Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Vajon hány fokon támogatja?

prohardver vendég

(#2) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Okos guest :)

Az FSB (önmagában) semmilyen befolyással nincs a proci hőmérsékletére :D

Department of Redundancy Department

(#3) guest


guest
veterán

Eddig is elmentek 166FSB-vel jó ramokkal.
Mostmár HIVATALOSAN is megerősítik ezt :)

prohardver vendég

(#4) HEBI válasza karib (#2) üzenetére


HEBI
senior tag

Okos Karib! :)
Tegyük fel, hogy az ember nem bántotta az XPjén a L1,L3 hidakat. Csak az FSBt növelte, esetemben 140re, akkor igen is nőt a proci hőmérséklete, pedig nem állítottam neki nagyobb frekit.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) Adi válasza HEBI (#4) üzenetére


Adi
senior tag

140 MHz-re emelted az FSB-t, de nem állítottál be neki nagyobb frekit? Hogy is van ez? :)

ldm start-reconf primary

(#6) Panther válasza Adi (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Na ezt látod én sem értem :) Biztos a procija automatikusan állítja a szorzóját, magától, úgy hogy tartsa az eredeti X MHz-et :DD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) guest


guest
veterán

(Jajj, kinyestek! Megérdemeltem.)

prohardver vendég

(#8) Den válasza guest (#7) üzenetére


Den
veterán

Guest#7

Köszönjük építő hozzászólásod. Esetleg a témával kapcsolatban is van hasonlóan határozott véleményed?

www.simson4t.hu

(#9) guest


guest
veterán

Guest#1 vagyok. Aki próbált már 100 Mhz FSB-jű TB-t, vagy Duront 133-on járatni, az tudja, hogy ez bizony 5-6 fokkal is melegebb lehet, mint egy gyári 133-as proci. (Természetesen azonos órajelen.)

prohardver vendég

(#10) HEBI válasza Adi (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Tényleg vicces voltam :) A mspdik esetben a freki = feszültség.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#11) HEBI válasza HEBI (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

mspdik=második
:)
Remélem az új motorral, már editálni is lehet,majd a hozzászólásokat.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) guest


guest
veterán

Kedves Guest #3
Ahogy én tudom (bár nem értek hozzá) ugyan betehetsz a KT333-as alaplapba 166-os RAM-ot de ezt max. a procival párhuzamosan forgalmazó eszközök tudják kihasználni, mivel a proci még mindíg 133-on ketyeg. Ezért nem is jelent különösebb teljesítménynövekedést. Azonban ha a proci is 166-on megy ...

prohardver vendég

(#13) tibyke


tibyke
tag

ertelmesebb lapokon van +33mhz-es ram sebesseg opcio
nalam pl most 150 az fsb, a ram meg 150+33*2=376mhz

(#14) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, nem hittem volna, hogy ez ilyen nehezen emészthető :). Természetesen arról van szó, hogy az AMD által kiadott, mondjuk 2400+ -os processzor beállítja a neki megfelelő FSB-t.

Igen, mindezt úgy, hogy 2400+ marad, akár 266, akár 333 MHz-en megy (DDR). Lásd egy vödör Intel proci, amiből volt ilyen is, olyan is. Pl P3-800, ami 8 x 100 és 6 x 133.

Karibnak teljesen igaza van...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) HEBI válasza Parci (#14) üzenetére


HEBI
senior tag

Ezen még nem is gondolkodtam. A hő ilyenkor tényleg nem változik?
Mondjuk a memória az gyorsabb(melegebb) lesz, a chipset is,ha nincs megfelelő osztás,fixállás.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) #25954560 válasza guest (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha ugy vesszuk, hogy a proci belsejenek legnagyobb resze a felszorzott orajelen muxik, akkor nyilvan nincsen kulonbseg 800MHz es 800MHz kozott...

