Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Tegye fel a kezét, akit nagyon meglepett a hír. :DDD De most komolyan; amióta az NF sorozat megy, mindig volt valami kis gond.. néha nem is kicsi. Anno nekem is ráment egy Sata-II-es vinyóm, mire rájöttem, hogy az NF4-es lappal nem bírták egymást.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) exlepra válasza sTERNI (#1) üzenetére


exlepra
tag

Nekem az NF2-vel volt először ilyen sata gondom, szerencsére adatvesztés nem lett belőle.

(#3) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Hat nekem nem volt meg vele gondom :U se nf2,nf3,nf4 lapokkal nem volt gondom a sata hdd-mel.Pedig volt 1 par mindbol.
De azert elszomorito h ennyi penzert meg xar is

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4) Allien


Allien
veterán

Nekem speciel inkább az Nforce 4-l vannak gondjaim. Sata-s vinyó berakása úta, néha lefagyott, 1x-2x elvesztette (nem látta) ezt a vincsit.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) rendelő


rendelő
csendes tag

várjuk ki a végét.nekem nincs vele semmi gondom és bár tényleg sok volt érte az a 66k, de eddig úgy vélem, hogy erre a lapra lehet építeni...bios és szoftver pedig ettől már csak jobb jöhet, nem mintha ezzel nem menne minden tökéletesen...

(#6) Spindlyman


Spindlyman
tag

Egyáltalán nem ritka jelenség... Mondjuk kicsit kapkodva dobták piacra a 600-as sorozatot. Valószínűleg tényleg segít rajta egy BIOS frissítés....

(#7) orbano


orbano
félisten

ha én ilyenkor visszaviszem garanciálisan, hogy javítsák ki, akkor mi lesz? visszafizetik a pénzem?

...nem mint ha lenne NF chipsetes alaplapom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) Dassler


Dassler
őstag

Az nvidia összes chipsetje küzdött ilyemi gondokkal. Személy szerint egyik gonddal sem találkoztam, a 2. generáció óta volt mindegyik nálam, igaz, mindet kifutó korában vettem, addigra meg má minden nyavajája kiderült

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#9) #65675776


#65675776
törölt tag

''Az ördög a jelek szerint ezúttal sem alszik[..]''

Az nV fejlesztői viszont igen. Talán eddig is csak félálomban ''tervezték'' az IDE/SATA vezérlőket. Bő öt év alatt nem voltak képesek egy akár csak alapszinten is normális vezérlőt összehozni. Az ember azt hinné, hogy az ULi felvásárlásával valami értelmes vezérlőjük lesz, erre a saját szemetjüket nyomják tovább.


Ki az a bátor barom aki nForce-os WS, neadj isten, szerver lapot vesz? :F

(#10) -zolee-


-zolee-
tag

Az azért eléggé elszomorító, hogy még egy ilyen drága chipkészletnél is bénáznak. Ha valaki kifizet ennyi pénzt egy alaplapért akkor joggal várhatná el, hogy legalább hibamentes legyen nem?

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#11) #97544192


#97544192
törölt tag

''Nem mindegyik alaplapnál jön elő a probléma...'', esetleg, vmi lista, h meiknél vették már észre, és meiknél nem? EVGA 680SLi-nél is lehet ez a probléma? :F

(#12) TESCO-Zsömle válasza #97544192 (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

,,az NVIDIA, illetve több partnere – elsősorban a referenciamegoldásokat kínáló EVGA''

Tehát IGEN...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) gliskard válasza #65675776 (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

''Ki az a bátor barom aki nForce-os WS, neadj isten, szerver lapot vesz?''

a 2/4 utas kiszolgálókban is gyakorai az nForce Pro 2200 - egy tyan-hoz volt szerencsém és a mai napig probléma mentes... igaz se pata, se sata. scsi van

(#14) #65675776 válasza gliskard (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na jó, de az külső vezérlő!

(#15) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az lett volna a csoda ha ilyen nem jelentkezik. :D

"Csak úgy mondom"

(#16) Ste válasza sTERNI (#1) üzenetére


Ste
addikt

fő a pesszimizmus

a sata pedig mindig jobb volt náluk mint az Ide

(#17) Loretto


Loretto
veterán

Majd akkor jön az igazi sírás, ha az nVidia által vélt megfelelő javítás sem hoz eredményt.

Soirée...

(#18) arty


arty
veterán

mondjuk inkább ugy, hogy a drivert el-elkefélték az utobbi 4 évben az nforce alá ...

a hardvert - eddig! - még nem :) lehet megtört a jég.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) Daweee


Daweee
őstag

''a probléma többnyire a Serial ATA csatolófelülettel kommunikáló merevlemezek használatakor jelentkezik.''
Na igen... aki 70K-t kiad egy alaplapra, ritkán használ PATA vinyót...

