Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Arra az OTES-re kiváncsi vagyok, hogy van-e értelme, vagy csak újabb zajforrás..

(#2) Phantom Lord válasza LordX (#1) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Van hát! Akinek pl vizhütése van, és tuningol rendesen azok eddig is hütötték a FET-eket.

(#3) rii


rii
nagyúr

nincs rajta ISA busz.... pf..... gáz .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4) válasza rii (#3) üzenetére



senior tag

Na ja .. meg a 10 megás MFM buszos vinyómat se tudom rákötni ... :(
tiszta szívás az egész

:C

(#5) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Na, végre terjed már a BIOS-ból történő intelligens ventillátorvezérlés.

Az IDE titkosításnak egyenlőre nem látom sok értelmét. Mi van ha tönkremegy a lap, és már nem lehet ilyen feature-ű cuccot kapni? Ez csak akkor jó, ha van valami SW alapú recovery tool is hozzá. Amúgy megvédhet a BSA ellen (ha megkapja a zengedély a kocsordi tanács részirűl).

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Szép nagy chipset hűtő van rajta.

(#7) TheVeryGuest válasza rii (#3) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Inkább úgy fogalmaznék nincs rajta ISA csatlakozó.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#8) engusz


engusz
veterán

Full-full-full-full és full!

Asszem váltok Intel-re!!! :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Arius


Arius
aktív tag

Ugye a nyereményjáték köv. fordulójában ilyet lehet nyerni? Jah persze, majd rájövök mi?
:)):DD

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#10) anulu válasza engusz (#8) üzenetére


anulu
félisten

Mint már többször kifejtettem, az a baj ezekkel a lapokkal, hogy nem Socket462-es :(

Amúgy tényleg nagyon fullosnak néz ki! Ha Intel procit vennék, tuti ilyen lap menne alá!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) LordX válasza Phantom Lord (#2) üzenetére


LordX
veterán

Aki rendesen tuningol, azok közül sokan pl. növelik a VAGP-t. Pedig annak nulla értelme van...

Tudsz mutatni olyat, hogy tuning ezzel a hűtéssel és hűtés nélkül ugyanazon a gépen?

(#12) engusz válasza anulu (#10) üzenetére


engusz
veterán

Socket462???

Egyébként már aktuális lenne a gépfejlesztés számomra. Jelent az Intel alapú rendszerek nagyobb teljesítményt nyújtanak a legfelső kategóriában! Egy ilyen lappal ellennék egy jó ideig! :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) hobizoli


hobizoli
nagyúr

260EUR = ~70kHUF:O:C...



hobizoli

több drón kell ;P

(#14) engusz válasza hobizoli (#13) üzenetére


engusz
veterán

Majd le fog kúszni az ára... Hidd L!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) hobizoli válasza engusz (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aha...de addigra lesz majd egy meglegujabb meglegjobabbabb... :DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) engusz válasza hobizoli (#15) üzenetére


engusz
veterán

Miért? Eddig ez nem így működött?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) anulu válasza engusz (#12) üzenetére


anulu
félisten

Érthetően: az a baj vele, hogy nem AMD-s lap. :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) engusz válasza anulu (#17) üzenetére


engusz
veterán

Nekem is ez ugrott be legelőször! :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) xuldar


xuldar
őstag

Egy aprócska észrevétel:
''két ATA133-as és hat Serial-ATA HDD tamogatása''

Inkább:
''két ATA133-as csatorna és hat Serial-ATA HDD tamogatása''
vagy méginkább:
''négy ATA133-as és hat Serial-ATA HDD tamogatása''

Kicsit soványka lenne egy ilyen laptól két PATA winyó támogatása :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) xuldar válasza xuldar (#19) üzenetére


xuldar
őstag

Ettől függetlenül már tényleg nagyon erősen el kellene gondolkodnom, hogy mit is hagytak le a lapról, a tudásához képest nem drága.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21) engusz válasza xuldar (#20) üzenetére


engusz
veterán

Talán csak egy távirányító hiányzik már!