(#17) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Remélem überfasza lesz az a proci, hogy amikor majd le akarom cserélni az XP1600+ procimat, akkor tudjam mire :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) HEBI válasza guest (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

Egy darabig azért még írógathatnak progikat egy 1600+ra.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#19) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én azt nem értem hogy az AMD sorozatban jelenti be az ilyen olyan 0,13Mikronos procikat de ha bemegyek egy boltba még mindíg nem lehet kapni semmilyet se. :(
pl. 1900T-bred

(#20) #25954560


#25954560
törölt tag

Tenyleg. Valaki meg tudja mondani, hogy miert melegszik egy proci a magasabb orajelen? Nyilvan nem konkretan az orajel fut, mert annak a kitoltesi tenyezoje kb allando, a feszultsege is. Gondolom a tranzisztorok nagyobb kapcsolasi sebessegeben keresendo az ok. Nyilvan tobb aramot vesz fel. Szoval tudja valaki konkretan?

(#21) Den


Den
veterán

Az az érdekes hogy hogy lesz a modellszámozás? Mert a papírforma szerint ugyanaz a proci ugyanazon az órajelen nagyobb teljesítményt nyújt magasabb fsbvel. A modelszám pedig a thunderbird-höz viszonyított sebességet jelenti. Tehát egy 266-os psbvel 2400+-os proci, az 333-mal nem 2400+-lesz hanem mennyi?

www.simson4t.hu

(#22) Flashcash válasza guest (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csinálhatnának már egy 40Mhz-es PR5000+-os procit, hogy mégjobban megkavarják az emebereket. :)

(#23) Egon válasza guest (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Na látod, (többek közt) ezért is baromság ez a gyakorlat a modellszámozásnál.
De egyébként ha figyelmesen elolvasod az eddigieket, akkor abból kiderül (legalábbis szerintem), hogy ugyanaz a proci fog tudni 266-os ÉS 333-as fsb-t (nyilván beállítástól/alaplaptól/ramoktól stb. függően). Azt meg mégsem írhatják rá, hogy pl. XP 2400-2600+ :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) #25954560 válasza guest (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

Sztem nem valtozik a proci teljesitmenye. A memoria-eleres sebessege valtozik, illetve a savszelesseg. Tehat a rendszer osszteljesitmenye jelentosen no.
Lehet cafolni :D

(#25) Den válasza guest (#9) üzenetére


Den
veterán

Nekem is az derült ki hogy ugyanaz a proci. Modelszámozás nem hülyeség mert sokkal többet mond a proci teljesítményéről mint az órajel. Én itt marketing problémát látok, mert hogy ha ezt a júzer kapcsolhatja akkor nincs értelme 266-on modelszámozni, mert úgyse fogja senki használni 266-on, ha csak nem az a cél ezzel a lehetőséggel, hogy a régebbi alaplapokat se kelljen eldobni.

www.simson4t.hu

(#26) Egon válasza HEBI (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Te akartad...:)

''Sztem nem valtozik a proci teljesitmenye. A memoria-eleres sebessege valtozik, illetve a savszelesseg.''

Egyetértek.

''Tehat a rendszer osszteljesitmenye jelentosen no.''

Cáfolom:)
Szerintem így helyes. Példa. Adott egy régebbi konfig (Abit BF6, 128 MB RAM, TNT2 stb.), amiben tesztelve lett egy 300-as Celeron 450-en, és egy 433-as Cerka alapon. Ugyebár hasonló helyzet: (majdnem) egyforma órajel, de az fsb jelentősen eltér... Eredmény: 3DMark99Max alatt _jelentős_ eltérés, 3DMark2000 v1.1 alatt nincs _jelentős_ eltérés (azaz csak pár százalék).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Den válasza HEBI (#10) üzenetére


Den
veterán

Hát attól fugg mi a proci teljesítmény. Ha azt veszed hogy a szilícium mag elméletileg mennyi műveletet tud végezni akkor nem változik, ha a hasznos teljesítményt nézed, azaz a feldolgozott adatmennyiséget, akkor nő a teljesítmény, mert több feldolgozandó adat megy be és több feldolgozott jön ki ugyanannyi idő alatt.

