Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrinczA


PrinczA
őstag

Ha kapnek 1-2 teszt peldanyt szivesen kiprobalnam!

(#2) ^Bundi^ válasza PrinczA (#1) üzenetére


^Bundi^
senior tag

énis..nekem nagyon tetszik az ötlet...vinya van benne?..én csak 1 ethernet portot hiányolok belőle...lehessen netezni.;)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#3) dabadab válasza ^Bundi^ (#2) üzenetére


dabadab
titán

''vinya van benne?..''

Szerinted? :)

''én csak 1 ethernet portot hiányolok belőle...lehessen netezni.;)''

Most direkt viccelodsz? :) Ott van a cikkben is, az osszesen van ethernet port (anelkul ugye semmit nem ernenek), csak nyilvan a tulso oldalukon.

DRM is theft

(#4) ^Bundi^ válasza dabadab (#3) üzenetére


^Bundi^
senior tag

öhh..lehet nem olvastamelég figyelmesen a cikket.;)
most megteszem..
öhm..és tényleg van mindegyiken...de aza 32/64MB DOC az nem kevés????
:R

Nos Omnes Una Manet

(#5) dabadab válasza ^Bundi^ (#4) üzenetére


dabadab
titán

Mire lenne keves?
A WinCE az kisebb helyen is elfer, az az egy Remote Desktop meg a Citrix kliens szinten nem foglal sok helyet, ezzel meg ki is fujtak az igenyek.

DRM is theft

(#6) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Ez igen jónak tűnik, és az ára sem eltúlzott. :R

(#7) til


til
csendes tag

Szerintem viszont nagyjából olyan nehéz lehet ellopni mint egy kapcsolót kiszerelni a falból. Vagyis két perc. Burkolatot lepattintod (tuti hogy pattintható) és ott lesz mögötte a két csavar ami a karmokat feszíti. Ezeket kicsavarod és már hullik is bele a kezedbe az egész szerkezet, hálókábel le és van egy géped.

(#8) BlackWoOd válasza til (#7) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Amit megfelelő szerver nélkül lósz@rra sem tudsz használni.

Viszont aki el akarja csórni, az ezt valszeg nem fogja mérlegelni... :DDD

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#9) ^Bundi^ válasza dabadab (#5) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nekem még azért lenne igényem bár azt lehet szerveren keresztül is :))
az ára viszont tényleg igen baráti :)

Nos Omnes Una Manet

(#10) Bally


Bally
senior tag

Mire képes egy (vagy 2-3) ilyen, megfelelő szerver mellett?

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#11) Poni


Poni
csendes tag

Ez nagyon érdekes cucc. Rengeteg vállalati alkalmazhatóság jutott eszembe. Jó lenne ha vki tudná, hogy dos-os progik futnak e rajta. Vagyis inkább azt kérdezem, hogy Windows CE alatt fut e dos-os progi???? Dos memó kéne legalább 600k. jah és ha jól értem egy windows 2003 szerverhez remote fesktop segítségével kapcsolódik. Akkor viszont, ha azon fut egy Do-os progi semmi gond nem lehet...... NAGYON NAGY!!!! :DDD

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#12) Sanya


Sanya
nagyúr

az indexen ez 1 hete volt cikk. puhul a ph?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

...Fast Ethernet hálózati interfésze a dobozon belül kapott helyet. A készülék tápellátásáért egy külső 5 voltos tápadapter felel...

Szerintem ez a külső tápos dolog kicsit béna. Ott az ethernet csati, gondolom UTP, miért nem lehetett kihasználni a PoE-t (Power Over Ethernet)?
Széleskörben hozzáférhető a szükséges eszközpark ehhez...
(Vagy Ámerikában nem?)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#14) lapa


lapa
veterán

mondjuk nem írja a cikk hogy nincs benne, de feltételezem a 100x100-as vesa likakra nem lehet ráapplikálni. abban több fantázia lenne, mint az egeret elvinni a kábelcsatornáig. persze ezek bonyolult dolgok, mint ahogy a monitorból kijövő nem létező szabványos 12v csati is óriásiakat dobna az áron, hogy ilyen drágaszágokat egyből arról lehessen etetni. poe meg egyelőre álom marad a magyar átlagszinten... amúgy még mindig ez a legszimpatikusabb amit láttam.

dos meg akkor fut rajta szerintem, ha a szerverről az rdp lenyomja. ezt hirtelen nemtom megmondani, hálistennek megszabadultunk a dos cuccoktól.

meg ugye még óccsóbb lenne ce nélkül, 10 megás linux rdesktoppal. de nem folytatom.

(#15) lapa válasza BlackWoOd (#8) üzenetére


lapa
veterán

ehhez meg csendben csak annyit, hogy ts hack-kel ugye xp-nek is meg lehet mondani a többfelhasználós üzemmódot. szóval nem nagy ügy ilyet otthonra második gépnek összefabrikálni...

(#16) demagóg válasza BlackWoOd (#13) üzenetére


demagóg
aktív tag

miért nem lehetett kihasználni a PoE-t (Power Over Ethernet)?

Kihasználja. (gyártó honlap)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#17) Den válasza lapa (#14) üzenetére


Den
veterán

fillérekbe kerül a win.ce, abszolút nem érné meg linuxot tenni rá.

www.simson4t.hu

(#18) til válasza BlackWoOd (#8) üzenetére


til
csendes tag

''Microcross Linux project now supports CSB655 Alchemy board

AMD Alchemy Au1550 microcontroller Another comprehensive embedded Linux solution has been added to the Microcross GX-Linux range with the introduction of a BSP for Cogent's CSB655 ultra-small module based on the AMD Alchemy Au1550 microcontroller - a MIPS32 based processor...''

