Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Külön meg kell adni a kulcsot? Pff... meg fog bukni, mert a felhasználó lusta, és ez felesleges plussz számára. Másolni meg ugyanúgy lehet majd - ha a dekódolás után ''véletlenül'' nem a videókártyára, hanem a vinyóra továbbítódik az adat..

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Úgy törik föl mint hülyegyerek a nídforszpídet. Rossz ötlet :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szinte invitálás a hackereknek, hogy gyere törj fel... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#4) luciferc


luciferc
őstag

Úgy tűnik ezek nem tanulnak. Ha a ''védelemre'' kiadott pénzeket inkább a filmek olcsóbbá tételére használnák szvsz többet érnének el.

(#5) erdoke


erdoke
titán

Ha a tervezett HD-Video szabványt nézzük, nem sokkal fér több extra a lemezre mint eddig. Esetleg egy DL BD vagy méginkább egy DL és egy SL esetén. A HDTV felbontás, és a kötelezővé tett 5-6 féle hangsáv (köztük 6-7 csatornás, nagyon magas birátájúak, és kevesebb csatornás, de tömörítetlen is) eszi a kapacitást. Csak a HDTV felbontású film többszöröse méretben a mostani DVD-Videonak anélkül, hogy a minőséget (az adott képméretre jutó bitrátát) jelentősen emeltük volna.

A legjobb aláírás a héten

(#6) erdoke válasza luciferc (#4) üzenetére


erdoke
titán

Ha csak egy évig bírja a védelem, az extra profit már behozza nemcsak a védelemre, de a szabvány kifejlesztésére fordított befektetést. Utána másolják, erősen esik az ár, de az már elég a ''tisztes'' haszon termelésére. Több 100 M $ költségvetésű filmeknél nem mindig elég a mozis bevétel a megtérülésre. Azzal pedig én is egyetértek, hogy legyen a tömegárutól eltérő, de minőségi film is (az ilyet nézik meg az ''ínyencek'' többször, és veszik meg akár kétszer is DVD-n/BD-n.).

A legjobb aláírás a héten

(#7) 747


747
senior tag

''Az önálló lejátszók esetében a kódolt jelek továbbítását a HDMI interfész garantálja, azonban ennek a csatolónak a grafikus kártyákon való implementálása körülményes és drága lenne, s a PC-s Blu-Ray egységek elterjedésének is gátat vetne.''

a kulfoldi szaksajto egyetemes velemenye szerint is a HDMI fogja kinyirni a blurayt. raadasul a kek lezer hasznalata jo nagy baromsag volt, koltseges lesz a fejek es meghajtok gyartasa, a HD-DVD dompingarakkal lemossa oket. na meg szinte az osszes hollywoodi studio a HD-DVD mogott all.

sok ertelme van megint ennek az idiota formatumhaborunak, kezdodik a pluszminuszos DVD-huzavona elolrol. mi a faszert nem lehet leulni egy asztalhoz, es EGY szabvanyban megallapodni?

(#8) erdoke válasza 747 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ez költői kérdés? Ha nem: Természetesen a pénzért folyik a harc.
Ne felejtsd el, hogy a SONY a BD mellett van (Columbia TriStar), és oda húz a DreamWorks és a Disney is, ha jól emlékszem. Maga a formátum pedig sokkal több tartalékot rejt magában, mint a továbbkalapált DVD.
A HDMI pedig már rajta van pl. a legújabb SONY asztali írón. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#9) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

én csak arra leszek kiváncsi h meddig bírja ki a másolásvédelem. lehet h kijön egynéhány film és már addigra meg is lesz a törés hozzá

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#10) 747 válasza erdoke (#8) üzenetére


