Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI videokártya PCI-Express alapokon (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Már megint egy újabb szabvány! Nem elég, hogy cserélődnek a procitokozások, jönnek a DDR2-es memok még ez a ***** PCI-express is bekavar! :O

(#2) [lAyCsI] válasza csudri (#1) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Sztem azért lesz bő 2 év mire, ez rendesen el fog terjedni.
Bár jó lenne látni már 1 tesztet hogy a gyakorlatban mit is jelent az új szabvány...

-= No way back from Here =-

(#3) Genialis válasza csudri (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Mivel akérmilyen szabvány van még mindig lassú, ezért lesz még pár.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#4) Genialis


Genialis
aktív tag

Amúgy ez tisztára agp csatlakozónak néz ki.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) Chapell


Chapell
aktív tag

Ha ez PCI Express csatlakozó, akkor maga a kari egy Radeon 9200 szintű cucc lehet, mivel ugyanis a PCI Express elviekben több hőt termel, ahhoz nagyobb hűtés kell. Ez viszont mi rajta? Ilyen kb. a GeF2-mön volt :DDD

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

Nem néz ki egy brutál kártyának, és a csati is agp-re emlékeztet. csak a huzalozáson módosítottak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) erdoke válasza Chapell (#5) üzenetére


erdoke
titán

A másik hír topicjában érdemes megnézni a PCI Express értelmét firtató hozzászólásokat. Ez egy univerzális csatoló felület lesz, ami a mostani PCI-t is felváltja, nem csak az AGP-t. Miért is hozna számottevő gyorsulást, amikor a 8x AGP sincs kihasználva?
Másrészt miért kellene R5xx kártyának lenni ahhoz, hogy új csatolófelülete legyen, miért is nem lehet ez pl. egy módosított Radeon 9200?
''mivel ugyanis a PCI Express elviekben több hőt termel'' Na ezt meg végképp nem értem, ez kb. annyira értelmes hozzászólás, mint kb. a PCI több hőt termel az ISA-nál. Vagy nálad a konnektor termeli a hőt, nem pedig a rádugott készülék? :F

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke


erdoke
titán

Csak csöndben: PCI Express + -es = PCI Express-es, nem pedig PCI Express-szes. :)

A legjobb aláírás a héten

(#9) marso


marso
tag

miért is hozna nagyobb hőtermelést egy másfajta csatolo? :C

(#10) Gaborca válasza erdoke (#8) üzenetére


Gaborca
csendes tag

Szerintem meg pont nem. Teljes hasonulás áll fenn, vagy mi.

De vajon miért?

(#11) erdoke válasza Gaborca (#10) üzenetére


erdoke
titán

Akkor az állapotos helyesen állapottos? :))
A rag nem mássalhangzóval kezdődik, nem hasonul semmi...

A legjobb aláírás a héten

(#12) marcee válasza csudri (#1) üzenetére


marcee
addikt

''Már megint egy újabb szabvány!''

Off
És ne felejtsük el, hogy jön a BTX szabvány (házak kukába, táp használható)
Én meg most akartam Dragon-t venni 30k+-ért, így inkább valami noname xar lesz.
On

\m/

(#13) faster


faster
nagyúr

Új szabványok mindig lesznek. Lásd pl. az Intel hány procifoglalatot hozott már ki eddig, ami maga után vonta az alaplapcserét is.

(#14) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

[OFF]

Ez a PCI express oylan, mint a Sulinet Express? :DD

[/ON]

Dejó, hogy mindig kitalálnak vmit, ami miatt nem tudok maradéktalanul örülni a hardveremnek (most pl. a 9500pro)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15) fanatic


fanatic
aktív tag

Mire ez elterjed, addigra már olyan alaplapom lesz! :DD

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#16) marcee válasza faster (#13) üzenetére


marcee
addikt

Persze, nem is vitatom ill. rendben is van.
Csak például a fent említett ATX szabvány olyan ''régi'' már, hogy hajlamos voltam úgy gondolni rá, mint ami ''örök''. Levetettem eddig két gagyi midiATX házat és most szerettem volna egy nagyon jót venni, de még éppen időben jött a hír, hogy már nem érdemes (végülis örülhetnék neki)

