Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Az IBM-merevlemezek titkai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Ez azért nem semmi!
Szomorú lennék, ha valóban igaz lenne. Érdekes, hogy manapság mit meg nem mernek tenni... :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

''JACK (V.O.): I'm a recall coordinator. My job is to apply the formula. It's a story problem.
TECHNICIAN #1: Here's where the infant went through the windshield. Three points.
JACK (V.O.): A new car built by my company leaves somewhere traveling at 60 miles per hour. The rear differential locks up.
TECHNICIAN #2: The teenager's braces around the backseat ashtray would make a good ''anti-smoking'' ad.
JACK (V.O.): The car crashes and burns with everyone trapped inside. Now: do we
initiate a recall?
TECHNICIAN #1: The father must've been huge. See how the fat burnt into the driver's seat with his polyester shirt? Very ''modern art.''
JACK (V.O.): Take the number of vehicles in the field, (A), and multiply it by the probable rate of failure, (B), then multiply the result by the average out-of-court settlement, (C). A times B times C equals X...
JACK: If X is less than the cost of a recall, we don't do one.
BUSISNESS WOMAN: Are there a lot of these kinds of accidents?
JACK: Oh, you wouldn't believe.
BUSINESS WOMAN: ... Which... car company do you work for?
JACK: A major one.''

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) eziskamu válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


eziskamu
addikt

Miből van ez, a Harcosok klubjából! Ott beszéltek valami hasonlót. Amúgy lefordítanád, mert nem vagyok túl jó angolból?

[Szerkesztve]

(#4) TheVeryGuest válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

JACK (V.O.): Termékvisszahívás-felügyelő vagyok. Az a dolgom, hogy használjam a képletet. It's a story problem (???).
TECHNICIAN #1: Itt repült át a kisgyerek a szélvédőn. Három pontos.
JACK (V.O.): Egy a cégem által gyártott autó elindul valahová, 100km/h-val haladva. A hátsó differenciálmű beáll.
TECHNICIAN #2: A tini fogszabályzója a hátsó ülés hamutartója körül remek dohányzásellenes reklám lehetne.
JACK (V.O.): Az autó összetörik és mindenki bent ég. Kezdeményezzünk-e most visszahívást?
TECHNICIAN #1: Apuci biztos benga nagy volt. Látod, hogy a zsír hogy beleégett a vezetőülésbe a műszálas ingével együtt. Ez aztán a modern műalkotás.
JACK (V.O.): Vegyük a forgalomban lévő járművek számát, (A), és szorozzuk meg a meghibásodási valószinűséggel, (B), majd az eredménytszorozzuk meg a peren kívűli megegyezések átlagos összegével, (C). A-szor B-szer C egyenlő X...
JACK: Ha X kisebb, mint a visszahívás költsége, akkor nem kezdeményezzük.
BUSISNESS WOMAN: Sok ilyen baleset történik?
JACK: Ó, el sem hinné.
BUSINESS WOMAN: ... Melyik... autógyártónak dolgozik?
JACK: Egy tekintélyesnek.''

[Szerkesztve]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) marcee válasza eziskamu (#3) üzenetére


marcee
addikt

- Visszahívási koordinátor voltam. A képlet alkalmazója.
- A kisgyerek kicsapódott a szélvédőn. 3 pont.
- A cégem gyártotta kocsi óránként 60 mérföld/órával száguld. A hátsó differenciálmű elakad. A tinédzser fogszabályozója a hamutartóra olvadt. Jó cigi elleni reklám lenne.
- A kocsi összetörik és mindenki bennég.
- Nos, visszahívjuk az adott típust?
- Az apa jó kövér lehetett.
- A zsír ráégett az ülésre, látod? A polieszter inget?
- Tiszta modern művészet.
- Az eladott járművek száma legyen ''A''. A meghibásodási valószínűséggel szorozva, mely legyen ''B''. Az eredményt szorozzuk meg ''C''-vel, az átlagos kártérítési összeggel. A x B x C egyenlő X. Ha ''X'' kevesebb, mint a visszahívás költsége, nem intézkedünk.
- Sok ilyen baleset van?
- El se hinné.
- Melyik autógyárnak dolgozik?
- Az egyik legnagyobbnak.

