Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Dronez alatt ?

Más teszt nincs még ?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2) BiP válasza FollowTheORI (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Nezd meg a vonatkozo linket.ott van boven.

(#3) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ja, azok szerint még annyira sem egyértelmű, hogy jobb...
Persze DDR333 papiron (is) jobb mint DDR266, de mint DDR266 a DDR266 -al összevetve nem biztos, és az eredmények is ezt mutatják...
Persze több teszt kell...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) BiP válasza FollowTheORI (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezen csodalkoztam en is.Hogyhogy jobb, amikor szinte mindegyik tesztben a KT266A es az nForce420 kozott vegez.
DDR333-ban meg nana,hogy meg kell,hogy verje oket.(Hiszen mas alaplap is 333-on hajtva gyorsabb onmagaval szemben ,mint 266-on.)

(#5) Goodman


Goodman
tag

Majd jon a KT333, meg a KT333A es szetszedi :)
bip: hol jobb az nforce/kt266a? kis felbontasban veri a sis rendesen

(#6) guest


guest
veterán

Godman-nek:
A KT266A a legjobb pl. a 3DMark2001-ben (minden felbontásban), a Quake3A-ban (minden felbontásban), és a Wolfensteinben (minden felbontásban). Utóbbiban pl. 1024x768-ban 62.01/53.2, 640x480-ban pedig 69.38/54.7 arányban verte meg a SiS745-ös chipsettel szerelt alaplapot. (De majdnem ugyanígy megverte az nForce420-at is.) Ennek alapján joggal gyanítható, hogy a Dronez-nél mutatkozó inverzió csak valamilyen szoftveres eredetű hiba (mégpedig a Dronez-ben!) következménye lehet. Szó sincs arról, hogy a SiS745 búcsút intene a KT266A-nak, hiába ment DDR333-mal. (Azt majd a KT333/A teszi meg...)
Szóval a cikk címe hatásvadász, a Dronez teszteredménye pedig ki lett ragadva az összefüggésekből.

Jut eszembe, pár hete, amikor megjelent az nVIDIA 23.11-es drivere, sokan egyből azon kampányoltak, hogy "már megint baj van a VIA chipset-ekkel". Közben pedig már akkor is látszott, hogy:
1.) A stabilitási probléma nemcsak VIA chipsetes alaplapokkal, hanem pl. a SiS735-tel, vagy a BX440-nel is jelentkezett.
2.) A probléma csakis WindowsXP alatt jelentkezett,
3.) és csakis akkor, ha az nVIDIA 23.11-es driver volt installálva.

Íme egy kis összefoglaló cikk:
http://www.theinquirer.net/17120116.htm

prohardver vendég

(#7) BiP válasza guest (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Tenyleg, biztos, hogy 333-on hajtottak a SiS lapot? nem tudtam kivenni rendesen (bar eleg valoszinu,hogy ezt emlegetik).
Viszont feltunoen kozepmezonyben vegez memoriatesztekben.hmm.
driver: nekem is a 23.11-es van fent,BX440-nel,Win98, es nalam sem a legpatentabb driver. nincsenek stabilitasi gondok, kompatibilitasi van csak. Sz'ak a 23.11-es nem objektive a legjobb driver, sok gondot hallottam rola.

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Amugy mit tudtok, tudja a lap aszinkron modon kezelni a memoriat? pl. 133FSB 166 Ram?

(#9) udvari válasza Goodman (#5) üzenetére


udvari
tag

ehe talán 0.01 %-al leswz gyorsabb 2.5-3-4 szer annyiért :DDD

(#10) udvari válasza guest (#6) üzenetére


udvari
tag

hm nekem semmilyen vga driverrel sose vót gondom pl g400 bx440 ben sose pedig húzott cucc volt

most sincs sis735 geforce 2 ti.

w2k alatt semmi bajom sos hót még meg a gépem meg nem is fog.
ez van :DD

(#11) guest


guest
veterán

BiP-nek:
A 23.11-es driver CSAKIS WindowsXP alatt okozza a szóbanforgó stabilitási gondokat, miközben más nVIDIA driverek WindowsXP alatt sem. Okos ember ebből már látja, hogy a hibában a legnagyobb részvényes az nVIDIA, kisebb részvényes a Microsoft.

udvari-nak:
A KT333/A nem csupán 0.01 százalékkal lesz gyorsabb a KT266A-nál, hiszen az FSB is meg fog nőni 133 MHz-ről 166-ra. (Ezért a memória sebességre kényes alkalmazások akár 20 százalékot is gyorsulhatnak).
Az ára pedig várhatóan nem 2.5-3-4-szerese lesz a KT266A-nak, hanem talán még olcsóbb is, ahogyan történt a KT266A-tal is a KT266-hoz képest.

