Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI R360 - videokártya névkeringő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) e-biza


e-biza
őstag

ez lesz az eXtra Tetü edition? .) nekem az XT-röl a régi gép jut eszembe.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#2) engusz válasza e-biza (#1) üzenetére


engusz
veterán

Nekem is ez jutott eszembe először. Mármint a régi gép. Lehetett volna fantáziadúsabb nevet taláni a kártyának. Vagy az ilyen finomhangolt kártyáknak. Gondolok például itt olyanra, mint ahogy az nVidia adta a kártyáinak a nevet (Titanium). Igaz később ez máshogy csapódott le (GeFroce3-as, 4-es sorozat.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) e-biza válasza engusz (#2) üzenetére


e-biza
őstag

gondolom arra gondoltak,hogy eXtended Technology és nem mondjuk a Xristmas Tree -re ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#4) Jaq


Jaq
tag

''A The Inquirer internetes bulvárlap tudni véli ...''

Kedves Kentaur... ez tetszik nagyon :))

(#5) Jaq válasza engusz (#2) üzenetére


Jaq
tag

Jaja, ott a Gef3ti200-nal mar elkefeltek a dolgot, a ti500 lehetett volna siman Ti, a 200 meg mx :) a sima gef3 ugyis a ketto kozott volt.

(#6) engusz válasza e-biza (#3) üzenetére


engusz
veterán

Mindemellett azért kiváncsi lennék, hogy honnan jött ez a kreatív név!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) engusz válasza Jaq (#5) üzenetére


engusz
veterán

Igen a logikus ész ezt diktálná, hogy a jobb/továbfejlesztett kártyák plussz jelzést kapnának (esetünkben : XT, Ti)! De sajnos nem így van. Mondjuk az nVidia-t meg is értem. Jó névválasztás volt a GeForce és a Titanium is! Mondjuk a Radeon se kutya!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) marcee


marcee
addikt

Furcsálnám, ha megelégednének egy újabb ''csupán'' 9800-as névvel.
Elvégre a nagyobb szám csak jobban mutat.

\m/

(#9) WN31RD


WN31RD
addikt

Most úgy komolyan...
Nem teljesen tökmindegy, hogy 9800XT-nek vagy 9900 PRO-nak nevezik-e az új kártyát?
:U

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#10) engusz


engusz
veterán

Egy kis érdekesség!

''Egy exkluzív szerződés értelmében az ATI a Radeon 9800 XT kártyáihoz mellékelt játékként a Half Life 2-t fogja csomagolni. A vevők a teljes verziójú játékot kapják majd a csomagban. Sajnos, mivel a szerződés csak az ATI-val köttetett a partnereivel viszont nem, nekünk európaiaknak le kell mondanunk eme gesztusról, mivel sajnos az ATI nem szállít Európába, csak a partnerei.''

Forrás: [L]http://www.hwtesztek.com[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) rudi válasza engusz (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom...
Én már láttam Connect3D és Sapphire (sapphirenak most is a kezdőoldalán van) kártyát is TR edisönben, volt 9800pro és 9600pro is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) bdav válasza engusz (#7) üzenetére


bdav
őstag

ja jók a nevek, csak már baromi uncsi az összes. remélem a r420 / nv40 -nek már más neve lesz, nem pedig Radeon 28439, és GeForce 6 FX XP STB 17602, természetesen mindből Pro, meg Ultra, meg MX, meg Slow Edition meg mittudoménmégmi.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#13) engusz válasza bdav (#12) üzenetére


engusz
veterán

Igen. Mostanában elég bugyuták ezek a jelölések. Sőt nekem még a butítás mójával is gondom van!

Jobb lett volna, ha egy GeForce 4 MX mondjuk nem fícsörökben tért volna el, hanem mondjuk a memóriavezérlő lett volna lassabb és mondjuk a memóriák is lassabbak lettek volna. Itt ugye még mindíg DX8-as lenne a kártya, de csak szimplán lassab lenne, mint a drágább (és oyorsabb) társai (Ti).

Így kéne cselekednie mindegyik gyártónak. Nem pedig úgy, hogy hol ezt, hol pedig azt felezik meg. Technológiákat szednek ki. Nem átverés kell! Hanem az, hogy a vevő a vásárlás után elégedett legyen! És megérje neki megvenni az adott VGA-t!

