Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

erre az OGL javításra kiváncsi lennék. nehezen hiszem, h csak úgy hipp-hopp +30-35%-ot találtak 2 tranzisztor között... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Alvin_ti4200 válasza anulu (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pedig én már több tesztet is láttam (asszem szám szerint kettőt:D), ahol bizony megugrottak az X1800-ak. Amúgy ez a béta 5.10a is tartalmazza már az OpenGL-es gyorsítást!

(#3) ollie válasza anulu (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Optimalizálájk a drivert az új felépítésű memóriabuszhoz, ennyi az egész.

***

(#4) faster válasza anulu (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Elképzelhető, bár azért várjuk meg a konkrét teszteteket meg a publikus drivert.
Nekem volt egy olyan érzésem mindig, hogy az ATI OpenGL-je csak egy wrapper, és a DirectX-et használja. (Aztán persze lehet, hogy ebből semmi sem igaz)

Ollie: Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem csak OpenGL-ben volna teljesítmény növekedés szvsz.

[Szerkesztve]

(#5) Yutani válasza faster (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

De lehet, hogy GLIDE-on keresztül nyomja. Vagy az az Nvidia? ;]:D

Szerk: Tán a benfenteseken kívül soha senki nem fogja megtudni, miért is lett jobb OGL alatt az Ati az optimalizálással... :)

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#6) ollie válasza faster (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért? Az OpenGL drivert optimalizálják.

***

(#7) _cirmos_


_cirmos_
őstag

''ATI szakemberei minden olyan médiumnak elküldtek a héten, ahol korábban az X1000 széria valamelyik tagját tesztelték''

azaz nektek is? nagyon kivancsi vagyok, mar az x800 idejen felroppent hogy az ati ujrairja az ogl driveret.

(#8) Donnie válasza ollie (#3) üzenetére


Donnie
őstag

Nevetséges. Ezt miért nem tudták indulásnál biztosítani:F Idejük volt rá, nem is kevés:U

(#9) khalox


khalox
őstag

Nem tudom ti hogyan vagytok vele, de nekem az az érzésem, hogy ilyenkor a ''régi'' ATI kártya tulajdonosok jobban járnak egy régebbi verziójú Catalyst-tal, mert nemhogy nem lesz gyorsabb / szebb valami, hanem egyenesen fordítva... az újjal.

Van olyan lista, hogy melyik Radeon-hoz melyik Catalyst verzió a legjobb?

(#10) faster válasza ollie (#6) üzenetére


faster
nagyúr

Miért? Miben befolyásolja az API a memóriarész felprogramozását? Nehéz elképzelni, hogy a hardver vezérlését kétszer megírták, egyszer DirectX alá, egyszer meg OpenGL alá, legalábbis nem értem, milyen logika alapján lenne külön. Ezek a programrészek feltehetőleg közösek.

[Szerkesztve]

(#11) RpPRO válasza Donnie (#8) üzenetére


RpPRO
őstag

Hogy legyen mibe belekotnod. [kép]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#12) rocket válasza anulu (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Memoria vezerlo programozhato az x1k csaladon, nem ket tranzisztor kozott talaltak, es nem is a kepminoseg romalasara optimalizaltak :)
Opengl+AA alatt hoz javulast sebessegben, doom3-ban 30-35%, riddick es serious sam 2-ben (opengl render alatt) 15-17%.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#13) LordX válasza khalox (#9) üzenetére


LordX
veterán

Van.

R7x00: Catalyst 5.10
R8500: Catalyst 5.10
R9xx0: Catalyst 5.10
RXxx0: Catalyst 5.10
RX1x00: Catalyst 5.10

A lista persze módosulni fog, amint kijön az 5.11. Találd ki hogyan :)

Az Ati nem nVidia, hogy csak a legújabb sorozatra fejleszti a drivereit, és mellesleg működik a régiekkel is.
Látsd:
- TemporalAA: Xx00-nál jött be, de visszamenőlegesen minden Dx9-esen is működik attól a drivertől.
- TransparencyAA: Következő driverrel jön, de visszamenőlegesen minden Dx9-es kártyán működni fog.

(#14) ollie válasza LordX (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Transparency AA szerintem csak a legújabb sorozaton fog működni, de ne legyen igazam...

***

(#15) LordX válasza ollie (#14) üzenetére


LordX
veterán

Adaptive AA, a Transparency az nVidiáé, énkérekelnézést.

