Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

köszönöm a PCI-E-ből még mindíg nem kérek! ott van a dual-DDR (ami remélhetőleg tényleg duál lesz...), a 8x AGP. majd ha az Abit kihozza a maga lapját (vagy a Gigabyte... :DDD), és elérhető árban lesznek a procik, akkor elkezdek majd komolyan nézelődni. addig nyálcsorgatás effekt...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Alvin_ti4200 válasza anulu (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát én ha A64-et veszek, akkor valszeg ezt a lapot fogom választani, mikor már a K8T890-es chipset-tel fogják forgalomba hozni, addig jó az, ami most van:)

(#3) L3zl13 válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azért én meggondolom majd, hogy K8T890 vagy nF3 250GB lapot vegyek. Mindkettő nagyon jó szolgáltatásokkal bír.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Kriza


Kriza
őstag

Szimpi alaplap, és nem is olyan drága. És az olcsóbb memória is jó bele. Huhh... igéretes! Remélem ez a platform is elél majd addig, amíg a Socket A!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) -Devil-


-Devil-
aktív tag

jó kis lapnak tűnik, és tényleg nem olyan drága. Kíváncsi vagyok mikorra ékrezik az NF3-250-nel felszerelt Socket939-es lap. Valószínűleg inkább azt vennék.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#6) Alvin_ti4200 válasza L3zl13 (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem az nf2 után a Via szimpatikusabb:)

(#7) erdoke válasza -Devil- (#5) üzenetére


erdoke
titán

Miért?:F

A hírhez is szólva:
''A VT8237-es déli híd a szokásos csatlakozókon kívül négy Serial ATA-150, ...''

Ez a déli híd csak 2 SATA csatornát támogat RAID 0 vagy RAID 1 funkcióval. Más kérdés, hogy magán a lapon összesen 4 SATA csatorna van, de a másik kettő (ha jól látom) ugyanúgy egy Promise ''vegyes'' RAID vezérlőhöz kapcsolódik ('' IDE + 2 SATA lemezzel RAID 0+1 is).

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) Atlantis válasza erdoke (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem is így van. Lassan kialakul az AMD, de amíg nincs szoftveres támogatottság, addig szvsz nem érdemes megvenni az Athlon64-et.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Jim Tonic válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bárcsak érteném ezt a véleményt. Nezetközi szinten ismert tény, hogy az nforce2 volt a legjobb chipset athlonokhoz.

Megjegyzem, jelenleg nekem is a VIA lenne szimpibb az A64-hez, mivel sokkal többet nyújt. Viszont nem olyan nagy baj, ha nincs minden a chipbe integrálva, ha ''ingyen'' jár mellé más vezérlő. Viszont, ha valaki kicsit is szereti a hardvereket, akkor elszomorodik, mikor rájön, a VIA szettel nem tudod külön hangolni a PCI sebességet a BUS-tól, és így tovább. Nagyon vérzik a VIA, ha tuningról van szó. Az igaz, hogy ez az egyetlen hátránya van az NFROCE3-mal szemben, minden másban jobb.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) viharhozo válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


viharhozo
addikt

Mondjuk kenyelmesen lehet tuningolni, de amit az ide-kezelessel kepes muvelni, az mar muveszet. Az a baj, h a KT600 tulajok szama elenyeszo, pedig kivancsi lennek, mennyire elegedettek a lapjukkal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#11) L3zl13 válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kétségtelen hogy a drivereik problémásabbak mint a VIA-nak.

Az IDE kezelés lassúságát pl sokan felróják nekik, bár nekem szerencsére nem volt ilyen gondom.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Jim Tonic válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom. Nekem nem volt eddig semmi gondom, ez a 3. NForce2-es lapom, ebből kettő volt Ultra400. 2 Asus volt (van), az egyik Ultrás MSI volt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Keitaro válasza viharhozo (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Az én környezetemben van pár, egyel vannak gondok a többi gazdi nagyon elégedett vele.

(#14) 8Ball


8Ball
tag

Én is csak a nyálamat tudom eggyelőre csak csorgatni, mert nincs rá pénzem. :(((
Az nForce2 IDE kezelésével semmi bajom (kopp kopp), gyorsabb és jobb mint a SiS745-é volt az ASUS A7S333-amon,
viszont az új VIA chipekbe már lehet lockolni az AGP/PCI frekvenciát, aminek már éppen ideje volt...
Az elmúlt években a VIA chipsetek stabilitása eléggé gyatra volt akár Intel akár AMD alatt volt pl: KT333,400, VT82C693, VT82C694T, stb (utóbbi 2 P3-as) bár a KT600/880 mutatott javulást, nem is kicsit, de az is tény hogy az nForce2 a legjobb AthlonXP-s chipset, ezért szimpibb az NVIDIA 250GB nekem is.
Majd meglátjuk lehet hogy VIA-m lesz lehet hogy NV lehet hogy SiS, ez még a jövő zenéje.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#15) Ijk


