Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stev


Stev
csendes tag

Zuhanó árak ???????????
Tavaly(2005.február) fizettem elő egy kedvezményes árú 7990 Ft-os ''családi csomagra''
A szolgáltató január 01.-én felmondta a szolgáltatást és felajánlott egy 9500 Ft-os ''kedvezménye'' előfizetést mint hűséges internetezőnek.
Hol van a 20%-os áfa érvényesülése az árban ?
Ezek a zuhanó árak a T-Onlinenél???

LENOVO Z50-70(i5 4210U;HDD: 500 Gb+8 SSD;8 Gb RAM;-NVIDIA GF 840M)

(#2) Szabesz válasza Stev (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen, ez a ''hűséges internetező'' cím ide is befigyelt, és ennek örömére nem 10e-re emelték, hanem csak 9500-ra :D

¯\_(ツ)_/¯

(#3) Tithian


Tithian
őstag

2003 óta ugyanannyit fizetek a legkisebb ''korlátlan'' DSL-csomagra. 10900FT-ot a kezdetben 384/64, majd 512/96, majd 1024/128kbps sebességű, most éppen 150GB/hó korlátos csomagért (T-online).
Kíváncsi vagyok, idén olcsóbb lesz-e. A szüleim is szeretnének netet, nekik az 512kb-os korlátlan is elég lenne jóval alacsonyabb áron, csak olyan meg nincs. 3GB-ért 5500FT? Ugyan már.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

a pre-paid is drágább lett. zuhanó árak? LOL

(#5) sekli válasza #51736960 (#4) üzenetére


sekli
addikt

a kötelező telefonvonalon kéne válttoztatni, az is 3800minusz/hó

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

[irónia]
ejnye már, milyenek vagytok, valóban csökkenni fognak az árak, és olcsóbban juthat internethez az, aki:
4096kbps adsl-t szeretne, de 3GB korláttal, még soha nem volt sem telefonja, sem internete, és 3 év hűséget aláír. [/irónia]

szal azt tényleg elhiszi itt valaki, hogy olcsóbban fogunk nethez jutni?
én 12k-t fizetek 2mbitért, és a bekötés előtt egy héttel már volt ennél kedvezményesebb.
Vissza akartam mondani, mert még semmit nem írtam alá, erre közölték, hogy hangfelvételen van, ahogy megrendelem az adslt, és jogi útra terelik a dolgot, hagytam.

Hogy megint ócska és közhelyes legyek: a német RTL-en most hirdetnek korlátlan 4 megabites adsl-t, 15€ belépési díjjért és 4.60€ havidíjjért. Ez ugye 3900ft és 1200 forint havidíjj. Ehhez képest én fele ennyi sávszélért 12k+3,2k-t fizetek, márha a tréonline szolgáltat. Az elmúlt héten kétszer volt kiesés, egy-egy napra.

(#7) Jégkokó


Jégkokó
veterán

És a t onlinek nem is nagyon jött be a 3giás korlátos csomagok forgalmazása, ugy látom, hogy találtak pár balekot éás rájuksózták, mert már annyira nem nyomatják a tv ben se :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8) anaqer válasza #64791808 (#6) üzenetére


anaqer
veterán

erre közölték, hogy hangfelvételen van, ahogy megrendelem az adslt, és jogi útra terelik a dolgot, hagytam.

Valaki szakértőb(bb) homályosítson már fel, van ilyen?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) rdi válasza Jégkokó (#7) üzenetére


rdi
veterán

hát egen ezzel valamit kezdeni kéne...

Fej! Tor! Potroh!

(#10) shabbarulez válasza #64791808 (#6) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért abba a 4.6 euroba ne éld bele magad, annyiből nem fogsz netezni még németben sem. Ehhez még további járulékos költségek is tartoznak hogy működjön a net(alapdíjat ott is kell fizetni + T-DSL csomagot is kell venni).

