Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Mennyi most egy jobb fajta Pentuim M? És lehet egyátalán kapni itthon csak magát a procit?

(#2) zfarkas válasza csudri (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Az alábbi lista szerint van...:
[L]http://www.acomp.hu/aru/#processzor[/L]

Jó kis alaplap!

Raw Dark Pure

(#3) polika


polika
senior tag

mit fogyaszt egy ilyen intel pentium M mondjuk az 1.5ghzes legkisebb fajtájú?

(#4) -Atis-


-Atis-
tag

legfeljebb 2 GB kapacitású DDR333/266/200 RAM

Létezik DDR200-as RAM? :)

(#5) Obi-1


Obi-1
őstag

Egy tágas házban mekkora hűtés kell egy PentiumM-nek? Jó házszellőzés, nagy borda mellett elmegy passzívan? Elvileg a kis fogyasztás miatt a táp is elmegy halkabb üzemmódban is, gondolom.

Nem rossz vétel.

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) polika válasza zfarkas (#2) üzenetére


polika
senior tag

42eft nettó a legkisebb 1.5ghzes pentium M, elég húzós ár..ezért a pénzért kapsz egy 1ghzes VIA C3-as EPIA-t ahol proci alaplapra integrált, meg van alaplapon 64 megás AGPs 3ds videokari ami hardveres mpeg2 tömörítést támogat motion compensationnal, 100mb-es lan (vgy dual), 6 csatis ac97-es audió, flash olvasó stb stb [L]http://www.viavpsd.com/product/epia_MII_spec.jsp?motherboardId=202[/L]
vagy ugyanezt a VIA eden procival és akkor proci hűtő ventillátor se kell egyáltalán

amit még hozzá kell venni az mondjuk 1giga ram ( ez a max amit bír) meg ház (azt nem tudom mi a franc kerül egy ilyen házban 22eft-ba :Y) meg EPIA-s táp (ha picit akarsz meg ami nem tekercses megoldás hanem feszültségosztós nem melegedő ultra picike akkor az 13 rugó!! meg vmi igényesebb 2.5 colos vinyót raknék még bele de pl lehet flashról is bútolni egy rakat linux distribet...

És akkor rakhatsz bele 2db PCI kártyát ha risert (2500ft) is veszel a házba (vagy olyan házat veszel amiben van már ilyen 1->2 riseres cucc)

Az tuti igaz hogy nem lesz ez olyan teljesítményű de lehet teljesen venti nélküli gépet összerakni kb 100-120e ftból amin lehet nézni filmet meg 35w a max fogyasztása amikor vinyó is van rajta és nem idle állapotban van (idle kb 10-15w) meg állandóan bekapcsolva pl az albiben tűzfalként szerepel

(#7) LordX válasza Obi-1 (#5) üzenetére


LordX
veterán

Nem rossz vétel, csak horror ára van..

(#8) anaqer válasza -Atis- (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Régen volt, vélhetőleg még most is gyártanak belőle valamennyit...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Obi-1 válasza polika (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Szerintem azért egy 1,5Ghz Dothan lealázza az 1Ghz Epiát. ;]

De egyébként tényleg túl drága, amúgysem vennék Intelt...

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) Elrood válasza Obi-1 (#9) üzenetére


Elrood
őstag

De kéne egy ilyen cucc:).

Még szép. Penya-M nagyon erős.
A fogyasztása: tipikus 35W (remélem jól emlékszem)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) nap


nap
addikt

Minden szep es jo, de miert csak 4x agp?
Manapsag nem nagyon kapni boltban olyan 4x-es kartyat, amivel megerne levaltani az integralt vezerlot.
Amugy eppen ideje volt, hogy valaki vegre elinduljon, hogy leverje az epia fejerol a koronat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) karyo


karyo
senior tag

Srácok, hol lehet kapni ilyen lapot+hozzávaló procit?