Egy cimbimnek van ilyen 60 gés 7200-es vinyója. A lábunkat lejártukérte, örültünk neki nagyon, aztán jött a hír, hogy hibás szorozatból van. Megnéztük a sorozatszámot, lehúztam a firmware update-et ami közölte, hogy nincs a géphez megfelelő vinyó csatlakoztatva. :F Mondtam mentsen le mindent és imádkozzon. :(


[Szerkesztve]

\m/

(#6) Kriza válasza marcee (#5) üzenetére


Kriza
őstag

Ez a szöveg honnan van???

Egyébként szomorú, de én biztos vagyok benne, hogy van ilyen. Az, hogy a hibás HDD sorozatot nem hívják vissza már csak hab a tortán, a történet után jelentéktelen.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) Kriza


Kriza
őstag

Ez a ''hírhedt 75GXP sorozat'' nem az, amelyikben a fejet parkolópályára állító állandómágnes kopása (ill. töredezése) okozta a problémát??? Valahol olvastam már róla. Ez a ''tervezés csúcsa'' :((

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) VladimirR válasza Kriza (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ahogy eziskamu sejtette a harcosok klubja
[L]http://www.google.co.hu/search?hl=hu&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=%27%27JACK+%28V.O.%29%3A+I%27m+a+recall+coordinator.+My+job+is+to+apply+the+formula.+It%27s+a+story+problem.&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=[/L]


[Szerkesztve]

(#9) mozso


mozso
senior tag

Akarhogy is, nekem 30GB adatom roppent el. Mar megkoszontem azota az IBM-nek, foleg hogy 1 evvel a merevlemez halala utan adott ki a 75GXP sorozathoz egy fontos firmware frissitest. Pedig akkor mar reg nem gyartottak.

Raadasul meg csak nem is itthon keszult az en peldanyom.

(#10) sts


sts
csendes tag

3db ilyen vinyóm volt pár éve... :(
Első még 2 hónapig bírta, aztán csere...
A második, harmadik már csak pár hétig. Meguntam, lett belőle maxtor, abból most kettő van, lassan 3 éve mennek gond nélkül.
Én is elszidtam mindennek az ibm-et, de ha nekik ez megéri... Ők tudják hogyan szereznek vásárlókat. Nem mostanában fogok bármilyen ibm cuccot venni az biztos, és bárkivel találkozok ''hírdetem az igét'' az is biztos.
Csak egy vélemény....

(#11) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Nekem van egy 40Gs Deskstar 120GXPm, most vagy 2.5 éves és semmi baja, pedig eléggé nyúzva volt. És jó kis gyors vincsi.

(#12) jerry311 válasza GP-Sz (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

ne keverd a sorozatokat :)
nálad 120gxp van, átlag hibaszázalékkal.
itt meg 75gxp-ről van szó amit senkinek sem ajánlanék :DDD

[Szerkesztve]

(#13) vfo7


vfo7
senior tag

És vajon a jogutód Hitachi vinyói is igyen gagyik? Mert most még ódákat zengenek róluk.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#14) marso válasza vfo7 (#13) üzenetére


marso
tag

mért lennének gagyik az ibm vinyok sem szarok, csak ez az egy széria, és ez is azért mert valami nagytudásu vezető kiszorta a selejtet is a boltokba.

(#15) Zoz válasza marso (#14) üzenetére


Zoz
őstag

Így lehet tönkretenni egy sikeres üzletágat... elötte az IBM vinyók a legmegbízhatóbbak voltak, nagyon jó hírük volt.

(#16) GP-Sz válasza jerry311 (#12) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Nem keverem. Pontosan azért írtam oda, milyen sorozatú, olvasni meg még tudok :) Egyszerűen csak közöltem egy tényt, miután ennek az egy sorozatnak köszönhetően elterjedt, hogy az összes IBM vincsi szar :) Gondoltam megemlítem, hogy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Az IBM-merevlemezek titkai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.