de lehet cáfolni :)

www.simson4t.hu

(#28) Egon válasza HEBI (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

De hülyeség a modellszámozás, megmondom miért. Kétféle ember vesz gépet: aki ért hozzá, és aki nem (ezen belül persze vannak elfogult emberek is pl.). Aki ért hozzá, annak tökmindegy az órajel, mert ha valóban érdekli a proci tényleges teljesítménye, az vásárlás előtt megnéz pár tesztet, vagy ha van lehetősége megnézi a gyakorlatban stb.). Az ilyen embernek aztán tökmindegy, hogy a fele/harmada/tizede az órajele az adott procinak a konkurenciához képest, úgyis a teljesítmény alapján dönt (lásd még Via Eden: azért mert 800 MHz-es, még nem cserélném le rá öcsém már eladott 300-as Cerkáját...:D).
Aki viszont nem ért hozzá, az így is-úgy is Intelt vesz: a tapasztalatok szerint az előre összeállított, valamint (többek közt Nowhereman szerint) az eladók által ajánlott gépek túlnyomó többsége Intel alapú... Innentől kezdve kit érdekel a modellszámozás (arról nem is beszélve, hogy az igencsak gyászos emlékű K5-ös időkre emlékeztet, amit meg nem ártana jó mélyen eltemetni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Den válasza guest (#12) üzenetére


Den
veterán

Na ja mert a második esetben a videó kártya volt a szűk keresztmetszet.

www.simson4t.hu

(#30) Egon válasza HEBI (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem hiszem, valami alacsony felbontás/színmélység volt (a részletekre már nem emlékszem). Úgy tűnt, a 3DMark2K nem nagyon érzékeny az fsb-re (számít viszont a proci _végleges_ órajele, ez kiderült akkor, amikor 75 MHz-es fsb-t adtunk a 433-asnak, és úgy teszteltünk), ellenben a 99 inkább a magasabb fsb-t szerette...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Egon válasza #25954560 (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Másrészt meg a vga nem lehetett szűk keresztmetszet: ugyanis a vga tuningjánál kiderült, hogy a teljes rendszerben a proci(k) volt(ak) kevesek... Tapasztalatom szerint a 32 megás TNT2-k olyan 600 MHz körül futják ki magukat, onnantól kezdve visszafogják a rendszer 3D-s teljesítményét...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Den válasza Parci (#14) üzenetére


Den
veterán

Na a laikust nem érdekli hogy intel vagy amd, odamegy aztán mondja: né má anyukám ez milyen jól néz ki, nem apus ne azt vegyük nézd meg ehez az van írva hogyaszondja cépéju 2200mhz ehhez meg 2400+ akkor ez biztos gyorsabb is.

Míg ugyanez a szitu modelszámozás nélkül 2200 vs 1800

www.simson4t.hu

(#33) Egon válasza HEBI (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

A laikus (többnyire) nem procit vesz, hanem GÉPET. Ezért aztán a kínálatban lát Tualatint, P4-es Cerkát/SDRAM-os Willamette-t és Fullextrás NOrthwood-ot. AMD nuku (kevés kivételtől eltekintve: pl. a Neuro2000-nél láttam most AMD alapú komplett gépet...).
Meg sok helyen lebeszélik az eladók az AMD-ről a vevőket: sokak szerint a drágább dolgokat javasolják, mert nyilván több rajta a haszon (arra nem is merek gondolni, hogy azért javallnak inkább Intel alapú konfigot, mert abból kevesebbet hoznak vissza ilyen-olyan nyűgökkel...:D). Ezért aztán annak az esélye, hogy egy laikus vevő amd-t vesz, szvsz nagyon csekély (leszámítva persze azt, ha valaki aki ért hozzá, amd-párti és segít neki összehozni a cuccost...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) #25954560 válasza HEBI (#18) üzenetére


#25954560
törölt tag

Sajnos egyet kell ertsek Egonnal :)) )

(#35) Den válasza Flashcash (#19) üzenetére


Den
veterán

én is gépről beszéltem csak álltalába egy kis táblácskán kiírják a képességeit és azon állt rajta van a cpu is.

Amellett az amd nyilván nem a magyar piac miatt vezette be a modelszámozást, ezért a korlátolt hazai kereskedők hozzáállását inkább hagyjuk ki a képből.

De te csak úgy_csinálsz_mint aki nem érti :) .

