Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

SLI - CrossFire
Megint lehet alaplapokat cserélgetni, ha vga-t(kat) cserélek.
Lesz olyan lap ami támogatja az SLI-t és a CrossFire-t is? Vagy ezt még nem találták fel? :D

(#2) mayerlaci válasza Lala6 (#1) üzenetére


mayerlaci
senior tag

(#3) HERR Z válasza mayerlaci (#2) üzenetére


HERR Z
veterán

úgy látszik nem olvastad el azt amit linkeltél..2 alaplap az egyik cf-hez a másik sli-hez
olyan lap, ami mind2-t kezeli szvsz nem lesz...amd platformra...intelre a 975 lesz...feltéve ha az nV belemegy

(#4) Frigo válasza HERR Z (#3) üzenetére


Frigo
őstag

de nem megy bele...

(#5) Rover623 válasza HERR Z (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Az összes olyan alaplap képes az SLI-re és a CrossFire-re is amin két akkora aljzat van hogy két VGA beleférjen...
Az NVIDIA jelenleg ''hivatalosan'' csak az NF4-es lapokon támogatja az SLI-t, de mint köztudott: Intel procival ők is 955 lapkával prezentálták először a dolgot (akárcsak az ATI a CrossFire-t), mivel az Intel procik vonalán az Intel D955XBK alaplapja volt az első, amit 2db 16xPCI-e aljzattal szereltek...
Az NVIDIA marketingokokból tiltotta le a ForceWare driverben az SLI támogatást nem NF4 környezetben néhány verzió után...sokáig azzal is kábította népet, hogy az SLI bridge nélkülözhetetlen a működéshez...aztán nemrég, minden valószínűség szerint a CrossFire fenyegetése miatt, ''kiderült'' hogy nem kell az sem, sőt nem kell az egyforma kártya sem hozzá, csak a chipek legyenek azonosak...
Valószínű, hogy az Intel korlátozást is fel fogják oldani nemsokára, hiszen mivel az ATI nem tud elég chipsetet gyártani, egyre több gyártó hozza ki a 955 alapú ''CrossFire'' alaplapját...ugyanis a CrossFire sem ATI specifikus dolog a vezérlés szempontjából: a PCI Express busz kétirányú nagysebességű kapcsolatot tud biztosítani a két kártya között...teljesen függetlenül attól, hogy ki gyártotta a lapkakészletet...:DDD
Tehát csakis a marketingesek gátolják meg azt hogy egy NF4-es lap tudjon CrossFire-t és hogy egy R480-as lap tudjon SLI-t...
Ráadásul mindezek pusztán szoftveres ''gátak'' a driverekben, tehát bármikor feloldhatók amikor az üzleti érdekek ezt megkívánják.
Mivel a konkurrens lapka kezelése komoly gátlásokba ütközik, elsősorban a ''harmadik fél'' támogatása várható a gyártóktól...tehát pl. az Intel lapkakészletei...
Ez játszódik le most az ATI részéről és várhatóan ez fog következni az NVIDIA részéről is...
Intel chipset rulez.... :))


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#6) Happy Jr. válasza Rover623 (#5) üzenetére


Happy Jr.
tag

nem gondoltam volna,hogy lesz idő,amikor az intel lesz a harmadik fél.:)

(#7) Dassler válasza Happy Jr. (#6) üzenetére


Dassler
őstag

Ahogy mondani szokás: Mindennek eljön az ideje :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#8) Iginotus


Iginotus
őstag

Király MSI lapot ide nekem lesz vagy 50 ezer :)

Plug and Pray... :)

(#9) marcee


marcee
addikt

Hába hőcsöves a K8N Diamond chipset hűtője, ha egyszer egy állóventis bordához csatlakozik, ami az amúgyis szűkös pci-e és cpu foglalat között tanyázik! :(

\m/

(#10) Achill3uS válasza Rover623 (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

ehhe lol, köszi ez az info jól jött ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#11) erdoke válasza marcee (#9) üzenetére


erdoke
titán

Ráadásul az a venti a VGA-ra fújja az nF4 melegét. :((
Viszont a MOSFET-ek bordáját és ventijét elhagyták, rájöttek, hogy semmi értelme nincs. Én is lehúztam a kis süvöltőt. ;]

Az RD480-hoz miért nem a nagyobbik ULi déli hidat (1575) párosították? Vagy várható majd egy Patinum a nagyobbik déli híddal + több extrával?
Ennél már az Abit AT8 is jobban tetszik...[link]

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.