Ijk
nagyúr

Még egy picit drága de talán lesz még olcsóbb is!
Egyébként nekem nem nagyon számítana még a pci express, ugyanis csak egy modemem van pci-ba, amit hamarosan felszámolok ha megleszz az adsl, videokarit meg egy darabig nem lesz érdemes bele venni

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) engusz válasza viharhozo (#10) üzenetére


engusz
veterán

Leszámítva a PWM temperature körüli dolgokat, teljesen elégedett vagyok a lapommal. (Abit KV7)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Panther válasza viharhozo (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Elégedett vagyok a KT600-al. (Abit KV7) Abszolúte nem zavar hogy lehet-e fixálni az AGP, PCI sebességeket, legalább azokat is tudom húzni jól. :) Meg az ilyen aszinkron dolgok (amit a fixálás is eredményezne) mindig csak lassítanak.

MOD: Az a PWM Temp tényleg zavaró, de csak mert nem szokott az ember szeme hozzá hogy valami is magasabb lehet mint a CPU Temp (sztem legalábbis). :)

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#18) engusz válasza Panther (#17) üzenetére


engusz
veterán

Nálam egy picit nagyobb gondok voltak. De csak is a vízhűtés miatt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) Panther válasza engusz (#18) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja iigen igen emlékszem... meg akart főni mert nem volt légmozgás. Mondjuk ehhez a chipsetnek tényleg semmi köze... szerintem más alaplapokon is jól felmelegednének ezek a cuccok hasonló esetben, nem?

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) engusz válasza Panther (#19) üzenetére


engusz
veterán

Felmelegednének, de nem lenne ennyire vészes. Nálam már visított az alaplap megállás nélkül amikor egy picit jobban volt terhelve a gép, mondjuk játszottam.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Sanya


Sanya
nagyúr

JUh, na majd nekem egy ilyen kell

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) Sanya válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt te honnan veszed?????

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) erdoke válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


erdoke
titán

Semmilyen különbség nincs tuningban az nForce3 150 és a K8T800 között, illetve az nForce3 250 és a K8T800Pro/K8T890 között. Sőt, előbbi párosnál általában a VIA jobb teljesítményt nyújt, az nForce3 150-en pedig ugyanúgy nem tudod függetleníteni az AGP/PCI frekvenciákat...
Magyarul a kijelentésedben szereplő egyetlen hátrány sem valós hátrány, ugyanis az említett két újabb verziójú chipset már támogatja a PCI lockot is.

Valaki említette itt korábban, hogy a SiS-nek is van A64 chipsete. Az elmúlt 1-2 év tapasztalatai alapján nagyon nem szabad kifelejteni ezt a gyártót a versengésből, mert kiváló teljesítményű, stabil, jól felszerelt és olcsó lapokat készítenek a chipjeiből. (Remélem ezért a mondatért megemelik a jutalékomat:DDD)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#24) sziszegő


sziszegő
senior tag

OFF
Nekem az is szimpatikus az AMD ben hogy nem kell folyton lapot csreélni mint az intel platformnál Lásd s462 bár ez most kicsit megrenditett hogy s940, s754, stb stb.
ON

Tuti jó kis lap nekem az első amd-s lapom asus volt és bejött maradok a márkánál :) tuti hogy valami olyat veszek ami s939 es és tud kezelni 5 pata + 3 sata hdd-t táehát valami ilyet remélem hogy lesz asusból bőven választék.

Ha jól látom ez is tudja az 5 pata +3 sata elvárásomat. Nem de?

(#25) anulu


anulu
félisten

nálam olyan követelmények vannak egy alaplap felé, amit AMD fronton nagyon kevés tud kielégíteni. miszerintis:
Dual-LAN
fix AGP/PCI freki
2csatornás (4 eszköz) IDE-RAID
2 SATA (lehetőleg hátra kivezethető. franc se akar USB-s SATA rack-et venni x10ezer forintért...)
tudtommal nF2-ből ezt az egészet csak a Gigabyte 7NNXP lapja tudja, ami viszont kimeríti a ''qrv@ drága'' fogalmát. tudom, mert a fizetésem tetemes része ment rá (:DDD).

ehhez jön még majd A64-es alaplapnál a valós Dual-DDR, és a hardware-es tűzfal. előre félek, hogy egy ilyen alaplap mennyi pénzembe fog fájni. auuuuu!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) Integra


Integra
titán

alakulunk, alakulunk:)
ígéretes lapnak tűnik, biztos lesz még felszereltebb, dual lanos okossággal is. tetszik hogy végre van benne firewire csatlakozó is.
én végre egy scsi-t is odabiggyesztenék kívülre az egyik soros port helyett és egyet belülre is. kár hogy nincs, legalábbis számomra...
ja és árulja már el valakimiért nem lehet egy 6. pci-t odabiggyeszteni a szélére???
egy komolyabb vga hűtés alapból viszi az egyik pci-t. marad 4.....
két pillanat alatt tele van 4 pci:((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Integra válasza Atlantis (#8) üzenetére