\m/

(#17) Glasi


Glasi
csendes tag

/irónia BE

Tényleg, szörnyű, hogy újabb szabványok jönnek! Rettenetes! :))
Milyen jó lenne, még mindig a 386-os alaplapom (processzor nem cserélhető),
ISA-s videókártyával, fekvő baby házban, stb. :D

/irónia KI

Miért baj hogy fejlődik valami? :(
Ja, hogy így majd én is dobhatom ki a mostani cuccaim? Ez van! :O


(#18) erdoke válasza marcee (#16) üzenetére


erdoke
titán

Én a helyedben nem biztos, hogy várnék 2-3 évet egy sz@r házat nézegetve (a külsején kívüli egyéb hátrányokról nem is beszélve). Tudniillik azt mondják, legkorábban 2005-ben indul.

A legjobb aláírás a héten

(#19) Chapell válasza erdoke (#7) üzenetére


Chapell
aktív tag

úgy értettem hogy a PCI Express-es kártyák fognak több hőt termelni, valahol ezt olvastam, lehet hogy nem így van.
Az 1. dolog pedig, hogy ugye mindenhol úgy hírdették hogy az ati kihoz egy új kártyát már PCI Express csatolóval. Még ha akár módosított 9200 is, akkor se ÚJ kártya.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#20) Chapell válasza Chapell (#19) üzenetére


Chapell
aktív tag

Graphics cards using PCI Express tech will, however, require 75 watts max, and that means a few things. First, the 12 volts on an ATX power supply won't do the trick. The answer will be to use a 2x12 connector with the same pinouts as server SSIs, which requires a 300W power supply.

The other problem is that machines will need to use side panel vents, ducting, and use large fans.


Aztán hogy ez mennyire igaz...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#21) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem egy ideig meg nem kell felni attol, hogy az AGP eltunik a sullyesztoben.

(#22) csibra


csibra
tag

Annak idejen amikor megjelent a geforce256 vettem 1-et, es azt mondtam, hogy amig agp csatlakozo van az alaplapon, addig nem veszek masik kartyat. Kezdhetem kesziteni a penztarcat...

(#23) elmo válasza Chapell (#20) üzenetére


elmo
aktív tag

75 watt? Nem sok az egy kicsit?
Az AGP-s kártyák mintha 20 körül fogyasztanának...
;]

(#24) erdoke válasza elmo (#23) üzenetére


erdoke
titán

Az már sajnos régen volt.:(

A legjobb aláírás a héten

(#25) elmo válasza erdoke (#24) üzenetére


elmo
aktív tag

No jó, akkor megyek megmérni a havernél. :D

(#26) erdoke válasza elmo (#25) üzenetére


erdoke
titán

Attól persze függ, hogy milyen kártya, és hogy mennyin megy. Az első AGP-s kártyák még kevesebbel beérték. Sokkal kevesebbel...

A legjobb aláírás a héten

(#27) Goose-T válasza Sanya (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

A csati szerintem egyáltalán nem emlékeztet AGP-re. Még csak nem is két sorban vannak rajta a csatlakozómiafrancok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) Thom!


Thom!
veterán

Az ATI 2004 tavaszára kívánja kihozni első PCI-express csatolófelületű kártyáját. Ezeken már az R4xx VPU-k lesznek. A teljes R4xx paletta 6-7 hónapra azután fog kialakulni, hogy cég bemutatta az IDF-en az első lapkát. Sorozatot az R420 fogja nyitni jövő tavasszal, március és április 4-e közötti időintervallumban.

[L]http://www.hwtesztek.hu/index.php?oldal=hirek&id=200[/L]

Az NV álláspontja szerint az új techológia 20% növeli a kártyák teljesítményét?!

(#29) Keitaro válasza Thom! (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Azon csodálkoznék. Szvsz nem a 8X agp ami 20%-al lefogná a mai kártyák teljesítményét

(#30) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Tökjó hogy végre a vga-t is lehet majd akárhova rakni.Tetszik.

