Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Nem inkább az AMD-nek kellett volna egy ilyen bevásárlást megejteni? Vagy nagyon fú alatt csinálta tán az Intel? Mindenesetre azért az Alpha és az Athlon legalábbis busz-szinten közel állnak egymáshoz, így mintha az Intel a hátsó ajtón keresztül kukucskálna be AMD-ékhez... és próbálja tán kizárni őket.

Meglássuk, azért AMD hajtson rá, mert elzabálják előle a high-end piacot...

Department of Redundancy Department

(#2) karib


karib
addikt

Fű alatt, akartam volt mondani :)

Department of Redundancy Department

(#3) Adi


Adi
senior tag

Az Intelnek ez a második ilyen húzása, tudtommal az ARM procikat is ők gyártják már.

Így már két processzorra emlékeztető termékkel tudnak megjelenni a piacon a nyomoronc IA32 architektúra mellett. :D

ldm start-reconf primary

(#4) Hactor válasza karib (#1) üzenetére


Hactor
csendes tag

Szerintem pont fordítva van a dolog. Az AMD-nek eladni az Alpha-t nem lett volna akkora üzlet, mert ők már tudják az EV6 buszarchitektúrát. Kétszer eladni valamit jó pénzért az már valami.

Egyébként az Intel nem kis kapun kopogtatott, hanem ajtóstól tört a házba. Az AMD szerverpiacon egyébként sem jelentős, maximum a Sun jöhet még szóba. A 64 bites Alpha nem a Tbird-del egy kategória, hanem az Itanium-mal és a SPARC-okkal.

(#5) karib


karib
addikt

Ippeg ezért kellett volna az Alpha az AMD-nek, nem? Mindegy, vegyék meg a Sunt :)

Department of Redundancy Department

(#6) Hactor válasza karib (#5) üzenetére


Hactor
csendes tag

Igen, de a Compaq volt kényszerhelyzetben, neki voltak veszteségei és nyilván a nagyobb pénzt választja. :DDD :DD :((

(#7) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem ez egy jo huzas az Intel reszerol, jokor. Ugyanugy, ahogy az AMD gyakorlatilag a halaltol menekult meg azzal, hogy megvette a NexGen-t. Az Intel amugy sem kispalyas persze, de egy full Alpha-s backgrounddal... haaaat... reszkess Athlon 5 :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) guest


guest
veterán

Jah, de lehet hogy a volt digital-os mérnökök már kifözték az uj 128 bit-es alpha-t :D

Anno dolgoztam Dec Alpha-kon, hejj azok voltak a szép idök..

Alpha Rulez...

Szerintem még ma is megenné az itanium-ot :D

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.