Vagy a másik altervatíva hogy hasonlóan trükkös reklám mint idehaza. Hogy nulla forintos havidíjért vagy fele akkora havidíjért(pl. 2990ft) reklámozzák ami csak az első 1-2 hónapra vonatkozik és onanntól már más díjak a mérvadók.

De inkább a kettő kombinációjára gyanakodnék. Ugye a reklám az németben is reklám, nem célja az igazmondás. :)

(#11) shabbarulez válasza anaqer (#8) üzenetére


shabbarulez
őstag

Egy szerződés nem csak írásban jöhet létre, hanem szóban vagy ráutaló magatartással is. A szóra jó példa a rögzített beszélgetés, a ráutaló magatartásra amikor neten megrendeled és ráböksz az oké megrendelem gombra.

(#12) Calibos válasza #64791808 (#6) üzenetére


Calibos
addikt

Vissza akartam mondani, mert még semmit nem írtam alá, erre közölték, hogy hangfelvételen van, ahogy megrendelem az adslt, és jogi útra terelik a dolgot, hagytam.


hogy én az ilyesmit de undorítónak tartom

:(((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#13) anaqer válasza shabbarulez (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Igaz, igaz... valami rémlik is, de kétkredites tárgyakat ugye az ember már a vizsgáról kilépve egy villanás alatt elfelejt... =]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én 3 éve 10735FT-ért fizettem elő 12 hónapos előfizetésekkel a Datanetnél. (384Kbit/s)
A 2. évben 10735 maradt a havidíj a sávszél 512Kbit/s majd 1Mbit/s lett.
A 3. évben 9990FT a havidíj és az első hónap ingyenes volt így kb. 9100FT a havidíj és maradt az 1Mbit/s sebesség.

Az biztos hogy valami történni fog mert a T-Com most vett fel 47milliárd FT-ot hogy bővítse a szélessávú előfizetők körét. Kérdés hogy ez csak az akciós első előfizetők díjainak csökkenését jelenti (beetetés) vagy valamilyen szinten a hosszabbító ügyfelek díjai is csökkennek majd.

(#15) shabbarulez válasza Flashcash (#14) üzenetére


shabbarulez
őstag

A hitelt infrastruktúra fejlesztésre vették föl hogy növelhessék az elérhető előfizetők körét és javítsák annak minőségét hogy bővebb szolgáltatási palettát lehessen kialakítani rajta(pl. IPTV). Egy beruházás sosem azért jön létre hogy csökkentse a bevételt, pont ellenkezőleg a bevétel növelése a cél, hogy legyen miből visszafizetni a kölcsönt.

A díjakat az tudja csökkenteni hogy nagyon magas lesz az előfizetők száma(több mint 1 millió) így kisebbek lesznek a fajlagos költségek. Valamint elapad a kereslet és az érdeklődés így már csak mérsékeltebb áron lehet értékesíteni a portékát. Ezen kívül még az erős verseny és komoly versenytársak képesek árcsökkenést előidézni.

(#16) Flashcash válasza shabbarulez (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha növelni akarják az előfizetők táborát akkor valamilyen szinten csökkenteniük kell az árakat mert nehéz lesz új előfizetőket szerezni olcsóbb versenytársak mellett.

-A csökkenő előfizetési díjak nem jelentenek csökkenő bevételt. Lásd a beetetés/beugrasztás amiről írtam. 1évig alacsonabb akciós áron netezhet az előfizető, de utánna amikor már megszokta a szolgáltatást magasabb díjakat számítanak fel a hosszabbításkor.
-Nem hiszem hogy a jelenlegi árak mellett elérhető a megcélzott 1 milliós előfizetői tábor.
A csomagokon és az árképzésen is változtatniuk kell.

''A díjakat az tudja csökkenteni hogy nagyon magas lesz az előfizetők száma(több mint 1 millió) így kisebbek lesznek a fajlagos költségek. Valamint elapad a kereslet és az érdeklődés így már csak mérsékeltebb áron lehet értékesíteni a portékát.''