Két gép áll egymás mellett az egyikre az van írva hogy 1800mhz a másikra 2200mhz. Hiába két egyforma teljesítményű gép(na jó az 1800-as athlon kicsit erősebb :) ), a nogyobb órajelű, a semi (szemi) laikus vevőnek vonzóbb.

www.simson4t.hu

(#36) Den válasza #25954560 (#20) üzenetére


Den
veterán

a hozzá nem értésnek is több szintje van. Én így visszanézve több korszakon mentem át, volt egy olyan amikor az volt a lényeg hogy minnél több megaherc, és nem tudtam mi a külömbség a külömböző gyártók procijai között, nem értetem pl, hogy miért nem lehet digital alpha-t pcbe rakni... :)

www.simson4t.hu

(#37) Egon válasza HEBI (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

''Míg ugyanez a szitu modelszámozás nélkül 2200 vs 1800''

Na ez meg a másik dolog, amiért nem korrekt ez az egész. Az 1600+ ugye 1400 MHz-en ketyeg. Ez 200 MHz különbség a tényleges és a ''jelölt'' órajel között. Namost egy adott proci-architektúrán belül igenis vagy jelentősége az órajelnek: nyilvánvaló hogy egy kétszeres órajelen futó XP (vagy P4, tökmindegy) pusztán a proci tekintetében kétszeres teljesítményt nyújt. Tehát arányosan növekszik az órajellel a teljesítmény.
Emiatt akkor lenne korrekt a számozás, ha arányosan nőne (azaz a kétszeres ''különbséget'' jelentő 400 MHz-et a 3200+ jelölésű példánynak kellett volna elérnie, 2800 MHz tényleges órajellel). Ehhez képest már a 2400+ -nál ez az ''eltérés'' 600 MHz??? Azaz az 1600+ -nál a tényleges órajel a ''névleges'' érték 87,5%-a, míg a 2400+ -nál ''mindössze'' 75%-a??? Akkor lassan elérjük azt a szintet (amire már utaltam is egy másik topicban), hogy a 4000+ jelölésű példány már ''csak'' 2 GHz-en (azaz a felén) fog ketyegni...
Inkább ez a vásárlók átcseszése, nem az Intel politikája az órajellel: hiszen ha valaki megnézett egy tesztet mondjuk 4 hónapja, azt látta hogy az adott jelölésű XP szinte mindenben megveri a jelölésnek megfelelő órajelű P4-et, ma már ez (a későbbi modellekre tekintettel) nem feltétlenül igaz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Egon válasza #25954560 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Én csak a felszólításodnak engedelmeskedtem (''De lehet cáfolni!''). Másba nem tudtam belekötni...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#39) Den válasza Egon (#23) üzenetére


Den
veterán

csak az 533-as fsb-jű p4-eknél.

www.simson4t.hu

(#40) #25954560 válasza Egon (#23) üzenetére


#25954560
törölt tag

Valtozni fog a modellszamozas. Mint ahogy a mag is. Es megint igaz lesz, hogy a 3400+ -as jelolesu proci ketszer akkora teljesitmenyt nyujt, mint az 1700-as jelolesu.
Es meg valami: a 2GHz-es P4-es nem tud ketszer akkora teljesitmenyt, mint egy 1GHz-es P3.
Es meg valami:
''itten pedig nem lesz AMD vs Intel flame'' -szolt a nagymama es berugta a macskasz@rt a szonyeg ala.
:DD :DD :DD

(#41) Egon válasza #25954560 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, a cache... Nemnemnem, a 433-asban ugyanaz a 128KB on-die cache volt, mint a 300A-ban (a sima 300-asban nem volt L2 cache...).
Egyébként igazad van: a legtöbb gyakorlati alkalmazásnak sokat jelent az fsb (bár nyilván függ az egyéb hardver-elemektől is, sőt! Kíváncsi lennék pl. egy olyan tesztre, ahol összehasonlítanának egy 800-as Duront 6*133-on és 8*100-on, valamint egy 800E és egy 800EB jelölésű PIII-at (8*100 vs. 6*133). Érdekes lenne megnézni, hogy mely architektúra esetében mennyit nőtt a teljesítmény pusztán az fsb emelésével (nyilván számít, hogy melyik proci mennyire memória sávszélesség-limitált).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) #25954560 válasza Den (#27) üzenetére


#25954560
törölt tag

Szerintem a 800EB-vel szemben csunyan alulmaradna a 800-as durci :)) Talan a sima 800-assal is. A P3-as sorozat szerintem nagyon yol sikerult, en szeretem oket.
A duronok ellenfelei a cerkak lehetnek meg azon a tajon.

