Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) robyeger


robyeger
addikt

érdekes? :F Tudtommal Asusnál és Gigabyte-nál is az 1:2 (FSB : DRAM) arány a legnagyobb ami beállítható, az más kérdés, ha olyan nagy az FSB, akkor nem indul el a lap vagy plusz feszültség kell a chipsetnek.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Abitnál nem lesz ilyen BIOS revízió?

<< Heimdal >>

(#3) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hiába :(

(#4) Overlocker


Overlocker
veterán

Este kipróbálom, kíváncsi vagyok számít e valamit a régi Conroe-k esetében..

(#5) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

apro hiba...
A gyártó BIOS-frissítéseket tett közzé a legkelendőbb, P956-ös chipszetre épülő alaplapjaihoz.

(#6) afterburner_ válasza robyeger (#1) üzenetére


afterburner_
őstag

itt vegul is arrol van szo hogy felismeri az E0-as c2d-ket a lap amik 333-as fsb-vel szaladgalnak?lényegeben semmi egetvero alkotas, csak mintha az ember manualisan felporgetne 266-rol 333-ra az fsb-t?:)vagy rosszul ertelmeztem?

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#7) Fáraó válasza g4dg3t (#5) üzenetére


Fáraó
őstag

Ja, kicsit zavaró hiba, sajnos a címben. Először nem esett le chipszett száma, csak a számok variálása után találtam meg a fonalat.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#8) tlac válasza afterburner_ (#6) üzenetére


tlac
nagyúr

kb.
és ehhez nem is kell fesz emelés

(#9) LSL1337 válasza afterburner_ (#6) üzenetére


LSL1337
őstag

meik komolyabb giga vagy asus lap nem bírja a 333-t?

én ds-3m alapfeszen tudja 400-t stabilan szóval 333-n nem tudom mit paráznak

E0-s c2d-k azok meikek?, nem vagyok képben steppingek terén :S

gigá-nál arról tudok hogy jön a ds-3-nak a rev2-je, kicsit komolyab hűtéssel, komolyabb nyákkal van felszerelve...

(#10) Cula


Cula
csendes tag

Sziasztok már az én gigabyte s3-as lapom is tudja az 1333fsb-t az új biossal.

Thermaltake Kandalf,Gigabyte GA-P55-UD3 , Intel i5-750, 2*2Gb G.Skill DDR3 2000Mhz,Gainward GTX 560Ti 1024MB Golden Sample ,Corsair TX650W

(#11) robyeger válasza afterburner_ (#6) üzenetére


robyeger
addikt

szerintem is, vélhetőleg az lehet, hogy 1333FSB-n már nem tudja 800Mhz-en hajtani a ramot, csak szinkronban 667Mhz-en, tehát a BIOSban beállíthatók a magasabb memória órajelek, de alapfeszültségeken nem fog így elindulni.
Ennyi erővel ugyanezt eljátszhatják a 975X chipsetnél is( P5W DH Deluxe), ha meg nem tették már..

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#12) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Ha valaki kipróbálta, leírhatná a tapasztalatokat.
És vajon mit takarhat a ''1 Enhance memory compatibility'' ? :F
Nagyobb órajelet, vagy csak több idejük volt memóriákat tesztelgetni az alaplapban? :)

(#13) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

ASUS only? :(

All Black...

(#14) Agyas


Agyas
aktív tag

Intel gondolom az FSB-t emeli 333-ra de a szorzót leviszi egyel. Tehát az ''új E6400'' nem 266x8 hanem 333x7 lesz. Valami E6450 vagy ilyesmi névvvel.
Vagy rosszul gondolom?

(#15) afterburner_ válasza LSL1337 (#9) üzenetére


afterburner_
őstag

hat ezt akartam irni pont...meg a legfosabb lapok is birjak szinte a 333-as fsb-t szal sztem ennek nem soke rtelme van talan annyi hogy automatikusan felrakja az fsb-t 333-ra nem kell manualisan feltolni....

anno ugyan ez votl a szitu a 400-as/533-as nortwoodokkal! meg soke rtelme nincsen csak amx aki nem huzza a gepet... es tenyleg fel tole nem mer belepiszkalni.

kérdés ha hasonloak elsznek orajelet tekintve a mostani 6400/6600/6700 stb cpukhoz kepest , a magas fsb miatt alacsony szorzo parositassal valszeg huzasra alkalmatlanabbak :(

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#16) Ribi válasza Agyas (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jól gondolod. Es ez az amiert a tuningosok nem fognak ilyen procit venni mert kicsi a szorzojuk.