Ez már az az állapot lesz amikor valamilyen módon már elérték a megcélzott 1 milliós előfizetői tábort.

(#17) Male


Male
nagyúr

Aha... most jött meg a számla az inviteltől... szépen egy szó nélkül megemelték az ADSL árát. Igaz csak annyival, hogy az ÁFA csökkentés mellett tulajdonképpen csökknet. Szóval a netto ár emelkedett, de a bruttó ár már csökkent picit... Trükkös :)

(#18) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

kiváncsian várom a januári net számlát remélem marad a 9900 Ft - 5%áfa.
sajnos tényleg el vagyunk ''maradva'' a nyugathoz képest szávszélben és árak tekintetében pedig szvsz az ott lecserélt eszközök egy része itt működik tovább

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) attavanti válasza Stev (#1) üzenetére


attavanti
tag

nalam is eljatszotta ezt a t-online, ugyhogy ugy dontottem, hogy szolgaltatovaltast csinalok es kb. 1 perces kiesessel boldog (es olcso 7800Ft)-os iw felhasznalo lettem :))

(#20) attavanti válasza Szabesz (#2) üzenetére


attavanti
tag

amugy 10500-ra emeltek de voltak olyan kedvesek es adtak 1000Ft arengedmenyt :(((

(#21) kgyuri válasza attavanti (#19) üzenetére


kgyuri
tag

Szia!

Ez a 7800 csomag 1m és korlátlan?
Mert az anyósét át kelleni vinnem ettől Tré-online-tól.
Jelenleg 1m csomagért 9900 kérnek, ha ármennék a tvnet-hez, akkor csak 8100 lenne...

Üdv.: GYuri

(#22) attavanti válasza kgyuri (#21) üzenetére


attavanti
tag

Igen az, 1M-rol 1M-re valtottam, mondjuk T-Online hulye volt, mert 8 napos felmondassal dolgozik igy eppen parhuzamosan fut a ket netem, remelem nem sokaig huzzak a T-Online megszunteteset, mert balhezni fogok...

De mar a megrendeles masnapjan mukodott az IW. Ugyhogy nemi papirmunkaval jar a dolog es a plusz koltseg az a felmondastol szamitott max 8 napra szamitott T-Online net. Mert ugye felesleges, de semmi mas penz nincs.

(#23) kgyuri válasza attavanti (#22) üzenetére


kgyuri
tag

Szia!

Én 7.992 Ft + ÁFA látok 1m csomagra most..
Te mikor váltottál?
GYuri

(#24) attavanti válasza kgyuri (#23) üzenetére


attavanti
tag

Most a heten :)

Itt nezzed,

[link]

Privát ADSL 1 0 Ft 6.500 Ft + áfa

(#25) kgyuri válasza attavanti (#24) üzenetére


kgyuri
tag

Köszi. Nézem.
GYuri

(#26) Allien válasza Flashcash (#16) üzenetére


Allien
veterán

Az árképzés bonyolult folyamat. Statisztikailag kimutatják, hogy ha csökkentik az árakat, nem növekszik arányossan a bevétel. Tehát, nem éri meg NEKIK olcsóbban adni. Ennek persze több oka van. Az egyik, hogy magassak a költségek. Akiket el lehetett könnyen, és gazdaságossan látni adsl-l látni, azok már teljesítve vannak. De, most (kb. 1 éve) már kénytelenek aránytalanul magas költséggel ellátni előfizetőket. Pl. optikai területen sokba kerül a fejlesztés, egy házba mondjuk 8 ügyfelet tudnak ellátni, és van, hogy 1-2 használja csak ki a lehetősséget, mert olyan az anyagi helyzetük, hogy csak ennyire futja.

