Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] AMD Athlon 1.2GHz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

miért nem válaszoltok az athlon kontra p4-re? tesztek....????

prohardver vendég

(#2) Parci válasza guest (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Turelem :). Lesznek...
Meg azert is, mert arban a kulonbseg egyertelmu, teljesitmenyben vegyes, es nem akarunk hitvitat indukalni...

Azonkivul a Northwoodrol meg nem tudni, hogy milyen ujitasokkal bir majd, pedig az lesz a donto a P4 sorsat illetoen (ha nem raknak bele +1 FPU pipeline-t, akkor imho bukas lesz..).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Hehh, mert van amiben lekörözi a p4-et :D

prohardver vendég

(#4) Parci válasza guest (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Van, ezt senki sem vitatja. Pl sima x87-es kodban biztosan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Adi válasza Parci (#2) üzenetére


Adi
senior tag

Most olvastam valami hírt (már nem tudom, hogy hol :) ), hogy kijött az 1.8GHz-es P4 és mindenféle tesztekben az 1.33-as és az 1.2-es Athlon lenyomja/a nyomában van. Ez már Northwood? Mert akkor k*rva nagy égés az Intelnek IMHO.

ldm start-reconf primary

(#6) Parci válasza Adi (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

NEM Northwood!
Gondolod, hogy akkor nem lehetne tudni, hogy mit tettek + bele?

Az Athlon pedig baromi szép, és dandy, de fogjátok már fel, hogy NEM tud olyan magas frekvencián menni, mint a P4, pont a pipeline miatt. Ebből még nem következik, hogy a P4 jobb lenne, de az azonos MHz összehasonlításoknak SEMMI értelme: az Intel hozott egy csomó áldozatot azért, hogy magas frekin menjen a proci.

0.18 mikronos gyártással 2.2GHz-ig simán el tudnak menni a P4-el (2.0-ig el is fognak). Athlonból ez egyszerűen lehetetlen, más architektúráról van szó.

És lehet, hogy a Willamette szar (tényleg az), de az Intel ezt az architektúrát megint vagy 5 évre hozta, és annyit azért előlegezzetek meg neki, hogy tudják, hogy mit csinálnak... pár éve nyomják a dolgot.

A P4 nagyot fog szólni, ha gatyába rázzák a chipet. Ha ez a Northwoodnál történik meg, az lesz jó, ha csak később, akkor az.

Ettől függetlenül az irrális árazás, valamint a jelenlegi teljesítmény miatt egyértelműen az Athlon a nyerő, nem is P4 került a Hét Hardvere rovatunkba...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) karib


karib
addikt

Hát, mostani P4 sem lenne olyan rossz, csak essenek még egy kicsit az árak. 4 réteges alaplapok jönnek, amúgy is Rev2-től érdemes bármit venni :) Ellenben az Athlon úgy filléresedik el, hogy lassan má Duront sem éri meg venni :)

Northwood izgi lesz, de valszeg még drágább, mint a P4 volt hajdanán (vagy nem?). Lesz hozzá occsó alaplap (i845), de drága procival már nem olyan pofás a kép. Meg hát P4-et RDRAM-mal illik használni... Kicsit olyan, mint a Duron volt anno: oké, hogy filléres a proci, de ha az alaplap "megfizethetetlen"...

Télleg, tudatlan kérdés: Northwood RDRAM platformja milyen lesz? Marad az i850? (Mármint első nekifutásra...)

Department of Redundancy Department

(#8) Adi válasza Parci (#6) üzenetére


Adi
senior tag

A minel magasabb frekvencia pusztan a marketingnek jo. J. Random Luser ugyis csak azt figyeli.

ldm start-reconf primary

(#9) Parci válasza Adi (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez akkora marhaság, hogy csak na!!!!
Vagy te nem szeretnéd, ha a P3-as procijaid 500MHz helyett 1500MHz-en mennének?! De igen. A frekvencia természetesen fontos, hiszen adott architektúra mellett egy kétszer olyan magas frekvenciájú proci kétszer olyan gyors, meglepő módon.

És igen, lehet, hogy az 1.4GHz-es Athlon és az 1.4GHz-es P4 közül az Athlon betegre veri a P4-est, de értsétek már meg végre (most írom le utoljára), hogy SOHA NEM FOGNAK AZONOS FREKIN FUTNI!

Az Intel pont azért áldozott ennyit a teljesítményből, hogy aztán húzhassa a procit. Szerinted miért nem 4-5 lépcsős pipeline-ú procikon nyomulunk mostanság?