Hengeres IDE kábelek és a hasonló már-már alap kiegészítők (természetesen ebben a kategóriában) biztos, hogy benne vannak!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) xuldar válasza engusz (#21) üzenetére


xuldar
őstag

Háááát...:) talán a hangkártya miatt... de azt úgyis erősítőbe kötöd, ahhoz meg van távirányító...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) engusz válasza xuldar (#22) üzenetére


engusz
veterán

El tudnék képzelni jobb dolgokat is! :P
Mondjuk kompatibilis lenne az összes (ismert) szoftverrel, valamint Windows-ba is lehetne vele ''közlekedni''...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) erdoke


erdoke
titán

Picit hiányolom a gyors áttekintést, hogy ez miben több, mint az eddigi csúcs Abit 875-ös lap (IC7-G):
- Átalakított NB hűtés (nagyobb borda, alacsonyabb fordulatszámú venti),
- OTES a PWM-en,
- Másik Silicon Image SATA chip, ami már a RAID 0+1-et is támogatja, értelemszerűen 4 HDD-vel, + a déli hídon az eddigi integrált SATA 2 HDD (egyenlőre csak RAID 0),
- Az IDE titkosítás az említett chippel,
- Stb.

Részemről a teljesség igénye nélkül.:)

Kérdés viszont, hogy az IC7-G ''gyenge pontja'' valóban a négy fázisú procitáp melegedése volt-e. A tesztekben elért max. 310 körüli FSB csak a legelvetemültebbeknek nem volt elég, a többieknek ez csak reklámfogás. Illetve az Asus ''befogása'' a tuningban, feltéve, hogy tényleg számít...

A legjobb aláírás a héten

(#25) engusz válasza erdoke (#24) üzenetére


engusz
veterán

Az Abit igencsak rástartolt mostanság! Egyre minőségibb és jobb alaplapokat gyártanak! A kiegészítők minősége és mennyisége is rendben van!
Grat! :C

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) erdoke válasza xuldar (#19) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg használsz 2 db belső optikai meghajtót, ami elviszi az egyik IDE csatornádat. A másikra tényleg csak 2 db PATA vinyót köthetsz, ez már az IC7-G-n is így van. A SATA-ra helyezik a hangsúlyt, ott van a +6 vinyó helye.
Annak sovány, akinek kettőnél több PATA vinyója van, vagyis annak se, mert adnak PATA->SATA átalakítót/átalakítókat.

A legjobb aláírás a héten

(#27) Don Vittorio válasza engusz (#8) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ennyi erővel az építkezésemet is támogathatnád. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#28) laja


laja
tag

Kíváncsian várom az első teszteket, pláne azt, hogy ez az új hűtőrendszer segíti-e a túlhúzást.

Ha szombaton megnyerem a lottót, veszek egy ilyet, a leggyorsabb RAM-ot, egy 3 gigás procit, és hajrááááá..... na de ne álmodozzunk, a jelenlegi 2.8 Ghz-em teljesen elég mindenre. Sőt, most, hogy 31 évesen már kinőttem a játékokból, sok is...

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#29) engusz válasza Don Vittorio (#27) üzenetére


engusz
veterán

Majd az új gépemmel számoljuk ki a 3D-s modelljét a házadnak! :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) Don Vittorio válasza engusz (#29) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Addigra már nézheted élőben. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#31) Phantom Lord válasza LordX (#11) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

A gépem 2200 mhz felett instabil. Ha odateszek a FET-ekhez egy ventit akkor simán viszi a 2600-at is.

(#32) engusz válasza Don Vittorio (#30) üzenetére


engusz
veterán

Szavadon foglak! :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) engusz válasza Phantom Lord (#31) üzenetére


engusz
veterán

Kérdés, hogy ezt nem lehet esetleg elérni egy sima ventiel, ha oda teszed?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) Phantom Lord válasza engusz (#33) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Nekem csak oda van logatva egy 8cm-es venti, és teljesen ok minden.

(#35) engusz válasza Phantom Lord (#34) üzenetére


engusz
veterán

Gondolot, hogy az OTES jobb lenne?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) TBB


TBB
tag

''hardveres titkosítást és védelmet kínál az eNOVA X-Wall Chip révén a merevlemezen tárolt adatainkhoz, pontosabban minden, az IDE-csatornákon ''futó'' adatot levéd.''
Egy hülye kérdés:
Akkor ha CD-t/DVD-t írok, a PATA CD/DVD írómmal ezzel a lappal, akkor az is titkosított lesz, és csak ugyanezzel fogom tudni olvasni?

