Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Ez a csávó nem normális egészen. :)

ldm start-reconf primary

(#2) elmo


elmo
aktív tag

Azért nem egy csóró gyerek. Elég jó kis gépe van neki. ;)
csao,
Elmo

(#3) Tammer


Tammer
csendes tag

Ha eladnám a Suzukit, én is vennék egy ilyen kacatot...

(#4) haver


haver
tag

"A névleges teljesítményt az AMD az Intel Pentium 4-hez viszonyított eredmények alapján adja processzorainak.)"

Az AMD FAQ szerint:
Model numbers are designed to communicate the relative application performance among the various AMD Athlon XP processors, as well as communicate the architectural superiority over existing AMD Athlon processors.

vagyis nem az Intelhez viszonyit, de arra is felhasznalhato. :)

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#5) Parci válasza haver (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Most beszéltünk személyesen az AMD képviselőjével, és ő maga is megerősítette ezt, hozzátéve, hogy persze a számok azért vannak, hogy jobban eladják az XP-ket a P4-gyel szemben.

És mondta, hogy NAGYON konzervatív a jelölés, a cél az volt, hogy egy 1700+ -os Athlon XP-t egy P4 1.7 GHz SEMMILYEN tesztprogram alatt ne verjen el. Így nem kell meglepődni, ha összességében az 1700+ -os XP elveri a 2 gigás P4-est is :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) szucsg


szucsg
csendes tag

Az AMDMB-n valaki ilyennel nyomul:
Tyan Thunder K7 BIOS v2.08
2x Athlon XP 1800+
2x 256MB PC2100 DDR non-registered (DIMM_1 and DIMM_4)
MSI GeForce3 VIVO 64MB DDR
Adaptec 3410S Ultra160 RAID
Seagate 18.2GB ST318452LW X15-36LP
ATI TV Wonder
Creative Labs Audigy Platinum
Canopus DVRex M1, M2 and RT Option
Plextor 24x 10x 40x CD-RW
Panasonic LF-D311 DVD-R/RAM
Kenwood 72x
NewQ Platinum
Audigy Drive
Sony G500 21" monitor to GF3
Cheapo 17" monitor to on-board
Yamaha TSS-1B 5.1 speakers

Ha Skorochod debil volt, akkor ez a csávó micsoda? Talán maga Bill Gecc...
SzG

"Remember: Linux's just like wigwam: no windows, no gates, Apache inside."

(#7) szucsg válasza Parci (#5) üzenetére


szucsg
csendes tag

Mint ahogy az O2-n el is kalapálta...
SzG

"Remember: Linux's just like wigwam: no windows, no gates, Apache inside."

(#8) Cash


Cash
csendes tag

Vajon cca. mennyibe kerül egy hasonló kiépítés itthon? (mondjuk monitor nélkül)

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#9) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat kb 120.000-125.000e ft.
Ja, a floppyt kihagytam!
Akkor 122.000-130.000 ft

;-D

OK

(#10) Z_A_P válasza Cash (#8) üzenetére


Z_A_P
addikt

De bena vagyok! monitor nélkül kerded?
Akkor max. 60.000-70.000 lehet...

OK

(#11) Cash


Cash
csendes tag

Vicces, köszönöm.
Azért kérdeztem volna, mert most szeretnék valami elfogadhatóan jó gépet venni otthonra. (Bár úgy érzem - melegedés, külön figyelendő esetek -, hogy a P4 konfigurációkhoz nagyobb a bizalmam.

Most minden AMD-s szídhat!!!

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#12) Cash


Cash
csendes tag

És természetesen csak egy proci kéne bele.
Azt szeretném, ha a gépet egy ideig nem kellene upgradelni.

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#13) Z_A_P válasza Cash (#11) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem tudom miert paraznak sokan a melegedes miatt??
Felraksz egy -a CPU-dhoz ajanlott- hutot,es kesz.
Nem fog az tulmelegedni soha!!
Persze ha feszt emelsz,akkor fog,de ugyanugy a p4 is.Mellekesen pont a p4 az az intel CPU,ami szinten igen jol fut.

En az AMD-t ajanlom DDR rammal.
Vehetsz P4-et SD-vel: nagyon visszafogja
P4+RAMBUS: allitolag az intel is atter majd DDR-re + joval dragabb.

Azt mar meg sem emlitem,hogy az AMD XP-k sokkal(!!) kiegyensulyozottabb teljeseitmenyt nyujtva gyorsabbak a p4-nel....

Mellekesen ha elfogadhato gep kell,akkor vegyel valamilyen DDR-es ramot+Duron-t. Otthonra ez tobb,mint elfogadhato. Ezt tudod boviteni,gyors, biztos a jovoje is.

