Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Ez csak jó, de én úgy tudtam, hogy Mac-ben is van normál AGP s olyan kártyát biggyesztesz
bele, amilyent akarsz (amilyenre jut, de ha már Mac-ed van, jut ;] )

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) XeeN


XeeN
senior tag

Örülök neki. Bár nincs Macem (nem is lesz) jó ötlet.

(#3) .:ADAM:. válasza eddie303 (#1) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Ha arra célzol, hogy miden AGP-s kártya belemegy a Mac-be, akkor rosszul tudod !!!

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#4) rudi válasza eddie303 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem is jó régen van már MACes R300al szerelt VGA, minden csak driver kérdése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) BobMaster


BobMaster
senior tag

Nem az ''XT'' a csúcs a 9800-ból?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) twollah válasza .:ADAM:. (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat igen az Applere mindig is jelemzo volt, hogy sajat szabvanyokat talaltak ki a legegyszerubb dolgokra is.

(#7) rudi válasza BobMaster (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát az a csúcs de a MACeket racionális dolgokra szokták használni és nem gémelésre szóval oda nem kell csilliómillió FPS, elég a jó kép és teljesítmény. Amúgy tényleg van minden MAC fronton is:
[L]http://www.ati.com/products/mac.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Walentino válasza eddie303 (#1) üzenetére


Walentino
csendes tag

Ezt olvastam en is, azzal a kitetellel, hogy mivel BIOS helyett OpenFirmwarevan a Macekben, bootolaskor a vidkartyan nem latsz semmit amig a linux be nem toltodik, MacOS-el pedig nem fog menni a cucc egyaltalan.
Ha tudsz a karira rakni OpenFirmware-t akkor menni fog rendesen, szoval a hw azonos.

Kiprobalni meg nem volt alkalmam, de a G4-embe lehet, hogy majd beujitok valamit a Rage128 helyett, de kell
a powerpc-s driver hozza, a pc - ppc endian kulonbseg miatt.

(#9) tocsa válasza Walentino (#8) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja.
Tehat le kell csengetni a $470-t, nem eleg egy PC-s ugyanilyen kartya.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#10) Chain|Q válasza Walentino (#8) üzenetére


Chain|Q
tag

Nem csak az endian kulonbseg miatt, hanem az egesz utasitaskeszlet tok mas. Kb. semmi koze a ket processzorarchitekturanak (x86 vs. PowerPC) egymashoz. A Maces AGP es PCI slot egyebkent teljesen szabvany, es tenyleg csak Firmware/Driver fuggo hogy menjenek a PC-s kartyak. En pl. egy teljesen mezei PC-s IDE kartyat hasznalok Linux alatt a Macemben, igaz bootolni nem tud rola, meg a MacOS sem latja, de a Linux kernel elindul az alaplapi integralt SCSI vezerlore kotott winyorol, es aztan mar tokeletesen mukodik az IDE kartya.

Tovabbi pelda az ATi Radeon 7000 PCI kartyam, amelyet teljesen mezei PC-s kartyakent vettem, de siman bele lehet tolni egy mezei DOS-os progival a Maces Firmwaret, es azutan mar tokeletesen mukodik a Macben is (MacOS alatt is, Driver is van hozza, es a 3D is mukodik). Persze ha ugyanilyen kartyat Mac Editionben akarsz venni, akkor az 5x annyiba kerul... :t

Egyebkent ha mar a Firmware-knel tartunk, kicsit vicces modon, ami nem szabvanyos az a PC-k BIOS-a, mert a legtobb meg aktivan fejlesztett platform mar eleg regota OpenFirmware-vel indul bootolaskor, igy pl. a Sun Sparc gepei, es az Apple NewWorld Macjein kivul a tobbi PowerPC platform (CHRP/PREP/RS6000) is.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#11) L3zl13 válasza rudi (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ha nem Game-re kell akkor már a 9800 Pro is fölösleges.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.