Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ciao


ciao
senior tag

a déli híd nem a legjobb helyen van az AGP szempontjából, ez pci-os megoldás nem a legszimpatikusabb

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#2) Male


Male
nagyúr

Miért nem a PCIe-re kötik valahogy az AGP-t a ''régi'' PCI helyett? Ott meglenne a sávszélesség is, és gondolom nem kivitelezhetetlen (az nVidia és az ATI is megoldotta, igaz, hogy csak a saját GPU-ikhoz).

(#3) erdoke válasza Male (#2) üzenetére


erdoke
titán

Elképzelhető, hogy itt a PCI Express x1 csatornán van, de az nem sokkal jobb, mint a PCI.

A legjobb aláírás a héten

(#4) AceTom


AceTom
aktív tag

Engem érdekelnének teszteredmények. Remélem ki fogjátok majd próbálni az alaplapokat itt a PH!-n.
És még jobban érdekelnének a ''nagyok'' hasonló megvalósításai. :)

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ez egy halott ötlet, nagyon belassul tőle az AGP-s kártya.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Ezt még mindig nem értem. Ha ennyire kevés pci van rajta, akkor hova rakod a hangkártyádat lankártyádat stb ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) fLeSs válasza Esmein (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Abba a kettőbe. :)
De ezeken a lapokon már elég jó hang meg lan szokott lenni, szal általában felesleges külsőt használni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) PapaMaci válasza Esmein (#6) üzenetére


PapaMaci
őstag

8 csatornás hang, gigabit ethernet...

...mint az közismert...

(#9) dwiki válasza PapaMaci (#8) üzenetére


dwiki
senior tag

Hiába 8 csatornás, ha szarul szól, másrészről a legtöbb embernek max 5.1-es rendszere van (vagyis felesleges a 8 csatorna)...
Oké hogy gigabit ethernet (bár ennek - mármint hogy gigabites - se sok értelmét látom -) de csak 1 db... Márpedig kell a helyi hálónak egy, egy pedig az ADSL-nek...
Aztán emelett (pl esetemben) ott a TV tuner, és máris gázban vagyok....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#10) Lars


Lars
őstag

Én megmondom őszintén, hogy még egy kicsit fázok ettöl a PCI-express dologtol. Voltak már régebben is olyan slotok, ami elött nem volt jövő. Gondolok itt a Vesa-ra. Az szép hogy nem lett belöle semmi, mert borzalmas volt egy akkora kártyával bánni, ráadásul nem is voltak igazán gyorsak. Viszont voltak emberek, akik kiadtak rá rengeteg pénzt, aztán egy halott technológiába áldozták bele.
Azt nem értem mi szükség van most erre a dologra. Kicsi a sávszélesség ???
Hol ? Ha igen, akkor miért nem lehet a meglévő technológiát tovább fejleszteni. Ráadásul ha esetleg bejön, akkor az ember régebbi cuccai 1 hónap alatt elértéktelenednek.
Nem értem én ezt a dolgot :(
Na most kisírtam, és máris jobb :)

(#11) LordX válasza erdoke (#3) üzenetére


LordX
veterán

Nem valószínű, sőt, igenigen valószínűtlen. Lát valaki a lapon PCIe->AGP bridge chipet? Én nem.

Viszont: Mint a belinkelt cikk is írja, az AGP-nek van PCI kompatíbilis üzemmódja. Az összes PCI-s videokártyán ugyanaz az AGP-s GPU van, mint a többi mezei AGP-s kártyán, csak PCI üzemmódban működik. Annyi a különbség, hogy a chip nem az észki híd AGP vezérlőjével, hanem a PCI busszal kommunikál (logikailag kompatíbilis az AGP és a PCI).

Itt is tuti, hogy ez van: Az az AGP port egy PCI slot, álruhában.

Egyébként nem hogy 133 MB/s átviteli sebességet kap így a GPU, hanem ezt meg kell osztani a többi PCI-s eszközzel.. a GbE az a PCI buszon ül ezen a lapon, vagy az Intel külön GbE portját (vki a nevét?) használja? Jah, és egy TV kártya már-már le tudja így ölni az AGP-s kártyát..

(#12) LordX válasza Male (#2) üzenetére


LordX
veterán

Ahhoz kéne egy híd chip, a régi PCI busszal meg egyszerűen csak össze kell drótozni a foglalatot. Szerinted akkor miért így oldották meg?

(#13) anaqer válasza erdoke (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Hát, majdnem kétszeres sávszél szvsz nem egészen ''nem sokkal jobb''...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... en asszem meg 2-3 evig nem vagyom PCI-Expressre. :)
Addig meg talan kihuzza a szamitogepnek latszo targy alattam, 2-3 ev alatt meg ugyis kiforrja magat a technologia. :)
(Bar, ha szerencsem lesz, lehet hogy iden mar nem is lesz szamitogepnek latszo targy az asztalomon, csak a taskamban - Pegasosra vagyom nagyon :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#15) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Szerintem ezek az öszvér megoldások is mutatják, hogy a igazán még nem érett meg a piac a váltásra (AGP - PCI-E) akárhogy nyomja Intel-bácsi. :P;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#16) L3zl13 válasza Hun'reeth (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

In nem megérett-nem megérett dologról van szó. Sokaknak még az sem tetszik, hogy a procicsere alaplapcserével jár együtt, azt pedig főleg nem, ha VGA cserével is együtt jár.
Sokaknak van jó közép kategóriás kártyájuk amit nem szeretnének cserélni, mert mondjuk nem a legújabb FPS-ekkel nyomulnak. Ha többség ne is így gondolkozik, azért jó pár vásárló választhatja az ő cuccaikat emiatt.

Ez a PCI buszos megoldás viszont lehet, hogy már túlságosan visszafogja a középkategóriás kártyákat is...

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Gorneck válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Gorneck
titán

Memóriát ki ne hagyd, hisz két jó fajta ram ára az egeket verdesi!

Gorneck#1239

(#18) rii


rii
nagyúr

az agp és pci-express között az a két kék izé mi lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.