(#37) Atlantis


Atlantis
veterán

Ez alap egyszerűen gyönyörű. Kíváncsi vagyok, mikor lesz belőle itthon és mennyiért! ha 260€-nak megfelelő HUF lesz, akkor megéri megvenni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#38) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

nézzétek meg a Gigabyte 8KNXP -t akkor nem fogtok ennyi ájuldozni ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#39) Parci válasza GigabyteFan (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kissé részrehajló vagy... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) klepto


klepto
addikt

Bennem az a kérdés merült fel, hogy egy mezei felhasználó mint én, aki nem szereti felpörgetni az alaplapot, és nem szereti húzni a procit, annak van értelme gey ilyen lapot venni? Alapban mennyivel jobb, mint egy mezei 875p-s lap?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#41) GigabyteFan válasza Parci (#39) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ááá ugyan már ... pusztán tényeket közlük :))

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#42) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

közlök ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#43) LordX válasza klepto (#40) üzenetére


LordX
veterán

Akkor az extrákat nézd meg, és döntsd el...

(#44) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

nézd meg a Gigabyte 8KNXP extráit is pl a DPS kártyát ami hat fázisú áramkörrel teszi atomstabillá a lapot:

vagyis:
átlag alaplap 3 fázisú áramkör
extra tuning király ABIT alaplap 4 fázisú
Gigabyte Limited Edition széria mint ami a 8KNXP is 6 fázisú !!!

hmm szerinted melyik lehet stabilabb ???

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#45) Phantom Lord válasza engusz (#35) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Nem jobb semmivel se, többet nem fizetnék érte.

(#46) erdoke válasza Phantom Lord (#45) üzenetére


erdoke
titán

Tudtommal jelenleg elég kevés 875-ös lap kínál SATA RAID-et 0+1-es kivitelben, a PWM hűtése is igen ritka, a hardveres IDE lock szintén. Szándékosan nem azt írtam, hogy csak ezen a lapon vannak, mert nem vagyok benne 100%-ig biztos.
Azt hogy jobb v. sem más lapoknál, az egyéni igények szabják meg, ezek szerint nálad ezek a fícsörök nem egyeznek az igényeiddel.

A legjobb aláírás a héten

(#47) Phantom Lord válasza erdoke (#46) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Itt most konkrétan csak az ujfajta hütésröl beszéltünk.

Jo kis lap tetszik meg minden, de azt a hütést akkoris marhaságnak tartom.
Abit egyre inkább minöségibb lapokat csináál, és elég sok ujitást visz beléjük, ennek örülök. Bár azt hiszem hogy egy jó ideig megmaradok az EPoX mellet.

(#48) erdoke válasza Phantom Lord (#47) üzenetére


erdoke
titán

Igen, tény hogy a mai világban nehéz elkülöníteni az igazi hasznos fejlesztést a parasztvakító marketingfogásoktól. Talán erre jók a tesztek, várjuk meg, eldől az OTES haszna a procitápon.

A legjobb aláírás a héten

(#49) tocsa


tocsa
senior tag

Lenne ket kerdesem meg egy megjegyzesem.

1 kerdes: jo hogy ott van a szep huto a chipseten, de ez hol OTES? Az OTES, mint a nevebol is adodik, elvileg kivezeti a hot a hazon kivulre.

2 kerdes: mi az a muanyag haz a regulatorok meg FET-ek folott. Csak serules ellen ved? Vagy az ott az OTES resze? A vedelem egyebkent nem rossz otlet, mert nem tarolod le a nagy kondikat meg regulatorokat olyan konnyen. Ellenben a FET-ek nem sulnek meg a muanyag kalitka alatt? Ott van az a nagy hutoborda rajtuk, es bezartak az egeszet a muanyag hazba.

Megjegyzesem:
A titkositas minden bizonnyal csak arra az idore vonatkozik, amig az adatok az IDE kabelen utaznak, szoval nyilvan transzparens. Ennek az a lnyege, hogy igy nem tudjak lehallgani az adatokat. Ertelme nem soklenne igy. Szerintem, de ez nem tuti.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.