Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Az ABIT is az ATI mellé áll (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Na szép! Eddig csak kés döftek a nV-be, mostmár forgatják is pengét!

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ilyenkor felmerül bennem, hogy a gyártók is úgy látják mint a felhasználók közül sokan, hogy az nVidia megindult a lejtőn (a saját nyílván pontosabb és megbízhatóbb infóik alapján).
Vagy pont a felhasználók körében terjedő rémhíreket akarják meglovagolni, ezzel tovább gerjesztve azokat?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát, azért kíváncsi lennék, valójában mi áll az ügy hátterében... Nem egy gyártó van, amely mindkét cég chipjeire épít kártyát, és a régi nagy nVidia-partner Abit most hirtelen (mert tényelg hirtelen fordulatról van szó, látszóla legalábbis) csak ATi kártyákat gyárt. Hmm.

#tarcsad

(#4) uzsz


uzsz
senior tag

Hogy őszinte legyek, örülök is neki. Az Nv sajna nem is olyan régen átesett a ló túloldalára, úgy kezdett viselkedni mint az INTEL. Szart akart eladni, mert úgy is megveszik. Hát most rábaszott! Majd egy kicsit észhez tér és összeszedi magát. Remélem ennek eredménye képpen az Fx-eknél minőségibb kártyákat dob majd piacra, mert ugye a verseny az kell! Csak nekünk jó!;c

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#5) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34331[/L]
#47 - #48

Meglepő egy fordulat, az már igaz, de azért én még nem temetném az nVidiát... BTW, valaki multkor megjegyezte, hogy még nem jelentett be az ABIT NV36-os kártyát - jelentem, a honlap szerint gyártanak belőle sima és ultra verziót is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Docci


Docci
senior tag

Én,azert bíztam benne ,hogy az S3 kártyáit fogja gyártani,de hát az ati most mindent visz;pedig a DeltaChrome nagyon szépen teljesített béta állapotában is.

Erőt s erényt!

(#7) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Helyes. Legalább csökkennek az árak. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#8) anaqer válasza Docci (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Így van! Az S3 sokkal izgalmasabb lett volna, mint ez az állandó 9600XT - 9800XT ahol már csak a hűtőn más a matrica. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Docci válasza anaqer (#5) üzenetére


Docci
senior tag

Én voltam, abban a topicban ,amit belinkeltél.
Amikor én néztem a honlapot,akkor nem volt ott semmi 5950u vagy 5900xt
csak 5700u,de azért megnézem.

Erőt s erényt!

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Az ati leginkább tuningbarát cuccokkal foglalkozott eddig. Az FX kártyák meg már alapfrekin is használhatók kályhaként. Az Atiban viszont van tartalék. Én örülök, hogy az NVidiát seggberúgták. Engem is mexivattak az Abit Siluro FX440-nel, úgy kell nekik!

I don't fit in. I fit out.

(#11) PNEUM válasza uzsz (#4) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''Az Nv sajna nem is olyan régen átesett a ló túloldalára, úgy kezdett viselkedni mint az INTEL. Szart akart eladni, mert úgy is megveszik.''

Én AMD-s vagyok, de szerintem nem kell egy videókártya topicba AMD-INTEL flame!

A hirrel kapcsolatban, én azt hallottam, azért tért át az ATI-ra az ABIT mert az Nv drágán akarta adni a GPU-kat. Nem tudom mi igaz belőle!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#12) Docci válasza anaqer (#8) üzenetére


Docci
senior tag

Volari egy vicc a DeltaChrome-hoz képest. ;]

Erőt s erényt!

(#14) rudi


rudi
nagyúr

Hát most a gyártók esnek át a ló túloldalára! Nem lesz ez így jó a kedves vásárlónak. Eddig (r3xx-előtt) csak NV jött számításba, és ATI kapaszkodott, most megfordul a helyzet és jönnek a hatszámjegyű VGAárak... :F

Bárcsak hasonló gyors lenne az NV4x és az R4xx...!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Cefa válasza uzsz (#4) üzenetére


Cefa
senior tag

abszolút helytelen a hozzászlásod.

1. nincs szükség ilyen beszédre.
2. a hiányos tudásodat miszerint az intel processzorai rendre gyorsabban a nekik megfelelő amd processzoroknál én a helyedben nem reklámoznám.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#16) xcbiker válasza uzsz (#4) üzenetére


xcbiker
addikt

Hát én az Intel-re nem mondanám hogy szar. Igaz sajnos drága, de ez van...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#17) dzsoni


dzsoni
senior tag

Végre lesz abit ati-m...