Engem komolyan érdekelne, már régóta várom hogy vki kihozzon
desktop lapot erre a platformra.

[Szerkesztve]

Enjoy the silence.

(#13) karyo


karyo
senior tag

Most csodálkozzatok nagyot, messze nem 35W!

Pentium M-715
(1.5GHz - 2MB L2) 1.34V
(?V~?V) 1.6V 21A 21W 100° C

Enjoy the silence.

(#14) Elrood válasza karyo (#13) üzenetére


Elrood
őstag

Megnéztem az intel oldalt.
Banias 1.5GHz (0.13) T. 24,5W
[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL6F6&ProcFam=942&PkgType=ALL&SysBusSpd=5095&CorSpd=4999[/L]
Dothan 1.5GHz (0.09) T. 21W.
[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL7GL&ProcFam=942&PkgType=ALL&SysBusSpd=5095&CorSpd=ALL[/L]

Úgy tudom, az intel nem a MAXimális fogyasztást szokta megadni, hanem a tipikusat.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#15) karyo válasza Elrood (#14) üzenetére


karyo
senior tag

Ha a tipikus 21W, akkor is bőven meg lennék vele elégedve.

Enjoy the silence.

(#16) polika válasza karyo (#13) üzenetére


polika
senior tag

az VIA eden full terhelesen 7W amugy meg 3W de persze tudom a dothan 1.5ghzes kb 2x akkora telejsitmenyt nyújt mint egy 1 ghz-es eden viszont ha belegondolok hogy én most egy 256m-ás duron 600-as on futo debiános rencerrel teljesen meg vagyok elegedve a web böngészés, office, levelezes, tűzfal, saját anyagaim web szervere stb mindent csinál akkor ahhoz képest egy 1ghzes via eden teljesen hasonló vagy jobb teljesítményt nyújtana.
csak 17x17 centis hangtalan, lehet rajta videót nézni, és max fogyaszt 35W-ot azaz ha állandóan is be van kapcsolva otthon az alberletbe akkor sincs baj a villanszámlával

(#17) emvy válasza polika (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajna nem 2x akkorát, hanem kb. 4x.

while (!sleep) sheep++;

(#18) LordX válasza nap (#11) üzenetére


LordX
veterán

A 8x kártyák kompatíbilisek a 4x vezérlőkkel.. És még túl nagy veszteség sincs (negyed FPS...), ha a 8x kártyát 4x-en hajtod..

(#19) zfarkas válasza LordX (#18) üzenetére


zfarkas
senior tag

AGP 8x és AGP 4x között nem csak feszbeli különbség van?

Raw Dark Pure

(#20) emvy válasza zfarkas (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

Kisebb fesz, nagyobb orajel.

while (!sleep) sheep++;

(#21) zfarkas válasza emvy (#20) üzenetére


zfarkas
senior tag

Mekkora az órajelkülönbség?

Raw Dark Pure

(#22) komigeri


komigeri
csendes tag

Hali!

KICSIT OT!

Bocs, hogy ide írok, de úgy látom, ez a téma pörg.
Lenne egy ASUS Tusl-2 lap, amin van egy Intel 815-ös chipkészletre integrált intel videóvezérlő (4Mb RAM). 800-as PIII procival, 256 Mb Ram-mal (WINXP)
Tünetek: divx-es és Xvides filmeket csak akadozva játssza.
Kérdésem: Ez így van rendjén, vagy valami el van kefélve a beállításoknál?
a lapon van egy AGP PRO port, beleraktam egy ELSA GLADIAC Gf 2 GTS kártyát (ami asszem nem AGP PRO-s, de azért belement a slot-ba) és meg sem nyikkant a gép (elindult, de nem volt kép). Előtte persze letiltottam az alaplapit...
Tehát mi lehet a gond? mi a megoldás?

ELőre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Bocsi az OT-ért!

(#23) Surranó válasza karyo (#13) üzenetére


Surranó
aktív tag

csodálkozom is. mi az a százfolkcelziusz?!?

