Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Ekkora borda kell még mindig az NF chipsetre vagy Asusnál borult el valakinek az agya?

U.I.- nem tudok írni

[Szerkesztve]

(#2) 7600GT válasza ftc (#1) üzenetére


7600GT
senior tag

Milyen borda, miért borult volna el az agyuk és mi az a nForce 500???????????

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#3) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Bár az árakról nem esett szó,sztem 50-70K közé fog esni az áruk. A Deluxe Wireles Edition-t jól tele zsúfolták hi-tech cuccal,csoda,hogy belefért... gondolom ezt 1 jól szellőző házba ''illik'' rakni,mert fűt,mint állat.

(#4) kisninja


kisninja
őstag

Szépek szépek ezek az sli-s lapok de csak én hiányolom a Pci helyeket? :F
Minden uj fullextás lapon kevés a hely ..2 pci Egy tuner + sat vagy hang kártya azt kész ...
feltéve ha van hely 2 pci foglalat kiasználásának. :Y

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ütős kis lapocskák, különösen az első. remélem fut egy kört a ph-laborban, jó lenne tudni, hogy a sok integrált kacat mennyire használható.

(#6) KrAt


KrAt
veterán

Szép deszkák, és szépségüknél valszeg csak a gyorsaságuk a jobb :)

(#7) Kriza


Kriza
őstag

Minek a 8fázisú tápellátás egy ilyenre. Mi zabál ennyit??? :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#8) Lala6 válasza Kriza (#7) üzenetére


Lala6
őstag

Itt szerintem az a kérdés, hogy mi nem zabál sokat.

(#9) Foxi


Foxi
senior tag

Bennem az merült fel, hogyha az n590-es lapon akkora batár hűtés van, hogy van az hogy a többi gyártó kisebb bordákkal is megtudja oldani? Illetve ha valóban kell ekkora borda akkor igencsak melegedős chipset lehet de akkor miért nem jelent meg ilyen hűtés az nf4-re ami köztudottan szeret fűteni... :(

(#10) Kriza


Kriza
őstag

A dobozon az ''AI Lifestyle'' felirat alapján egészen más ugrott be mint egy alaplap. :U

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) ftc


ftc
nagyúr

M2N32-SLI Deluxe 60K fölött

(#12) kisninja válasza ftc (#11) üzenetére


kisninja
őstag

Az nagyon sokk asszem várok még vele :)
Legalább Wifi+tv adnának hozzá

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#13) Pharaoh válasza ftc (#11) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Hol?

(#14) ftc válasza Pharaoh (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

nem Magyarország,Csehországból

Érdekes mire Szlovákiába kerül márcsak átszámolva 52K....

[Szerkesztve]

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem egy 570SLI is elég lenne bőven úgyis csak netre használnám meg csak 1 VGA-val.
tetszik a lapok felépítése csak ha jól láttam még mindig van soros port hátul kivezetésnek?
meg még mindig van floppy port az alaplapon :F
a hűtés már jó hogy passzív megoldással lett bár gondolom ez pár ezressel megdrágítja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Dufresne válasza kisninja (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez a PCI hely hiány már több témában is felmerült itt a PH-n és mindig ugyanarra jutottunk, hogy szép-szép a nagyobb sávszélességű PCI expressz, de hol vannak hozzá az eszközök?
Kicsi olyan, mint a halom sata port, de csak 1 IDE csati és akkor hol vannak a sata optikai meghajtók?
Szóval szépek-szépek, meg biztos nagyon jók, csak inkább lenne több PCI hely, vagy kezdenék már el végre az expressz csatolókra szánt cumók terítsét...:)

(#17) Oliverda válasza Kriza (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

:DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Dufresne válasza Oliverda (#17) üzenetére


Dufresne
addikt

És jönnek majd a Durex változatok is, amik ddr2 és ddr3-at is támogatni fognak.

