Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] AMD Paris: A Hammer Duronja? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) The Thing


The Thing
tag

Na már csak arra vagyok kiváncsi hogy mekkora lesz a hőleadása, és valyon mikor fogja az Amd tervezni a HyperThreading-es procik gyártását ha egyáltalán fogja.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#2) Tiggr válasza The Thing (#1) üzenetére


Tiggr
tag

Ha jól tudom, az AMD-nek távlati terve (pár éve múlva esedékes), hogy egy chip-re több TELJES CPU-t integráljon... Persze az Intel is megy utána, legalábbis az Itanium sorozatnál...

(#3) emvy válasza Tiggr (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Na ja, az AMD meg az IBM után megy ebben...

while (!sleep) sheep++;

(#4) Sikló


Sikló
tag

Ismerve a duron sikerét, a paris is szép reményekkel indulhat! Ha megérem! :DD

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Remélem az új AMD CPU ára nem csak a típusban lesz Duron kategória hanem az árban is.

(#6) simonzé


simonzé
addikt

Nagyon örülök, hogy végre van egy kis mozgás az AMD-nél. Elég régen adták már ki a Duront, és azóta nincs második vonalas (=extraolcsón kiváló teljesítményű) procijuk. Ideje már robbantani egyet! Hadd lássák Intelék, kivel állnak szemben!

I don't fit in. I fit out.

(#7) esteban


esteban
senior tag

Szerintem a Duron meg mindig egy jo darab ... belepo gepekhez, irodai munkara minek gyorsabb ?
----------

Ami Parist illeti, en nem igazan latom a helyet ... egyenlore. Szerintem elobb az XP fog kifutni, s mikor mar tul lassu lesz az aktualis Celeronhoz kepest, akkor fog jonni a Paris ... vagy a Paris lesz az XP felett??? ... szoval nem tiszta

iBook + RedBull :)

(#8) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

1.3as duron azert meg agyonuti a 1.7 p4 cerkat. :)
Raadasul ECSK7S5A-val hulyenek is megeri.

Remeljuk eljon a Durcik uj hajnala!

(#9) Power


Power
senior tag

A leggyengébb Hammer(''Paris'') is a Bartin fölé van pozicionálva.
Szóval az XP lesz a mai Duron.
A 256KB L2 Cache-es Hammer a közép(a mai XP), s a Clawhammer lesz a felső kategória.
Tehát a Paris vagymi azért nem duronárú lesz.

Power

(#10) Den válasza Power (#9) üzenetére


Den
veterán

Szerintem meg a k7 magos procikat nem gyártja sokáig az amd, ha beindul a hammerek gyártása, mert nem éri meg, ahoz nem elég a gyártókapacitása. úgyhogy mégis csak a paris lesz a duron.

www.simson4t.hu

(#11) Power válasza Den (#10) üzenetére


Power
senior tag

Pedig megéri.
Nem is ő fogja gyártani, hanem az UMC.

Power

(#12) gericooper válasza simonzé (#6) üzenetére


gericooper
aktív tag

így is van!
hajrá áemdé párizs! :DD

(#13) telcom


telcom
tag

Mennyire fog melegedni?

telcom

(#14) Atrox


Atrox
tag

Hmm már ép ideje amd-nek valami celeron rivális procit kihozni. Mert az eddigi leggyorsabb duron is 1 évvel ezelőtt jelent meg 1.3 GHz frekin.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#15) Cathfaern válasza Atrox (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mint írták már előttem is, az 1,3 Duron rivális az 1,7-es, 1,8-as Celeron-okkal :DD
Nekem inkább az lenne a kérdésem, hogy nem túl nagy ér(pontosabban L2 cache :D )vágás ez? 1MB helyett 256KB? Tudtommal a mostani Celeronokkal is ez a gond :(

(#16) LukE válasza Cathfaern (#15) üzenetére


LukE
veterán

XPkben most is 256kb cache van, mégis P4ek szintjét elérik. Ez meg egy ''Duron'' akar lenni. Olcsóért azért jó. P4 cerkákban kevesebb kess, meg gyengébb az egész.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) Cathfaern válasza LukE (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De én arra gondoltam, hogy a P4-ekhez képest nagyon gyengék a P4 Celeronok a cache miatt. Én attól félek, hogy majd a Paris is nagyon gyenge lesz a Hammer-hez képest a cache miatt :(

(#18) LukE válasza Cathfaern (#17) üzenetére


LukE
veterán

Na ja, a Duron a gyengített, de Duron-Tbird között nem volt akkor különbség, ami a használhatóságot érinti. Haver 1.5 éves gépében asszem 800Duron + Kyro2 van, és vígan fut rajta pl. Jedi Knight 2. Szóval ha nem a legdúrvább progikat vesszük elvetemült felbontással/FSAA/anizo beállításokkal, akkor attól még jó lehet.

Legyünk optimisták: Paris sokkal gyengébb lessz, mint a Hammer, de úgyis leveri az Intel procikat:DDD)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) fzoy


fzoy
csendes tag

A cikk FSB-re vonatkozó adatai elavultak.Már a boltokban vannak a 333-as XP-k 1700-tól kezdve.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#20) Uncool Ben válasza simonzé (#6) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nincs extraolcsón kiváló teljesítményű procijuk!? Miért, az XP 1700+ az mi? :)

(#21) igi válasza Uncool Ben (#20) üzenetére


igi
aktív tag

Csá Uncool Ben!

Megelőztél, én is éppen ezt akartam mondani... :))

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#22) Den válasza Uncool Ben (#20) üzenetére


Den
veterán

yeah ezt akartam mondani. az xp-k gyakorlatilag celeron árban vannak.

www.simson4t.hu

(#23) Balint válasza fzoy (#19) üzenetére


Balint
tag

Ember! Az egy dolog, hogy Tbred magosak az 1700+ok is már, de az FSB az maradt 266...
Persze egy jó deszkában nem feltétlenül futnak csak annyival...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] AMD Paris: A Hammer Duronja? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.