[Szerkesztve]

(#18) HiperG válasza Cefa (#15) üzenetére


HiperG
addikt

Igaza van, de nem kéne flamelnie...
Nézz be ide:
[L]http://segelyvonal.pcworld.hu/viewtopic.php?t=2563[/L]

Itt egy igazi szakértővel tudtam vitatkozni a témáról szakszerűen nem holmi tudatlan intel elfogultakkal, aki lökik a szokásos bejáratot dumát...
Bár tegyük hozzá, hogy van amiben őis tévededt :)

[Szerkesztve]

(#19) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Ilyenkor sajnálom azt hogy sem az ABIT sem az ASUS nem gyártot r3xx előtti Radeonokat :D

Ami elmúlt elmúl :(

''Üdvözlet a győzőnek''

(#20) e-biza


e-biza
őstag

egyedül annyi történt hogy nvidia mellett gyárt mást is az abit, nemde? nah mindjárt itt az nv40, r4xx kiváncsian várjuk, aztán kiderül hogy jol döntöttek-e ezek a cégek. szerintem ök sem tudják hogy az nv40 vagy r4xx mit fog tudni.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#21) arpi6k


arpi6k
addikt

Már nagyon rég erre vártam. Végre az abit is beszáll a sorba. Imádom az abitot és biztos vagyok benne hogy fogk venni egy általuk gyártott ati-t!!! Hajrá Abit+Ati!!!

Intel & ATI

(#22) faster


faster
nagyúr

Én nem örülök ennek a hírnek, jobban tetszett volna, ha az Abit is úgy csinál mint az Asus, és gyárt továbbra is Nvidia kártyákat is. Csak nehogy az történjen, hogy az Atival elszalad a ló, és csillagászati árak legyenek a vga piacon. Ennek már most mutatkoznak a jelei, a 9800Pro-k és 9800XT-k árain.

(#23) csudri válasza faster (#22) üzenetére


csudri
őstag

Szívemből szóltál!

(#24) erdoke válasza HiperG (#18) üzenetére


erdoke
titán

OFF
:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#25) csucsu_17 válasza faster (#22) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Na de azér a 9800Pro és XT a ma kapható csúcs kártyák még jó hogy magas az áruk!

''Üdvözlet a győzőnek''

(#26) faster válasza csucsu_17 (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Miközben az olcsóbb 9800 nonpro teljesen eltűnt, helyette jöt az SE, de hagyjuk, mindegy...

(#27) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hogy őszinte legyek, engem nem izgat a hír, eddig se volt Abit kártyám, ezután sem akartam (ezekután pláne;]).

(#28) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#27) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Ha nem izgat a hír, miért írsz a topicba?:F

ON
Egyébként mitől volt eddig rosszabb az átlagos nVidia kártyánál az Abit, és mitől lesz most ''pláne'' rosszabb az átlagos ATi kártyánál?

A legjobb aláírás a héten

(#29) Bandit21 válasza erdoke (#28) üzenetére


Bandit21
addikt

OFF
Alvin kollega kvázi ''nV-hűségét'' ironizálta...
Ami csak annyin múlott, h nem volt +10k a tarsolyban...
vickelődni meg miért ne lehetne?
és Dok, köszi a múltkori mailt!!!!
ON

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#30) HiperG válasza erdoke (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Már megbocsáss de végigolvastad?

Különben is azért használom azt IS, mert ott bármikor tudom szerkeszteni a HSZ-emet és ugye a processzorpiac változik :)

(#31) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#28) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Miért? Meg van tiltva?:F
Amúgy Abit-ot alapból nem szeretem, egyébként is ATi gyártmányú kártyáknál van sokkal jobb márka is (pl. HIS).

(#32) Johnny válasza csucsu_17 (#19) üzenetére


Johnny
senior tag

Ilyet is csak az mond, aki nem hallotta az Abit OTES hütését müködés közben (vagy süket) ;]

(#33) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


erdoke
titán

OFF

Miért kellene tiltani azt, hogy valaki ne szóljon hozzá, ha nincs mondanivalója? :)

ON

''Amúgy Abit-ot alapból nem szeretem, egyébként is ATi gyártmányú kártyáknál van sokkal jobb márka is (pl. HIS).

Bölcs dolog bármit ''alapból'' nem szeretni, főleg úgy, hogy előre eldöntöd, mit szeretsz (ismert minőségű/árú HIS vs. ismeretlen minőségű/árú Abit ATi kártyák)...:U

A legjobb aláírás a héten

(#34) anaqer


anaqer
veterán

With NVIDIA seemingly losing new board wins to ATI hand over fist, it's good news for them that EPoX will be releasing a range of NVIDIA cards from MX440 right up to 5950U. The cards will be based on reference ODMs.

