Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frigo


Frigo
őstag

Várjuk a további fejleményeket.:C

(#2) I_Am


I_Am
veterán

Érdekes.:U És vajon a másik oldalon is felvetődött már az ötlet csak Ati előbb hozta nyilvánosságra?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Wildmage


Wildmage
senior tag

Majd meglátjuk mi lesz belőle. Az agp-t is mekkora dirrel-durral harangozták be és tudtommal még senkinek nem szakította le a fejéről a haját a hatalmas sebességnövekedés.:)

(#4) worthless


worthless
tag

mintha agp-nel is az lett volna a jo, hogy a testurakat lehet tarolni a rendszermemoriaba mert tok gyorsan erik el

http://browsehappy.com/

(#5) Loretto


Loretto
veterán

majd kiderül hogy kell hozzá 2giga ram, és akkor engem meg locsoljanak fel(még akkor is ha nem akarja leterhelni a gépet nagyon a sok adat)

Soirée...

(#6) rudi válasza Wildmage (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt a PCI-Ex kapcsán jóval nagyobb sávszélességről van szó (és még szimmetriuks is), amin nem kell semmivel osztozni. Anno Unreal tudott AGP texturingot, akkoriban amikor még nem volt textúra tömörítés, de amikor az S3 kitalálat, akkor inkább azt használták mert hatékonyabb volt mint az AGP-zés. A mostani VGA-knál nagy minőségű textúrákánl már kell a 256 MB VGA RAM (pl. Doom3), ezen talán valamit tud mérsékelni az új PCI-Ex-es technika, de majd meglátjuk. Valószínűbbenk tartom, hogy a low-end integrált VGA-knál lesz a témának haszna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) szvara


szvara
csendes tag

Valahogy nem tetszik nekem ez a renszermemória-csapolgatás, PCI Express ide-vagy oda azért biztosan sok memória kell majd a Longornnak is (ami ugye állítólag sokban támaszkodik majd a grafikus kártya memóriájára :) ), én nem vagyok híve a rendszermemória ilyen módon történő megnyirbálásának, de ugye itt a cél az olcsóság, ahogy az a hírből kiderül.

Ami az életben igazán értékes, az megfizethetetlen, ezért - ingyen van.

(#8) Johnny


Johnny
senior tag

Parasztvakítás szvsz. Rendszermemória fizikailag túl lassú ahhoz, hogy a gpu-k azt használják. Arra lesz jó, hogy a low-end kategóriát olcsóbbá tegyék nem mellesleg tovább lassítva azt.

(#9) marcee válasza Wildmage (#3) üzenetére


marcee
addikt

Nekem multkor sikerült megtapasztalnom, hogy milyen lenne ma agp nélkül. Történt ugyanis, hogy szarrá avult mx400-amat gf3 ti200 128MB-osra upgradeltem, windows felismerte, szöszölt egy kicsit és kapásból használatba vehettem. Aztán az első 3dmark2k1-nél jött a pofáraesés, 55xx pontot kaptam kb. Az okozta a problémát, hogy nem telepítettem újra sem a video, sem a chipset drivereket és valami gebasz folytán 66MHz-es PCI módban ment a kari. A chipset driver újratelepítése után ez visszaállt 4x Agp-re, így kapásból 78xx körüli pontszámot kaptam. Pedig a kari 128MB-os.
Tehát lehet, hogy annó nem volt áttörés a pci-ról az 1xagp, arról a 2x-es és így tovább, de ma már nagy veszteség lenne a hiánya.

[Szerkesztve]

\m/

(#10) Goose-T válasza marcee (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Na de az sem az AGP apertúrában tárolt textúráktól lett gyorsabb.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) marcee válasza Goose-T (#10) üzenetére


marcee
addikt

(Na látod az lehet. Letiltom a biosban az agp textúrázást és kipróbálom.)

Szerk: Mindenesetre, ha igazad van és nem a textúrázás, hanem a sávszélesség önmagába a lényeg, akkor a mondandóm az agp8x-pci-e váltásra vonatkozik. :D

[Szerkesztve]

\m/

(#12) faster válasza marcee (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Teszteld Doom3-mal. High beállítások -> 256MB videomem elég csak. Ha kevesebb vieomem van, feltételezem, AGP textúrázásba csap át a dolog.

(#13) Cirkumflex


Cirkumflex
csendes tag

''Ez a PEG-nek (PCI Express for Graphics) is nevezett csatoló optimális feltételek esetén 4 GByte/s sebességet ér el irányonként, ami duplája az AGP8X teljesítményének''

és körülbelül ötöde egy korszerű videokártya memória sávszélességének ami 20-25GB/s). Ráadásul az ''optimális feltételek'' ki tudja mikor teljesülnek, talán ha processzor nem nyúl a memóriához...