1.) Az nVIDIA 23.11-es driverének a világon semmi köze a te Matrox G400-as kártyádhoz.
2.) A WindowsXP-s problémának sincs köze ahhoz, hogy Windows2000 alatt nincs gond a SiS735 + GeForce2ti kombinációval.

prohardver vendég

(#12) Parci válasza guest (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bár a KT266A chipset tényleg olcsóbban rajtolt, mint ahogy a KT266 rajtolt anno, de most nem olcsóbb. És mutass egy lapot, amiből van mindkét verzió, és olcsóbb a KT266A-s... NAGYON nincs így!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) guest


guest
veterán

Parci-nak:
Azt írtam, hogy a KT266A nemcsak gyorsabb, de még olcsóbb is, mint volt _előtte_ a KT266. Ezt előrevetítve alaptalannak látszik udvari azon félelme, hogy a KT333/A majd drágább lesz, mint a jelenlegi legjobb KT266A.

Az, hogy a KT266A megjelenésével a KT266 ára még többet esett (és így olcsóbbak a vele szerelt alaplapok), természetes dolog, de semmiben sem cáfolja az állításomat.

prohardver vendég

(#14) LordX válasza Parci (#12) üzenetére


LordX
veterán

Parci, hogyan tudnának megszabadulni a gyártók a fölös KT266-októl, ha olcsóbb lenne a KT266A?

Nézd majd meg, mekkorát fog esni az A lapok ára, ha kifogytak a normálból!

(#15) Barton


Barton
senior tag

Itt is ki alakul egy AMD kontra Intel fele osszecsapas ???

SiS 7x5 rulez ...

(#16) udvari válasza guest (#11) üzenetére


udvari
tag

ehe de én a sis laphoz mérem az árat meg a teljesítményt :))

(#17) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

ott van hogy CAS2 133 MHz a teszt...
szerintem egyelőre aszinkron, de szerintem tudja mest egy BIOS frissités után a 166 -ot is hivatalosan is...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#18) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

mest = majd ... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19) guest


guest
veterán

Nekem is van SiS735-ös alaplapom (ECS K7S5A), mostmár 2 is, de azt kell mondjam, hogy komoly munkára alig használható. Mert bár a szolgáltatásai, a teljesítménye és az ára nagyon kedvező, egyszerűen képtelen vagyok velük elérni azt a stabilitást, amire szükségem volna. (Napi néhány tucat GByte adat folyamatos feldolgozása és továbbítása 100-as hálózaton keresztül). Túl gyakran fordul elő, hogy egyszerűen más adat érkezik meg, mint ami elindult. Ez elfogadhatatlan. (Szokványos Windows-os munkánál ettől még szinte teljesen tünetmentesek a gépek.) Remélem, hogy a SiS745 e téren jobb lesz. Ha nem, akkor csak játék célra lesz használható.

VIA chipset-es alaplapoknál csak akkor jött elő az előbbi probléma, ha rossz volt a RAM modul, vagy ha SB Live volt a gépbe téve.

prohardver vendég

(#20) guest


guest
veterán

Ice-nek:
A SiS7x5 sebessége dobogós, szolgáltatásai jók, ára pedig egészen kiváló. Kár, hogy a stabilitása nem egészen OK.

prohardver vendég

(#21) LordX válasza Barton (#15) üzenetére


LordX
veterán

Sis 745 = Sis 735A?
A Via után szabadon :D

(#22) Barton


Barton
senior tag

Hölgyeim és Úraim !

Csak nekem van stabil ECS K7S5A mobom ????
Szerintem nem !!