(#19) Xpod válasza TeeJay (#15) üzenetére


Xpod
addikt

A soros port és a floppy miért baj?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#20) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Én megvárom a teszteket, 939 vs AM2, és ha bebizonyosodik hogy egy leheletnyivel sem gyorsabb, akkor sokak előrelátása beigazolódik, hogy itt semmi másról nincsen szó, csak hogy lehuzzák az emberekről még azt a kevés réteget is. Belátták hogy nem jó csoda eszközöket gyártani, lelassultak, mert tudják, hogy szépen lassan Több pénzt keresve is meg lehet ezt oldani, nem kell a népnek azonnal ilyen gyors csere (Radeon 8500 -> 9700 ha vki nem értené miről szövegelek). Bár sokan közületek rájött erre, sőt nagyon sokan, de akkor is, felháborító.

Bocs ha nem feltétlen ide tartozik.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21) ftc válasza CocooN-z (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Már elég sok teszt volt.Bebizonyosodott hogy csak 800-as DDR2-el érdeems cserélni kb 5% gyorsulásért

Vissza a témához.Nagyon jol jön néha a floppy és soros port....

(#22) Dufresne válasza CocooN-z (#20) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez is egy fajta szemlélet, kicsit énis így vagyok ezzel, viszont rengeteg embernek kell a folyamatos újdonság, ezáltal is megy előre a technológia és a kereskedelem:) Nézzük csak meg pl az autópiacot...folyamatosan látni a legújabb modelleket az utcán, pedig a 2-3éves rokonaik sem voltak rosszabbak, mégis lecserélték....ilyen a világ.
OFf vége:D

(#23) _cirmos_


_cirmos_
őstag

vajon a wifi-antenna csatija szabványos, vagy vmi speckó asus? abból sosem árt egy nagyobb, főleg ha ap-nek szeretné használni az emberfia.

(#24) Joco


Joco
aktív tag

Most egészen őszintén ez mitől olyan hűde csúcslap? Asus tuning terén inkább fontolva haladónak hívható. Teleintegrálták minden gagyi dologgal, ahelyett, hogy hagytak volna bővítőhelyet. :((( Teszem azt, legyen csúcsgép. Veszek két videokártyát, ha már sli, jó esetben nem 2 slotos a hűtés, de azért valószínű, tehát marad 1 azaz 1 darab pci csatlakozó, amit lehet használni. Namármost, ha voltam olyan sérült, hogy kiadtam ennyi pénzt a semmire, akkor valószínű vennék egy hangkártyát is hozzá, esetleg egy tévétunert, na de egy physix kártyát biztos. Hova a jó életbe rakom ezeket ebben az über lapban?
Túlrágom ezen magam, mert azért mégis csak marad a kompromisszum, bepakolom a drága pénzen vett 800as ddr2-t, hamár és erre :F No nézd, összeér a hátuk, mert az asus-nál még mindig egymás mellé rakják a dual-ok slotjait :C

Eh hagyjuk inkább. A ficsörök 90%-a a csipszetből jön, amit hozzá kéne rakni, az az ergonómia és a tálalás, ebben pedig megint sikerült 0-t alkotni... :(((

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#25) Ősember


Ősember
őstag

sli és crossfire féle meg akármilyen 2 kártyás megoldások lényege: ha csak egy kártyát használsz marad szabadon pci slot! :DDD nevetséges, hogy eröltetik a hagyjuk-szabadon-a-pci-e1x-sávokat-mert-az-jobb elméletet, amikor szinte nincs mit beledugni...szerintem jo lett a lap! végre elkerültek a memoslotok a helyükröl! a nagy passziv hütéstöl meg nem tudom miért vagytok fölháborodva :F nem épp az a jo a passzivnál, ha minél nagyobb a höleadofelület!? iszonyatos min fel nem tudtok háborodni :D

lényegében: két pci-e 16 slotos lapba nem kötelezö 2 kártyát használni, erre rájöhettetek volna magatoktol is :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) Joco válasza Ősember (#25) üzenetére


