Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Versus


Versus
senior tag

Ez jöhetett volna pont egy hónappal előbb is. Fenébe !

Premium Vintage

(#3) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Aki ilyet vett bizonyára szívja a fogát de ezzel együtt jó az ötlet. :)

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) gorlin


gorlin
őstag

Az lenne a korrekt ha lehetne a ''sima''deluxra venni egy ilyen hűtőt,(az asus külön is árulná)de szerintem ez nem fog bekövetkezni.
Én pár napja vettem egy asus Sli-s alaplapot de nem aggodom ,már közeledik a nap amikor a zalman kihozza az ennél jóval komolyabb heatp. -os hűtőjét ,mert a legtöbb SLI-s lap aktív hűtéssel megy ,előbb utobb kell valamit csinálni-

(#5) gorlin


gorlin
őstag

Hát tényleg kicsit bánt de most mit tehet az ember?

(#6) TeeJay


TeeJay
félisten

na ez aztán jól összedobott lap.
mindig is szerettem az ASUS alaplapokat nemhiába.
ez is tetszik és minden a helyén van ahol kell neki lenni.

szép nagyon:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) Versus válasza gorlin (#4) üzenetére


Versus
senior tag

''Az lenne a korrekt ha lehetne a ''sima''deluxra venni egy ilyen hűtőt,(az asus külön is árulná)de szerintem ez nem fog bekövetkezni.''

Pedig szerintem üzletileg sem járna rosszul az ötleteddel és presztízsben sem lenne utolsó húzás. Persze ez nem csak az Asus-ra igaz.

Meglepő amúgy hogy egy gyártó beelőzte pl a Zalmant ez esetben.


[Szerkesztve]

Premium Vintage

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez valahogy jobban tetszik így ránézésre, mint amik a mostani tesztben szerepeltek...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) BosX


BosX
aktív tag

Én akkor csodálkoztam, amikor kijöttek az NF4es asus lapok, és mind1iken aktív hűtés volt. Korábbbi lapokon alap volt a passzív borda... ( legalábbis amivel én találkozam...)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#10) Male


Male
nagyúr

Na így már tetszik ez a lap. Persze SLI nélkül nekem jobb lenne. Még a végén sikerül rávenniük, hogy lecseréljem a mostani gépemet. Már csak a megfelelő PCIe-s VGA-t kell megtalálnom... (ASUS féle VIVO, márcsak a codec miatt is, maximum Gef6600 sima vagy egy 128 bites nem TC-s 6200 is elég lenne -> mikor hozza már ki ezt az ASUS?)

(#11) warn!ng válasza Male (#10) üzenetére


warn!ng
tag

az LPT alatt mi az az RCA szerű csatlakozó?

(#12) erdoke válasza Male (#10) üzenetére


erdoke
titán

Pont ugyanezek merültek fel bennem is. Mondjuk nekem a 6600 vagy 6600GT megfelel hosszabb távra, VIVO-ra meg nincs szükségem.
SLI nélküli A8N Premium lapot passzív nF4 hűtéssel a népnek! :D

A legjobb aláírás a héten

(#13) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ez nagyon jó ötlet. Pont a múlt 7-en dobtam össze egy ilyen Sli-s rendszert a haveromnak (A8N-Sli) és mivel az én gépemben már minden hangforrást megszüntettem=''passzivizáltam'' vagy moderáltam, ezért mikor először bekapcsoltam az SLI-s cuccot, hogy felpakoljam rá a rendszert majd meg süketültem ettől a kis mocsok csipszetventinek a hangjától. Ha az ember vmi halk rendszerhez szokott ahhoz képest ez elképesztő ZAJ.

Még vmi: mi az a sata II vagy mi a frász? Miben más mint a sima SATA? Egy linket is megköszönök ahol részletezik ezt az infot,..tudom google...de így kényelmesebb :D

(#14) janpotocki válasza gege71.hu (#13) üzenetére


janpotocki
senior tag

(#15) janpotocki válasza warn!ng (#11) üzenetére


janpotocki
senior tag

SPDIF out

(#16) # Speeder #


# Speeder #
csendes tag

Mikor lesz nálunk kapható?