(#24) karyo válasza Surranó (#23) üzenetére


karyo
senior tag

Max Case Temp.

Enjoy the silence.

(#25) Loha


Loha
veterán

Csinálhatnának rendes ATX méretű lapot is minden földi jóval, mert aki ilyen drága procit vesz nem hiszem, hogy pont microATX-re vágyik, arra ott a VIA Epia...

(#26) karyo válasza polika (#16) üzenetére


karyo
senior tag

hiába disszipál az éden 7W-ot,ha
1, old
2, gyenge mint a harmat.

Bár persze sok embert ez is kielégít, nekem mégis valami erősebb alternatíva kell

Enjoy the silence.

(#27) erdoke válasza Loha (#25) üzenetére


erdoke
titán

Aki full ATX gépet akar, annak ott a P4. Ugyanennyiért gyorsabbat vesz.

A legjobb aláírás a héten

(#28) erdoke válasza karyo (#26) üzenetére


erdoke
titán

Van ám 1,1 GHz-es ULV Banias, ami nem sokkal eszik többet a VIA procijánál.

A legjobb aláírás a héten

(#29) karyo válasza erdoke (#28) üzenetére


karyo
senior tag

Van, de nincs. Meg lehet venni ? Nem. Sajna senki nem tud egy normális boltot,
ahol ilyen cucokkal boltolnának. Várom, hogy mikor lesz, de egyelőre nincs.

Enjoy the silence.

(#30) Tif


Tif
tag

Én is nagyon erre fenem a fogam. :)) P4 nem kell, tualatint meg már nem kapok. (vagy ha igen kb 40 kFt)

(#31) anaqer válasza Loha (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Én pl. pont hogy fullATX-es lapért nem adnék ki ennyi pénzt.
Szégyen, hogy microATX-es lapokból olyan a választék, amilyen.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) LordX válasza emvy (#20) üzenetére


LordX
veterán

Ööö, az órajel nem ugyanaz minden AGP esetében, csak az SDR/DDR/QDR/ODR üzemmód a különbség? (Meg a fesz, de az nem a szorzótól, hanem a szabvány verziójától függ - a 8x a 3.0-s verzióban van bent csak, ugye)

(#33) Loha válasza erdoke (#27) üzenetére


Loha
veterán

De P4-et azért nem vesz mert fűt mint az álat és zabálja az áramot, nem csak azok szeretnének energiatakarékos gépet, akiknek microATX kell...

(#34) atuci válasza polika (#6) üzenetére


atuci
senior tag

A házban már benne van a ac/dc táp, meg az atx-es táp is. Plussz 2 db 4 cm-es venti, egy darab slim cd-hez való átalakító (IDE-ről), meg egy db ún. raisercard, vagyis egy 90 fokos fordító a PCI slothoz.

Szóval ez van a 22. 000. ft-os ház árában. Ja és még előlapi hang, usb és firewire kivezetés is.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#35) erdoke válasza Loha (#33) üzenetére


erdoke
titán

Egy 2,8-as P4 kicsit alulfeszelve, esetleg alacsonyabb órajelen (166-os FSB pl.) nem igazán eszik sokat szerintem. Akinek ez fontos, megtalálja a megfelelő proci + lap kombót ATX-ben is.

A legjobb aláírás a héten

(#36) gergoke

végre egy értelmes dolog és termék!
jó lenne ha nem csak egyedi kezdeményezés lenne ez az aopen részéről, hanem mint első fecske jelenne meg a piacon. jöhetnének a kis pici és tényleg csendes barebone rendszerek is ilyen alapokra építve.
én tuti vennék...

