Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI R360 képek a Weben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jaq


Jaq
tag

Na alakul mar az a hutes...

(#2) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Vajon jelent-e majd akkora sebesség-növekedést, hogy ''megérje'' az árát?!Egyelőre biztos nem. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Mondjuk a hűtője tetszik. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Ahogy látom, ahogy az ATi is eléri az nVidia által már használt órajeleket, neki is elkel az erőteljes hűtés. Emellett viszont igyekszik halkabb hűtést alkotni, ami jó pont.

Viszont ezt a vergődést kezdem már végképp nem érteni a ''nem foglal el egy plusz bővítőhelyet a kártya hűtése'' dologgal kapcsolatban! Ki az a hülye, aki egy ilyen kártya mellé nyugodt szívvel berak egy akármilyen másik kártyát?
Sőt, láttam már olyan modern alaplapot (nem tudom már, hogy hol és milyen márka volt, de full ATX méretű volt és nem intergrált VGA-s), ahol az AGP mellett NEM volt közvetlenül PCI rés, hanem csak eggyel arrébb!

#tarcsad

(#5) nbi


nbi
tag

Nagyon Cool!

3athlon - swim, bike, run

(#6) Legolas


Legolas
senior tag

Hogy megéri-e az árát? Drága, drága, de még mindig olcsóbb az FX-nél és a sima 9800 pro is pontosanugyanezen az áron startolt. (Mármint külföldön, mert Magyarországon még mindig csak elvétve kapni 9800 pro-t 399 dollárnak megfelelő azaz kb 90 ezer ft-ért, mert inkább 100-120 ezer) Szóval nem lenne drága ha ithon is ennyi lenne.

Ja és lenyomja ez legalább 10-15 ronggyal a 9800 pro árakat!!!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#7) #25954560 válasza Yutani (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha emelle nem szivesen teszel be kozvetlenul egy masik kartyat, azt ertem. azt nem ertem, hogy egy ket helyet elfoglalo kartya melle kozvetlenul akkor miert tennel be egyet? :)
ha megnezed, akkor ennek is plexi a teteje, ami jo esetben mar nem tuzforro, szal elmeletileg akar mehetne is melle masik kartya

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Tetszik a hűtője..Nagy venti,kis fordulatszám,ohne visító hang,meg még a borda is réz..

(#9) AND1


AND1
őstag

aranyos hütője van... :)

Egy régi PH-s.

(#10) Goose-T válasza Legolas (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha ez a cucc bejön, nem sokáig lesz 9800. Emiatt az árai sem fognak lemenni (lásd 9700 esete).

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Fiery válasza Yutani (#4) üzenetére


Fiery
veterán

MicroATX (3 PCI slot) ill. FlexATX alaplapoknal (1 PCI slot), valamint barebone rendszereknel (1 vagy 2 PCI slot, tobbnyire csak 1) egyaltalan nem mindegy, hogy tudsz-e az AGP slot melle PCI kartyat tenni.

Egyebirant pedig a videokartya melle sok olyan kartya is teheto, ami alacsony profilu (pl. a legtobb also- es kozepkategorias halozati kartya ilyen manapsag mar), tehat a levegoaramlast nem kulonosebben zavarja.

Szamomra mindenkepp szimpatikus a ''vekonyabb'' hutesi megoldas, me'g ha en sem teszek a hagyomanyos ATX alaplapokban a videokartya kozvetlen szomszedsagaba PCI-os kartyat.


Fiery

(#12) Fiery válasza Fiery (#11) üzenetére


Fiery
veterán

FlexATX alaplapokat hulyeseg volt peldanak felhozni, azokon szinte sosincs AGP slot :) Sorry ...


Fiery

(#13) rog válasza Fiery (#11) üzenetére


rog
addikt

meg altalaban osztoznak egy irq-n, talan pont ezert is (marmint hogy nem szokott senki oda kartyat rakni)

(#14) Fiery válasza rog (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Teny, bar a mai vilagban mar olymindegy ez :)


Fiery

(#15) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Szerintem is állat a hűtő. :) Végre, nem kis, visító venti.