OK

(#14) Cash válasza Z_A_P (#13) üzenetére


Cash
csendes tag

Olvastam az AZZA P4X2-AV cikket, ami P4+DDR. Eddig ebben gondolkodtam (socket 478, DDR). És komplett gépeket kínálnak CD-RW, DVD, P4-1500, GeForce2 MX 400 32 MB TV-out, 200 nettó körül monitor nélkül.
Most elgondolkodtam ezen az Athlon XP-n. (ha jól olvastam van túlmelegedés védelem)
Valamiért félek attól, hogy leég..... (Biztos hülyeség, de nem volt még AMD procis gépem)

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#15) Parci válasza Cash (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ne aggódj a melegedés miatt, főleg, ha otthonra viszed a gépet. Az XP pedig NAGYON durva, most nyomjuk a teszteket, és odasóz a P4-nek rendesen :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) guest


guest
veterán

Ez a melegedés-"probléma" szerintem is túl van lihegve: tisztességes hűtővel nem melegszik túl az AMD még tuningolva sem. És most nem a vízhűtésre, meg a 8-10000 Ft-os hűtőkre gondolok. Egy mezei, mondjuk 2500-3000 Ft-os, de normális hűtő(nagy borda) , megfelelő házzal,bőven elég neki. Különben meg nem mindegy, hogy egy proci full terhelésen 35-40(Celeron,PIII) vagy 45-50(Duron,Tbird)fokos?

prohardver vendég

(#17) haver válasza Cash (#14) üzenetére


haver
tag

Reszletek az alabbi doksikbol:
- AMD Athlon XP Processor Model 6 Data Sheet
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/24309.pdf

- Intel Pentium 4 Processor in the 478-pin Package
ftp://download.intel.com/design/Pentium4/datashts/24988701.pdf


AMD XP 1500+ (1333MHz) 1.75V Max Thermal Power 60W Typical TP 54W
AMD XP 1600+ (1400MHz) 1.75V Max Thermal Power 63W Typical TP 56W
AMD XP 1700+ (1467MHz) 1.75V Max Thermal Power 64W Typical TP 57W
AMD XP 1800+ (1533MHz) 1.75V Max Thermal Power 66W Typical TP 59W

IP4 1500MHz 58W
IP4 1600MHz 61W
IP4 1700MHz 64W
IP4 1800MHz 66W
IP4 1900MHz 73W
IP4 2000MHz 75W

Esetleg maskeppen nezve, kozepen a marketing altal megfeleltetett parok

Intel W W AMD
1500 58 60 1333
1600 61 63 1400
1700 64 64 1467
1800 66 66 1533
1900 73
2000 75

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#18) haver


haver
tag

Lehet kicsit zavarosan szedtem ossze, a link is bagzik, de az en fiam :)

Parci!
nem lehetne nagyobb ablakot adni az irashoz?

Sziasztok

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#19) Parci válasza haver (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Bocs, tényleg bugzik az engine, ránézek majd (ez inkább PHP bug amúgy, a reguláris match-vel van baj).

Nagyobb ablak? Miért ne, azt is megcsinálom (de nem most iziben :D).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Cash


Cash
csendes tag

Köszi a sok tanácsot. Azt hiszem, ha az előbb említett konfig még lesz az akciót hírdető áruházláncban (most nincs) azt fogom megvenni. Ha nem lesz esélyem valószínű, hogy segítségre szorulok egy jó AMD Athlon XP konfiguráció összerakása okán :))
Azt hiszem amióta a prohardvert olvasom sokat változott a hozzáállásom a proci gyártókhoz. (Igaz ami igaz,.... nem mindíg és nem mindent értek az írásokban......... de talán egyszer:)

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#21) haver válasza Cash (#20) üzenetére


haver
tag

Szia Cash!

Jol meggondoltad ezt az aruhazlanci vasarlast!? Csak itt tudsz gepet venni? Nincs senki a kozeledben aki segiteni tudna a megvalositasban?
Szerintem cipot a cipoboltbol.
En ovaintem magamat ezektol a boltoktol. Csak eladnak, de a lenyeg az eladas utan kezdodik.
Arrol nem is szolva, hogyha sikerulne magadnak (segitseggel) osszerakni, akkor ugy erezheted, hogy ez a gep a te gyereked es ennek megfeleloen fogod ovni es nevelgetni (tamagocsi) :))

Uff! En beszeltem.

