Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thaler2


thaler2
senior tag

Windows SideShow > baromság. Ha már leül az ember a gép elé, nem tudja bekapcsolni a monitort, és várni 1 percet mig eléri a mailkezelőjét...

ASAP: na ez már egy okosabb ötlet, vajon mennyivel gyorsabban tölt be a win?

Amugy kiváncsi vagyok, mikor jelennek meg, az első Tesco Gazdaságos Vista Ready konfigurációk... :O

(#2) Hack3er válasza thaler2 (#1) üzenetére


Hack3er
őstag

Minek ide Tesco gazdaságos gép. Már a te géped is Vista ready.

(#3) thaler2 válasza Hack3er (#2) üzenetére


thaler2
senior tag

Szerintem nem igazán érzékelted az iróniát a hozzászólásomban. ;)

(#4) Foglalt név válasza thaler2 (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez kockáknak jó lehet, mert ők ha odaülnek megnézni az e-mail-t, akkor órákra a gép elött ragadnak, így ez nem lesz jó indok :DDD

(#5) moonman válasza thaler2 (#1) üzenetére


moonman
titán

a sideshow addig baromság, amíg nem utazol notebookkal, aminek történetesen lemerült az akksija, vagy a repülőn kivetették belőle.

(#6) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Valószínűleg le vagyok maradva a technikával, mert én még megközelítőleg sem láttam olyan sebességű flash-t, mint egy átlag merevlemez.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7) Foglalt név válasza moonman (#5) üzenetére


Foglalt név
addikt

Itt azért felmerül a kérdés, hogy honnan jön ezekhez a lapokhoz a notebook?

(#8) moonman válasza Foglalt név (#7) üzenetére


moonman
titán

ehhez sehol, max előlapi vagy billentyűzeten elhelyezett kijelzőn tudom elképzelni.
de, hogy baromság lenne az erős.

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Hát, nem én vagyok a célcsoport...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Foglalt név válasza moonman (#8) üzenetére


Foglalt név
addikt

:R

(#11) Obi-1 válasza thaler2 (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Szvsz nagyon hasznos ez a mini-kijelző. Távirányítója van, már az MP3 lejátszásra is abszolút megéri. Én golndolkoztam olyan projekten, hogy egy mini érintőkijelzőt kötni a gépre, persze sem pénzem sem energiám nem volt a projektre, de evvel a kiegészítővel már megvalósítható lenne. A távirányító + serial infra sajnos a playlist váltást nem nagyon kezeli.

A SideShow-hoz is rengeteg widget lesz, mindenféle infót meg lehet majd jeleníteni rajta, hőmérsékletek, amelyekre eddig külön LCD-t kellett venni.

Az alaplapra helyezett flash-memória is abszolút jó marketing-fogás, ha a hibrid merevlemezek teljes hiányát vesszük. Talán normális méretű memót tesznek rá. Bár a super-fetching annyira nem győz meg, de ki tudja?

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) moonman válasza Obi-1 (#11) üzenetére


moonman
titán

a superfetch-nek nem kell hibrid hdd, az a readydrive. [link]

(#13) azbest válasza thaler2 (#1) üzenetére


azbest
félisten

hát.. ha nincs bekapcsolva a gép akkor ez a kis pda szerű dolog még jelezhet, hogy ''you have one new message'' :)
Ha nem tud ilyet akkor nincs sok haszna... nameg hogy a gép mégiscsak be van kapcsolva .. mert a netet és egyebeket onnan éri el a kütyü is.. szóval nem tudom mennyire hasznos...

(#14) Male válasza azbest (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ilyet nem tud... a levelek fogadásához/küldéséhez a gépnek is mennie kell. Szóval a már letöltött és ezzel a bigyóval szinkronizált leveleidet nézegetheted... ez pedig elég ritkán hasznos, hiszen ha már e-maileket néz valaki, többnyire szeretné a frisseket is látni. (persze valami megerősítés jó lenne, hogy ezt tényleg nem tudja)

Hőmérséklet, fordulatszám kijelzés jó dolog, csak ahhoz drága... a kétezer forintos venti szabályozó panelek is képesek erre (igaz, csak a saját hődiódájuk értékét tudják mutatni).