(#16) rog válasza Fiery (#14) üzenetére


rog
addikt

ja. ugyis minden integralva van. :)

(#17) Yutani válasza Fiery (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Namost ugye a mATX lapokon 2 PCI + 1 AGP szokott lenni, és minden integrálva van. Tehát még mindig lehet hagyni egy kártyahelyet úgy, hogy egy jobb hálókártyát vagy hangkártyát belepakol az ember. De szerintem nem túl sűrűn rak ilyen volumenű kártyát az ember mATX-es lapba-házba...

Persze a low-profil kártya alkalmazása valóban jó megoldásnak tűnik, de szerintem nem kell eröltetni ezt a dolgot. Nálam soha nem volt kártya az AGP slot melletti PCI helyen, és gyaníthatóan soha nem is lesz. Minek is? A mATX dologról megírtam a véleményemet, és egyébként is, manapság a full ATX lapokra is már mindent ráintegrálnak (LAN, hang, stb.), hogy az 5-6 PCI helyből egy nyugodtan kimaradhat...

Mindegy, lehet még ezt a témát variálni. Lehet azt mondani, hogy ígymegúgy lehet, de nem ésszerű. Már csak azért sem, mert akármit teszel mellé, a légáramlatot ígyis-úgyis akadályozni fogja, és tapasztaltaból mondom, elég meleg tud ott a kártya alatt lenni a PCI rések felett.

#tarcsad

(#18) Peat;) válasza rog (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

Jó jó csak tolja le az árakat,és maradjon meg a sima 9800! A vga-hűtőkről csak annyit hogy nekem az epox8rda3+-os alaplapban nagyon sok hely van a pci és agp között,vastagabb hűtés mellett is lehet használni,tehát a baromi nagy hűtők miatt az alaplaptervezőket is lehet szídni nyugodtan:)

(#19) Peat;) válasza Peat;) (#18) üzenetére


Peat;)
veterán

off
itt a kép,még egy centi(bár már így is szvsz) és bármi mehet a pci-ba)

http://www.elito-epox.com/produkte/produkt.asp?ProduktID=243&Par1=Mainboards%20-%20SA
on

(#20) Fiery válasza Yutani (#17) üzenetére


Fiery
veterán

1) A Micro-ATX lapokon 1, 2 vagy 3 db PCI slot van.

2) A Micro-ATX lapok nem mindegyike full integralt, van amelyiken nincs integralt video es integralt halokartya sem. Egyszeruen csak kisebb hazba tervezik oket, olcsobb eloallitani az alaplapot stb.

3) Nem feltetlenul felel meg mindenkinek az integralt cuccok minosege vagy teljesitmenye (Audigy minden bizonnyal leveri az integralt audio chipek mindegyiket, integralt 10/100 halo helyett szukseg lehet gigabit LAN-ra), no es ne feledkezzunk meg az olyan egeszen egyszeru igenyekrol, hogy pl. plusz USB port vagy USB 1.1-es alaplapon USB 2.0 port (kiegeszito PCI-os USB 2.0 kartya, az en gepemben is van pl.), SCSI vagy FireWire vezerlo, netan plusz halokartya vagy esetleg TV tuner.

A dolgok neha sokkal osszetettebbek, mint amilyennek tunnek :))


Fiery

(#21) rog válasza Fiery (#20) üzenetére


rog
addikt

1-2-3..
de mi a konkluzio?
:))

(#22) Fiery válasza rog (#21) üzenetére


Fiery
veterán

A konkluzio az, hogy 2 slotot elfoglalo videokartyat nem celszeru barebone es Micro-ATX rendszerbe venni :DD


Fiery

(#23) Yutani válasza Fiery (#22) üzenetére


Yutani
nagyúr

Végeredményben erről van szó. Mit kell annyit magyarázni? :))

Persze egyetértek abban, hogy lehet mindenféle kártyát belepakolni a gépbe (nálam is van hálókártya, TV-tuner, SB Live!, de maradt két PCI hely szabadon, de beférne még egy USB 2.0 karesz is). Mindenkinek szíve joga, hogy mit rak a gépébe és hova. Gyakorlatilag be is tudod zsúfolni a kártyákat egymás mellé, és akinek így jó (vagy kénytelen rá) az meg úgy válasszon VGA kártyát, hogy ne legyen probléma a hűtéssel.