Joco
aktív tag

Gondolom Neked 2 autód van otthon, de az egyikbe sosem tankolsz, mert lehet egyet is használni és ha az asszony elviszi a kocsit, akkor buszozol, nem? :DDD Ne legyél már ennyire lol. Ha egy sli-s lap úgy használható, hogy csak 1 kártyát rakok bele, akkor ennyi erővel vehetnék egy 570 Ultrát és tudja ugyanezt, olcsóbban. :D

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#27) BobChemistry válasza 7600GT (#2) üzenetére


BobChemistry
őstag

LOL :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#28) Ősember válasza Joco (#26) üzenetére


Ősember
őstag

látom nem olvastál figyelmesen :)) tehát az sli-s lapoknál ha az also pci-e 16 sávot szabadon hagyod, akkor az also 2 pci tuti szabadon marad, nem foglalja el a hütés. amugy a 2 autos példa éppen beigazolodott :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#29) Joco válasza Ősember (#28) üzenetére


Joco
aktív tag

Látom Te sem olvastál figyelmesen, mert ha az sli-s lap alsó sávját szabadon hagyod, akkor vehetsz olcsóbb lapot is :D
Jó tömegközlekedést! ;] :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#30) twollah


twollah
nagyúr

Gondolom az ara a horror kategoriaba fog tartozni.

De idovel biztos csokken...

(#31) Cs_Laci válasza twollah (#30) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

FTC szerint 50 felett lesz :(

(#32) TeeJay válasza Joco (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom hogy az Asus elég jólelrendezett lapokat szokott tervezni.
nem tudom mi nem tetszik neked ezen. :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) TeeJay válasza Xpod (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

a mai világban mire használod?
neked még van floppy meghajtó meg soros portra dugható eszköz?
mert nekem már 4-5éve egyik ilyen sincs, a nyomtatók is már USB porton csatlakoznak szóval párhuzamos port se kell már :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) Loretto válasza ftc (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Ez mindenkinek feltűnik.Ahogy nézem a szendvicsvgahűtők gondban lehetnek, talán még 1-2 cpu cooler is.

TeeJay: floppy csak maradjon is.

Soirée...

(#35) Muton válasza TeeJay (#33) üzenetére


Muton
addikt

számítógépet nem csak a titkárnők/irodai alkalmazottak és a gyerekek használnak, akiknél kimerül a külső periféria fogalma a zúesbés nyomtatóban :P a méréstechnikában, diagnosztikában, kereskedelemben, logisztikában, egészségügyben stb., használt eszközök jelentős része soros v páhuzamos porton kommunikál, tehát van rá igény

az már más kérdés, h az említett területeken álltalában munkaállomást, laptopot vagy lepukkant gépeket (pl 386) használnak és nem hc játékgépet.

tehát a soros port általános létét megkérdőjelzni sztem nem célszerű. viszont aki pl vonalkódolvasót akar használni az tuti h nem ilyen lapot vesz (modjuk talán egy modder lehet h lát fantáziát a csipogó vörös fényében ;] :DDD ) tehát én sem tudom, h _erre_ a lapra minek raktak. (biztos sok volt raktáron)

floppy meg arra jó, ha egy olyan gépről kell adatot vinni, ami nem tudja az usb-t kezelni és a célgép pl egy laptop, amin már nincs floppy, akkor jól jön egy gép, ami mindketőt vágja. emellett rendszerinstallnál is fontos lehet. pl egy scsi vagy egyéb vezérlőt hogy raksz fel, ha az xp csak floppyról tudja elfogadni a drv-t? tudom h meg lehet oldani, de az átlagnak nem menne. lehet h nekem sem :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#36) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Integrált hanghoz minek is kell mikrofon?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#37) Chieftec


Chieftec
őstag

Baz mennyi cső. :Y Mondjuk nekem bejön. :D
Floppy, soros port maradjon csak, párhuzamosat is kihoztam volna külön panelen.
Valszeg AM2 kimarad az életemből, mostani cuccal elleszek egy darabig. :)

(#38) #65675776 válasza CYBERIA (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

Te a WLAN kártyára és annak antennájára gondolsz szerintem.