(#15) happy_harry válasza Male (#14) üzenetére


happy_harry
csendes tag

Valszeg alacsony fogyasztású üzemben járatja a rendszert, mondjuk extrém alacsony frekin, vga-t kikapcsolva, ilyesmi lehet...

(#16) Ősember


Ősember
őstag

a cikk elején csak azt hittem, hogy ezek a lapok is kapnak majd egy matricát és na bumm, pozitivan csalodtam :D most már csak az a kérdés mi értelme volt flash kártyát ragasztani a lapra? :F én ugy tudom ezeknek az adatátviteli sebessége c.a. 25mb/s ellenben a merevlemezekével, amelyek simán hozzák a dupláját. inkább szereltek volna rá olyan ddr2 foglalatot, ami ugyan ezt a célt szolgálná, viszont csak opcionális lenne :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#17) Stiky


Stiky
senior tag

És mennyibe fognak fájni ezek a lapok?! :F

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#18) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

A két inteles alaplap egyaránt a P965-ös vezérlőáramkört tartalmazza.

Az M2N32 SLI Deluxe ''Nagyon'' AMD-s.

(Rajta is van, hogy AMD Live! ready

[Szerkesztve]

(#19) Male válasza AMD ehog (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk 2 AMD-s és két Intelesről szól a cikk... szóval nincs ezzel semmi baj ;)

(#20) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

P5B Premium Vista és P5B-Plus Premium Vista... na basszus, kutyuljuk még egy kicsit meg a P965-ösök választékát...

Mod: Kiváncsi lennék, ezek a lapok mennyiben térnek el a P5B Deluxe-tól, márha felépitésben egyáltalán eltérnek...

[Szerkesztve]

(#21) #95561216 válasza Ősember (#16) üzenetére


#95561216
törölt tag

Merevlemezen elöbb meg is kell találni az adatot.

(#22) lazydog


lazydog
addikt

Venni kell a lapba jó sok RAM-ot, oszt máris Vista ready lesz belőle! :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#23) Tomievo válasza Ősember (#16) üzenetére


Tomievo
aktív tag

Nem inkább az usb-nek kicsi az adatátviteli sebessége?
A flash meg gondolom nem azon keresztül hanem valami gyors buszon keresztül fog kommunikálni.

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Talán hülyeséget kérdezek, de nem hal le hamar egy ilyen flashmemória, ha az XP folyton írja?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Ste


Ste
addikt

és vajon mennyit fognak bírni azok a flash memók az alaplapon?

(#26) virkir


virkir
veterán

A flash memóriák tulajdonságaihoz[link]
Egy másik cikkben erre a kütyüre 2millió órás élettartamot mondanak

[Szerkesztve]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27) deter


deter
aktív tag

Kellemeset csalódtam. Első cím olvasatra, arra gondoltam, hogy az innováció kimerült a d a vista ready logó, a dobozra való kirakásában. Vagy egy név válltoztatásban. Bár ez az ASPA dolog a gyakorlatban, gomdolom nem sokat fog érni. Nem híszem, hogy 50MB-nál több ramot pakoltak volnra rá. A ScreenDuo modul pedig jobban tetszene, ha nem csak egy szimpla kijelző volna, hanem valami voip külső eszköz (is)

üdv_
deter

(#28) orbano válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


orbano
félisten

De nem írja folyton, hanem olvassa (worm)

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) macilaci78


macilaci78
nagyúr

alaplapra forrasztott (egyelőre ismeretlen kapacitású) flashmemória

Nagyon LOL! Inkább lenne moduláris rendszerű! Lehessen bővíteni, lehessen szükség szrint cserélni, de ez így? :F

A külső kijelző ha jól látom, madzagos. :W Gratula: szóval aki használni akarja, az leül a gép elé és b@sztatja azt a kis vackot, ahelyett, hogy egy gombnyomásra a készenléti állapotból beröffentse a vasat és mondjuk az asztalról előhozza a levelezőprogiját. életképes ötlet, mondhatom! Ha esetleg egy ilyen kis kütyüt több alaplappal, több PC-vel is lehetne szinkronizálni, és ha már úgyis pariban adják, akkor papi, mami, gyerek gépe, amolyan hw-kulcs, loginra is jó, lenne benne saját memó mellé saját akku, hogy menet közben, mondjuk munkahelyre menet be lehessen pötyögni egy e-mailt, e-book-ot, prezentációt elolvasni, stb. De ilyesmőr szó sem esett.