A config :

Codegen ház 300 W
900-as Tbird, WBK68
2*128 MB 2100 DDR RAM (Samsung)
SBLIVE 1024
20 GB (FB) 7200 Maxtor
Inno3d GeForce2 MX-400 32 MB
RTL8029 based hálókártya(Acorp)
Pragmatic USB-s szoftmodem ...

Másik gépemmel hálóba vagyok kötve és hálón keresztül szoktam CD-t írogatni !!!
Nem volt se adatvesztés se kék képernyőm se stb.
Úgy néz ki jól válogatott cuccaim vannak ?!

Ya ...

(#23) Barton válasza guest (#19) üzenetére


Barton
senior tag

Milyen hálókártyád van kedves guest ???

Nálam Intel 8255x-nél kezdődik a jó kártya, sajna otthonra nem telik ilyen cucc ...

(#24) BiP válasza FollowTheORI (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

NetTom: azt lattam, csak alatta a sok rizsa kozott mintha olyan is lehet (tippem szerint),hogy a 745-os lapban DDR333-kent ment.
Ha ez igaz lenne,(nem tartom valoszinunek,mert akkor tenyleg megalazott volna mindent).
Kozben rajottem mit mondasz, hogy a 166mem a 166fsb miatt nem hivatalos, de BIOS frissitessel 133fsb mellett is lehet 166mem, es igy mar hivatalos.Jo lenne.

(#25) danteshell válasza guest (#19) üzenetére


danteshell
aktív tag

Ezé köll intelt venni, az biztosan atomstabil. legalábbis a 845-850-es széria eddig.

7447 óta folyamatosan...

(#26) greg214 válasza Barton (#22) üzenetére


greg214
tag

bibiiiii nálunk kettő is van:DD
ráadásul XP 1600+ -al:DD

Greg O'Rich

(#27) guest


guest
veterán

Ice-nek:
Többségében RTL8139 alapú 100-as hálózati kártyáink vannak. 10 Mbites kártyánál (pl. RTL8029) lehet, hogy nem jelentkezne a hiba, de az elfogadhatatlanul lassú lenne. Az is lehet, hogy drágább 100-as hálókártyával sem jelentkezne, de ez egyáltalán nem biztos. (Lásd az SB Live esetét, amely relatív drágasága ellenére is kimondottan hajlamosít adatvesztéses kommunikációra sok rendszerben.)

Számíthat még az is, hogy a gépedben csak 256 MByte RAM van. Ugyanis 512 MByte fölött szokott fokozódni a keleti helyzet. (Amúgy javaslom kipróbálni, hogy mondjuk egy 650 MByte-os CD image file-t át-FTP-zel a másik gépedre, majd vissza, és binárisan összehasonlítod őket (fc/b file1 file2).
------------------
BiP-nek:
A KT133-as chipset-nél is az volt a helyzet, hogy a RAM mehetett 133 MHz frekin is, miközben a proci kifelé (FSB) csak 100 MHz-en (100/133-as üzemmód). Ez valamivel gyorsabb a 100/100-as üzemmódnál, de azért nem közelíti meg a 133/133-as üzemmódot. Na most, ha egy KT133-as alaplapba beteszel egy 133 FSB-s procit, akkor (alaplaptól függően) esetleg beállíthatod a 133/133-as üzemmódot, de ez NEM lesz ugyanolyan stabil (és gyors), mintha a KT133A chipsetnél tennéd ugyanezt! Szólva a KT133 az nem KT133A.
Na most, már van DDR333-as memória, de még nincs 166 FSB-vel menő Athlon. Így a SiS7x5-ek csak max. 133/166 MHz üzemmódban használhatók (DDR333-mal), és nem világos, mennyire lennének stabilak 166/166-mhz-en. Ez még a jövő kérdése.
----------------------
danteshell-nek:
AMD-s rendszerekkel is el lehet érni azt a stabilitási szintet, hogy a gépek hetekig éjjel-nappal folyamatosan (és intenzíven!) dolgoznak, bármilyen lefagyás nélkül. És ha ez bizonyos küszködéssel is jár, sokkal olcsóbban ki lehet jönni (azonos számítási teljesítmény mellett).