(#37) Tif válasza erdoke (#35) üzenetére


Tif
tag

Ezt magyaráz meg egy átlag felhasználónak. Vegyél egy gépet és drótozd össze ahogy neked kell

(#38) dpman


dpman
csendes tag

Nos, akkor egy kis power-info...ki tudja mennyire igaz.
[L]http://www.mini-box.com/powersimulator.html[/L]


(#39) hermesz26


hermesz26
csendes tag

Nekem is van szerencsém egy notebookban egy Pentium M 1,5Ghz-es prochoz és teljesítményben kb. u.a. tudja mint egy 2,4Ghz Northwood (SuperPi 1M 1:04, ill. 1:05: 1mp a Pentium M javára!).
Ami külön tetszik a konfigban az az, hogy menet közben hogyha nincs nagyon terhelve, akkor az Alaplap leveszi az órajelet kb.600MHz-re - CPUz - és lekapcsolja a hűtőventillátort, szóval abszolút passziv hűtéssel megy a netezés, vagy a szakdoga írás :) Ekkor szerintem simán 10W alatt lehet a fogyasztás
Remélem ezt a hasznos tulajdonságot átörökítik majd az asztali változatba is!
Ha így nézzünk szerintem az a +10e amennyivel most a több a Pentium M a P4 2,4-nél nem is olyan rossz vásár

(#40) karyo


karyo
senior tag

Nézd, nekem, és sok más embernek is megérne +10E-t ez a CPU.

Nekem ez lenne ez eddigi legideálisabb CPU-m, örülnék, ha kapnék egy normális
lap+cpu kombót, de nemigen foglalkozik senki vele, hiszen hivatalosan a P-M
platform desktop változata nem is létezik. Aki ilyet csinál belőle, az annak a saját
partizánakciója, gondolom Intelnek nem is tetszik...

Enjoy the silence.

(#41) Atomcsirke válasza karyo (#40) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

''Aki ilyet csinál belőle, az annak a saját partizánakciója, gondolom Intelnek nem is tetszik...''

Hát, nem is tom... Annak fényében, hogy az Intel hivatalosan eltemette a NetBurst-architektúrát, és deklarálta, hogy a jövő desktop procijai a mobil P4-ek továbbfejlesztései lesznek, érdekes lenne, ha elitélné az alaplapgyártók ezen irányú próbálkozásait! :P

p.s. Most néztem, P4-M 1.5 nettó 40, 1.7 nettó 50 nagyker áron. Megrögzött AMD-felhasználó létemre állítom, hogy a P3 Tualatin vonal után óta ez az első Intel processzor(család), ami szerintem megérdemli a figyelmet.

[Szerkesztve]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#42) Atomcsirke válasza karyo (#12) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Srácok, hol lehet kapni ilyen lapot+hozzávaló procit?

Procit több helyen is, a lap a szűk keresztmetszet. De ha lesz ilyen AOpen deszka, akkor szerintem a Sowah-nak lesz előszőr, mert asszem ő a disztribútor.

p.s. Megnéztem, még nincs neki, pedig engem is érdekelne... :P

[Szerkesztve]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#43) karyo válasza Atomcsirke (#42) üzenetére


karyo
senior tag

Esetleg dobhatnál mailt, ha úgy adódik hogy tudsz szerezni, és vennél egyet.
Elképzelhető, hogy kettőt kéne hoznod :)

Enjoy the silence.

(#44) karyo


karyo
senior tag

Hadd szomorítsak el mindenkit:
A Part Number mellett ez szerepel: JAPAN ONLY

Valszeg csak arra a piacra szánták, rről ennyit...

Enjoy the silence.

(#45) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

''Mobile CPU Showdown : P4 vs. P4EE vs. P-M. vs. Athlon64''

[L]http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=gmso&page=1[/L]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#46) keopsz válasza karyo (#44) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

hát, nem eszik olyan forrón - szerencsére. :)

[L]http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?sucheall=aopen+gmem&min=&max=&image1.x=0&image1.y=07[/L]

az 1.7es dothan cpu meg télleg raktáron figyel adott nagykerben..

cantante di sampietrini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.