélve, hogy ugye tudjuk az ATI szöveget: az ATI kártyák élettartama többszöröse az nVvidia kártyáknak. :DDD :DDD :DDD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#42) Wajk


Wajk
addikt

én röviden csak annyit mondanék, hogy kapják be!!!! :)
azért mert a lusta fejlesztők eddig is csesznek a régebbi kártya tulajokra nagyrészt, így meg egyre mésra jönnek ki az új kártyák a fejlesztők meg azt hiszik ha azon megy akkor minden rendben.

szóval csessték meg a folyamatos fejlesztést....
a fejlesztés jó dolgo természetesen de valami használhatóbb megoldás kellene... szerintem.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#43) RpPRO


RpPRO
őstag

A mag elvileg nagyobb lesz, 29 millioval tobb tranzisztor r520-hoz kepest. Durvabb fogyasztas, 12 voltos agon 30A-os tap dukal melle, ufff. CF-ben 38A... Ugy nez ki, marad az 1.26 nanos ram, nem nagyon huzzak, inkabb a magot.
A kepen latszik, h dual slot cooler lesz rajta.

[link]

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.