Az egyetlen érv itt az ár, meg a kihagyott egységek a Willamette-ből, a többi marhaság!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Adi válasza Parci (#9) üzenetére


Adi
senior tag

Igyál egy sört, attól megnyugszol. :D

Szóval én mindezt értem, de NAGYFOKÚ szemétség az Intel részéről, hogy mindezt úgy tálalja, mint szuper dolog, holott csak egy békát akar a nagyérdeművel lenyeletni. Ha 2GHz fölött lesz piszok jó a P4, akkor hozza ki és nyomja versenyképes árban, ne a jelenleg - Athlonhoz képest - igencsak gyengén muzsikáló szériát etesse a néppel.

Aki most P4-et vesz, az vagy sznob, vagy nem tud mit csinálni a pénzével (adja nekem :D), vagy más pénzét költi, vagy hülye.

Serverbe meg P3 Xeont kell tenni IMHO, ha Intel vonalon mozgunk.

ldm start-reconf primary

(#11) Parci válasza Adi (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Azzal sincs baj, hogy jónak tartja, még ha lehetne jobb is - a baj valóban ott van, hogy az 1.7GHz-es P4 nem Athlon 1.4GHz árban van.

És ha a Northwood annyival lesz több a Willamette-nél, hogy 512K cache-t nyomnak bele, akkor elvesztik minden jóindulatomat (hogy fognak zokogni...). Imho 512K cache tök felesleges (illetve jó, de túl sokat drágít), inkább jönne vissza a +FPU pipeline, a nagyobb trace cache, esetleg valami L1 cache :), stb.

Szerver: P2 Xeon, azt még meg is bírod fizetni :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Hactor


Hactor
csendes tag

Most fogok egy duál P3 Xeon-os gépet nyúzni :DDD, majd mesélek.

A Northwood szerintem nem csak egy nagy cache-sel lesz több, Marci örömére. Például a Xeon és a P3 között első ránézésre csak egy nagy cache a különbség, de ha az ember jobban megnézi rájön, hogy rendes architektúrális változtatásokat hajtottak végre, teli van plusz áramkörökkel, részletesebben remélhetőleg később...

(#13) Adi válasza Hactor (#12) üzenetére


Adi
senior tag

Persze, pl. normál P2/P3-ból csak duálos gépet tudsz építeni, Xeonból meg 4-8 procit is berakhatsz.

ldm start-reconf primary

(#14) Parci válasza Hactor (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Épp most nyúzom az MSI-t az infókért, de persze NDA :(. Xeon tudtommal csak az n-utasságban és a cache-ben különbözik, a plusz áramkörök ezek biztosításához kellenek (vagy tévedek?).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Hactor válasza Parci (#14) üzenetére


Hactor
csendes tag

Igen. Másban is különbözik.
Ilyen például az Intel Extended Server Memory Architecture, amely egy továbbfejlesztett 36 bites processzortámogatást (nem a proci a 36 bites, még mielőtt valaki félreértené) jelent. A gyorsabb memóriahozzáférést egy 36 bites cache és chipset támogatja, így a nagyobb alkalmazások egyszerre akár 4 GB-nyi memóriát is használhatnak.

Plusz egy csomó managment funkciót építettek még a prociba. pl: Error Checking and Correction -segít kiszűrni a hibás biteket. System Management Bus - managment cuccok ezen kommunikálnak. Thermal szenzor - ez kívül van a tokozáson, de azért megemlítem.

(#16) Parci válasza Hactor (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Plusz egy csomó managment funkciót építettek még a prociba. pl: Error Checking and Correction -segít kiszűrni a hibás biteket. System Management Bus - managment cuccok ezen kommunikálnak."


No, ezek mind vannak a sima procikban is. Az Extended SMA jól hangzik, az valóban nem ismerős. Bár 2^36 = 64GB, nem 4GB, és 4GB-ig már a 386-os óta minden tud címezni, fizikailag (sőt, szegmensekkel még elvben fölé is tudna mászni, de értelmetlen).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Hactor válasza Parci (#16) üzenetére


Hactor
csendes tag

Amire te gondolsz az az Error Correction Code, nem az Error Checking and Correction, mindkettő ECC.

