Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Az első Tejas kép (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Nem tűnik bonyolultnak. Főleg ha eltűnnek végre a tüskék.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#3) Joseph


Joseph
tag

Új tok, új CPU, új árak!?!?!?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#4) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Socket-A kisse egyszerubb. :)

(#5) Benőke


Benőke
őstag

Szerintem visszatérünk a hőskorhoz amikor az alaplapba volt beleintegrálva a CPU :-) Ott nem volt foglalat gond meg hasonló nyavaják :-))
De az még mindig nem fogom, hogy miért kell egyre jobban elbonyolitani.
Mert igy ilyen cimen lehet 2x 3x 4x annyit is kérni érte?

(#6) tomcs válasza Benőke (#5) üzenetére


tomcs
őstag

ez epp hogy egyszerusites. marhogy a procigyarto reszerol, mert olcsobb a tokozas. viszont a socket hozza sokkal bonyolultabbnak latszik, sokkal precizebbnek kell lennie. attol fuggetlenul ''vegyel uj chipsetet mert nem leszunk gazdagok'' is lehet a dologban, inteltol kitelik mint sokszor bebizonyitotta. mas kerdes hogy altalaban erdemes is de talan nem mestersegesen eloidezett inkompatibilitassal kene ezt megoldani

''A Socket T nem egy hagyományos processzorfoglalat lesz, ugyanis az új Land Grid Array tokozás lehetővé teszi, hogy az alaplap és egy modul réteg (jelen esetben a processzor) közvetlen elektromos kapcsolatban legyen.'' most akkor mi van? eddig telepatikus kapcsolat volt vagy mi? jo ez szorol szora igy volt az eredeti hirben is de akkor se ertem.

(#7) supercow


supercow
őstag

Esetleg ha az AMD és átáll majd erre a tokozásra, akkor lehetne egy olyan chipsetet csinálni az alaplapokra, ami mindkét gyártótól fogad procikat. És boldogan éltek, amíg meg nem jelent az új tokozás...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) The Thing


The Thing
tag

És gondolom új alaplapcsalád is kell hozzá.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#9) esteban


esteban
senior tag

Azert gondolom, az uj(?) mag elrendezese, valamint a megnovekedett aramfelvetel (110W) miatt kell ujratervezni a kapcsolatot. 1.4V 110W ... hany A is az ? :)

iBook + RedBull :)

(#10) Den válasza supercow (#7) üzenetére


Den
veterán

A hammernek hasonló foglalata lesz.

www.simson4t.hu

(#11) tomcs válasza Den (#10) üzenetére


tomcs
őstag

nem tudom hogy azota valtozott-e de ami mech.sample-re emlexem az meg pga tokozasu volt, ''hagyomanyos'' socketekkel..

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1283[/L] peldaul

(#12) Den válasza tomcs (#11) üzenetére


Den
veterán

direkt foglalatot írtam nem tokozást. a tokozás az tűs, de a foglalat hasonló, egy thermaltake-es hírben volt ábra, teljesen olyan volt mint ez.

www.simson4t.hu

(#13) Cefa


Cefa
senior tag

Igy legalább könnyebb összedrótozni a két lábnélküli lában! :))

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#14) Hardzsi


Hardzsi
tag

Szerintem a lábkivezetések száma a fő ok:
1) ilyen sok (és egyre több) aranyozott tüske sokba kerülhet a cégnek (többe, mint az új rögzítőelemek)
2) ennyi lábnál már a legkisebb nyomásra is könnyen elgörbül a prociláb, ami a behelyezést lehetetlenné teheti (eddig szerencsére csak 2 db. P4-es porcit kellett alaplapba pakolnom, de abból az egyiknél (ahol a forgalmazó okosan a proci aljára ragasztotta azonosítócetlijét, amitől el is hajlított pár lábat) igencsak leizzadtam, mire a) megtaláltam melyik lábak hajoltak el kissé b) sikerült visszahajlítani anélkül, hogy közben ne görbítsek el 20 másikat - jó játék! A jövőben pedig mégtöbb, még vékonyabb lába lesz a prociknak

Azért túlméretezhetnék kissé az új foglalatot pár tucat/száz lábbal, hogy a következő procigenerációt is befogadja. Mondotta Hamár Akkomár.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#15) nap


nap
addikt

Eddig csak a procihuto felhelyezesehez kellet csavarhuzo, most mar a processzorhoz is kell - kalapacs. :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Tiggr válasza tomcs (#6) üzenetére


Tiggr
tag

Őszinte leszek! Én sem találtam magyarázatot arra, hogy ez mit takar pontosan. Sejtésem szerint valahogy megoldják, hogy a processzor lábai közvetlenül az alaplappal érintkezzenek, nem pedig a foglalat közvetítésével.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Az első Tejas kép (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.