prohardver vendég

(#28) BiP válasza guest (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez mind szep es jo,bar nem tudom,hogy jott ez a hosszu bevezeto ? (1.bekezdes)
A 2.resze meg ugyanugy teljesen nyilvanvalo.
En egyszeruen csak arra voltam kivancsi,hogy a SiS745-os tudja-e egyaltalan ezt 133fsb/166mem feuture-t. (Mondvan DDR333-at tamogat,emellett a 266FSB-ju procikat, logikus feature lenne, ha ki is lehetne hasznalni a mem-et meg a mai procikkal is)

(#29) Barton válasza guest (#27) üzenetére


Barton
senior tag

Éppen hétvégén nyomtam egy audio CD-t pár MIDI fájlomból és nem volt probléma ...

(#30) udvari válasza guest (#19) üzenetére


udvari
tag

aha azt akkor nekem miért nem csinálja ?????

én is ilyen hálón lógog azt bőven másolok gigákat azt gond egy szálse !

meg cad-ezek meg divx meg 30 giga uhaarc-os állományt tömirítettem mint az állat azt ez a gép mióta meg van a létező legstabilab pedig én nem gagyi lapokar használtam sose !!!

asus p1 aztán gigabyte dual aha2940 uw -el abit bh6 most meg ez.

Guestkém mond neked az intel meg az smc hálókártya valamit ????

no barátom használjál olyant azt nem lesz gondod.

De amiket írsz nem bántáskény mondom lamaságra enged következteteni.

ugyi nem dosnavigátorral másoslod a filéket vagy valami hasonló förmedvénnyel :DDD

nem tünt fel hogy a több százerel eladott lap közül senkinél nincs ilyen hiba csak nálad.

még hogy komoly munka ehe :((
gigabyte

(#31) nyc


nyc
csendes tag

Nekem is uzemel ket ilyen lapom,
kti hub, es kti kartyak es nincs gond.
Amugy, ha dolgozni akarsz akkor realtek chip
nem a megfeleo valasztas.
En sokat szivtam smc1211-ekkel (rtl8139), mert
fogalmatlan volt a nagysebessegu adatatvitalhez.
Erdekes modon az Intel, a DEC, es a 3com kartyak alkalmazasaval megszuntek a gondok.
Mindezt linux, macos, es win-es kornyezetben.
Ja es a switch is lehet ludas! (pl.: nbase)

-

(#32) udvari válasza nyc (#31) üzenetére


udvari
tag

úgy úgy persze egyszerűbb a lapra fogni mindent :DDD

(#33) guest


guest
veterán

BiP (28)-nak:
Az NEM kérdés, hogy a SiS745 tudja-e a 133/166 MHz-es üzemmódot, ugyanis 166 MHz-es FSB-t hivatalosan tudó proci hiányában csak 133/166 (vagy 100/166) üzemmódban kezelheti a DDR333-as memóriát. A kérdés az, hogy vajon mennyire lesz jó a 166/166-os üzemmódja - ha tudja.

------------------
udvari (30)-nak:
Nálad talán azért nem csinálja, mert szerencsés voltál az alaplappal. Egyébként
- mond valamit az SMC és az Intel hálókártya (ti. szép számmal használunk ilyeneket is);
- nem "dosnavigátorral" dolgozunk;
- éppenséggel pont az tűnt fel, (miután találkoztam a jelzett hibával), hogy arányait tekintve nagyon sok más felhasználónak is gondja akadt az ECS K7S5A alaplappal, és pont a memória átvitellel összefüggésben;

Újabban felvett bunkó stílusod pedig szemlátomást bántásnak szántad. Talán valami kisebbségi érzés által vezéreltetve. Szerintem hagyj fel vele!

-------------
nic (31)-nek:

A KTI-ben ugyanúgy akad rossz hálózati eszköz, mint 3Com-ban, DEC-be, stb.
Csakhogy pont olyan upgrade-et hajtottunk végre 2 gépen, amikor egyedül az alaplap lett kicserélve (ABIT KT7 Raid -> ECS K7S5A), és akkor jött ez az átviteli probléma. (A tápegység, a RAM, a proci, az alaplapi BIOS, a hálókártya, és bizonyos driver-ek cseréje, illetve hogy a Switch melyik portjára csatlakozunk, nem segített.)