A memória címzés tényleg 64GB-ig játszik, de ebből a cache 4GB-ot lát egyszerre, ha persze nem tévedek

(#18) Adi válasza Hactor (#17) üzenetére


Adi
senior tag

Hogy pontosan ez 4G fölötti memóriacímzés hogyan megy, azt nem tudom, de az Intel már régóta írogatja a P2/P3-ról, hogy 36 biten tud címezni.
Tisztára, mint 8 bites prociknál a szegmenslapozás. :D

ldm start-reconf primary

(#19) Parci válasza Hactor (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ezekben biztos vagy? Honnan tudod? Ha doksikból, akkor tölts le egy sima P2-P3 doksit, hogy abban is benne van-e.

Eddig én az ECC-t Error Checking and Correction-nek ismertem, bár sosem néztem utána, szóval semmit sem jelent.

No mind1, azért persze ha választhatnék, Xeon fincogna a gépemben :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Hactor válasza Parci (#19) üzenetére


Hactor
csendes tag

Ja, én az Intel oldalán találtam ezeket. Onnét voltak ezek a varázsszavak, mondom, mostanában utána kellett néznem a Xeon-nak.

(#21) Parci válasza Hactor (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

[L]http://developer.intel.com[/L]

Itt imho minden fent van, majd ha eccer uszom az idoben, en is megnezem a P3 Xeon es a P3 whitepaperjet is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) guest


guest
veterán

Sziasztok!!!
Volna Nékem is egy kis kérdésem... Ahogy itt láttam elég sok illetőnek K7 Athlon procija van. Szóval az volna a kérdésem , hogy:
1)Milyen hőmérsékleten is működik a procitok és ha lehet milyen alaplappal.

tudnillik az én gépem egy:
M/B MSI K7T Turbo
Vga GeForce2 MX400
256Mram
1.2Ghz Cpu
mi is a gond ezzel, annyira melegszik a Proci, hogy az nem igaz, az álag hőmérséklete 65-79C-fok Mennyi kellene legyen pontosabban? Nálatok mennyivel megy?
Válaszaitokat a köv. címre várom, ha lehet:
gyurkoci@yahoo.com
Előre is köszönöm!!!

prohardver vendég

(#23) zoleeee


zoleeee
csendes tag

Azt hiszitek hogy olyan okosak vagytok?? Elmondanam hogy a P3 XEon nem nagy durranas de a P4 se az igazi. Csak teszteket kell nezni.Az Athlon 1.2Ghz megverte a P4 1.4et. Jo mi?? Ja es meg annyi hogy az en 800as Celeronom 28 fokos. Valami nagy gaz van nalad!!

Zoleeee

(#24) Szasza válasza guest (#22) üzenetére


Szasza
tag

Athlon bácsi valóban felér egy jobb teljesítményű fűtőtesttel :D - ilyenkor nyár táján ezt sajnos kevésbé tuggyuk értékelni, de szerintem érdemes lenne beruháznod egy tisztességes procihűtőbe, még akkor is, ha nem húzod túl a procit. Elérhető a Globalwin CAK38-asa, illetve a Globalwin WBK38-as hűtője. Ha olyan szerencsés vagy, akkor próbálj meg szert tenni egy Noise Control Silverado-ra, mert az még halk is. Szakemberrel cseréltesd ki a hűtőt, mert úgy látszik, rosszul illesztetted (egy kis paszta sem árt neki...) Ja és az átlag hőmérséklet ne nagyon haladja meg az 50 Celsiust....

(#25) guest


guest
veterán

Az én Duronom (800/896) átlagosan 35C. Igaz nincs felrakva a gép oldala, de ha azt veszem hogy a szobában majdnem 30C van akkor elég alacsonynak tűnik. Nem Globalwin-es hűtő, de a noname kategóriából a legnagyobb.Nettó 1600Ft(nagyker)
Arra gondoltam nem-e a hőfokmérő a rossz, mert szerintem már kifagyott volna ezen a hőmérsékleten néhányszor.

prohardver vendég

(#26) Parci válasza zoleeee (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sosem mondtuk, hogy nagyon okosak vagyunk (pedig húúú...). Viszont attól, hogy te "elmondanád, hogy a P3 Xeon nem nagy szám", még nem leszek meggyőzve.

Itt vannak a doksik előttem, töltsd le te is, és érvelj!