(#43) Egon válasza Egon (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

''Valtozni fog a modellszamozas. Mint ahogy a mag is. Es megint igaz lesz, hogy a 3400+ -as jelolesu proci ketszer akkora teljesitmenyt nyujt, mint az 1700-as jelolesu.''

Talán igen, talán nem... Arról nem is beszélve, hogy attól még lesznek olyan XP-k (pl. a 2400+), aminek szvsz inkorrekt a jelölése - legalábbis a konkurenciához viszonyítva.
Arra akarnék kilyukadni, hogy teszem azt az adott órajelű P4 teljesítményét hozza mondjuk a 80%-os tényleges órajelű XP (csak a példa kedvéért írtam, ebbe ne kössetek bele). Ebből egyszerű kiszámolni, hogy tegyük fel az 1600-as órajelű XP-t beszámozom 2000+ -nak és annyi. Akkor viszont ragaszkodnom kell ehhez a 80%-hoz a későbbi modellszámozások tekintetében is, hiszen ha pl. duplázom mindkét proci órajelét, a teljesítményük ARÁNYA nem fog változni, dupla/tripla/tízszeres órajelen sem... Ebből két variáció következik: az AMD vagy túlzottan alábecsülte a 1600+ -nál a jelölést, így mehettek ''lejjebb'' a százalékkal, vagy pedig ami igaz volt korábban, az már nem áll... Azzal meg senki ne jöjjön, hogy az AMD a saját procijaihoz viszonyítva vezette ve a számozást: egyrészt a teljesítmény-arány lefelé is kötelez, másrészt meg nyilván az Intel procik magas órajele miatt ítélték szükségesnek a jelölés bevezetését. Csak akkor legyenek korrektek ezzel a jelöléssel...

''Es meg valami: a 2GHz-es P4-es nem tud ketszer akkora teljesitmenyt, mint egy 1GHz-es P3.''

Ezt nem is állította senki, arról volt szó, hogy egy ADOTT ARCHITEKRÚRÁN BELÜL a dupla órajel dupla prociteljesítményt jelent. A P3 és a P4 pedig két különböző architektúra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) Egon válasza Egon (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Nemnemnem, én arra gondoltam, hogy 800E vs. 800EB és Duron 800 vs. Duron 800 (azaz hogy mennyit jelent az fsb a Duronnál, és mennyit a P3-nál).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) CsendPenge válasza Den (#29) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egon, nem lehet, hogy akkor a p3-at kellett volna tovább fejleszteni? Igenis a 2g-s p4-nek LEGALÁBB 2x annyit kellene tudni, mint az 1g-s p3-nak. De azt hiszem erre szokták mondani a p4 esetében, hogy pörögni pörög, csak nem csinál semmit :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#46) Egon válasza Egon (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd, ebbe fölösleges belemenni. Az Intel ebben a struktúrában gondolkodik (elvileg) hosszú távon is. A P4 még mindig egy ''kiforratlan'' struktúra, a benne rejlő lehetőségekhez képest legalábbis. Hogy csak egy példát mondjak: az 1 gigás P3-nál 133 MHz volt az fsb, a 2 gigás P4-nél ''csak'' (4x)100...:) Aztán ott a HyperThreading, stb. Simán lehet, hogy a 3 gigás P4 már több mint háromszor olyan gyors lesz, mint az 1 gigás P3...+

''De azt hiszem erre szokták mondani a p4 esetében, hogy pörögni pörög, csak nem csinál semmit''