Amúgy a RTL8139-esek nálunk tudják a tényleges 6-8 MByte/s-ot. (Nálatok mennyi volt, hogy nem volt elég?)

prohardver vendég

(#34) udvari válasza guest (#33) üzenetére


udvari
tag

hm a stilusom olyan amilyen de te meg mitől vagyt olyan biztos hogy az alaplap a bugos ?????

belepróbáltad ugynazt a hardvert más lapba vagy csak huzogatod az orrod ha valaki arra merészel következteteni hiogy sok lama vett ilyen lapot mert olcso !

mert én az ocworkbenchen azt latom azok is ilyent vettek akik sose szereltek gépet stb meg egy win98-at sem tud felrakni ill biost se tud updatalni stb stb stb.

odaírtam barátom hogy nem bántásként mondom ha mellre szívtad úgy köll neked.

Én fenntartom ha idehozod a gépet és ha én lövöm be 100% san fog műxeni hiba nélkül.

apropó a memtest2,86 prg hiba nélkül fut ?

mert az igaz ha bizomyos ram bizonyos rev alaplapba bizonyos processzorral nem kóser de nem kóser a via meg az amd chipsetben sem !

tehát én addig nem használok gépet amíg be nem lövöm és ugyi az ecs laphoz minden info ill szerviz megvan hogy hibátlanul és stabilna fusson a többiek pedig ott tartanak ha a hiba létezik nem is tudják orvosolni

pá :DDD

(#35) BiP válasza guest (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Szamomra azert volt kerdes, mert ha jol emlekszem az IWill XP333-as (Alimagik C1) csak szinkronban,tehat csak 166/166-ban tudja a 166-as mem-et kihasznalni. Emiatt kerdesem arra iranyult,hogy a Sis745-ben is csak tuningolt fsb lehet kihasznalni teljesen a DDR333-as memoriat, vagy a jelenleg hivatalos 133-as fsbvel is mehet 166-on a memoria.

(#36) zotyesz01


zotyesz01
tag

Szerintem pont 166/166 FSB-vel fog jól teljesíteni, ugyanis már a 735-nek is gondjai vannak az aszinkron memóriakezeléssel. 100/100 FSB-vel jobban teljesít, mint 100/133 FSB-vel.
133/133-on megint nincs gond.
Én is RTL8139 chipes NIC-et használok és nincs vele gond, igaz, nincs is nagysebességű hálózatom.
CRC-s letöltésem volt már (Internetről), de újabb letöltésnél már OK volt és más is panaszkodott másmilyen konfiggal.

(#37) guest


guest
veterán

udvari (34)-nak:
- 2-ből 2 alaplappal átviteli hibák fordultak olyan hardware és software környezetben, ahol az előző alaplapokkal nem fordultak elő.
- Az ellenőrzés képpen kicserélt, máshol jól működő alkatrészek is jelentkeztek a hibák.
- Az interneten tájékozódva, mások is sok hasonló hibát tapasztaltak a nevezett alaplappal szerelt gépeikben.
- Sokan vettek ilyen alaplapot, mert tényleg olcsó. (Gondoltam, az árkülönbség megéri, hogy tegyek vele 1-2 próbát.)
- Nem állítom, hogy minden egyes ECS K7S5A rossz, hiszen még azt sem tudom biztosan, hogy mi okozza a hibát. (Lásd még az utolsó megjegyzésem.)

A gépemet nem fogom hozzád vinni belövési célból, mert hogy pont hozzám szokták hozni őket (:-).

A Memtest86 v.2.8 csekély hasznavehetőségét mutatja, hogy órák alatt sem jelezte a hibát, noha az a nagy file-ok FTP-zésével és összehasonlításával perceken belül demonstrálható.

Utolsó megjegyzés:
A második ECS K7S5A alaplapnál észrevettem, hogy az egyik SDRAM foglalaton belül az egyik érintkező nem áll jól. Ha ebbe a foglalatba nem teszek RAM-ot, akkor az átvitel látszólag rendben megy (de még további tesztelésre szorul). Előfordulhat, hogy az első alaplapnál is ez volt a gond (vagyis hogy gagyi RAM csatlakozókat szereltek az alaplapra). Ezt már sajnos nem tudom ellenőrizni, mert kicseréltettük egy másikra.