(#17) Fori23 válasza robyeger (#11) üzenetére


Fori23
őstag

Lehet ez is oka, hogy a Commando-ban 1.9V-ot ad a memóknak alapból. nem 1.8-at

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#18) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Wow, ez tetszik, igaz még odébb van a conroe vásárlás :)

(#19) Agyas válasza Ribi (#16) üzenetére


Agyas
aktív tag

Szerintem ez is lehet az Intel célja ezzel. Másra nem tudok gondolni.
Azért a Core 2 Duo pricik nagy része elég jól húzható. Sőt... :)

(#20) afterburner_ válasza robyeger (#11) üzenetére


afterburner_
őstag

667 4:5-ben : 833

ez alatti lepcso meg az 1:1 ahogy irtad:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#21) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Valaki majd irja mar le honnan tolthetem le az AsusUpdate V7.09.02 verziojat, mer már felkutattam az asus honlapjat [link] de nem talaltam.
Elore is koszi!

(#22) Versus válasza StaMiNa (#21) üzenetére


Versus
senior tag

Pedig nem kell sokat kutakodni :
[link]

Premium Vintage

(#23) robyeger válasza Fori23 (#17) üzenetére


robyeger
addikt

Tényleg előtted adott a tesztelés lehetősége :) pl. 9x333 (leendő ''E0'' steppinges 3Ghz példány órajele) meghajtva a procidat és 4:5 (FSB : DRAM) arányban, mert ugye tudtommal pont 800Mhz ilyenkor be se lehet lőni a memóriát, mennyi feszt kérnek a chipset és a memóriád a stabilitáshoz?
Én 1.9V többre tippelem
Sok memória már gyárilag 1.85V, lehet hogy ezért emelték a Commando-nál.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) robyeger válasza afterburner_ (#20) üzenetére


robyeger
addikt

igen már nekem is beugrott, hogy nem pont 800Mhz lesz :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) Overlocker válasza afterburner_ (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

kérdés ha hasonloak elsznek orajelet tekintve a mostani 6400/6600/6700 stb cpukhoz kepest , a magas fsb miatt alacsony szorzo parositassal valszeg huzasra alkalmatlanabbak

jól hiszed..

(#26) keIdor


keIdor
titán

Na BIOS már lent van most töltöm az újabb ASUS Update-t. Azért kiváncsi vagyok...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) StaMiNa válasza keIdor (#26) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Jesszus Keldor, neked mennyibe fáj a géped? :D 1milla?

(#28) Fori23 válasza robyeger (#23) üzenetére


Fori23
őstag

Megy rendesen, memóriát auto-n és SPD-n, 667MHz/ 1.9V/ 5-6-6-18-ra állította be, elvileg ezt tudja mindegyik :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#29) keIdor


keIdor
titán

A BIOS tökéletes mindent szépen beállítottam csak a CPU ''újra''OC van hátra... a hőmérsékletekhez mintha a BIOS-ban kicsit gyorsabban belépett volna mint eddig. Mingyárt elkezdem az OC-t.

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) Hack3er


Hack3er
őstag

Ez jó hír lehet az Asus 965P lapok tujajdonosainak, ha kijönnek az 1333MHZ FSB-jú procik akkor nem kell venni másik lapot nekeik. Hiába rakja majd bele a P5B Dlx-ba a 1333MHZ FSB-jű procit ha meg se mukkan. Attol hogy tuningba beállitod a 333FSB-t attol nem fogja kezelni az uj procikat.