De, akik itt jönnek a hülye külföldi (főleg a német példákkal), azok költözzenek ki a rákba mán!!!;) Tehát, ha NEM lenne világos, a T-online a ''T'' csoport tagja, mint pl. a T-com. De ezek magyar cégek, viszont külföldi a tulaj. Ha figyelnék páran a híreket, akkor tudnák, hogy amit itt ''megtermel'' ez a cégcsoport, annak egy jelentős részét KIVISZIK, hogy ott tudják olcsóbban adni az adsl-t buzi agyonajnározott németeknek, mert Ők OTT veszteségessek!:DDD Persze most ne kezdjen el senki jönni a többi buzi országgal, mint pl. franciák, stb... Nekik van 40 év előnyük, és ez NEM elhanyagolható, mert nálunk direkte nem terjesztették a telefont anno. Ennek most isszuk meg a levét. A legnagyobb probléma, hogy szinte NINCSEN konkurenciája a ''T'' csoportnak. Tehát, kérdem én, mennyi szolgáltató tud TÉNYLEGESSEN saját vezetéken a lakásodba bekötni szélessávu internetet? A lehetősségek kimerülnek a telefon, és a kábel TV keretein belül, az esetek 90%-ban.:B
Nem fog idejönni egy cég sem, hogy kábeleket fektessen drága pénzért (országos lefedettséggel), úgy, hogy szinte esélytelen a megtérülés, max kis, frekventált területen (pl UPC).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) attavanti válasza Allien (#26) üzenetére


attavanti
tag

Alapvetoen amit irsz igaz, de annyit hozzatennek, hogy ha nem fejlesztenek es nem viszik le akkor egy ido utan megall az adsl elofizetesek novekedese es ez statisztikailag meg egyeb modon is problemas lesz, nekik. Aztan jon egy kulfoldi aki tele2 modszerekkel fog adni adsl-t, amibol az lesz, hogy minden boldog es boldogtalan oda fog menni. Most abba ne menjunk bele, hogy tele2-adsl nem lehetseges, valoban, de idovel az lesz, mert ez a jovo, csak ido kerdese mikor lesz tele2-mobil, tele2-adsl. Lehet, hogy nem ok fogjak adni hanem valaki mas, de lesz. Elvegre nezd meg az olcso repulojegyes cegeket, itt vannak meg mindig, es nyomjak az ipart.

T-csoporton belul mar amugy is volt kannibalizmus, igaz nem net szinten, de letezo jelenseg es pontosan ezert vonjak ossze a folyamataikat (T-Mobile beolvasztasa), hogy jobban menjen az ipar.

Elobb-utobb T-Online-nak ra kell jonnie, akarmennyire is nem eri meg nekik, majd max nem bazinagy profitjuk lesz, hanem csak nagy, es elkezdenek gazdasagos megoldasokat keresni. Mert az elofizetok el fognak menni, jo addig oke, hogy a magyar fogyaszto birka es bizonyos (sajnos nagy) szazalekukat nem erdekli, hogy hulyenek nezik oket, mert szarnak ra mennyit fizetnek. De azok (mint en) akik erzekenyek az árra, azok igen is fognak valtani es igazabol nem tudom mikor fogjak mar a cegek megtanulni, hogy a jelenlegi elofizeto ''nem kerul semmibe''. Amig az uj elofizeto megszerzese ennek a ''semmi''-nek a sokszorosa. Tehat a fejlodes nem allhat meg, es emelhetik a net sebesseget 3x-ra is, ha az emberek nem fizetik ki akkor majd rajonnek, hogy azt a penzt amit a fejlesztesbe oltek, annak egy reszet vissza kellett volna tartani es inkabb olcsobban adni, mint belemenni az uj es draga dolgokba. Erdemes par forumot vegignezni, ahol mar most is ugy nyilatkoznak az emberek ezzel az uj sebesseg emelessel kapcsolatban, hogy leszarjak mert meg vannak elegedve a mostani 2M+ netukkel, azt se tudjak kihasznalni.