---------------
BiP (35)-nek:

A magam részéről kizártnak tartom, hogy csak "tuning FSB-vel" támogatná a SiS745 a DDR333-at, vagyis csak 166/166-on. Egészen biztos, hogy tudja a 133/166-ot is.

---------------
zotyesz01 (36)-nak:
Nyilván a 166/166-os üzemmód lesz a nagy dobás, de ehhez 166 FSB-s Athlon is kell.

prohardver vendég

(#38) Parci válasza guest (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

100/166-ot is támogat a SiS 645, tehát a mostani P4-esek mellé is mehet a DDR333-as RAM. Gondolom a SiS 745-ösben sem lesz másként (de 133/166 tutira lesz).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) Barton válasza guest (#37) üzenetére


Barton
senior tag

Üdv !!!

Nem szeretek beleszólni más vitájába !

Olyanról hallottál már guest, hogy valami nem kompatibilis valamivel ??? Én már láttam is pár ilyen problémát !!!

Pl. ne próbálj belerakni ASUS PCI-ULTRA66C kártyát, mert nem(vagy csak nehezen) tudsz belépni
az ECS K7S5A BIOS-ába, stb. !!!

Sajnos nem lehet mindent mindennel kipróbálni ezért szoktak pl. memória ügyileg listát készíteni, hogy melyik modul megy tökéletesen a cuccosban !!! (Javaslom ezzel kezd a dolgot, ha még nem nézted meg! )

Ha már akkora "menőcsávó" vagy, hogy hozzád hozzák a cuccokat belőni akkor lehetnél olyan kedves legalább regisztrálni magad. Legyen akkora szád, mint nekem !!!

Ilyen stabil alaplapom, még soha életemben nem volt pedig, már benne vagyok a 30-as ban.Már volt, használtam, teszteltem pár mobot !!!

Másik dolog : lehet, hogy gagyi alkatrészek vannak beépítve, de pl.az ASUS A7A266 (anno 50 rúgóért vásárolt) és egyéb ASUS lapokon, meg rakás sz@r feszültség stabilizátorok vannak, túlmelegednek és akkor instabil lesz az egész mobo !!! A másik meg a CMI csodacsip ráintegrálva az ASUS alaplapokra, NEM MIDI kompatibilis !!!
Jelzem az ECS K7S5A alaplapra integrált hangketyere MIDI része totál jól megy. YAMAHA PSR D1-et használok !!!
Ki is cserélték adtak helyette egy olyat amelyiken nincs integrálva (ugyanazért a pénzért !!! Errrrr...., TP-Comp, Pécs).
Kérdem én, miért sz@r annyira a cucc, ha már idézőjelbe márkás cucc is úgy sz@r ahogy van 3 év garanciával és aszonták tök jó !!! Na szóval 1/2 pénzért adják az ECS K7S5A-t. Fikázod úgy, hogy fing*d sincs róla mi a probléma. Marha ügyes csákó vagy !!!

Ha már utána olvastál a dolognak akkor te is tudod, hogy az AMD is benne ebben az ellenállás buliban !!! Ilyenek vannak és sajnos lesznek is.

Mr. Athlon is aki ebben a témában eléggé otthon van, Ő ezeket a mobokat szeretni, minden hibájával !!!

Uff ...

(#40) Barton válasza guest (#19) üzenetére


Barton
senior tag

"VIA chipset-es alaplapoknál csak akkor jött elő az előbbi probléma, ha rossz volt a RAM modul, vagy ha SB Live volt a gépbe téve."

Na ebből látszik a tájékozatlanságod !!!

Köztudott, hogy nem csak VIA chipsetes alaplaponál jött elő ez a probléma, csak a VIA-t, mindig le lehet fikázni valamiért !!!

Azt, hogy a Creative nem tud normálisan megírni egy drivert arról nem a VIA tehet. (PCI szabvány is van a világon !!!) Az alaplapgyártók BIOS-ból probáltak orvosolgatni, de hát nem nagyon jött nekik össze ...