(#31) hardzsi2 válasza Cula (#10) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ez sajnos így nem igaz. Sem a Gigabyte 965P-DS3 (rev 2.0), sem az S3 (rev 1.0) nem tudja az 1333 FSB-t, az mindkettőnél csak a rev 3.3-al lesz elérhető.
Cikk erről a Gigabyte emberével: [link]
A cikkben elmondják, hogy -az ASUS-al ellentétben- az alaplapon némi hardver-módosítást is eszközölnek ehhez, szóval csak egy BIOS frissítéssel nem fog menni 'régebbi' lapoknál. :((

Ha megnézed pl.az S3 F7-es BIOS-ánál [link], ezt írják: ''FSB 1333 MHz support for rev 3.3 only''
Ugyanez DS3-nál az F9-es BIOS-nál...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#32) robyeger válasza Fori23 (#28) üzenetére


robyeger
addikt

kösz :R , tehát szinkronba állítva no problem, de 833-as memória frekinél mi a helyzet?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#33) mikk2000 válasza afterburner_ (#15) üzenetére


mikk2000
őstag

Felhomályosítalak, a legfosabb lapok nem bírják a 333-as FSB-t, sőt még a 300-at sem :)

(#34) febazsi


febazsi
csendes tag

Ezt én is +erősítem egyém sem tudja P5B
Valahogy ezt orvosolnom kell ;]

(#35) afterburner_ válasza mikk2000 (#33) üzenetére


afterburner_
őstag

azert irtam hogy ''szinte'', van akár asrockban is ami birja:) sot van olyan p5b deluxe is ami meg 500 alatt elhal es asszem ph tesztben olvastam p5b-rol ami ment 500 felett...szal elegge nagy a szoras! de igaz a nagyon nagyon fos mostani ''tomato'' feelingu lapoknal oruljon az ember ha viszik a 266-os fsb-t:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#36) mikk2000 válasza afterburner_ (#35) üzenetére


mikk2000
őstag

Az enyém speciel csak alapon hibátlan :)

(#37) StaMiNa


StaMiNa
aktív tag

Én is felfrissitettem az uj biost, sajnos a procim vége nem lett tobb :DDD
A FAN speedekrol meg annyit, hogy gyorsabb lett alapbol a Performance mode (2000rpm) meg sztem az Optional is, a 8xxx bioshoz képest. Persze ez proci meg huto fuggo, de ugy probaltam hogy azonos feltetelek mellett.
Igazabol a homersekletek menupont se jon be gyorsabban, max 1-2masodperc (8-10mp amig bejon)

(#38) StaMiNa válasza StaMiNa (#37) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Hát nem tudom... ma reggel CPU fan error fogadott (és perzse pörgött.. csak lassan), mintha ez az uj nem szeretne az alacsony rpm-et.
Illetve az az uj még benne hogy nem pörög fel fullon és ugy veszi vissza ar rpm-et.

(#39) Seelaard válasza Overlocker (#25) üzenetére


Seelaard
tag

Légyszi segítség !!!
vettem egy asus p5b-e alaplapot, rögtöm felraktam a legújabb 1002-es biost és most nem lehet az NB feszültséget állítani. Lehet, hogy egy régi biossal ezt meg lehetne oldani? hol vannak régebbi biosok?

előre is köszi

Szilárd

(#40) Seelaard válasza Seelaard (#39) üzenetére


Seelaard
tag

Hogy lehet bios downgrade-t csinálni ?

Szilárd

(#41) StaMiNa válasza Seelaard (#40) üzenetére


StaMiNa
aktív tag

Hello,
hát nem az asusupdate programmal, az biztos! Dos-os flash progit kell keresni, es bebootolni vmi cdrol es ugy dosbol felulcsapni a biost.

[Szerkesztve]

(#42) Seelaard válasza StaMiNa (#41) üzenetére


Seelaard
tag

már ezt is próbáltam, írtam egy freeDOS bootcd-t, de így sem engedte a program

Szilárd

(#43) esyke23


esyke23
csendes tag

Hali.

Nekem az Asusupdate-val nem csak frissebb bios-t hanem a friss bios-t is tudtam régebbivel ''felülirni''

(#44) Nforewer


Nforewer
tag

sziasztok!nekem olyan kérdésem lenne hogy van egy 550W-os tápom és a biosban nem lehet Power fan speed-et állítani!! Ezt hoygan lehetne ki küszöbölni??A tápm márkája --->>HKC USP 5550!!
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

(#45) Gorneck válasza Nforewer (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Tudtommal sehogy, de a táp magát szabályozza. De a kérdésed okát nem tetted fel! Hangos a táp vagyis a venti benne?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.