Unlike NVIDIA's Transparency AA, ATI's Adaptive AA will be available to all ATI hardware owners. How's that for value-add!. Forrás: Anandtech. Bővebben: link

(#16) faster válasza LordX (#15) üzenetére


faster
nagyúr

ATI's Adaptive AA will be available to all ATI hardware owners.
És ezt az én 9800Pro-mon szigorúan számon fogom kérni! :)

(#17) LordX válasza faster (#16) üzenetére


LordX
veterán

Jó, akkor még kérd számon a Gf5200-ason is a PS 2.0-t.. :P

Kaptál egy új fícsört, nem? JajjderosszatcsináltazAti :) BTW, a TAA-t az első pillanattól kezdve használom, mert nem ad teljesítmény-csökkenést, ellentétben a MSAA/SSAA-val, és ugyanaz a hatása. (hátulütő, hogy kell a 60FPS). Egy R9600-ason ez majdnem a megváltás kategória..

(#18) faster válasza LordX (#17) üzenetére


faster
nagyúr

:F

Kaptál egy új fícsört, nem?

Ezt fogom leellenőrizni, hogyan is szuperál.

(#19) ollie válasza faster (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is! Akkor ezek szerint nem kell majd új videokarit vennem még egy ideig, mert csak visszakapcsolok 2x-re, és mehet az adaptive AA. Gondolom jóval gyorsabb az Adaptive 2xAA, mint a sima 4xAA. :)

És még valami. Melyik Catalystben ígérik az adaptive AA megjelenését?

[Szerkesztve]

***

(#20) LordX válasza ollie (#19) üzenetére


LordX
veterán

Asszem a következő, 5.11-esben.

(#21) ollie válasza LordX (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így legyen! :)

***

(#22) kovsol válasza LordX (#13) üzenetére


kovsol
titán

még jó hogy támogatja a driver a régieket csak nem lesz tőle jobb semmivel a régi vas ennyi az egésznek a lényege
nekem speciál van egy R8500 karim otthon a másik gépben és az új driverekkel egyre kevesebb pontot kapok pl 3dmarkban régen kaptam majdnem 5e pontot most meg 3600 pont a 3dm 2001 ben (persze a CPU limit miatt a64 el 12,5e pontot kaptam) és ha a 3dmark enyire lecsökken akkor a játékok is tutira szarabbak

May the Force be with you!

(#23) Sub-S válasza LordX (#20) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az 5.9-essel ezt nem lehet már elérni?

(#24) ollie válasza kovsol (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az igaz, hogy a régi tesztprogramok rosszabul teljesítenek, de kit érdekel. Tapasztalatom szerint a játékok nem lesznek lassabbak. Az meg nekm oly mindegy, hogy egy 5 éves játék 120, vagy csak 110 fps-el megy a 9800 pro-mon.

***

(#25) ollie válasza Sub-S (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem.

***

(#26) Sub-S válasza ollie (#25) üzenetére


Sub-S
senior tag

(#27) kovsol válasza ollie (#24) üzenetére


kovsol
titán

az már rég rossz ha egy 5éves játék csak 120 fps el megy ::DDD jójó tudom ott korlátoz le a játék
amugy meg csak annyit mondok nem biztos, hogy mindig a legújabb a legjobb

May the Force be with you!

(#28) LordX válasza Sub-S (#26) üzenetére


LordX
veterán

Az várható volt, hogy már valahol mélyen most is bent van, de nem tudom hogy vagy vele, de én nem szoktam drivert hekkelni.. Főleg egy olyan fícsörért, ami még lehet, hogy nem stabil..

(#29) ollie válasza Sub-S (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekes. Ezexerint benne van, de gondolom még tesztfázisban, ezért nem is engedélyezték eddig a driverben.

***

(#30) LordX válasza kovsol (#22) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom, hogy az 5.4, 5.5 vagy 5.6-ban jött elő, hogy minden max 128MB-s kártya kapott egy jókora rúgást sebességben.. Haverom R8500-al HL2-ben kapott +20%-ot.. Én nem az FPS-re élvezek, nem szoktam mérni, de észrevehető volt a javulás, gyorsan feljebb is kapcsoltam az AF-et, nehogymár mindig 30 FPS felett legyen, úgyse látszik ellenben az AF igen :) Szerintem ha stabil >25 FPS, nem látod szaggatni (Gyakorlatilag engedélyezték az ilyen kártyákra is a HyperMemoryt)

(#31) faster


faster
nagyúr

Ahogy nézem, nem kell ehhez olyan összetett hackelés:

set ASTT_NA to 0 in the registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Video\{5A61609A-036A-4D32-B447-F0E42DA9714D}\0000

5A61609A-036A-4D32-B447-F0E42DA9714D this number is different for every one , you may have multiple numbers at the location because of multiple driver installation but only one is active. To be sure just change the value in every one.