(#31) Keitaro válasza _Volkovy_ (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem lehet. Valszinű csak egy 16-os foglalat lesz az alaplapon. És abba megy a VGA

(#32) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mellesleg maga a csatoló valami ritka igénytelenül néz ki imho.mint valami ISA.:D

(#33) _Volkovy_ válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hmm.Akkor mi is ebben az újítás?Mert hogy gyorsabb lesz,az elvárható.De azon kívül semmi?:((

(#34) Keitaro válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Egységesített architektúra és felejtheted végre a lassú PCI buszt.
A hangkártyáktól kezdve minden ilyenekbe fog menni, csak nem 16-osba hanem kisebbekbe. A 16-osok sávszélessége felesleges is lenne nekik

(#35) _Volkovy_ válasza Keitaro (#34) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Itt nekem sántít valami.Az eddigi PCI-os kártyák(tvtunerek,hangkártyák,idekártyák,hálókártyák,meg minden úgy nagy általánosságban)annyira szenvednének a lassú PCI busz miatt?Pl. amikor 5.1-ben nyomja egy hangkártya,realtime-ban,mondjuk egy játék alatt?Nekem nem tűnt fel hogy így lenne.
Meg most is minden kártya PCI-ba megy(kivéve a VGA-t,ami ugye AGP-be).Na de kérem,hát PCI-Xből is van külön foglalat a VGA-nak,akkor hol is itt a nagy újítás?
Nem lehet hogy ezzel is csak a pénzt akarják kicsalogatni az ember zsebéből?

(#36) Keitaro válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem. Gondolj bele mennyi minden van manapság az miatt a kis 33Mhz-s busz miatt. Nem szeretem a supergamezt annyira, de pár cikk tőlük van

[L]http://www.swhw.hu/cikk.php?cid=26568[/L]

Na jó mégse pár, a másikat nem találom, pedig az lenne a fontosabb...

(#37) Keitaro válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért ha belegondolsz az SCSI és RAID kártyák pl biztos örülnének a nagyobb sávnak.

(#38) _Volkovy_ válasza Keitaro (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

tehát mondjuk IRQ ütközés nem lesz a PCI-X-el?

A raid kártyának megértem hogy jó,de nekem most azért kell PCI-X-es lapot vennem,ha új procit akarok?

(#39) Keitaro válasza _Volkovy_ (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja, minden eszköznek megvan a saját, dedikált csatornája. Azért ez nem utolsó szempont, nem? :))
(hóhó mostmár azért gigabiteseknél tartunk, oda sem árt a sáv!)

(#40) _Volkovy_ válasza Keitaro (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hát a dedikált csatorna szép dolog,de akkor kb. ennyi is az előnye.A gigabites hálókari megint szép,de ez Magyarországon nem hiszem hogy nagy problémát jelent..A legtöbb LAN jó ha 10mbit.

(#41) Keitaro válasza _Volkovy_ (#40) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért szerintem otthoni hálónál egyre több gigabites lesz. 10Mbit kínszenvedés mikor pár gigát akarsz átmásolni, 100Mbittel már ok, de ahogy gyorsulnak a vinyók is, jobb lenne a gigabit :)
Meg kisebb alaplap építhető talán, mert nem kellenek akkora foglalatok :)
(Egyébként is még jó ideig pont ezek miatt lesz Legacy PCI támogatás)

(#42) yahagyma


yahagyma
tag

''Már megint egy újabb szabvány!''

Off
És ne felejtsük el, hogy jön a BTX szabvány (házak kukába, táp használható)
Én meg most akartam Dragon-t venni 30k+-ért, így inkább valami noname xar lesz.
On


én is igy allok
lehet hogy akkor ensem veszek 1 chieftec dragont
sot biztos nem
inkabb majd btx-et veszek
addig hasznalom a szutykomat

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#43) Keitaro válasza yahagyma (#42) üzenetére


Keitaro
addikt

BTX-et én is várom, érdekes kialakítása lesz, de nem rossz. Bár szélcsatornákra épít, én meg szeretnék full hangtalan gépet :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI videokártya PCI-Express alapokon (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.