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha jól tudom 1700+ XP-d van. Amikor én vettem a 1.6A-t (március legvége), akkor kb. egy árban volt a két proci. A teljesítményét bármikor összevethetjük, ha a gépeddel a hónod alatt Pesten jársz...:) Elhozod, leteszteljük (persze nem biztos hogy 1.6-on fog menni az enyém, inkább jóval két giga fölött...:D), szükség szerint átpakolunk az én gépemből, hogy csak a proci-alaplap különbözzön, és meglátjuk...
Különben is, mindig bírtam az ilyen dumákat, amikor a teszteket figyelembe véve (mivel van olyan is, ahol a P4 a gyorsabb, csak kevés) átlag 10-15% különbség van a két proci között (mármint az azonos jelölésűek között), az újabbaknál is ennyi csak az Intel javára...:D
Átlag felhasználónak különösebben fel sem tűnik ekkora különbség... A sz*rrá verés mint szinonima, szvsz azért ekkora különbségnél nem is kicsi túlzás... Az árkülönbségről: a Lewi's farmer sem annyi, mint a Thomas jeans... A plusz fícsörökről (LÉTEZŐ hővédelem) már nem is beszélve...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) #25954560 válasza Den (#32) üzenetére


#25954560
törölt tag

Hali!

Persze, hogy nem egy architektura a P3 es a P4, de pont ezert irtam a 3400+ procit peldanak. Csak amig az Intel ad neki uj nevet, az AMD nem. Marketing. Ha az Intel kijon a P4-gyel, az ujitas. Az AMD meg csak nem akarja elszurni a nepszeru XP nevet :)
Az arakrol meg: a P$ 1.6A _most_ kicsit tobb, mint a duplaja az XP1700+ -nek...
Egyebkent en szivesen osszehasonlitom a gepemet a tieddel, amiben egy 1600+ van. Tiszta sor, hogy a budos eletben nem fog 2G kornyeken sem menni, de akkor nyilvan a te procidat is a nevleges orajelen kene hajtani.

(#48) Egon válasza Egon (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Amit mondasz, abban igazad van, de nem cáfolja az általam elmondottakat - egészen másról beszélünk. Én azt mondtam, hogy nem korrekt az XP-k sorszámozása - MOST, a jelenben, amikor még nem váltottak architektúrát. Erre Te jöttél a P3 vs. P4-gyel meg a Hammerrel (ami már másik architektúra - K8). Hogy jön ez ide? :)
2. Az árakról: tudom hogy most hogy áll a kérdés, én is láttam. Ez abból adódik, hogy az eltelt időszakban az 1.6A ára csak minimálisan csökkent (amihez nyilván hozzájárul a jó tuningpotenciál híre, és hogy már nem gyártják), míg az XP-k ára drasztikusan csökkent. Írtam is egy másik fórumban, hogy jelen esetben nem biztos hogy megéri 1.6A-t venni az XP-vel szemben. Ugyanis azért a pénzért most megkapod kb. a 2000+-t ami meg - tekintettel arra, hogy pechesebb esetben az 1.6A tuningjának 2 GHz körül vége - ár/teljesítményben jobb vétel. Ennyi. Viszont! Amikor én vettem, a tuninglehetőséget is figyelembe véve messze jobb vétel volt mint az AMD... Másrészt ha MOST vennék gépet, vagy a javított steppingű 1.8A-t keresném, vagy a Northwood magos Cerkára várnék egy kicsit - biztos vagyok benne hogy tuningolva ár/teljesítmény bajnok lesz...
3. Már mért kéne a névleges órajelen hajtani a procimat??? Amikor megvettem, az árban ''benne volt'' a tuning is - nem véletlenül vettem PONT 1.6A-t... Tudod, ahogy a Parci mondta: aki tuningol, vegyen Northwoodot, aki nem az XP-t... Ennyi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Nowhereman válasza #25954560 (#34) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem csalódtam benned Egon! Csak azt mond meg nekem, hogy ha a celeronos eladók mi a F@xért raknak még a közepes kategoriájú müszerekbe is Sony és LG52-est? És egynyaras billentyűzeteket?Biztos érdekli őket mennyit is szív velük(a celeron mellett) a boldog Qncsaft!

Utánam a kondenzcsik!

(#50) #25954560 válasza #25954560 (#34) üzenetére


#25954560
törölt tag

1. OK, legyen nem korrekt az XP-k szamozasa egyfajta erveles szerint :)
2. Az 1.6A a bejelentesekor is dragabb volt, mint az 1600+. Egyszeruen te a legjobbkor vetted. Szep munka volt :) Es valahogy nekem meg mindig ott az ervelesedben a bibi... :DDD
BobMaster meg azt mondta: ''&rew, igyal legalabb egy sort!'' :D :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.