747
senior tag

a HDMI-t nem fogjak benyelni a vasarlok, valamint azt sem, hogy a szamitogepen nem lehet lejatszani a filmeket. illetve a HDTV a HDMInek koszonhetoen mar most haldoklik:
http://www.heise.de/tp/r4/artikel/19/19622/1.html

a Sharp es a Loewe pl bejelentettek, hogy nem fognak kihozni uj HDTV felbontasu TVket. az eddigi modellek forgalomban maradnak, de az ujak mar csak alacsonyabb felbontasokat fognak tudni. emellett valoszinu kutba esik az is, hogy a jovo evi fociVBt HDTVben kozvetitsek a nemetek, es szakertok szerint a HDTV elterjedese legkorabban 2010-re tolodik ki, mar ha bekovetkezik egyaltalan.

marhara tele van mar vele a tokom, hogy nehany penzehes kocsog baromsagai miatt sziv a fel vilag, mar megint.

(#11) 747 válasza agrarfiatal (#9) üzenetére


747
senior tag

''én csak arra leszek kiváncsi h meddig bírja ki a másolásvédelem.''

addig, ameddig nem valik olyan olcsova a hardver, hogy a crackerek is be tudjanak szerezni maguknak egy peldanyt.

(#12) erdoke válasza 747 (#10) üzenetére


erdoke
titán

''marhara tele van mar vele a tokom, hogy nehany penzehes kocsog baromsagai miatt sziv a fel vilag, mar megint.''

Valóban, mekkora szívás ez a fél világ számára, kénytelenek lesznek beérni az olcsó DVD-vel, amíg el nem dől a harc... ;]
A másik fele meg még TV-t is alig látott, gondolom nem rájuk értetted.

A legjobb aláírás a héten

(#13) 747 válasza erdoke (#12) üzenetére


747
senior tag

''Valóban, mekkora szívás ez a fél világ számára, kénytelenek lesznek beérni az olcsó DVD-vel, amíg el nem dől a harc...''

a DVDvel semmi gaz, jo megoldas szerintem, de jelenleg valahogy ugy nez ki a dolog, hogy nem igazan lesz utodja. illetve ha ilyen HDMI-jellegu hulyesegeket fognak eroltetni az emberekre, akkor be fog bukni mindketto. eddig csak a BD kapcsan volt szo errol, szal a HD-DVDben meg remenykedem.

(#14) Dassler


Dassler
őstag

Hát ezt a ''védelmet'' a philips meg a többiek magasról....addig is több üres korongot tud eladni, amíg másolják, így eladja a filmkészítőknek is, meg a másolóknak is. Ez inkább csak oylan tessék-lássék megoldás azok felé, akik a jogdíjat beszedik a filmekért. A konkurencia ( a többi korong gyártó) se fogja megeröltetni magát, hülyék lennének rontani a saját üzletüket. Így meg a jajgató filmgyáraknak annyit kell oda tolni, hogy még nincs jobb, de dolgozunk rajta.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#15) 747 válasza Dassler (#14) üzenetére


747
senior tag

ez egy teljesen jogos eszrevetel. na meg azt se felejtsuk el, hogy az ures cuccokon jogdij van, ami megintcsak a jogtulajdonosok kasszajat gazdagitjak. szoval azert tulzasba se kell vinni a masolasvedelmet.

(#16) szvara


szvara
csendes tag

hát szerintem tök szívás ez az egész
valaki csináljon már valamit ebben a nagy zűrzavarban!! Másolásvédelem kontra piaci 500 Ft-os DVD lemezek = ahol tudjuk, ott húzzuk le a usert. A cracker oldaléon a helyzet nem fog megváltozni, aki törni akar, ugyis törni fog, a kiadók meg szyvhatják a fogukat, hogy miért nem jön a haszon, mikor pedig azon kellene elgondolkodni, hogy a másolásvéelemere kidobott pénzt fordítsák inkább gyermekalapítványokra + 1 dollárt lemezenként a bevételből, és pl írják rá a borítók hátára: HA ÖN KALÓZMÁSOLATAO VESZ MEG, AZZAL EGY SZEGÉNY GYERMEKTŐL VESZ EL 1 DOLLÁRT
Ez kb. olyan lehet mint amiokor a cigisdobozra írják, hogy HALÁLT OKOZ, csak pont fordítva. Ha az vemberek lelkiismeretére játszunk, az szinte mindíg bejön. A szemét reklámok pl mindig eztb csinálják és még csak nem is támogatnak seemilyen gyermekalapítványt. Na csak ennyit akartam. Bocsa Zoffolásér'''':)
Písz

Ami az életben igazán értékes, az megfizethetetlen, ezért - ingyen van.