Live to drive!

(#17) Deathcourier válasza # Speeder # (#16) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Engem is érdekel csak Herr Z megne lássa :DD

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#18) Deathcourier válasza Male (#10) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

AGP-s lap lenne nem vacillálnék.

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#19) Gorneck válasza TeeJay (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Abit-ék most is gyorsabbak voltak...mint másban is!:)

Gorneck#1239

(#20) atus33


atus33
tag

Ezzel egyetlen probélma lehet: ha valaki lecseréli a proci aktív hűtését passzívra (pl. egy SonicTower-re). Ilyenkor a chipsetet is hűtő borda nem biztos, hogy elég hűtést kap.

. o O o .

(#21) erdoke válasza atus33 (#20) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom itt az Asus mérnökei nem véletlenül mondják, hogy 10 fokkal alacsonyabb a chip ezzel a hűtéssel, átlagos CPU hűtőtől és házhűtéstől kap elég luftot a borda.

A legjobb aláírás a héten

(#22) twollah


twollah
nagyúr

''A gyártó adatai szerint az újfajta megoldás nem pusztán hangtalan, de ráadásul még jóval hatékonyabb is az aktív hűtésnél – a különbség akár tíz fok is lehet.''

Kimaradt a mondat vegerol a csillag ''*'', es a hir aljan a bolhanyi betukkel szedett szoveg, ami a kovetkezot tartalmazza:

* Ellenszelben, kikapcsolt allapotban, egy hutokamra melyen a legalso polcon.

(#23) gorlin


gorlin
őstag

És mi van ha valami elvetemült állat :) esetleg ki szeretné használni az alaplapját és tesz bele két 7800-as videokártyát(vagy ha addig nem tud várni két 6800 ultrát.).
:D
Egyszerűen nem tartom elképzelhetőnek hogy normál hangra csendesítse a gépét,hacsak nem vízhűtést használ(de abból is a legnagyobb hatásfokút,ami nem biztos hogy annyira halk)[két Gpu,egy chipset,egy processzor hűtése egy rendszerrel]
Szóval szerintem el kell határozni mire kell a gép ,és ez most nem csak egy üres gondolat itt már tényleg nem tud az ember mit csinálni.És ha játszok felőlem zúghat bármi ,úgyis bőmböl a zene:)
De majd meglátjuk mit hoz a jövő

(#24) Male válasza erdoke (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor te könyebb helyzetben vagy, mert nem lesz VGA gondod, nekem viszont még ezt is ki kell zsarolnom az ASUS-tól :) Egyszerűen nincs VIVO-s nVidia kártyájuk most... végülis amiben sikeresek voltak, pont azt hagyták abba.

Deathcourier: igen, az jó lenne, de teljesen reménytelen sajnos. A gyártók eldöntötték, hogy vége az AGPnek, ugyhogy nem lesz ilyen alaplap. Amíg nem lesz nekem való VGA, és megy a mostani gépem, addig biztosan nem cserélek: legalább több pénzem marad másra :) .

(#25) Zenty


Zenty
őstag

+ még egy fő kérdés! Mennyivel lesz drágáb a sima aktivas haverjanal?

Guild Wars - Zenty a survivor

(#26) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Vajon mikor ér ide?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) PetX


PetX
aktív tag

Nem értem egyesek miért vannak meglepődve rajta és miért mondják, hogy jó kis dolgot talált ki az asus miközben az abit mutatta be ELSŐKÉNT az ilyen chipset hűtést.... Lásd AN8 2.0-ás sorozatok és AW8-MAX
Bővebben: link

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#28) erdoke válasza PetX (#27) üzenetére


erdoke
titán

Kik voltak meglepődve és kik mondták? Visszaolvastam, de nem találom. :F

A legjobb aláírás a héten

(#29) PetX válasza erdoke (#28) üzenetére


PetX
aktív tag

pl.:#6 hsz.
semmi érdekes nincs a lapban azon kívül, hogy feltalálták az abit hűtését, de mondd nyugodtan ha nincs igazam. :))

