Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balintka


balintka
addikt

Örvendetes és szükséges lépés volt.

(#2) Nabu


Nabu
aktív tag

Kicsit már belefolytunk ugyan a nyárba, de sokaknak még hasznos lehet ... Szerencs, hogy nem vártak Augusztus végéig :C

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#3) rimbo


rimbo
tag

Ideje volt már, eddig maximum az izishopon keresztül lehetett venni Vodásoknak, de oda külön keretet kell feltölteni.
Ez még eléggé lebutított verzió (csak számlás, csak 4 darab), de biztos nem akart lemaradni a nyárról és inkább előjöttek vele, még ha nem is tud annyit mint a másik két szolgáltatóé.

(#4) Gebriel


Gebriel
veterán

''A vásárlás során a gépjármű rendszámát és a matrica kódját kell elküldeni szöveges üzenet formájában a 06-70-8-100-100-as mobilszámra.''

Most mi van :F

(#5) rimbo válasza Gebriel (#4) üzenetére


rimbo
tag

A matrica kódja pl. motorosnál D1m vagy autónál a D1 heti. Például ez sincs leírva, hogy a heti jegy 10 napig érvényes.

[Szerkesztve]

(#6) Polacheck válasza Gebriel (#4) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Csak a következő két mondatot olvasd még el, és világos lesz.

less qq more pewpew!

(#7) Gebriel válasza Polacheck (#6) üzenetére


Gebriel
veterán

Lehet én vagyok fafejű,de számomra még mindig nem világos hogy milyen matrica kódot küldjek el :F

(#8) rimbo


rimbo
tag

Új mérföldkőhöz értünk.

Elkészült az első olyan szolgáltatás, amelyet mindhárom szolgáltató közösen nyújt az ügyfeleknek a mobilvásárlás területén. Mindezt egy állami cégnek az ÁAK-nak sikerült elérnie (közösen az operátorokkal).
Így 10 millió ügyfél -gyakorlatilag az egész lakosság- vehet matricát.



[Szerkesztve]

(#9) Gebriel válasza rimbo (#8) üzenetére


Gebriel
veterán

:)

(#10) Drótszamár válasza rimbo (#8) üzenetére


Drótszamár
őstag

''jópénzért''

Ezzel most nem a ''miért kerül többe így a matrica'' címü vitát akarom újraindítani

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#11) rimbo válasza Drótszamár (#10) üzenetére


rimbo
tag

A + 150 forintot persze még meg lehet érteni az operátor részéről, hiszen fejlesztenie kell hozzá rendszereket, azt üzemeletetni kell, bereklámozni, hogy tudjanak róla az emberek...
(T-Mobile és Vodafone adja 150 forintért az összeset, a Pannonál a motoros pl. csak 50 Ft, a 4 napos csak 100 Ft)

De hogy ezt miért nem úgy oldják meg, hogy az ÁAK adná olcsóbban ennyivel?
Mert ugye neki nem kell kinyomtatni, kiszállítani a benzinkútra, leszerződni a partnerekkel...
Bár gonodolom az ő oldalukon is volt ehhez tervezés, fejlesztés, szerződések a szolgáltatókkal.

Ergo fizessen az ember, ha nem akar megállni és kiszállni az autójából.
Sokan tesznek így, egyszerűbb.

[Szerkesztve]

(#12) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Végre! :C
Mire várt eddig a Vodafone? :U

Samsung Galaxy A54

(#13) motogirl


motogirl
tag

Én kipróbáltam a szolgáltatást. Remélem, hogy minden regisztrálás rögzítve lett :B Minden sms-t elmentettem a biztonság kedvéért. Egyébként azoknak is jó ez a szolgáltatás, aki nem akar azonnal fizetni a matricáért. :R

(#14) Gebriel válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Gebriel
veterán

Egy biztos stabil hibátlan rendszere ;)

(#15) rimbo


rimbo
tag

Én vonatjegyet vennék nagyon szivesen mobilon keresztül, jó lenne már ha sikerülne leszerződni a MÁV Start-tal. Nem kéne sorban állni vagy foglalni jegyet és korábban kimenni egy nappal átvenni. Sokkal kényelmesebb lenne, megérné számomra az autópályás 150 Ft-ot.

Bár a mostani MÁV-os berendezkedés mellett, lehet hogy már csak nyugdíjas jegyet tudok majd venni. :)


[Szerkesztve]

(#16) Gézuka1976 válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


Gézuka1976
csendes tag

szerintemm Vik ezt Te jobban tudod mindenkinél nem?
Sajnálatos módod ez a szolgáltatás csak hogy tudjátok ráfizetéses a mobil-os cégeknek!
Kivétel nélkül! A Voda ezen hezitált állítólag ennyit, de aztán a marketing érték miatt inkább most már Ők is belevágtak!

Ennyi!