Árban persze az AMD a nyerő, ezt én sem vitatom. De 2MB cache-sel szerelt AMD procit pl nem kapni, tehát azért vannak dolgok, amit az Intel is tud. A P4-ről meg már eleget dumáltunk n másik topikban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) guest


guest
veterán

Én úgy tudom hogy a mostani ATHLON-ok a P3-ok riválisa az hogy a P4-nél is gyorsabb önmagáért beszél. A P4 NORTHWOOD konkurense pedig nem a mostani ATHLON-ok hanem a PALOMINO lessz /ATHLON4/,aminél úgy tudom megoldották a magas processzor hőmérsékletet is.

prohardver vendég

(#28) LionKing válasza Adi (#10) üzenetére


LionKing
csendes tag

Hali, bocsi hogy beleszólok, de ha elolvasnád a P4 árcsökkenéséről szóló cikket a hírszerzőben, akkor rájönnél, hogy mennyivel lesz olcsóbb kb itthon szept-től a P4!!! És az új socket478-as vagy milyen már 2Ghz-től indul!!!
:DDD
Szóval ezt olvasd el lécci:
Nem szükségeltetik sok hozzáfűznivaló... a P4-es árakat figyeljétek! Az Intel nemrég hatalmasat baltázott a Pentium 4-esek árain, de úgy tűnik, most még nagyobbat üt. Tanúi lehetünk tehát - kivételesen - egy beváltott ígéretnek: az Intel azt ígérte, hogy nagyon komolyan gondolják a P4-et, és hogy céljuk, hogy minden szegmensben P4-es rendszert tudjanak prezentálni, mihamarabb. Nos, ha megnézzük az árakat, láthatjuk, hogy augusztus 26-án ez részben megtörténik: 133 dolláros áron ugyanis egy 1.5GHz-es P4 már mindenképp szerelhető egy középkategóriás gépbe is. Tegyük hozzá mindehhez, hogy nyakunkon a Brookdale, azaz az SDRAM-ot támogató i845. Így már magyar HUF-ban mérve is megfizethető P4-es rendszereket kapunk. Más kérdés, hogy az AMD sem tétlen, az Athlonok árai jobbak, mint valaha, és pont az 1.5GHz-es P4-nek sokat kell futnia, ha utol akarja érni az 1.1-1.2GHz-es Athlonokat, akik még az új árak ellenére is lényegesen olcsóbbak.

Az xbit szerint az új és a régi P4-esek árai azonosak lesznek. Elvileg egyetlen példány lesz, ami mindkét ízesítésben kapható, ez pedig a 2.0GHz-es. A mostani, Willamette maggal szerelt P4 tehát 2 gigánál kifúj, míg a Northwood onnan rajtol. A dolgok komplikálására: lesz Socket-478-as tokozásban, azaz a Northwood tokozásában Willamette proci is! A Northwoodról egyelőre nem tudni, hogy miben hoz majd újat a jelenlegi P4-esekhez képest, de ez a táblázatból ítélve legkésőbb augusztus 26-án kiderül.

Érdekesség még a Celeron 1.0-1.2GHz-es processzor, melyek hamarosan a nyakunkon. Érdekesek azért, mert egyes források tudni vélik, hogy az Intel ezeket a procikat 256KB L2-es cache-sel és Tualatin maggal (azaz pl 133MHz-es FSB-vel is!) szereli, azaz TELJES ÉRTÉKŰ P3-ASOKRÓL VAN SZÓ. Celeron néven. Így tehát a P3-ast, a méregdrága szerver Tualatinokat leszámítva nyugodtan temethetjük. High és middle-end téren P4, low-end téren Celeron (Tualatin-256) "hódít" majd, az Intel reményei szerint.

A fentiekből ítélve az Intelnek mostanra sikerült keményen gatyába rázni dolgait, és az új árak és processzorok kifejezetten versenyképesnek tűnnek - sajnos még mindig úgy, persze, hogy mögötte az Intel név, így ha háromszoros áron nem is, de másfélszeres áron eladhatja processzorait az AMD-hez képest. Kérdés az is, hogy ilyen árak mellett hogyan termel majd az Intel profitot (nem féltjük, csak feltesszük a kérdést), amikor meglehetősen magas költségekkel termel (az AMD gyártósorai ugyan sokkal kevesebben vannak, de fejlettebbek)...

Köszi, csumi
:DDD

(#29) LionKing


LionKing
csendes tag

Ja bocsi, a szerző Parci!
Tehát szerintem neki hihetünk nem?
:DD

(#30) guest


guest
veterán

igenis jo az Intel, én Intel párti vagyok. Csak AMD processort vásárolok. Ha nem volna az Intel,
akkor most nem tudnám megfizetni a procim. ÉLJEN AZ INTEL

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] AMD Athlon 1.2GHz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.