If you use CCC try icon you will now have a new option in the AA menu


Quote:
I made a litte mistake. To enable adaptive AA you have to create a new entry ASTT and set it to 1. The ASTT_NA entry i mentioned above is only there to make the option visible in the CCC tray icon.


it AA alpha test textures and it works

(#32) rocket válasza ollie (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

[kép]
[kép]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) Sub-S válasza faster (#31) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az ATT is megcsinálja.

(#34) faster válasza Sub-S (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Mármint az ASTT.. igen, a ''quote'' részben írta a srác...

[Szerkesztve]

(#35) nRu3 válasza rocket (#32) üzenetére


nRu3
addikt

Na ez a catalyst beta verzio és persze hogy le töltötem és persze hogy magyar nyelven megy a ccc:C na végre:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#36) rocket válasza nRu3 (#35) üzenetére


rocket
nagyúr

Sima 5.10-bol es ahoz jaro ccc-bol van a kep, atirogattam regisztrit :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#37) nRu3 válasza rocket (#36) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: linknálam már magyar a ccc.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#38) rocket válasza nRu3 (#37) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor megoldodott a rejtely, 5.10a-hoz jaro ccc magyar nyelvu is :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#39) nRu3 válasza rocket (#38) üzenetére


nRu3
addikt

igen ,de ennek a drivernek a pontos neve:hotfix_xp-2k_dd_ccc_027483 és eben sehol sem szerepel az ''en'' nyelvi utalás hogy csak angol lenne:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#40) rocket válasza nRu3 (#39) üzenetére


rocket
nagyúr

Kicsit meg bugos ahogy nezem, 1-2 sor nem igazan van a helyen, remelhetoleg nem marad ilyen 5.11-re, de lehet a hely hiany miatt ilyen :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) nRu3 válasza rocket (#40) üzenetére


nRu3
addikt

Nálam a hivatalos ccc is ilyen fura a sorok amik nem férnek ell azok ilyen elmosodotak:F vagy ezt belehet álitani valahol?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#42) rocket


rocket
nagyúr

Aki nem tud angolul, annak felreertheto a topic cime a cikk elolvasasa utan, es akar oda is olvashat az utolso szoba egy ''ok'' kombot, es akkor mar ugye mindjart mas a jelenetese:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43) rocket válasza nRu3 (#41) üzenetére


rocket
nagyúr

Csinalj ott egy kepet amit feljebb linkeltem, de olyan mintha nalad valami masik betutipus lenne :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#44) nRu3 válasza rocket (#43) üzenetére


nRu3
addikt

nem csak hogy más betü tipus hiányoznak a betük szavak, de mondom nálam ez az angol hivatalos ccc-vel is igy volt Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#45) faster válasza nRu3 (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Most látom először a CCC felületét, jájj, de ronda. :)
A cpl-es teljesen jó.

(#46) rocket válasza nRu3 (#44) üzenetére


rocket
nagyúr

Erdekes, milyen desktop felbontast hasznalsz? bar nekem meg mindig betutipus gondnak tunik, de hogy azt lehet-e allitani, nem tudom.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#47) nRu3 válasza rocket (#46) üzenetére


nRu3
addikt

Igazad van:R Bővebben: link mert én 120DPI nagy betü méretel használom és ha normál méretre rakom 96DPI akkor minden látható:B na igen a kiss betüket nem szeretem igy ezért bénáztam a progival:U sorry.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#48) rocket válasza faster (#45) üzenetére


rocket
nagyúr

Pedig az az auto a kepen szaguld mint a szel, nem tudod mirol maradsz le :DD

Szerintem is teljesen jo a control panel, vagy aki minden fele csak ccc-ben levo (xp-hez kepest) beallitasi lehetoseget szeretne annak meg az ati tray tools :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) rocket válasza nRu3 (#47) üzenetére


rocket
nagyúr

Szuper, akkor ez is megoldodott :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#50) brd válasza LordX (#30) üzenetére


brd
nagyúr

Nos, nekem, egy 54Hz-es frissítésű képenyőn (azért ennyi, mert hosszú a monitorkábel és így még nem látszik az összeszedett zaj) 45-50 FPS felett tűnik folyamatosnak az eksön. Igaz, nekem jó reflekszeim, és jó szemem van.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.