Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hungeek


hungeek
senior tag

ha másért nem is, de ezért az alaplapért érdemes Intel platformot építeni.....

(#2) Tiltus


Tiltus
tag

Igencsak érdekes lesz; azt hiszem a DDR ramnak megint egy kicsit feldták a leckét. Bár nem féltem őket sem, hisz a piaci erő viszonyok a DDR-nek kedvez.

Na tessék már láttom mennyi lehurrogó választ kapok; és nem is akarom bántani a RAM buszosokat, de tény hogy a DDR olcsósága miatt jobban terjed!!!

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#3) Parci válasza Tiltus (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Minden RAM csak addig kritikus, amíg el nem éri az FSB sávszélességét. Egy 533 MHz-es FSB-s P4-hez egy dual-channel DDR266-os chipset elég. Nincs szükség tehát ilyen dögre, ami persze nem jelenti azt, hogy mindent összevetve ne lehetne ez a legjobb P4-es szet.

De, ekkora memória-sávszélesség igénye nincs a mostani a P4-eknek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Sikló


Sikló
tag

Sokan szídják az sis-t! Erre tessék! E cikket nekik ajánlom! :t

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#5) supercow


supercow
őstag

gyors memóriaelérhetést :DDD
Ezekért a szövegekért járok ide.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6) twollah válasza Parci (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Még nincs ekkora memória-sávszélességre igény, de gondolni kell a jövőre is.

(#7) Parci válasza supercow (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha dobsz egy emailt a hír írójának, humánusabb és kevésbé OFF vagy... (azért kijavítottam, ha már erre jártam).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Parci válasza twollah (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ebben igazad van, de a ''jövő'' P4-es procijai (mondjuk a 800 MHz-es FSB-sek) nyilván nem fognak ebben a lapban menni, egyéb korlátok miatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Tiltus válasza Parci (#3) üzenetére


Tiltus
tag

Kedves Parci!
Teljesen igazad van. Én nem is a DDR266-osokat állítom szembe az új Ram buszokkal. Csak már láttom előre a tunning őrültek heves ki rohanásait ,hogy melyik ram az igazi nyerő ász!! :DD

Holott mindig is lesz valami ütősebb, hisz eszméletlen sebeséggel fejlődik ez az ipar. Ma egy Ram busz, holnap rákontráz a DDR, holnapután megint Ram busz,....
s így tovább.

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#10) supercow válasza Parci (#8) üzenetére


supercow
őstag


Igaz, hogy OFF volt, de semmiképp sem kritikának szántam, egyszerűen örülök, mert az ilyen szövegek dobják fel a híreket, amiket nap mint nap olvasunk a PH!-n. Szeretem a változatos, néhol humoros nyelvhasználatot, mert így nem fásul bele az ember a MHz-ekbe, TMU-kba, pipeline-okba és társaikba.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#11) Parci válasza supercow (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez jólesik, de olyan szempontból túl hízelgő, hogy jogos volt az észrevételed, a hír tényleg bugos volt picit :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Atrox


Atrox
tag

Azt hittem már, hogy az rdram télleg a múlté. De még nem, még megpróbálnak 1-2 bőrt lehúzni róla.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#13) Ploszi


Ploszi
senior tag

azért nem lehet az RDRAM-ot temetni még, mert ugye az alacsonyabb freki-jű, de jól húzható P4-esek iszonyatos FSB-re húzhatók, odea meg aztán kell a memória-sávszélesség :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#14) ManOwaR


ManOwaR
tag

úgy tudom az intel már nem készít új rambus csipszetett, akkor most a sys felkarolja a rambust?

(#15) djyangce


djyangce
tag

Hi all!

Számolom a perceket a 800MHz FSB-jű P4 platfromok összehasonlító tesztjéig, amiben PC1200RDRAM és dual-channel DDR400 mérkőzik meg (netán DDR-II ???MHz).

:))

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#16) djyangce válasza Parci (#8) üzenetére


djyangce
tag

Szerintem nem okoz majd gondot a SiS-nek kicsit felavítani, lesz ez majd 800MHz FSB-val is.

''Soha ne becsüld le egy olyan furgon sávszélességét, amely kazettákkal telepakolva száguld az autópályán!''

(#17) Parci válasza djyangce (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez biztos, de attól még ezt a chipset nem lesz jó hozzá. Másrészt viszont a 800-as FSB-hez egy dual-DDR400 is jó, márpedig a DDR RAM latency-je amúgy kisebb...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18)



senior tag

Ha megnézitek a rambus site-ot van rajta 1-2 érdekes dolog ...
Korántsem halt meg...

10GB-es sávszélesség, meg ijjenek..

(#19) válasza (#18) üzenetére



senior tag

10GB-os bocs :))

(#20) marcee válasza twollah (#6) üzenetére


marcee
addikt

Érdekes módon én éppen mostanában gondolkodtam el azon, hogy csóró egyetemista létemre, nem kellene-e a meglévő 512MB SDRAM-omat hasznosítani a gépem fejlesztésekor: és azt derítettem ki, hogy a minimál ráncfelvarrás, ami megérné nekem 38e pénzbe fájna, mégpedig brutkó.
(abit sl6 + C633@950 + acorp(pfújj)300W -> Ecs sis735 + Amd 1700+ + Azona 400W)

Így nem kellene memóriát cserelnem, és nem nagyon hiszem, hogy ezért az árért az a max 30%-os sebesség veszsteség ami a platformban van, nagyon érzékenyen érintene. (jelen gépem az alaplap került ennyibe, netkó).

Azt hiszem, hogy amúgy is többet érek (napi használat során) 512 ingyen sd-vel, mint 256 pénzes ddr-rel :))

\m/

(#21) sajo


sajo
tag

Egyáltalán valami a gépben kihasználja a rambus-t???

MInden perc sebezhet, de az utolsó öl.

(#22) vlaci79 válasza sajo (#21) üzenetére


vlaci79
senior tag

server sinten mikor tobb procit kell kiszolgalni biztos h megeri
azsem bar ott nem tom a memori ekzeles h van megoldva

(#23) Surranó


Surranó
aktív tag

Most akkor a csipszet támogatja a 10/100 Mbitet, oké.
Az Abit rátett egy gigacsövet, oké.
Az Abit tényleg ügyes, dícsérjük.

De ki mondta, hogy az a gigabit csatoló tényleg többet visz 100Mbitnél???

Más kérdés, hogy annál (12.5MB/sec) nagyobb sebességgel jelenleg úgyis max a /dev/null-t tudnám írni a gépemen ;)

(#24) Elrood


Elrood
őstag

Felkerült végre az abit oldalra kép erről a lapról, és érdekes dolgot vettem észre.
Ezen nemcsak a northbridge van 45 fokkal elforgatva az alaplaphoz képest hanem a socket478 is:) Csini:DDD

[L]http://202.168.194.118/abit/upload/products/SI7_pic6.jpg[/L]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) klumbik


klumbik
tag

megőrülük ezektől a ''dizájnos'' pcb-ktől, miért nem lehet mostanság vmi normál zöld meg vmi fekete borda és kész?! Amugy biztos nem kamu ez a kép?

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#26) JulWCZar válasza marcee (#20) üzenetére


JulWCZar
senior tag

38 e ért ez a legjobb dontes, + nem vagod teljesen el magad a fejlesztestol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.