Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Autómatikus tuning? :Y
Tehát ha beröffentek egy Far Cry szintű progit, akit ''automatice'' széthajtja a gépet?

(#2) marcee válasza csudri (#1) üzenetére


marcee
addikt

Inkább arra tudok gondolni, hogy az nVidia System Utility gombnyomásra tuningol és mér. Megkeresi a biztonságos tuning határát.

\m/

(#3) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

A Colin McRae Rally 04-ben meg fölkapcsolsz a maximális szorzóra és tövig nyomod az fsb potmétert :DDD
bíztató ez az nForce 3 Ultra!

(#4) _lupin_


_lupin_
csendes tag

Erről a beépített tűzfalról tudna nekem írni valaki bővebben?

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#5) freya


freya
aktív tag

beépített tűzfal sokat nem fog érni, mit szűrjön szegény amíg nem tudja hogy MELYIK program kommunikál? Az meg hardware-ből nem megy, hogy a megfelelő trójait ''letiltsa'' :D

(#6) marcee válasza _lupin_ (#4) üzenetére


marcee
addikt

Aláírásod helyesen: ''Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -Miii, a függöny?''

\m/

(#7) ciao


ciao
senior tag

autotuning feeeh :( eddíg a tuning tudást és kitatrást igényelt van aki már-már ''művészi'' szinten értett hozzá, most meg már ez is gombnyomásra megy :F

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#8) dabadab válasza freya (#5) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol vmi HW-s tuzfal-gyorsitasrol irnak (gondolom kb a olyasmi lehet, mint a videokartyakon a T&L), viszont nem vagyok igazan meggyozodve arrol, hogy egy tuzfal olyan sok processzort enne, hogy ezert erdemes lenne ilyesmivel foglalkozni.

DRM is theft

(#9) freya válasza dabadab (#8) üzenetére


freya
aktív tag

Nem tudom elképzelni, hogy nézne ki egy ''hw gyorsítású tűzfal'' :)

Viszont! Az tény hogy a legtöbb tűzfal RENGETEG processzort zabál, például egy 10 MB/s-es forgalom közben például Kerio meg Symantec teljesen le tud terhelni egy 2.5-3 GHz-es P4-et, Agnitum Outpost eddig a legpozitívabb, az ''csak'' 20% procit eszik. Na most ha hozzávesszük hogy Gigabit Ethernetet adnak a laphoz, akkor még meg10x-eződnek a számok... ez óriási probléma, az tuti.

(#10) PirosHello válasza freya (#9) üzenetére


PirosHello
senior tag

Itt van angolul a 400 UltraGB ''hardver-optimalizációs'' tűzfalának leírása, gondolom ezen az elven fog működni az nForce 3-as is:

''hardware-optimized'' firewall — The nForce2 Ultra 400Gb brings NVIDIA's new firewall feature to Socket A. NVIDIA claims that the firewall leverages hardware inside the MCP2-Gb to achieve lower CPU utilization than software-only firewalls. However, we were unable to pin them down, during repeated questioning, about exactly which firewall functions are accelerated in hardware. One purported benefit of the firewall's hardware roots is that it's activated as soon as a machine is powered on, protecting a system before the OS, drivers, and other software even loads. (Currently, there's a small gap between when Windows XP networking starts and Windows' built-in firewall begin filtering. However, that gap will apparently be eliminated with Service Pack 2's new Internet Connection Firewall.)
NVIDIA says it has put lots of effort into creating an intuitive and easy-to-use interface that is both simple enough for Joe Sixpack to understand and powerful enough to give enthusiasts plenty of tweaking control. For the uninitiated, the firewall's web interface offers a number of pre-defined security profiles and wizards to walk users through common tasks like opening up ports for IM programs, game servers, and the like. Security enthusiasts who eschew wizards and profiles may appreciate the firewall's ICSA Labs certification, and its support for stateless and stateful inspections, port blocking and filtering, remote administration, DHCP blocking, and protection against spoofing, sniffing and ARP cache poisoning.
NVIDIA says it's working with developers to make third-party firewall software take advantage of the Gb's hardware firewall hooks.


"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#11) freya válasza PirosHello (#10) üzenetére


freya
aktív tag

ez a kis szöveg nem árul el semmit a működéséről.. igazából azt nem értem, hogy ugye a HW firewall nem tudja, hogy melyik csomagot ki küldte, ha meg már egy driver megjelöli a csomagokat, akkor ennyi erővel már újra ott vagyunk: nagy prociterheltség és már akár ki is dobhatná a driver akkor...

tehát akkor lehetne imho. gyorsítani, ha nem kellene a procinak minden csomagot megnéznie, akkor viszont nem értem a HW firewall honnan tudná mi alapján kell szűrni...

(#12) _lupin_ válasza marcee (#6) üzenetére


_lupin_
csendes tag

Most néztem meg: jó így
Legalább is magyar szinkronban így volt

-Egyszer ez mind a téd lesz fiam! -A függöny?

(#13) HiperG


HiperG
addikt

[L]http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/1/y/5429.html[/L] nVidia szánalom ezerrel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.