Ennyi.

(#19) til válasza Den (#17) üzenetére


til
csendes tag

Ha a szervereken linux van, akkor sokkal egyszerubb ha a buta klienseken is az van.

(#20) Lidi válasza lapa (#15) üzenetére


Lidi
aktív tag

erről a TS Hack ről egy kicsit bővebenn esetleg tudnál írni ?

(#21) dabadab válasza Den (#17) üzenetére


dabadab
titán

''fillérekbe kerül a win.ce, abszolút nem érné meg linuxot tenni rá.''

Fuss neki meg egyszer :)

Hat mar hogy a retekbe ne erne meg ket tokazonos dolog kozul az olcsobbat valasztani?

DRM is theft

(#22) BlackWoOd válasza lapa (#15) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Mezei irodai felhasználóra gondolok, aki az XP home-ját még épp tudja használni. :)

til: ez a válasz neked is :)

(Viszont jó, hogy van hozzá linux támogatás is.)

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#23) BlackWoOd válasza demagóg (#16) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Aha, ott nem néztem, köszi.

Bővült a cikk? Mostmár benne van a PoE táplálásról meg a 16bites hangról egy fejezet.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#24) lapa válasza Den (#17) üzenetére


lapa
veterán

így látatlanban nem nagyon hiszem el, hogy az ms fillérekért adna oprendszert... de legyen igazad :)

talán úgy, hogy a cal-t úgyis kifizetteti veled.

[Szerkesztve]

(#25) lapa válasza Lidi (#20) üzenetére


lapa
veterán

nem szívesen lévén elvileg illegális beavatkozás, de keress rá a neten a termsrv.dll szóra talán megleled amire kíváncsi vagy.

(#26) joghurt


joghurt
addikt

''Na mi van röfi, befalaztak?''

A tej élet, erő, egészség.

(#27) janpotocki válasza BlackWoOd (#23) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem bővült, az elejétől fogva ott volt :) magyarán a legkisebb külső táplálású, a két nagyobbik modell pedig PoE-s.

(#28) BlackWoOd válasza janpotocki (#27) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Á, biztos későn olvastam, már le volt gyógyulva a szemem...
Sorry...

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#29) TudorVigyor válasza joghurt (#26) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

:) :C

(#30) Den válasza lapa (#24) üzenetére


Den
veterán

pedig de, mivel nagyon nyomul a beágyazott rendszerek piacán, mert ottkicsi a részesedése

www.simson4t.hu

(#31) ngabor2


ngabor2
nagyúr

APoE-ről annyit, hogy akkor is lehet használni, ha a kütyü nem lenne rá felkészítve...
nekem is volt egy routerem, ami nem tudta ezt az okosságot. Kaptam egy kis kütyüt, amin 2 db RJ45 és egy tápcsatlakozó volt. A cat5 2 nem használt érpárjára (4-5, 7-8) szépen rátette a delejt, a másik oldalon hasonló módon le lehetett venni...

ha az egyik oldal fel van készítve, viszont a másik nincs, akkor is jól használható.

Ha nem nagy áramok mennek rajta, akkor nagyon jó dolog. Mivel egyenáram, ezért a jelátvitelt se zavarja.

(#32) lapa válasza ngabor2 (#31) üzenetére


lapa
veterán

ez igen jól hangzik, akár házilag is megvalósítható megfelelő fogó birtokában. mondjuk megint elkeseredek mikor arra gondolok, hogy már szinte minden monitorba beleépítik a tápot. persze az nem cat 5-6 keresztmetszet kategória, de erre meg azt mondom, hogy csak két komolyabb eret kéne behúzni a cat 2 érpárja mellé, hiszen csak a fali dugaljig kéne menniük, ott le lehetne választani a 12 voltos táp felé, amelyik mind a monitort, mind pedig a vékonyklienset elbírja. a gép egyetlen kábé cat méretű kábelen kapná az infót és az energiát. na ez lenne szerintem a jelen század, nem a szarakodás ezer elosztóval meg 220v kábelekkel. persze ehhez megint fejlődni kéne az meg büdös.

(#33) X-COM válasza lapa (#24) üzenetére


X-COM
nagyúr

[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#34) lapa válasza X-COM (#33) üzenetére


lapa
veterán

excuse moi, de ez mit jelent pontosan? megveszem 90 delláért és akkor csatlakozhatok az ms terminálszerverhez további della nélkül? monnyuk a $90 is 20e huf körül van ha jólszámolom. plusz office cal meg exchange cal de azok vastagkliensen is vannak persze.

(#35) X-COM válasza lapa (#34) üzenetére


X-COM
nagyúr

90$ az az embedded... csak hogy elolvassam helyetted.
a ce az 3$ v. 16$ kiszereléstől függően és ugye ezekre még jöhetnek volume discountok...

meg kell egyszeri 995$ a development tools-ra.

ts cal meg nincsen benne, mert nem az van oda írva, hogy windows ce terminal server client edition (na nem mintha lenne ilyen)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#36) lapa válasza X-COM (#35) üzenetére


lapa
veterán

jogos, elnézést.

(#37) Poni


Poni
csendes tag

Honnan lehetne ilyet szerválni. ITTHON!!!! :))

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

(#38) Poni válasza Poni (#37) üzenetére


Poni
csendes tag

HEEEEEEEEEEEEEEEEELP :O :O

AM2 3600+ Asus M2N-E, HP NC4000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.