Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Tényleg sok probléma volt/van az ECS lapokkal?

#tarcsad

(#2) dabadab válasza Yutani (#1) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem inkabb csak low-end cuccok (egyebkent a hazi szerver/HTPC gepemben (tobb, mint ket eve megy szinte megallas nelkul) egy ECS lap van, azzal semmi bajom nem volt).

DRM is theft

(#3) Boyfish


Boyfish
senior tag

nekem még semmi, de kiváncsi leszek az ECS vga-k árára?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#4) ftc válasza Boyfish (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem olcsobb lesz mint a többiek olyan Inno-s árban lesz sztem

Egyébként akárki akármit mond a köv lapom ugyis ECS lesz.

(#5) Lortech válasza Yutani (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem ha ecs/asrock stb olcsó alaplapos géppel valami gond van, akkor az 1.0-ás júzer általában egyből azt mondja, hogy szar az egész ecs, ha meg valami asus vagy magasabb kategóriás lappal szív, akkor hajlamos inkább azt mondani, hogy biztos kifogott egy rossz példányt.. :D És közben az 1.0-ás júzernek eszébe sem jut, hogy talán nem az ecs hibája miatt szív, hanem a saját hibájából, hozzá nem értéséből, vagy az egyéb ''ócsókonfighoz'' társuló olcsó perifériák, egyéb alkatrészek összeférhetetlensége, gyenge minősége miatt. Arról nem is beszélve, hogy egy alaplapgyártó szinte csak összelegózza a dolgokat, és sokszor nem ő tehet a felhasznált alkatrészekből adódó problémákról, limitáltásgokról. (chipset)
Egyszóval nem tartom sok értelmét gyártók összehasonlításának.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) KrAt válasza Yutani (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem kb 2 évig volt ECS lapom, semmi para nem volt vele. Elment, de tuningra tökéletesen alkalmatlan.. Ilyen otthoni géphez, amit nem szánsz tuningra, tökéltes..

(#7) Robaj válasza KrAt (#6) üzenetére


Robaj
addikt

Ja atomstabil, antituning lapok, irodai alkalmazásra, bnő gépébe tökéletesen megfelelnek.

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''egy új nyákot kevesebb mint 72 óra alatt terveznek meg''

Ja, csak olyanok is lesznek... :DDD

Egyébként egyszer volt csak szívásom ECS lappal, irodai környezetben egyébként elmegy.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Thomas1


Thomas1
őstag

A szűk környezetemben 3 db ECS K7S5A lap volt, 2-3 évig mentek az embereknél, a legkisebb probléma nélkül. Duron 800-XP 2200+-ig bezárólag voltak benne a procik.
No Problem, olcsó és jó lapok az ECS-ek, én várom már a VGA kínálatukat is! :DD

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10) arty


arty
veterán

k7s5a - isten lap, tuningot is birta, sőt, speedfannal még fsb csökkentés is ment on the fly...

l7s7a2 - ezt több ismerősnek is vettem, tuningot is bir, és a bruttó 6 ezres árába még egy kártyaolvasó is belefért! hibátlanul mennek évek óta ....

Az ECS szvsz semmivel sem rosszabb mint bármi más - persze nem HC tuningosoknak való., az tény!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) Zoltán válasza Thomas1 (#9) üzenetére


Zoltán
őstag

És a két-három év után mi lett? Mert ha mondjuk csak eladtták, akkor oké, de ha 2-3 év után tönkrementek, akkor az nagy gáz. Nekem még semmilyen tapasztalatom sincs ECS lapokkal, de Abittal kifejezetten jók.

(#13) nap


nap
addikt

Azert harmadiknak lenni nem kis teljesitmeny. Az sok-sok eladott alaplapot jelent, megha ezek nagyresze oem cucc is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Zoltán válasza Zoltán (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Szóval tud mondani valaki olyat, hogy nem csak 2-3 éve megy egy ECS lap? Mert az nem rossz teljesítmény, de kevés ahhoz, hogy jó legyen. Szóval nálam mennek 4 éves Abit és Tomato lapok is. Több meg nem nagyon lehet, mert az 5-6 éves lapok, már hiába mennének, nincs már velük kompatibilis proci/egyéb . De azért 2-3 év még szerintem kevés ahhoz, hogy hasraessünk ekkora megbízhatóság láttán, hiszen a jobb gyártók eleve 3 év garit adnak, azt meg nem szeretjük, ha egy lap pont a gari lejárta után romlik el.