Ha érdekel a téma akkor nézz utána és ne a levegőbe durrogtass !!!

Morcos vagyok ma 1 kissé ...

(#41) guest


guest
veterán

Ice (39)-nek:
Miért gondolod, hogy még nem hallottam kompatibilitási problémákról?!?

Regisztráció: ehhez nincs kedvem, az ilyen fórumokon tapasztalható helyenként kimondottan faragatlan stílus és primitívség miatt.

Azt nem értem, hogy pontosan milyen stabil alaplapod nem volt még.

Ami az ECS K7S5A hangminõségét illeti, abban egyetértünk. Egészen jó a hasonszõrûekhez viszonyítva.

Egyébként meg NEM fikáztam az ECS K7S5A alaplapot. (Olvasd csak végig a "guest" üzeneteket, a többségét én írtam. Sokkal több szempontból dicsértem, mint szidtam.)

Az sem igaz, hogy fingom sincs róla, hogy mi a probléma. Ugyanis a memória átvitelnél keletkezik a hiba, amit stabilan ki is tudok mutatni (hamarabb, mint a Memtest86). Hogy miért jelentkezik hiba, az még több esélyes. Lehet a chipset, az alaplap felépítése (szórt kapacitások), a rossz minõségû csatlakozók, kondik, rossz tápfeszültség, stb. A kompatibilitási probléma nem valószínû, ugyanis a hiba 3 különbözõ gyártó olyan moduljaival is jelentkezett, amelyek más gépekben teljesen stabilan mennek.

Az alaplapokban 12x100-as TBird-öknek kellene menniük, azokat elvileg nem érinti a "felhúzó ellenállásos" probléma (a lapok egyébként Rev. 4-esek, XP-re készen). Ennek ellenére az van, amit leírtam, 9x100-as TBird-del is.

VIA chipset:
Sehol nem írtam olyat, hogy az SB Live probléma csak VIA chipset mellett léphetne fel. (Az egy másik guest lehetett.) Én magam eddig VIA és Ali Magic chipset-eknél tapasztaltam, de olvastam még egyes Intel chipsetekkel összefüggésben is.

Az SB Live probléma a hiedelmeddel ellentétben NEM driver szintû probléma. BIOS/PCI szintû, és éppen ezért driver-ekkel NEM lehet tökéletesen orvosolni. (A nekem szánt jótanácsodat legelõbb is magadhoz intézd!)

prohardver vendég

(#42) Barton válasza guest (#41) üzenetére


Barton
senior tag

Kedves guest !

1st az XP-ket nem érinti(elvileg) !!!

Van olyan, hogy néha nem sikerül egy hardver 100%-ig tökéletesre ekkor driver, patch, stb. szóba jöhet a problémák orvoslására erre utaltam.

a probléma pedig idézve :

What is the so-called “686b Data Corruption” issue?
There are many theories that continue to pop up as to what caused the 686b Data Corruption issue, and most of those can be found within the General Section and VIA Tweak Section of the VIAHARDWARE Forum, and other sites on the Internet. This FAQ isn’t interested in restating those theories and is more interested in the official statement, and in the fixes that have presented themselves to correct this issue. Therefore we will only include the official explanation of the problem from VIA.

Official statement from VIA:

The data corruption error, which some web sites and people have reported with the 686b Southbridge, is caused by incorrect bios registry setting to the Northbridge. These bios settings were made by motherboard manufacturers, in an attempt to fix a conflict with the Sound Blaster Live Value cards. Information has been provided to all motherboard manufacturers on how to correctly resolve both the data corruption error and the Sound Blaster Live conflict. The patch released by VIA in the 4in1 4.31 drivers’ replicates the correct bios settings. We provided this patch to make sure as many people got a fix to their Sound Blaster Live problems as soon as possible. Most motherboard manufacturers have now corrected their bios and the patch is not necessarily needed although it will not harm any VIA based system if installed.

Részemről téma lezárva ...

(#43) guest


guest
veterán

Kedves Ice (42)!

1.) Az XP-ket is erinti a dolog, ezert is kaptak egyes alaplapok XP minositest, masok meg nem.