Integra
titán

egyetértek.
sajnos nekem van egy olyan érzésem, hogy a microsoft szépen bevárja az amd kárára az intelt és csak akkor dobaj piacra az xp64-et....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) Integra


Integra
titán

bár abban biztos vagyok hogy még így is durván fog számolni a kicsike, de istenigazából majd a megfelelő oprendszerrel fog darálni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) sziszegő válasza Integra (#27) üzenetére


sziszegő
senior tag

Ez lehetséges de a szakavatottak ugy is A64 et veszenek a birkáknak meg jólesz az intel :))

(#30) Integra válasza sziszegő (#29) üzenetére


Integra
titán

én sem veszek intelt az biztos:DD
a mostani athlonom is bőven jó, sokkal jobb ár/érték arányú mint egy hasonló intel, és utálom a nagypofájú megalomán társaságokat, már emiatt sem veszek intelt, a kisebbet támogatom:))
és végre most nagyon oda lesz pörkölve a nagyokosoknak!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) sziszegő válasza Integra (#30) üzenetére


sziszegő
senior tag

Maximálisan egyetértek veled, hál istennek megszabadultam az intel cucctól, mencségére legyen mondva hogy csak azután miután vettem egy AMD-t és kipróbáltam, -szvsz nem nagyon biztam benne- de mindent visz :) :) (na jó mindent nem) de stabilabb mint az intel gépem volt, ezt tapasztalatból tudom mondani.

(#32) anulu válasza Integra (#30) üzenetére


anulu
félisten

jó alaplap, tuning proci, és hajrá.

annyit kérnék, hogy azért ne legyen flame ebből a topicból (is...)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) Arhel


Arhel
senior tag

azért egy furcsaságot észrevettem az alaplapon, méghozzá, hogy a plusz 12V-os csati nagyon messze került az ATX mellöl, nem tom hogy ez miért jó, nah meg azt sem, hogy miért kell az ATX-es csatikat mostanában az alaplap azon szélére rakni ahol amúgy is sok kábel fog futni :O :F
Nah mind1 ezt ők tudják, biztos nem hülyeségből....

(#34) Integra válasza Arhel (#33) üzenetére


Integra
titán

most lehet hogy nagy láma dolgot kérdezek, de miért kell az a 4 tűs tápcsatlakozó?? nekem is van a deszkámon (via266pro) meg a csífteken is van, de nincsen összedugva és teljesen jól megy.
kell ez egyáltalán hogy rádugva legyen??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) Kriza válasza Integra (#34) üzenetére


Kriza
őstag

A régebbi alaplapokon a +12V terhelése nem volt jelentős - az inkább a meghajtóknak kellett. Manapság viszont a +12V felvétele is jelentős lehet egy-egy alaplapon, így a régi egy ér helyett így 3 vezeték táplálja azt, mert így az áramok megoszlanak.
Az is igaz viszont, hogy egy olyan vastagságú kábelt túlterheljünk igen nagy áramok kellenek, tehát valóban felesleges lehet ez a csatlakozó.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) Integra válasza Kriza (#35) üzenetére


Integra
titán

vagyis akkor nem kell árdugnom, úgysem oszt vagy szoroz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) Kriza válasza Integra (#36) üzenetére


Kriza
őstag

Van olyan alaplap, ami nem hajlandó elindulni, ha ezeken a +12V jelű csatlakozókon nem érzékel feszültséget, de ez típustól függ.

Azt tudom, hogy pl az Abit NF7-S v1.0 ment +12V nélkül is egyik ismerősömnek.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#38) aer válasza viharhozo (#10) üzenetére


aer
tag

Maradéktalanul elégedett vagyok a lapommal (Albatron KX600Spro). :D

(#39) attka válasza engusz (#16) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok!

Az egyik barátom kérdezett erről a PWM temperature -ról és nem tudtam semmi infót mondani róla!Valaki elmondaná, hogy mi is pontosan ez?Egy Abit AI7-es lapról van szó és állítólag ez a PWM nagyon melegszik neki!

Csumi:Attka

(#40) attka válasza attka (#39) üzenetére


attka
aktív tag

Senki? :(

(#41) 4gressor


4gressor
tag

Holnap meglesz az alaplapom, már csak a procit és a memóriákat kell beszerezni.
A lap MSI K8N NEO2 PLATINUM. Ha minden jól megy, akkor hétvégére meglesz a gép, akkor többet tudok mondani.

[Szerkesztve]

''In the world without walls and fences, who needs Windows and Gates?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.