(#17) Dassler válasza 747 (#15) üzenetére


Dassler
őstag

Na ja, bár hozzá tenném, hogy az üres krongok jogdíjai csak nálunk ilyen magasak.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18) LordX válasza 747 (#13) üzenetére


LordX
veterán

A HDMI az egy rohadt jó dolog lenne (digitális, nagyfelbontású kép és többcsatornás, ''HD'' hang átvitele egy kábelen), csak azt a rohadt másolásvédelmet felejtették volna ki belőle.. Az tényleg megöli..

(#19) Raven Seldon


Raven Seldon
tag

Én úgy tudom a HD-DVD-re való átállás sokkal kevesebb költséggel járna mint gyártó, mint vevő oldalon. Persze kisebb tárkapacitás mellett. Dehát mi a jó francnak 50 gigás lemez? Jó hogy nem winchesteren adják ki a filmeket :DDD

Aztán megint az lesz, h mire mindenki átállna BR-DVD-re, megint kihoznak egy új szabványt...

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#20) Raven Seldon


Raven Seldon
tag

2004.dec 1-jei a cikk, de azért jó :) [Origo]
---

A Paramount Pictures, a Universal Pictures, a New Line Cinema és a Warner Brothers a héten jelentette be, hogy a következő generációs DVD-technológiák közül a japán Toshiba és NEC cégek által kifejlesztett HD-DVD (High-Definition DVD) szabványt támogatják majd. A kétrétegű HD-DVD-ROM lemezek 30 gigabájt tárkapacitással rendelkeznek, s nyolc órányi, nagyfelbontású vidoanyagot tudnak majd tárolni. Mivel ezek a lemezek a jelenlegi DVD-kkel azonos fizikai lemezstruktúrával rendelkeznek, így az ezeket előállító vállalatok meglévő infrastruktúrájukat használhatják HD-DVD-lemezek gyártásához.

Fejlesztőinek érvelése szerint a HD-DVD visszafele jobban kompatibilis a jelenlegi DVD-technológiával, mint a Sony rivális Blu-ray formátuma. Ez utóbbi formátum mögött jelenleg többek között a Dell, a Philips, a Samsung illetve a Twentieth Century Fox filmstúdió sorakozott fel, valamint a Playstation konzolok harmadik generációs változata is ezt támogatja majd. Bár a Blu-ray lemezek több, 25-50 gigabájt adatot tudnak majd tárolni a HD-DVD-knél, előállításukhoz vadonatúj gyártósorokra lesz szükség, így támogatásuk nagyobb befektetést igényel. A gyártók közlése szerint az első Blu-ray-lemezeket kezelő lejátszók 2005-ben kerülhetnek piacra, míg a HD-DVD-t támogató eszközök boltokba kerülése a jövő év vége, 2006 eleje tájékán várható.

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#21) erdoke válasza Raven Seldon (#20) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom, a SONY fennhtaósága alatt álló Columbia TriStar se a HD-DVD-t támogatja...:D

A legjobb aláírás a héten

(#22) Speccy válasza Raven Seldon (#19) üzenetére


Speccy
senior tag

Most adják ki a Vészhelyzet első epizódját, ami ''csak'' 4 DVD-re fért rá.. most képzeld el, hogy a teljes sorozatothoz egy külön polc kéne.. és ugye a HDTV sokkal nagyobb bitrátát igényel..úgyhogy szerintem az 50 giga éppenhogycsak megfelelő lesz..

There is hope!

(#23) faster válasza Raven Seldon (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Ki tudja, mi lesz még BD fronton:

Bővebben: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.