2.) A hibakat foleg 1333 es 1400 MHz-es TBird-okkel eszleltek, de ez nem jelenti azt, hogy a tobbinel eleve es semmilyen mertekben ne lephetne fel.

Az SB Live problemaval kapcsolatban:
ahogyan magad is idezted, a BIOS megfelelo kialakitasaval es beallitasaval lehet menteni a helyzetet (ha mar valaki mindenaron SB Live-et akar hasznalni). A VIA4in1 driver csak Windows-ban jelent egy meg atmenetibb toldozast.

prohardver vendég

(#44) nyc


nyc
csendes tag

guest:
Azt en nem allitom, hogy a KTI, 3com, stb tokeletes, mert az nonszensz, de nalam meg egy sem okozott hibat ill. romlott el. ellenben a RTL8139-esekkel.
Ez utobbi kartyakkal mac-linux parositasnal egyszeruen a nagysebessegu adatatvitel meginditasa utan mindket oldalon leallt a szolgaltatas. Ugyan ezt sokminden okozhatja, de azert az erdekes, hogy egyresz a 10-es switch utan nem jelentkezett, masreszt nyomon kovetheto macos8.1-9.1 es 2.2.7-2.4.16-os kern. kozott.
A win-mac eleve nem ment 3-4MB-nel gyosabban, ugyhogy ott nem jelentkezett.
Ha a kartyakat kicsereltuk (Intel, Dec, 3com) kerult be siman mukodott(ik) a rendszer, meg win
alatt is gyorsul kicsit bar ott nem szamottevoen.
Ezzel en nem az ECS lapot akarom vedeni, mert tenyeleg van vele gond (mint Te is irod rossz minosegu foglalatok), csak azt akartam mutatni, hogy mashol is lehet keresni a hibat.
Ha 3com, Intel, Dec kartyakkal is jelentkezett a hiba akkor Mea Culpa.

-

(#45) guest


guest
veterán

nyc (44)-nek:
A mi statisztikánk szerint Az RTL8139-es hálókártyák kb. 5-10 százaléka eleve rossz. (Üzemképtelen, vagy hibás csomagokat produkál, stb.) De olyan olcsók, hogy még így is jó vételt jelentenek, hiszen egyszerûen kiválogatjuk közülük a jókat.

Jópár éve szinte csak DEC kártyáink voltak (decnet hálózathoz), de leálltunk róluk, mert magasabb hõmérsékleten hajlamosak voltak meghülyülni. (Szórványosan még elõfordulnak, meg minden más is.)

Mac-et szinte senki sem használ, mindenféle Windows és Linux/Unix gépeink vannak.

prohardver vendég

(#46) guest


guest
veterán

én drukkolok a sis-nek csak nehogy ugy járjon mint a 3dfx!!! kevés tőke sok rosszakaró...

prohardver vendég

(#48) nyc


nyc
csendes tag

guest: Mivel, allitasod szerint sok kartyat kiprobaltal, ezert meghajlok es azt mondom, hogy valoszinuleg a ket lap rossz volt. De mivel en nem tapasztaltam ilyet (sot Te is irod, hogy az egyiket "megjavitottad") ezert inkabb egyedi esetre gyanakszom. A halokartya vitanak pedig inkabb mas forumban a helye...

-

(#49) udvari válasza guest (#37) üzenetére


udvari
tag

ehe vagy úgy nem hozod hozzám mert te vagy a mester hiszen hozzád viszik.

de ugyi azért nem baj ha a ks75a tulajokat nem zúdítom csőstöl a nyakadba :))

persze ha te mán belőtted azt ennyire futotta azt is megértem :DD

Kellemes ünnepeket :D

(#50) guest


guest
veterán

nyc (47)-nek:
Ha csak 1 K7S5A-val lett volna gond, akkor jóindulatúan elfogadnám, hogy egyedi eset. De mivel 2-ből 2-vel, így minimum széria hibát sejtek.

-----------
udvari (48)-nak:
Senki sem kérte, hogy a nyagamba zúdítsd a kuncsaftjaidat.
Nem viszünk hozzád belövésre semmit.

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.