(#20) Gorneck válasza Loretto (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Addigra kiadnak egy új chipsetet amihez már új vezérlő is társul biztos ami biztos...ami természetesen bug mentes lesz... ;] :DDD :D Persze ebből sohase lesz semmi hisz szoft íráshoz sem értenek, akkor egy vezérlőt hogy tudnának megcsinálni... :U :F

Gorneck#1239

(#21) afterburner_


afterburner_
őstag

en szivtam anno az nforce 4-el annyit mint a torkosborz egy asus a8n sli lappal....nv meghajto fel, erre meg elszallt az ntfs.sys, és masik gépbe a win aztan cserelni a file-t, ezutan amr mukodott.

azert emlekszem hogy az nv tudott am drivert irni..anno a gefi 2-es idokben, aztan utana egyre lejjebb csusztak... kicsit kezdenek magabiztosak lenni:D

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#22) Foxi válasza afterburner_ (#21) üzenetére


Foxi
senior tag

Aztán hamarosan kiderül, hogy erről a vinyó gyártók tehetnek, az azt követő hír pedig az lesz, hogy az nvidia itt is egyénien fogta fel a szabványokat, ;]

(#23) afterburner_ válasza Foxi (#22) üzenetére


afterburner_
őstag

hat masikra a legkonyebb fogni:D igen alkalmazkodjon mindenki az nvhez:D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) dezz


dezz
nagyúr

''hálózati adatforgalommal'' -- inkább csak a tűzfallal (''memory leaking''), nem?
''hangkártyákkal kapcsolatos'' -- erről tud valaki valamit?

(#25) rendelő


rendelő
csendes tag

hmm,most, hogy mondjátoka torrentprogiknál mindíg vmi tűzfalütközést ír ki és kis idő után magától exitel a progiból, márpedig tuti, hogy nem a sygate blokkolja...hmm...hm

(#26) Konflikt


Konflikt
addikt

pfff (jellemző) :U

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27) orbano válasza dezz (#24) üzenetére


orbano
félisten

persze, a creative hangkarikat nem szereti az nforce a nem szabványos PCI buszkezelés miatt

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) orbano válasza afterburner_ (#21) üzenetére


orbano
félisten

hat ezzel en is szivtam rendesen. azota nem veszek nvidia csipszetet :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) Wander01


Wander01
csendes tag

nekem is ilyen evga lapom van, kapásbol az első vindoz telepitésnél lemezhibák sorozatát produkálta, nem is ment fel normálisan a win. akkor egy kökemény 60 gigás, százéves maxtor pata-ra nyomtam fel, éppen az volt kéznél. aztán belepakoltam a többi vinyot, majd uj rendszer egy 300-as samsungra, és azota semmi gond. mondjuk a 60 gigás azota is benne van, de nem problémás müködik rendesen. amugy a vinyorol vinyora másolás sata2-nél valami eszméletlen sebességet produkál. az usb vezérlővel meg nemtom mit müveltek, mert a külső sata vinyomat (szintén samsung 300-as sata2) sima usb-n keresztül 33000 k/sec-el irta. döbbenetes számomra. vagy le vagyok maradva és ez normális sebesség? ugyanez a cucc a régi gépemmel olyan 20 000k/sec volt.

EVGA 680i Sli, C2D Q6600, 4x512 A-Data Extreme Vitesta 1066mhz, Gainward 8800 Gtx, Gigabyte Aurora, 2x300+400gb Samsung Sata II, 320 gb WD, NEC Labelflash

(#30) rendelő


rendelő
csendes tag

Korrigálom az előző hozzászólásom. Megvan a probléma gyökere. Az ntune progi network acces nem szerette a torrent kezelő programot.Most megy, szóval SEMMI PROBLÉMA ezzel a lappal, legalábbis nálam....sata I-es winyóm van és gond nélkül települ, minden ok.

Ja és nem is olyan hangos és meleg... :DD :DD...

Persze olvasgattam a az EVGA fórumot is, éshát bizony látom, hogy nem mindenki van így ezzel.. :F

(#31) FireGL


FireGL
aktív tag

Eddig az nForce5 sikerült a legjobban.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#32) Bencer


Bencer
csendes tag

Aztmondjátok hogy eddig a legjobban sikerült az nForce 5?akkor sokkal jobban megéri most vennem egy m2n32 sli deluxot mint egy nForce 680-asat?

(#33) fasyrt válasza FireGL (#31) üzenetére


fasyrt
őstag

Eddig az nForce95 sikerülta legjobban... ;]

Egyébként tényleg felháborító, hogy kőkemény pénzért árulják a gagyit.

(#34) rendelő válasza fasyrt (#33) üzenetére


rendelő
csendes tag

No azért ne ragadtassuk el ennyire magunkat. Vannak itt pozitív tapasztalatok is bőven, persze nyilván azokra gondolok akik birtokolnak egy ilyen lapot, hiszen ők tudnak igazán vélemyént formálni és ilyenek egyenlőre nem sokan vannak....mindamellett legalább annyi méltató tesztet olvastam róla, mint az ellenkezőjét...itt úgy látszik ez az oldal erősebb.

Nekem bevált...Nagyon...!