Lehet, hogy túl nagy a képzelőerőm... :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) bdav válasza engusz (#13) üzenetére


bdav
őstag

nemtudom... sztem a gyártóknak túl kicsi... soha nem értettem meg ezeket a bejáratott neveket. Különben ugyanez megy procifronton is. Pentium, Athlon oszt kész. (ok az elmult 5 évben volt annyi újdonság hogy Itanium, meg Opteron, de a régi nevek attól még maradtak). és hozzá valami számozás... 2-3 szériában még elmegy, de sztem utána nevet kéne cseélni már... meg ez a hülye ''nagyobb szám dolog''... mi a francnak 4 jegyü tipusszám, ha a vége ugyis 00 pfff.... na mind1

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#15) sh4d0w válasza engusz (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel a véleménnyel picit mellényúltál. A gyártók nem butítják a cuccot, ellenben butítják a vevőt - ugye az elnevezések miatt. Az ilye-olyan megfelezett kártyák azért kerülnek piacra, mert így a selejt egy részét is el tudják adni, ergo kisebb a veszteség. Tudvalevő dolog, hogy a mai játékok grafikus igénye meglehetősen magas, de azért kiadnak 64 bites memóriabusszal rendelkező kártyákat... Nem, ők sem gondolják úgy, hogy azok alkalmasak játékra, de lesz, aki csak azt fogja tudni megfizetni, meg irodai gépbe a 64 bites kártya is tök jó.

https://www.coreinfinity.tech

(#16) engusz válasza bdav (#14) üzenetére


engusz
veterán

Annó volt róla szó, hogy az Intel is nevezni és nem számozni fogja a processzorait.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) bdav válasza engusz (#16) üzenetére


bdav
őstag

nevezi most is... pentium 1, 2, 3, 4, 5, 6, sok... számozni pl a nokia számoz, abba még volt is valami logika, bár most ők is borították az egészet.

de pl. a Peugeout számozása az tök korrekt (mostanában, ott meg régebben volt kavarás) sztem.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) engusz válasza sh4d0w (#15) üzenetére


engusz
veterán

''A gyártók nem butítják a cuccot...''
Szerintem pedig de!

''Az ilye-olyan megfelezett kártyák azért kerülnek piacra, mert így a selejt egy részét is el tudják adni, ergo kisebb a veszteség.''
Na igen. Lásd Radeon 9500 széria...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) engusz válasza bdav (#17) üzenetére


engusz
veterán

Nem ilyenre gondoltam. Például olyanra, hogy a 3GHz P4-et nem Intel Pentium IV 3000 MHz/ 3.0GHz-nek hívnák, hanem mondjuk sültkrumplinak. :)

A példa vicces, de tulajdonképpen erre gondoltam.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) zsoltee10 válasza engusz (#19) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nehezebb lenne követni. egyébként meg, ha nem tud újdonságot felmutatni az órajelemelésen kívül az r360, akkor ne is hívják 9900-nak, hanem pl. 9800 ultra, vagy mittomén...
Kíváncsi leszek, mi lesz ezután...10000pro? :F

(#21) engusz válasza zsoltee10 (#20) üzenetére


engusz
veterán

Az ATI a 9900 Pro-nál bejelenti, hogy nem készít több VGA-t a desktop piacra! ;];];]
Az nV még csak 5900-nél tart. Neki még szvsz nem kell félni a 10000-től, ami így első hallásra elég butus számnak halladszik!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) engusz válasza engusz (#21) üzenetére


engusz
veterán

Na ezt jólmegaszondtam. :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Shim


Shim
őstag

Ez már a vég. A videokártyák procija gyorsabb a saját CPUmnál :( A memóriájáról már nem is beszélve.

Amúgy meg szvsz semmi de tökéletesen semmi értelme azon vitatkozni meg cikket írni, hogy ''vajon'' mi lesz a neve...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#24) engusz válasza Shim (#23) üzenetére


engusz
veterán

Mármint a gyorsabb proci alatt azt érted, hogy magasabb az órajele? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Notes


Notes
senior tag

Csak tudnám mit esznek ezen az X-en!? FX, XP, most már a Radeon is X-ez... már tök béna lerágott csont.

Romanes eunt domus!

(#26) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Kezd elég röhejes lenni ez az egész vga biznisz..elnevezéssel , butításokkal , átbaszásokkal , marketing hadjárattal , konkurrens leégetéssel , mindennel együtt..Az igazán jó cuccokat-lásd 9800pro,5900ultra- meg nem tudjuk megvenni.marad a kevésbé LELELELE keresgélése a polcokon,a próbálkozás meg a szopás a hibás szériák tömegével..irgumburgum.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI R360 - videokártya névkeringő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.