Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

hajrá legalább olcsóbb lesz a VGA cucc
reméljük:DD

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) adamsX válasza TeeJay (#1) üzenetére


adamsX
aktív tag

szerintem nem olyan nagy árcsökkenések lesznek. Majd ha a samsung csökkenti a ramjainak az árát akkor már igazán lesznek olcsók a VGA-k.

(#3) faster válasza adamsX (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt te honnan veszed? Eddig csak a Samsung gyártott ilyet, legalábbis a kártyákon csak a Samsung ramok találhatók meg. Magától miért csökkentene árat?

(#4) adamsX válasza faster (#3) üzenetére


adamsX
aktív tag

nem olvastad végig, hogy csak a samsung gyártott vga-k-ra memória chippet. Szóval, hogy most beállt az infenion is csökkenteni kell, hogy mégis az ő ramjait vegyék. Ezt hívják konkurenseknek.

(#5) faster válasza adamsX (#4) üzenetére


faster
nagyúr

Elveszettem a fonalat. Azt írtad #2-ben, hogy szerinted nem lesz nagy árcsökkenés, most meg azt írod, hogy nem olvastam végig (egyébként végigolvastam). :((

Szóval, hogy most beállt az infenion is csökkenteni kell, hogy mégis az ő ramjait vegyék. Ezt hívják konkurenseknek.
Miért, én talán mást írtam? Most kivel vagy miről vitatkozol?

(#6) eXodus válasza adamsX (#4) üzenetére


eXodus
őstag

Ati kártyákon volt már infineon ram?
(Eddig úgy tudtam..ezekszerint hülyeség lenne?)

(#7) faster válasza eXodus (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Infineon GDDR3 ram? Milyen ATI kártyán?

(#8) polika


polika
senior tag

kiváncsi vagyok hogy 2 szereplős piacon hallgatólagos megálapodás vagy passzivitásból hagyják e fent az árakat ahol vannak vagy elkezdenek egymással versenyezni és picit alákínálnak a másiknak...nem tudom mekkora ezeken a chipeken a haszon de szerintem jó 100-150% simán szóval minden esély megvan hogy nekiálljanak versenyezni

(#9) faster válasza polika (#8) üzenetére


faster
nagyúr

2 szereplős piacon legalább van valami esély arra, hogy verseny alakuljon ki, egyszereplősnél még ez sincs.

(#10) adamsX válasza faster (#5) üzenetére


adamsX
aktív tag

most még nem nagyon, csak akkor amikor a samsung leviszi az árakat.

(#11) faster válasza adamsX (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Jah értem, de hát ez annak lesz a következménye, hogy az Infineon belépett a piacra, és olcsóbban adja a ramjait, mint a Samsung.
Az lenne az igazi, ha egy harmadik szereplő is felbukkana.

[Szerkesztve]

(#12) rocket


rocket
nagyúr

Na vegre, mit tartott ennyi ideig?, samsung 10 honapja monopol helyzetben van a gddr3 piacion, semmi nem befolyasolta az arakat, na majd talan most :)
Bar ilyen nagy keses utan, a infineon nem fog tudni arban nagyon olcso lenni.
Samsung meg majd szepen mindig alalicital minimalisan, ok mar beszedtek szep kis penzt azzal, hogy jo sokaig nem volt konkurencia.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) faster válasza rocket (#12) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig elvileg a Hynix is gyárt, sőt, ha jól emlékszem a GDDR3 szabványt az ATI és a Hynix közösen fejlesztette ki, mégsem látni Hynix ramokat a VGA kártyákon.

Bővebben: link

(#14) rudi


rudi
nagyúr

Nem lehet, hogy Hynix Infineon összesúgás van a háttérben? Mindenesetre meglátjuk majd mi lesz, kerül-e GDDR3 a sima GF6600 és X700 kártáykra :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rocket válasza faster (#13) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg igen, gyakorlatban meg eltuntek feluton :(
Pedig a datasheet 2004.11.12.-en keszult es rev 0.6
Palik laci hires beszolasaval eljek, kicsit persze ujraformalva ''hova tuntek a hynix gddr3 memoriak?'' , irok nekik emailt, kivancsi lettem :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16) adamsX válasza faster (#11) üzenetére


adamsX
aktív tag

igen erről beszéltem. és nem lenne hülyeség hogy ha többen is belépnének.