(#14) Bgs válasza Cirkumflex (#13) üzenetére


Bgs
senior tag

Most a 4GB/s-et hasonlitsuk ossze a mai PC-k memoria savszelessegevel es szamoljuk bele, hogy neha a CPU is szeretne valamit csinalni, nem csak a VGA megy egy gepben :DD

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#15) rudi válasza Bgs (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

A kétcsatornás A64 valami 6 GB/s fölött tud, és láthattuk tesztekben, hogy nem nagyon ér vele semmit. Ha most 2 GB/s-et kap egy gyengébb GPU az még elég is neki, de ennek inkább majd az integrált kisebb igényű VGA-knál lesz értelme. Ott mostis osztozik a CPU és GPU a memóriasávszélességen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Raymond válasza Cirkumflex (#13) üzenetére


Raymond
félisten

''és körülbelül ötöde egy korszerű videokártya memória sávszélességének''

Csak ez a tech nem azokhoz a kartyakhoz van celozva. A leggyorsabb mainstream kartyanak most 16GB/s (6600GT), de altalaban mindre 400-500Mhz RAM van rakva, ami max 8GB/s sebesseget nyujt. A 4GB meg annak a fele...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) Bgs válasza rudi (#15) üzenetére


Bgs
senior tag

A celkozonseg nem a dualchannel A64-et hasznalok, hanem a kisebb kategoriaju gepek.
Ott mondjuk single channel DDR333 a jellemzo. Ez ugyebar mar joval alacsonyabb, mint a PCI Express-e. Ha kevesebb memoria kerul bele akkor terhelodik a PCIE sin es a CPU mem savszelessege tovabb esik, amely tovabb rontja a rendszer ossz 3D teljesitmenyet.
Ha mondjuk (akar csak masodpercekre is, de) leesik a savszelesseg az amugy sem tul magas ertek felere/harmadara az erosen be fogja szaggatni a valoszinuleg amugy sem tul magas fps-en futo grafikat...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#18) Raymond válasza Bgs (#17) üzenetére


Raymond
félisten

''Ott mondjuk single channel DDR333 a jellemzo.''

Melyik PCI Express-es alaplap tamogat Single Channel DDR333-at es mast nem ?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Bgs válasza Raymond (#18) üzenetére


Bgs
senior tag

Nem az a kerdes, hogy mit tamogat, hanem az, hogy mit hasznalnak :)

Bar abban igazad van, hogy PCIE-nel mar van esely, hogy elterjedjen a dual az also kategoriaban is. Viszont meg igy is csak egy picivel nagyobb a savszelesseg, mint a PCIE-e igy a rendszer lehuzas tovabbra is aktualis... :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#20) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Tényleg parasztvakítás az egész!
A rendszermemória sebessége kb. 5GB/S míg a grafikus kártyák 35-38GB/S el mennek mostanság!
Szerintem inkább csak lassítani fog!:(

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#21) Raymond válasza Sárpac (#20) üzenetére


Raymond
félisten

1. melyik kartyanak van 38GB/s savszelessege ?
2. write-only modban forumozol ? A #13-tol egeszen eddig ezt targyaltuk. Most meg kezded elolrol :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Sárpac válasza Raymond (#21) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pl: WinFast A400 Ultra TDH 35,2GB/s de ha húzol rajta egy kicsit 38GB/s :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#23) Raymond válasza Sárpac (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ha most ezt elolvasod magad utan mar erted mi a gond a hozzaszolasoddal ? :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) nap


nap
addikt

Ennek az egesznek akkor lesz ertelme , amikor a ram egyik oldalara a cpu-t, a masik oldalara a gpu-t fogjak integralni. Addig nem erdemes foglalkozni vele.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) Sárpac válasza Raymond (#23) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Semmi mert ott a ''tényleg'' ami megerősíti a 13.hsztől lévő hozzászólásokat!
Magyarul egyetértésemet fejeztem ki a problémával kapcsolatban!:D
Minek ez a felesleges kötözködés én nem értem,na mind1!:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) rudi válasza Sárpac (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

A kötözködés ott van, hogy a NAGYON kis pédányszámban forgalamazott CSÚCSKÁRTYÁK memória sávszélességével úgy példálódzik valaki mintha az általános lenne :(

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Xmas


Xmas
tag

Az lenne a szép, ha még fordítva is működne a dolog. (Működhet, működik, csak egyénileg kell kezelni.) És a videokártya szabad memória területeit megosztaná a rendszerrel. És mivel olyan már van, hogy a GPU-n általános célú programokat futtatnak nem 3D céljából, így egészen hangulatos többprocesszoros rendszert lehetne összerakni... (Bár annak vannak célravezetőbb módja is.) Viszont egészen olcsón lehetne nagyteljesítményű szervereket összerakni. Egy proci + sok mem + 2 videokártya + sok mem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.