(#39) Petya25


Petya25
addikt

Bár én az Intel vonalat képviselem, mégis azt mondom, hogy jól sikerült lap ez a specifikáiót tekintve. Nagyon sokrétű, és egy normális házban nagyon jó a full passzivitás (nekem is csendes lapom van :D ).

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#40) anaqer válasza Muton (#35) üzenetére


anaqer
veterán

floppy meg arra jó, ha egy olyan gépről kell adatot vinni, ami nem tudja az usb-t kezelni és a célgép pl egy laptop, amin már nincs floppy, akkor jól jön egy gép, ami mindketőt vágja.

Rossz kifogás, LANon vagy akár urambocsá' mailben simán átpasszintod.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) finest


finest
őstag

Nekem kevés az egy IDE csatoló...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) Joco válasza anaqer (#40) üzenetére


Joco
aktív tag

Feltéve hogy van net/cross-link kábeled(a soros/párhuzamos portot meg sem merem említeni, mert fejemet veszik :DDD )

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#43) Muton válasza anaqer (#40) üzenetére


Muton
addikt

szerintem nem rossz. valós. de úgy látom fölösleges lenne érvelni amellett h előfordulhat lan, net sőt cd/dvd író mentes állapot. de ha ettől eltekintünk, akkor is hasznos/nélkülözhetetlen installnál. remélm ezen nincs mit vitatkozni (örülnék ha a hsz-emből nem csak egy részt ragadnál ki)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44) oettinger01 válasza Dufresne (#18) üzenetére


oettinger01
őstag

ez a név nekem mást takar ;)

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#45) TeeJay válasza Muton (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

jó akkor ne tűnjenek el ezek hanem adják a laphoz külön hátsó kivezetésnek.
akkor mindjárt le lehet venni a lapról és lehet hátra pl 6USB-t vezetni 4 helyett
nemde?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#46) Muton válasza TeeJay (#45) üzenetére


Muton
addikt

igen. a sorosat én is max kivezetésen oldottam volna meg. elfért volna még 2 usb vagy digit in

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47) anaqer válasza Muton (#43) üzenetére


anaqer
veterán

valós.

Hogyne, elképzelhető ilyen eset. Éppencsak normális körülmények között az előfordulási valószínűsége elhanyagolható - aki meg tizenpluszakárhány éves berendezésekkel próbál kommunikálni ( nincs rajta LAN, nincs rajta USB... ja, 'valós'... ) az IJB és szenvedjen ki magának valami egyedi megoldást. Nehogy már az ilyen ''jódemivanha: a gépen nincs ilyen és ilyen és ilyen csatlakozó sem, és éppen XP-t akarok telpíteni a SCSI-s notebookomra a puszta közepén féllábon, szakadó esőben... na ugye milyen jó a floppy?!'' hozzáállás miatt pazarolják az értékes PCB felületet egy kifejezetten játékosokat megcélzó alaplapnál...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48) CYBERIA válasza #65675776 (#38) üzenetére


CYBERIA
őstag

''Te a WLAN kártyára és annak antennájára gondolsz szerintem.''

''Az M2N32-SLI Deluxe dobozában egy iránymikrofon is található, mely csak egy bizonyos szögtartományból érkező hangokat rögzít, emellett visszhangelnyomást is kínál.''

Én erre gondoltam.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#49) Radnix


Radnix
senior tag

Elsírom magam! Ilyen csúcs cuccok... És nekem ilyenem nem lessz:(
Imádom a bazi nagy hűtőbordákat az alaplapokon szerintem naon design-osak.
A szín összeállítás is jól sikerült.Jól muatat hat a foglalatban egy FX62-es :)

(#50) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok
nekem is bejönnek a lapok, szándékozok átálni év végén AM2-re
azthiszem a cikk-ben szereplő első versenyző lesz nálam a győztes :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.