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#30) erdoke válasza PetX (#29) üzenetére


erdoke
titán

Igazad van, de senki nem is vitatta. Nem az Asusé az elsőség, viszont az Abitnak meg nincs is SLI-s lapja, ha jól emlékszek. ;)
Ettől függetlenül üdvözlendő a megoldás bármely nF4 chipes alaplapon.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Zenty válasza PetX (#27) üzenetére


Zenty
őstag

Talan mert az Asus szimpib? :DDD
Szerintem tök m1 ki kezte csak az a lényeg ,hogy több gyártó hasznalja ,mert egy chipset hütő igenis legyen passziv ! :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#32) PetX válasza erdoke (#30) üzenetére


PetX
aktív tag

Már van! :)
A neve: (Fatál) AN8 SLi (nem is gondoltad volna mi? :DDD )
És igazad van tényleg üdvözlendő megoldás. Amit kinéztem alaplapos (Gigabyte K8N Ultra-9 ) azon passzív a hútés és nem igazán bízok benne... a netes chanintech (nf4) tuning óta... :(
Na de jóccakát minden PH!-snak ! :)

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#33) gege71.hu válasza erdoke (#30) üzenetére


gege71.hu
addikt

Má honnelenne?! AN8-Sli és AN8 Fatal1ty-Sli a r**dyben rendelhető jól :)

(#34) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A Gigabyte-nak van egy passzív hűtésű NF4-es lapja. Nem tudja valaki, hogy lehet hasonló hűtőt beszerezni?
Bővebben: link
Nekem ez is elég lenne, de nem tudom, merre keressem. Igaz, az enyém SLI chipset, de talán annyival azért nem melegebb(, ha egyáltalán melegebb).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) erdoke válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


erdoke
titán

Már én is kiszúrtam ezt a lapot, kifejezetten jó a felszereltsége és az ára is. Viszont a NB bordát külön még nem láttam sehol. Az Abit/Asus féle hőcsöves megoldás tetszik, de azok elég fapados lapok sajna. :(

A legjobb aláírás a héten

(#36) tuleon


tuleon
tag

Hi mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet kapni nálunk athlon 64 FX procit? neten egy áruházban sem láttam, pedig már kb egy éve kint van.
Nekem egy a7n8x basic alapom van, meg vagyok vele elégedve, semmi gondom nem volt vele, leszámítva, hogy a tápom zárlatos lett és leégette.. Nyárra tervezek venni egy ilyen a8n sli premiumot, remélem hogy egy hónap múlva lehet már kapni. Érdekes ez a passív hűtés, remélem arra is gondoltak a mérnökök, hogyha nincs légmozgás a bordán, mert pl vízhűtés van a procin, akkor nem fog túlzottan melegedni.
:)

(#37) erdoke válasza tuleon (#36) üzenetére


erdoke
titán

http://www.hpctrade.hu/PROC.HTM

A legjobb aláírás a héten

(#38) tuleon válasza erdoke (#37) üzenetére


tuleon
tag

Köszi szépen, :))
Látom dual core-os opteron már van, majd kíváncsi leszek az x2 Athlon 64 re, remélem hogy nem lesz ,majd olyan drága mint az opteron:(

(#39) #65675776 válasza erdoke (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bordát viszont ne fogdosd működés közben, mert rá fog égni a kezed. Az elméletileg kisebb teljesítményű GA-K8NF-9 szintén ilyen hűtésű, úgyhogy tapasztalatból mondom!

(#40) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ez a változat kapható már nálunk vhol? ill ha nem akkor mikortól lehet rá kies kis Hazánkban számítani megjelenésre?

(#41) erdoke válasza gege71.hu (#40) üzenetére


erdoke
titán

Nem láttam még sehol ilyet.
Abit AN8 Ultra talán még jobb is hűtésileg, a felszereltségük is kb. ugyanaz. Utóbbi 23 nettó körül már kapható.

A legjobb aláírás a héten

(#42) gege71.hu válasza gege71.hu (#40) üzenetére


gege71.hu
addikt

#40 újrakérdezve :)
Vki tud már vmit ezügyben? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.