Ha pedig bebizonyosodna, ami eddig csak feltételezés, hogy szoftveresen nem lehet orvosolni a problémát, akkor valóban elszomorító az ár függgggvényében ez a dolog...szerencsére az EVGA gond nélkül cserél...Várjuk a fejleményeket! :R

(#35) Komplikato


Komplikato
veterán

''A nemrég debütált, Intel processzorokkal kompatibilis lapkakészletre épülő alaplapok tulajdonosai közül egyre többen panaszkodnak – elsősorban a tárolórendszert érintő – lefagyásokra és megmagyarázhatatlan hibajelenségekre.''
Még kész szerencse, hogy a többi NForce chipsetnek sose volt gondja a SATA/PATA kezeléssel. ;]

Engem jobban izgat a pletyka, hogy a 680i chipsetes lapok sorban sütik meg a méregdrága 1GHz feletti tuningramokat. :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) rendelő válasza Komplikato (#35) üzenetére


rendelő
csendes tag

Hát igen, ha ez így van, akkor tényleg nagy probléma. Nekem 2x512 geil van benne, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni...viszont esetleg valakinek segítség, hogy előtte zeppelin ramokat hoztak hozzá, amik csak 533on működtek benne stabilan...az más kérdés, hogy előtte még én se hallottam ezekről a ramokról, bár élettartam garival adták...aztán vissza is vették:) :D

(#37) Komplikato


Komplikato
veterán

''Those who have bought the first batch of NV680i boards will definitely be pissed. A check on the price list section of our affiliate reveals that the pricing of NForce 680i has dropped from 350USD to 250USD.'' - OCworkbench.com

No lám, még végén emberi ára lesz? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) fLeSs válasza Komplikato (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mi 1066-os corsairekkel teszteltük, és nem égtek el a ramok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) #67688960


#67688960
törölt tag

Hát igen ez se sikerült. ;] Nem baj, majd kb. egy év múlva talán ez is használható lesz, mint az nforce 4, addig meg majd elszenved vele aki megvette. :D

(#40) kymco


kymco
veterán

Fejlődik az nvidia? A hálózatkezeléssel nincs gond az új lapkakészleténél? ;]
Az nforce4 tűzfala már működőképes? Mert én a telepítés utáni 4-6 óra szívás miatt nem foglalkoztam vele azóta.... Vajon miért? :)

www.refujvaros.hu

(#41) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nem először fordul elő, hogy a cég lapkakészleteire épülő alaplapok használatakor problémák jelentkeznek; korábbi nForce lapkákhoz kötődtek már a PATA és SATA vezérléssel, hálózati adatforgalommal valamint hangkártyákkal kapcsolatos fiaskók.

Kimaradt a felsorolásból a az NF3 -as chipset és a 6800as gpu sorozat bődületes inkompatibilitási hibája, amit azóta sem vállal be az nvidia.
1 perces néma csönd! :((

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#42) FireGL válasza kymco (#40) üzenetére


FireGL
aktív tag

Az nforce4 tűzfala már működőképes? Mert én a telepítés utáni 4-6 óra szívás miatt nem foglalkoztam vele azóta.... Vajon miért?

Csak az XP alatt problémás a driver, server2003 alatt (32bit/64bit) nincs vele gond. XP x64 alatt nem próbáltam az nForce4-et.

A hálózatkezeléssel nincs gond az új lapkakészleténél?

Az nForce5-tel sincs baj. ;)

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#43) KrAt


KrAt
veterán

Érdekes, nekem Nforce4-intel sli van, és semmi bajom eddig (kopp-kopp) vele..

(#44) nguru


nguru
tag

A Creative-os kártyákkal való ütközést sajnos én is tapasztalom... Erre nincs vmi gyógyir Nf 3 -ra?

(#45) dbius


dbius
veterán

Megjött a javítás az nForce 680i chipsetekhez: [link]

(#46) kymco válasza FireGL (#42) üzenetére


kymco
veterán

A felhasználók nagy része xp-t használ, nem w2003-at, bár, most hogy mondod, a tűzfal miatt áttérek rá :)

www.refujvaros.hu

(#47) ody42


ody42
senior tag

manapság érdemes kivárni mindenből a rev2-t :)

(#48) rendelő


rendelő
csendes tag

Nekem, mint ahogy fentebb írtam a torrentprogikat nem szerette, de amint leszedtem az ntune progit ez is megoldódott, az egyébként is tökéletesen működő lappal (gyári biossal ráadásul P19).

Az egyetlen hátránya ennek az alaplapnak az ára, persze lehet az a baj, hogy én egy tökéletes példányt fogtam ki, így nehezebb beállni a méltatlankodók sorába...jah és, hogy nem volt korábban nforceos lapom sem :D ...viszont olvasgattam kicsit mondjuk az asus p5b deluxos topikban IS éshát ott se volt minden kezdetben fenékig...

(#49) Gorneck válasza rendelő (#48) üzenetére


Gorneck
titán

Most sem az...

Gorneck#1239

(#50) dezz válasza FireGL (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Hmm, ez sw-es problémára utal. Akkor miért nem képesek kiadni egy jól működő drivert XP alá?
(De egyébként nem olyan nagy ügy, le kell installálni a tűzfal drivert, maga az integrált háló-kezelő rendesen működik. Amúgy is kell mellé egy normális tűzfal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.