Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ebx


ebx
aktív tag

Ez szep es jo. Mondjuk nem bantam volna az AMD elso kockakban is csokkenest...

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az Opteron 846 és 844 1000 dolláros árcsökkenése nagyon durva. Ez szvsz azt jelenti, hogy javul a kihozatal...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként Opteron 140/142 + S940-es lap kombót így már egész ''olcsón'' össze lehet hozni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Naggggyyyon helyes. :)
Csak így tovább, és tavaszra még akármi is lehet a gépfejlesztést illetően... :D

(#5) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Kár, hogy a magyarországi kereskedők sajnos ''nem veszik észre'', hogy csökkennek az árak... Egyszer látnám, hogy egy magyar arlistaban egy arcsokkentes utan merseklodnenek az arak... Szerintem csak oda jarnek utana:)

(#6) bdav válasza Fr4G (#5) üzenetére


bdav
őstag

gondolm a magyar kereskedök elöbb eladják még a magasabb áron azokat a cuccokat, amit ök is drágábban vettek. aztán ha jön uj szállítmány olcsóbban, akkor olcsóbban adják.
amugy ha lenne ilyen, nem sokáig járhatnál oda, mert hamar csödbe menne :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) Lager


Lager
tag

De mondjuk egy dual opteron cucc gyorsabb lenne mondjuk játékra mint egy p4 3200-s?

(#8) leveskonzerv


leveskonzerv
csendes tag

Azt hiszem szinte mindenre gyorsabb lenne... :) De tesztet meg nem lattam :D

(#9) Surranó válasza fLeSs (#2) üzenetére


Surranó
aktív tag

vagy talán h nincs kereslet :)

(#10) Surranó válasza fLeSs (#3) üzenetére


Surranó
aktív tag

Valóban; az FX-51 kb egy ''butított'' (3HT vs 1HT) Opteron 148 -- bár olyan nincs, de a 146-os árát durván csökkentették, úgyhogy erősen olcsóbb lett, mint a ''csúcsmodell''

Ebben a HyperTransport dologban viszont nem vagyok teljesen biztos. Olvastam a szép hosszú cikket, de nem vagyok biztos benne, h értettem.
1. Az Opteron 1xx-nek is 3HT-je van?
2. Az A64 mire használja azt az egyet? Ugye memóriához?
3. És az Opteron? jobb oldali tesó + bal oldali tesó? :) Azt nem az alaplapnak kéne megoldani? merthogy (iirc) a Via North Bridge-e (K8T800?) meg a proci között is HT van...

(#11) Surranó válasza Lager (#7) üzenetére


Surranó
aktív tag

Egy nemduál A64 is gyorsabb ;) Az FX51-gyel nekem a registered a bajom: biztosabb, de nemcsak az órajele, hanem a késleltetése is gyengébb -- Corsair tutorialban határozottan ellenjavallt gamereknek. (''ha egy pixel egy napfolt miatt megváltozik, az nem a világ'')

(#12) b0unCe


b0unCe
aktív tag

amd rulzz! :DD
remelem p5 jo ocska lezs es jo draga es akkokr szopnak. :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#13) fLeSs válasza Surranó (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. Az Opteron 1xx-nek is 3HT-je van?

Nem. Egy HT-linkel kapcsolódik a chipsethez, és kész.

2. Az A64 mire használja azt az egyet? Ugye memóriához?

Nem. Lásd első válasz. A prociban van integrált memóvezérlő, de ahhoz nincs köze a HT-nek.

3. És az Opteron? jobb oldali tesó + bal oldali tesó? Azt nem az alaplapnak kéne megoldani? merthogy (iirc) a Via North Bridge-e (K8T800?) meg a proci között is HT van...

Az Opteron 1xx egy HT, Opteron 2xx két HT, de csak egy koherens, mert csak két procit tudsz ''összekapcsolni'', a 8xx pedig három HT.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Surranó válasza fLeSs (#13) üzenetére


Surranó
aktív tag

Thx :) Erről is van egy hasonló jó írás, mint az A64 tesztek? Megyek, megnézem, van-e a cikknek fóruma ;)

(#15) Viktor77 válasza b0unCe (#12) üzenetére


Viktor77
titán

intel rulzz! :DD
remelem opteron jo ocska lezs es jo draga es akkokr szopnak. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Viktor77 válasza Viktor77 (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Erről ennyit, nem értem miért kell minden ilyen topic-ot szét flame-elni!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Viktor77 válasza b0unCe (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Amúgy szerintem elöbb tanulj meg írni, aztán fikázz!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Viktor77


Viktor77
titán

Bocsánat! Az elöbbi 3 hozzászólás törölhető a #12-vel egyetemben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) _Volkovy_ válasza b0unCe (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

jó az aláírásod.:D

(#20) fLeSs válasza Surranó (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez kb. ugyanígy benne van a cikkben is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) Surranó válasza fLeSs (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

Hümm... :)

(#22) Surranó válasza fLeSs (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

''A Hammer processzorok egy 16 bites HT-linken keresztül kommunikálnak a chipsettel, illetve ha szerverprocesszorról van szó (Opteron), akkor az további két 16 bites HT-linken keresztül kommunikál(hat) két további Opteron CPU-val. Az Athlon 64 és az Athlon 64 FX csak egy darab 16 bites HT-linkkel rendelkezik, amely a lapkakészlettel kommunikál''

Ebben nem láttam, azért nem értettem. Máshol kellett volna látnom?

(#23) fLeSs válasza Surranó (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát ebbe pont az van leírva :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Surranó válasza fLeSs (#23) üzenetére


Surranó
aktív tag

Na most hagyjuk, vagy megkérdezzem, h hol szerepel itt az, h ''Opteron: 1, 2 v 3 HT''? :)

(#25) fanatic


fanatic
aktív tag

Nagyon helyes, csak így tovább!!! :C

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.