(#15) Lortech válasza Zoltán (#14) üzenetére


Lortech
addikt

Nálam meg volt abit, ami 2 hétig se bírta, meg asus, és msi is, de tomato (zida) lapom is pl, ami nem húzta soká. Mindegyikből kifoghatsz hibásat, ha valaki beírja neked, hogy két nap után elromlott az ecs lapja, semmit nem jelent, egyszerűen nincs értelme ennyi alapján konzekvenciát levonni, és ennek ellenkezője alapján sem. Ha még hozzávesszük azt is, hogy számos oka lehet egy alaplap halálának (táp, túlfesz, nem megfelelő szerelés, rossz alkatrészek stb) az alaplap ''minőségén'' kívül, akkor tényleg nem látom értelmét.
Egyébként van egy ecs nf2-es lapom, ami szépen muzsikál barátnőmnél ( :D ) egy Sempron társaságában, körülbelül három éve működik nagy megelégedésé(em)re, nálam 24 órában szólgált kb. 2évet, és folyamatosan tuninggal, amióta megvan a sempron, azóta 200-as FSB-vel.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#16) Zoltán válasza Lortech (#15) üzenetére


Zoltán
őstag

Én sem az olyan hozzászólásra voltam kíváncsi, hogy ''nekem 2 nap után elromlott'' hanem pont az olyanra, amit Te is írtál, hogy 3 éve megy. Mert az már jó, de 2 évtől még nem esek hasra, Szóval köszi a jó hírt. Konzekvenciát meg szerintem lehet levonni, mert ha most egymás után írják, ''nekem is megy már 2-3-4-5 éve'', az már mindenképpen jelent valamit. Az olyannal viszont valóban nem lehet mit kezdeni, hogy '' 2 nap alatt elromlott'' , mert az tényleg akármilyen márkával előfordulhat. Persze az is jelenthet valamit, ha mondjuk mindenki ezt mondja, és csak ezt.

(#17) nap válasza Zoltán (#14) üzenetére


nap
addikt

Nyugi! Az 5-6 evet is kipipalhatod. Nehany kozintezmenyben vannak olyan konfigok, hogy egyszer meg lettek veve, azt azota csak a meleg levego cserelodott bennuk. A szuletesukkor sem voltak csucs gepek, de a '98 sem valtozott evek ota semmit. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#18) ftc válasza Zoltán (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

Jelentem 4 évig ment ECS lapom sajna egy hűtőleszedés közben megsérült a lap és kampecc....

(#19) Zoltán válasza nap (#17) üzenetére


Zoltán
őstag

Mármint ECS lap?

(#20) Zoltán válasza ftc (#18) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi.

(#21) erdoke


erdoke
titán

''A tervek szerint a 2006-os forgalom idén eléri a 3 milliárd dollárt, ...''

Hát ja, mikor máskor mint idén. :D

A legjobb aláírás a héten

(#22) Robaj válasza Zoltán (#19) üzenetére


Robaj
addikt

2001 óta használom/használtam, volt benne thunderbird, athlon XP proci is, cheepobios volt rajta, szal egy kis + teljesítményt is ki tudtam belőle sajtolni. (nagyon keveset :DDD )
Most váltottam A64-re, úgyhogy eladósorba került.

(#23) Zoltán válasza Robaj (#22) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi.

(#24) tjhooker464 válasza Zoltán (#16) üzenetére


tjhooker464
őstag

Két ecs lappal találkoztam eddig egyiket használtam is vagy egy évig. Lassan 5 éve megy abbol 2 kemény játék azóta otthoni felhasználás! Másik is megy már pár éve asszem pont 3 és nem volt vele probléma. Én bízom bennük és várom a vidkarikat már egy ideje!:) Volt egy Abit lapom is még p2 es nagyon oda voltam érte de nemrég se kép se hang egyik pillanatról a másikra. Tippem sincs, hogy mi lehet a baja lehet, proci de ez valszín már nem derül majd ki.... Nem azt mondom, hogy szar az Abit csak én nem bízok az új szériákban. Régen zokszó nélkül rávágtam volta a mit vegyek alaplapnak kérdésre,hogy Abit.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#25) mAtech


mAtech
aktív tag

Nekem is K7S5A-m van, lassan már 4 éve. Duron volt benne sokáig, majd Semptron, most jelenleg 2000+ XP. Semmit tuning, mert nekem nem kellett. Stabil. Nincsen vele semmi gondom, igaz egyszer-kétszer tápot már cserélnem kellett:) Azok nem bírták:D
Én nagyon meg vagyok vele elégedve! Lassan én is cserére adom a fejem. Mondjuk 939 tűs A64-re.
Bízom abban, hogy ECS-ék vmi maradandót alkotnak továbbra is.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#26) Zoltán válasza tjhooker464 (#24) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi.

(#27) vati válasza Zoltán (#16) üzenetére


vati
senior tag

ECS K7VTA3 lapból van a családban két példány, az egyik 3 éve megy atomstabilan, a másik 2 éve. Az egyik dugig pakolva plusz kártyákkal, vinyókkal, a másik ''kissé'' poros helyen üzemel. Eleddig elpusztíthatatlannak tűnnek.
Igaz, a tuning nem érdekel, soha nem is próbálkoztam vele és nem is fogok, nekem a megbízhatóság fontosabb.

Ilyen tapasztalattal (meg 2 döglött Abit lap után) azt hiszem, a következő lapom is ECS lesz, akármennyit köpködik itt-ott. Azzal is egyetértek, hogy a ''2 nap után elromlott'' hozzászólásokkal nem lehet mit kezdeni, különösen ha egy félmondattal arrébb kiderül, azalatt a 2 nap alatt agyon lett tuningolva..

mod: vajon miért van, hogy nálunk alig árulnak ECSt a kisker-ek?
Kicsi rajta az elérhető árrés?


[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.