(#17) faster válasza rocket (#15) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként ezt az oldalt: Bővebben: link (barom lassú, napközben be sem jön) egy X700 topikba linkelték be, és ránézésre én sem voltam biztos, hogy GDDR3 vagy sima DDR ramokvannak a képen, de a hír hallatán lehet, megvan az első ATI kártya, ami Infineon GDDR3 ram van. :)

(#18) rocket válasza faster (#17) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen ezt a linket lattam mar, (egyszer bejott 10 perc alatt :) ), de a kepeket nem jelenitette meg, azota meg mar az oldal se jott be. (most bejovogetnek a kepek is szep lassan, nem kapkodjak el :)
Elkepzelheto, hogy most lettek kesz a gddr3 ramokkal, es eddig csak infokent voltak az adatok a weboldalukon.
Kepeken nem egy pro van egyebkent? (fura lenne x700-ra gddr3 memoriaval)
Amit kitudok hamozni a sok kriksz-kraksz kozott, cimben x700-at irnak, viszont a kepek alatti infokban x700pro-rol irnak valamit :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19) faster válasza rocket (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Ezen már elmélkedtünk egyet az AGP-s X700-ról szóló topikban, és valószínűleg Pro, mivel a szövegben is az van írva, hogy X700 Pro, meg 425MHz, meg DDR3, bár a szövegből egy szót sem értek.

Szerk: Ja, még azt akartam írni, hogy a címet valószínűleg elírták, mert abban nem Pro van írva.

[Szerkesztve]

(#20) rocket válasza faster (#19) üzenetére


rocket
nagyúr

??Colorful Radeon X700Pro AGP????????????PCI-E????????????6?PCB??????????????????????X700????????PCI-Express???????PCI-Express????????????????8?????6?Vertex??????PCI-Express?????425MHz 核心? 五顏六色的AG X700Pro??????????????????????????????????????????????????????

?????Colorful?????Infineon?GDDR3????????????????Infineon???GDDR3??????????GDDR3?????Samsung?????????????????-2.0ns????04?38??????32MB???Colorful????GDDR3 BGA??????128MB???128Bit????864MHz???-2.0ns?????????1GHz??????????????????

Ennyit segitett egy fordito program, x700pro az valoszinunek tunik, valoban a 425mhz-bol kikovetkeztetve is :)
Lehet itt lenne az ideje, ph alkalmazni kezdene egy tavolkeleti tolmacsot, hkpec oldalan rengeteg olyan info szokott lenni, amirol mashol meg csak pletyi szinten se irtak, itt meg altalaban kepek is vannak rogton, csak hat kriksz-kraksz, forditok se ernek semmit, es hat az oldal se egy gbit-es linken levo csoda szerveren van.
Bar lehet local jo gyors, csak kulfoldre ilyen lassu :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#21) eXodus válasza faster (#17) üzenetére


eXodus
őstag

Erre emlékeztem. :DD

(#22) L3zl13 válasza rocket (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Google kicsit jobban boldogult vele:
''□D□éColorful Radeon X700Pro AGP project □ Ying cuts □ besides the size and the PCI-E edition □K□ ] has the great minute □e, it □ 裼 □6□□pcb□o□□, hit é_ disperses □ 崞 嵛 □□□ may see in its core in India the X700 character □ prunus pseudocerasus □ moreover has the PCI-EXPRESS character □ prunus pseudocerasus □ therefore it and the PCI-EXPRESS edition used chip □ ] minute □e, its core □ 冉 ¨ 8□l running water □□ and 6□□Vertex engine, □r□ } and PCI-EXPRESS edition one □□□é425mHz Core. Colorful X700Pro AG disperses □ 崞 鞑 诲 e, □m however is □ 裼 娩 X system, but it disperses □ 崦 婕 the three-horse harness team □□□□□ów, may make □□□□ów the work □ 囟 冉 files stops □ proposes the excellent □l ability and increases éL□@ shows the card □ 勖 ü.'' :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#23) rocket válasza L3zl13 (#22) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem rossz, igy szuletnek az uj kriksz-kraksz nyelvek :D
Szerencsere a specifikaciokat nem forditjak sajat nyelvukre, ilyenkor jo hogy a szamitsatechnika nyelve az angol (mar ahol) , legalabb a lenyeget kilehet olvasni belole :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#24) L3zl13 válasza rocket (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bár a ''prunus pseudocerasus'' érdekes kifejezés... :D

Aki hülye, haljon meg!

(#25) rocket válasza L3zl13 (#24) üzenetére


rocket
nagyúr

Nagyon jo :DDD
Lehet ez lett a dinoszaurusz neve a kartyanak :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26) ronaldo


ronaldo
őstag

a videókártyák bolti ára mennyivel lesz olcsóbb a 'nagy' verseny után? 600ft-al... a gyártónak számít hogy milyen csippet és mennyiért vesz. és mi nem gyártók vagyunk. pl. 2millió dollárral jobban jönne ki olcsó infineon csippekkel a gyártó(feltételezés, sőt inkább csak illusztráció) akkor a gyártónak 2millióval több haszna lesz. nem pedig nekünk occsó videókártya. ennyi

(#27) ciao válasza faster (#17) üzenetére


ciao
senior tag

nekem gyorsan bejött és a legjobb az, hogy az oldalon tesztelték is a RIALTO csippes kártyákat és csak 32,4 C fokos volt asztalon összerakott gépben, hűtőborda nélkül, szép munka az ATI-tól, és furcsállják hogy a sima X800 AGP-n 1,6nanós ram van az X800XL-n pedig 2,0nanós

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.