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#22) Cash válasza haver (#21) üzenetére


Cash
csendes tag

Ebben teljesen igazad van, de ezen az áron úgy gondoltam, hogy nem tudok jobb konfigot venni. (webkamera, aktív hangfalak és a benne levő dolgok sem névtelenek)
Az alaplapról szerintem elég jókat nyilatkoznak, a táp 300W, CD-író, DVD, (ne soroljam még egyszer, úgy is csak magamat akarom meggyőzni! :DD)
Arra pedig, hogy valakit megkérjek - légyszi segíts nekem valamit összerakni minimum ilyen áron és legalább ennyit tudjon, hááááát...
Van valaki, ha esetleg a megrendelt cucc nem érkezik meg??? (Már meg kellett volna egy hete jönnie!!!)
Úgy várom már

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#23) Cash


Cash
csendes tag

Egyébként rögtön kettőröl lenne szó, mert a feleségem nővérének a férje (micsoda családfa?!?) is ebben a cipőben utazik.
Együtt nem értünk hozzá és együtt tanakodunk :((

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#24) aticime


aticime
csendes tag

Ha ezzel megmenthetem mindjart ket ember eletet, akkor hajlando vagyok segiteni a gepek osszerakasaban, mar ha Bp.-n vagy.

@i

(#25) Cash válasza aticime (#24) üzenetére


Cash
csendes tag

Igen, és köszönöm. A szállítónak még van ez a hete. (Bár már a hosszúhétvégén is használnám, ha lehet :))

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#26) Szasza


Szasza
tag

Szia Cash, ha figyeled az árlistákat, akkor a hullámvasút felfelé ívelő trendjét láthatod e héten, megfigyelésem szerint nov-dec mindig felfele mennek egyes cuccok árai...:((( így volt pld. a ramokkal, alaplapokkal, hangkártyákkal, sőt a procikkal is, minden drágább mint múlt héten :o

(#27) Cash válasza Szasza (#26) üzenetére


Cash
csendes tag

Igen ezt észrevettem. Sőt azt is, hogy pár nap alatt olyan változások vannak (új alaplapok, procik, VGA kártyák) hogy még semmit nem vettem, de az már elavult :))

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#28) haver válasza Cash (#27) üzenetére


haver
tag

Szeva Cash!

Megrogzott szamitogepes! Mintha csak a felesegemet hallanam! Harmadik napja vagyok online a tobbiekkel, de meg egy megrogzottel sem talalkoztunk. :))

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#29) Cash válasza haver (#28) üzenetére


Cash
csendes tag

Akkor ezek szerint készítsem fel, hogy az elkövetkezendő pár hónapban csak virtuálisan találkozom majd vele???
Eddig csak "laza" felhasználóként voltam jelen, de ez a világ egyre jobban tetszik :))

Cash - akit csak érdekel a dolog, de nem ért hozzá!!!

(#30) Magnetic Elephant


Magnetic Elephant
csendes tag

Profik segitsetek.

Be szeretnék szerezni valami AMD cuccost /MoBo,vinyó, memcsi, VGA, ház/.lehetőleg valami Thunderbird /FSB266/ kellene, olyan MoBo-val, ami később birja majd az Athlon XP-t is. jelenleg még egy kisebb TB-vel is beérném /természetesen FSB 266/, de Durcit már nem szeretnék.

(#31) guest válasza Magnetic Elephant (#30) üzenetére


guest
veterán

Kedves Elefánti! Először azt döntsd el, hogy SDRAM-mal, vagy DDR RAM-mal akarsz K7-et venni! :)

prohardver vendég

(#32) Magnetic Elephant válasza guest (#31) üzenetére


Magnetic Elephant
csendes tag

DDR-Rammal. Nem sokkal drágább, mint az SD és talán jobb is

(#33) guest válasza Magnetic Elephant (#32) üzenetére


guest
veterán

Ha ezen a héten nem vettél semmit, akkor én a helyedben most már várnék 2-3 hetet a Gigabyte GA-7VTXH alaplapra és utána dönteném el, hogy miket kell még venni! Igaz, hogy addigra lesznek hasonló tudású KT266A alaplapok, de Gigabyte rulz! :D

prohardver vendég

(#34) Magnetic Elephant válasza guest (#33) üzenetére


Magnetic Elephant
csendes tag

Mit szólsz a Sis 735-ös cuccokhoz? Az Elitgroup Ecs K7 S5A-t eléggé dicsérik na meg az ára is kedvező. Az AMD honlap szerint is ajánlott az általad ajánlott Gigabyte szemben az Ecs-vel. A dolog annyira nem sürgős, még tudok várni néhány hónapot is.

(#35) guest válasza Magnetic Elephant (#34) üzenetére


guest
veterán

Hasonlítsd össze a SIS support-ját a viaarena-val :D

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.