Egy telszámról a havi keretből fussa egy havi+10 napos matricára vagy 4db 10 naposra! :)
Kell ennél több? Max 31napra?? :F

(#17) tildy válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Megegyezésre;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Lejszi


Lejszi
senior tag

Nem tudom tudjátok-e, de az SMS-t 1évig meg kell tartani, ezzel bizonyitva hogy megvetted a "matricat".
Egy Vodafone-nál dolgozo ismerosomtol tudom ezt.

(#19) Polacheck válasza Lejszi (#18) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Butaság. A szolgáltató tud adni igazolást a vásárlásról, a havi számládban szintén szerepel.

less qq more pewpew!

(#20) Lejszi válasza Polacheck (#19) üzenetére


Lejszi
senior tag

Én csak azt tudom mondani amit hallottam... :))

(#21) stichus


stichus
tag

"A visszaigazoló SMS-ek tájékoztató jellegűek megőrzésük nem kötelező, a mobilszolgáltatók rendszerei a tranzakciókat tárolják, így a vásárlástól számított öt évig is ellenőrizhetőek." [link]

(#22) Lejszi válasza stichus (#21) üzenetére


Lejszi
senior tag

Akkor hülyeséget mondtak nekem :W

(#23) Lejszi


Lejszi
senior tag

Konkrétan:

[link]

(#24) stichus válasza Lejszi (#23) üzenetére


stichus
tag

ez sem azt írja, hogy meg kell őrizni. csak azt, hogy ha nem kapsz visszaigazolást, akkor nem történt tranzakció. ha kaptál smst, utána tölölheted

(#25) dabadab válasza Lejszi (#23) üzenetére


dabadab
titán

Konkretan olyan SMS-eket raksz a telefonjaidra, amilyeneket nem szegyellsz, az nem bizonyit semmit.

DRM is theft

(#26) 1430 válasza stichus (#24) üzenetére


1430
senior tag

Annyit tennék hozzá az SMS megőrzés témához, hogy az SMS tartalmaz egy tranzakciós kódot, ami nem lesz rajta a szolgáltató számláján. Ez azért fontos, mert a baj akkor van, ha te mondjuk egy karaktert elrontasz a rendszámból, innentől kezdve nincs érvényes matricád, jön a bírság. Mivel nem tudni mit rontottál el, és mit írtál helyette, ezért csak akkor foglalkozik veled érdemben a ÁAK, ha tudod a tranzakciós kódot (mert megvan az SMS). Ez alapján látják, hogy valóban csak egy karakter eltérés van, és méltányosságból elengedik a büntit. Ha ez nincs, akkor mehet a levelezés a mobilszolgáltatóval, hogy adja ki a tranzakciós kódot... Nagy valószínűséggel addigra lejár a büntetés fizetési határideje is.

Itt osztanék meg egykb egy éve megtörtént esetet (nyilván T-Mobile-nál). Egy Hölgy telefonált be hogy mit tegyen. Mielőtt ráhajtott a pályára, elküldte az SMS-t, és sikeres volt a tranzakciója, a ciki csak az, hogy az ABC123-as rendszámra, mert ez volt a példában is. :)) A lehajtósáv előtt látta az ellenőröket, hát szépen odaállt melléjük, és megkérdezte, honnan tudják beazonosítani a rendszámát az ABC123 alapján. Gondolom mennyire bírhatták ki nevetés nélkül, de megnyugtatták a Hölgyet, hogy nincs egyedül, mert a gépükön rákerestek erre a valószínűleg nem létező rendszámra, és több mint egy tucat érvényes matrica volt rá! :Y Javasoltam neki, hívja az ÁAK-t és adja meg a tranzakciós kódot...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#27) stichus válasza 1430 (#26) üzenetére


stichus
tag

ha már fizetek valamiért, legalább 1x elolvasom küldés előtt

(#28) Lejszi válasza dabadab (#25) üzenetére


Lejszi
senior tag

Akkor megkérdezném, hogy hogyan raksz a telefonodra a voda központból érkező smst? :))

Ezt csak mint költői kérdést raktam fel neked.

Utána olvastam, a konkrétumokat már tudom. De már az elején is azt mondtam, hogy "én ezt hallottam". Nem mondtam, hogy igaz is. A kettő nem ugyanaz.

(#29) dabadab válasza Lejszi (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor megkérdezném, hogy hogyan raksz a telefonodra a voda központból érkező smst?"

Ugye tudod, hogy a telefonokrol a SMS-eket nem csak lementeni lehet, hanem feltolteni is ? Na, azokkal a programokkal (en konkretan gammut hasznalok, de biztos meg lehet oldani a Nokia (meg a tobbi gyarto) gyari backup cuccaival is).

DRM is theft

(#30) motogirl válasza stichus (#27) üzenetére


motogirl
tag

A hölgy is elolvasta, csak nem értelmezte :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.