This is an interesting move since the company told us a while ago that they did not want to move into this new market. It now appears that most of the mainboard manufacturers are working on an SFF system, as well as graphics cards, to try and stay in the game.


//Hexus.net

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) $JD$


$JD$
csendes tag

Én nagyon szerettem az Abit Gef3 ti200-asomat, és örülök annak, hogy az Abit mostantól gyárt Atikat is. Ha ezt a lépést korábban meglépte volna, most Abit Radeonom lenne :D

Mondjuk az mindenképpen érdekes, hír, hogy felhagynak az NV alapú kártyák gyártásával. Mondjuk most úgy sem vennék NV karit egy darabig. Elvesztettem a bizalmam az NVvel kapcsolatban. (és biztos vannak még így egy páran - ez sokkal súlyosabb veszteség, mint az, hogy esetleg nem az NV gyártya a leggyorsabb GPUt...)

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#36) Alvin_ti4200 válasza erdoke (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Abit-ot lassan kezdem minden téren megutálni, csak Kelet-Európában népszerű, amúgy egy kis cég.

(#37) LordX válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


LordX
veterán

Biztos csak véletlenül került bele az első hat legnagyobb alaplapgyártóba..

[Szerkesztve]

(#38) Alvin_ti4200 válasza LordX (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, de nézd meg az első ötöt, aki előtte van.

(#39) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Kicsit túlzásba visszük ezt az Abit gyülöletet, nem gondoljuk hm?

Ha nemteccik ne szólj hozzá...

(#40) csucsu_17 válasza Johnny (#32) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Jó mondjuk hallani nem hallotam :))

[Szerkesztve]

''Üdvözlet a győzőnek''

(#41) erdoke válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


erdoke
titán

Szíved joga utálni bármelyik gyártót, de ettől függetlenül csak ezért nem kell beirkálni egy ilyen topicba.

Hol láttál te pl. engem úgy MSI-t szidni bármelyik MSI-vel kapcsolatos topicban, hogy csak azért mentem oda? Pedig nem szeretem a cuccaikat, mert eddig mindegyikkel szívtam. Gondolom te is így vagy az Abittal.
Pedig meg kell szoknod, mert jön fel, mint a talajvíz. Nem ötödik volt az elmúlt években alaplapgyártókat tekintve?

A legjobb aláírás a héten

(#42) Reac^


Reac^
őstag

Azt nem értem, hogy miért hagy fel az nV kártyákkal. Mert szerintem igazán jó minöségű nV kártyákat gyárotott. Lehet hogy tényleg olyan drágán ad(ta) neki az nV a chipeket?
Akkor az ASUS miért teheti meg hogy mind2 cégtől gyárt? Pedig már nem járnak neki a csak nV kártyákat gyártók kiváltságai!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#43) Reac^ válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


Reac^
őstag

Alvin mi ez a hülyeség hogy Abit kis cég ? :))

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#44) beeboy válasza HiperG (#30) üzenetére


beeboy
addikt

van ilyen: intel fan vagy bankárcsemete :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#45) kymco


kymco
veterán

A lényeg, hogy a hírről szólnak a hozzászólások egy ideje... :)
Én szeretem az ABIT-ot, mert sok jó ABIT cuccom volt (BX6; BX62; BE6; BE62rev1.2...). Így örülök, mert jó videókártyát fog gyártani. De egy kicsit félek, hogy az NVIDIA meddig bírja még... mert nekem sem mindegy, hogy milyen áron jutok a kártyáimhoz.

www.refujvaros.hu

(#46) Reac^ válasza csucsu_17 (#40) üzenetére


Reac^
őstag

Csucsu :))
Sapphire 9000 PROm viszi a 350/320-at :)) :)) :))

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#47) csucsu_17 válasza Reac^ (#46) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

GRATULÁLOK!!!:)) :))

Nekem is kell egy olyan:)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#48) PNEUM válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''Amúgy Abit-ot alapból nem szeretem, egyébként is ATi gyártmányú kártyáknál van sokkal jobb márka is (pl. HIS).''
Én úgy tudom, hogy az egyik legjobb márka
a Hercules, és a Tyan :DD

Nem vagyok egy Abit-fun de szerintem, az Abit elég jól csengő név!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#49) Reac^ válasza PNEUM (#48) üzenetére


Reac^
őstag

ATi-knál szvsz Sapphire és Asus, amúgy még Triplex és MSI

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Az ABIT is az ATI mellé áll (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.