Részemről téma lezárva. :)

#tarcsad

(#24) Panther válasza Yutani (#23) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mint azt &rew is mondta:


Ha olyan kártyád van, ami nem foglal plusz slotot:
- 1. slotba nem szívesen raksz semmit

Ha olyan kártyád van, ami foglal plusz slotot:
- 1. slotba nem tehetsz semmit
- 2. slotba szívesen raknál akármit is...?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Yutani válasza Panther (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oké, meg vagyok győzve...

Főleg, hogy hirtelen rákerestem a gugolón az FX5900-re, és az első találatnál kaptam ezt a képet:
[L]http://www.ocaddiction.com/reviews/video/abit_fx5900/installed.JPG[/L]

Szóval az, hogy két helyet foglal, azt jelenti, hogy tulképpen túl is lóg a plusz helyen, és mint a képen is látható (valamint ahogy te is írtad), az ember nem szívesen rak a 2. PCI buszba kártyát.

Azért én nem egy ilyen Abit-féle brutál hűtésre gondoltam, mert az tényleg nagy. Az eredeti nV ajánlás szerinti hűtő, amely ezen a képen [L]http://img.neoseeker.com/a/nvidiafx5900ultra/DSCF0008_640.jpg[L] jól látható, nem annyira széles, hogy esetleg egy low-profile kártyát mellé lehessen rakni. És akkor itt már megcáfolom magam a low-profile kártyákkal kapcsolatban, úgyhogy be is fejezem... :)

#tarcsad

(#26) Yutani válasza Yutani (#25) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehh: [L]http://img.neoseeker.com/a/nvidiafx5900ultra/DSCF0008_640.jpg[/L]

#tarcsad

(#27) LordX válasza Yutani (#25) üzenetére


LordX
veterán

A FlowFX-et azért találták ki, hogy ne a benti levegőt kergesse. Semmi nem fog változni attól, ha mellé teszel egy kártyát a 2. PCI slotba, a levegű útja nem változik.

Csak PCI-os videokártyát ne tegyél be oda, amin a hátoldalon vannak hűtendő RAM modulok :)

PS: modern alaplap, amin ''nincs'' 1. PCI slot: Abit NF7 minden változata.

(#28) Ring-bearer


Ring-bearer
csendes tag

Iszonyúan tetszik!!! :))

''Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul!''

(#29) twollah válasza Hun'reeth (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor a hutoje miatt fogod megvenni a kartyat?

(#30) nap


nap
addikt

Nagyon szep lett a kartya. Szivesen nezegetnek egy ilyet kozelrol.. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31) Yutani válasza nap (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor nyomtasd ki a képet és hajolj közelebb... :)

#tarcsad

(#32) Bandit21


Bandit21
addikt

Jááj Istenem! Hát ez vmi gyönyőrű! De a szívem is megszakad, mert kb 2 hét mva jön meg a 9800Pro-m... Ez mindig így van az ember nem tud örülni, mert mire megjönne a cucc addigra már van jobb... Na jó azért nagyonjó lesz az a 9800. És sztem a hűtő a bazinagy órajelnek kell. Erre külön kiváncsi vagyok, mert eddig az R9800pro 380-on ment uyge gyárilag, az FX5900U meg 450-en és az Ati így is verte az NV-t főleg a drivermizéria után. Így viszont, ha az R360at is hívatalosan húzzák föl akokr már SZVSZ a különbeség mégjobban meg fog mutatkozni. A hűtés pegig remélem h már az R420-hoz készült és itt csak bemutatják, rendkívül meggyőző, halk, tiszta réz, csak gratulálni lehet hozzá, go ati :))

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#33) Sav


Sav
tag

Hogy őszinte legyek, tojok a hűtésére. Nem igazán érdekel. Sőt, fogalmazhatnék vulgárisabban is...
Ati rulez

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#34) HiperG válasza Sav (#33) üzenetére


HiperG
addikt

Nemárt ha nincs olyan hangja mint egy zetor traktornak nem? :t

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI R360 képek a Weben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.