Most mikor felmondtam a T-Online elofizetesemet akkor oda is irtam nekik oldalszammal, kiadasi evvel Philip Kotler eme sorait, hogy a regi elofizeto a fejostehen es az uj elofizeto megszerzese lenyegesen tobbe kerul. Gyanitom nem olvastak el es ez sajnos barmely cegre igaz, T-Mobile-tol egeszen a Pannonig.

(#28) Allien válasza attavanti (#27) üzenetére


Allien
veterán

Akkor, rosszul olvastad, amit írtam! A Tele2 NEM (ismétlem NEM) szolgáltat SEMMIT (!!!), hanem csak számláz! Itt az igazi szolgáltatás az, ha egy cég HÁLÓZATOT IS épít, nem csak átveszi a T-com-tól nagyker áron, és tovább adja (tele2), mert EZ az üzletpolitika élősködés.:DDD Persze, most lehet felháborodni, csak ugye felesleges! A T2 NEM megoldás, csak látszatmegoldás, ennyi!;)
Idővel sem lesz szolgáltató, ha nem fektet le vezetékeket, akkor marad élősködő. :(((

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) kovsol


kovsol
titán

nekem jelenleg korlátlan 2Mbites TVnet adsl van itthon
bruttó 9100 ft !
én szónélkül áttérek 3-4 Mbitre ha az 10e ft körül kapható lesz

May the Force be with you!

(#30) jerry311 válasza Flashcash (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz valami félreértettél.
A jelenlegi kölcsön az olyan területek ellátására kell, ahol van fizetőképes kereslet, csak éppen nincs megfelelő infrastruktúra. Itt a fórumon is sok olyan embert találhatsz, aki csak azért használ betárcsázós netet mert nincs más. Nekik nem az kell, hogy olcsóbb legyen egy ezressel, hanem hogy egyáltalán elérhető legyen.

(#31) attavanti válasza Allien (#28) üzenetére


attavanti
tag

Lehet, hogy latszat de en akkor is HASZNALOM es olcsobban telefonalok, lenyegtelen, hogy ki szolgaltatja, akkor is olcsobban van es ha NEM ERNE meg a Tele2-nek a dolog, akkor NEM csinalna. Ez itt a lenyeg! :)

(#32) jerry311 válasza attavanti (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hidd el ha nem érné meg a matávnak, már rég nem lenne tele2 sem :)

(#33) attavanti válasza jerry311 (#32) üzenetére


attavanti
tag

Igy igaz, ezt kifelejtettem a hozzaszolasombol, igaz en ertem a lenyeget, csak Aliien nem.

(#34) Flashcash válasza jerry311 (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem értettem félre. Nem csak olyan emberek vannak akik azért nem fizetnek elő amit írtál, hanem azért mert az ár is fontos szempont nekik.

(#35) Flashcash válasza jerry311 (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A matávnak aki T-Com nem éri meg hogy van Tele2 de a jogszabályok (NHH liberalizáció) miatt kénytelen beengedni a hálózatára az ilyen 'szolgáltatókat' is.

(#36) jerry311 válasza Flashcash (#34) üzenetére


jerry311
nagyúr

Igen, az a piac egy másik része. Ezzel a kölcsönnel és a kiszolgálható terület növelésével, azokat célozza meg akiket én említettem, akikről meg te beszéltél azokat majd utána :)

Még mindig jobb ha tele2-vel is telefonálnak nemcsak matávval. Szóval szerintem így több a lebeszélt perc és jobban jár a matáv, mégha a tele2-től kevesebbet is kap egy percért mint az előfizetőjétől.

[Szerkesztve]

(#37) dark100 válasza Calibos (#12) üzenetére


dark100
aktív tag

Nekem szerencsem volt akkor. Amikor ugy gondoltam, hogy nekem is kene egy ADSL, akkor irtam az Invitelnek (ez ma reg volt, akkor meg alternativa se volt), hogy mikor lesz akcio, mert igy dragallom. Mondtak ket honap mulva. Akkor ket honap mulva rendeltem meg.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.