A távvezérlő piros pont. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30) Obi-1 válasza macilaci78 (#29) üzenetére


Obi-1
őstag

Windows SideShow-t hasznosító ScreenDuo modul jár, mellyel az egyszerűbb feladatok (e-mailek, RSS-csatornák olvasása, zenehallgatás) akkor is elvégezhetők, ha a gép készenléti állapotban van.

Sok fanyalgó... Semminek sem tudtok örülni? :))

Még szines is!!

[kép]

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#31) bit_vector válasza Ősember (#16) üzenetére


bit_vector
tag

Hát ezt szvsz rosszul tudod. Egy flash olvasás közben képes akár 100-150Mbyte/sec-et is hozni. Mindamellett, megnézem én azt a vinyót közelebbről is ami fragmented fájlok esetén hozza azt a 60MByte/sec sebességet. Az csak egy elméleti ideális érték. A valóság ettől rosszabb.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#32) Hun'reeth válasza orbano (#28) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Az xp-nek írnia kell, hogy a kütyü frissithesse magát különben mindíg ugyanazzal frissül, nem?! Ha jól értem. :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#33) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Egyre jobb.. Alaplapra kis árammal kis kijelző kis funkciókhoz... Most ez gyakorlatilag egy PDA, csak mégse. Viszont árban nem lesz messze tőle.. Nem látom sok értelmét.

(#34) Jim Tonic válasza orbano (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az elvileg folyton változik, mi a leggyakoribb fájl. És azt a Vista írja bele, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali!

Na ezért nem cserélem le a lapomat, hogy utána legyen írva a vista.
Jönnek a Hybrid lemezek, no meg az integrált cuccost szeressük, mint a multifunkciós nyomtatót ( ha elromlik valami csere az egész).
Nem rossz dolgok, csak elöbb is eszükbe juthatott volna.

Carmack-nak akkor is igaza van!

(#36) gorlin


gorlin
őstag

Szerintem meg nem csak gyorsítani fogja rendszert ez a + flash memória.Hanem ami nagyon fontos!:Beteszek a gépbe mondjuk 1 WD raptort vagy komolyabb,hangosabb hdd-t.
Namost,ha internetezek,szövegszerkesztek akkor a vista a hdd helyett a flash-en fog dolgozni azaz kikapcsolhat akár hosszabb időre a merevlemez!!!
Ez nagyon sokat jelent halk pc-nél.Ugyan ezt fogják alkalmazni a notebookoknál is mert ott energiát is spórolnak(nem is keveset).


Nagyon örülök hogy nem vettem eddig komolyabb lapot,én 100% hogy megvárom ezt a generációt.

[Szerkesztve]

(#37) szacsee


szacsee
nagyúr

Na Cső!

Haverom kapcsolatban áll olyan szakgádzsókkal, akik javítanak pen-drive-okat és flash-os dolgokat.
Észrevették, hogy a flashnál nem a memóriaterület döglik be, hanem a fájlrendszer-kioszó tábla (fat) valahogy így hívták. Ezt használja ugyanis a legtöbbet a rendszer, minden bit írásánál, olvasásánál.
Kipróbálták, hogy mennyit bír egy nem nóname flash, ha XP-t dobnak rá.
A flash 6 óráig bírta aztán béke poraira (behalt).
Elvileg jó lenne a ready boost, meg ilyesmi, de mi lesz a gyakorlatban?
Ezeknél mien modulokat haszálnak, és a Hibrid HDD-en, na meg az SDD-ken?

[Szerkesztve]

(#38) norbszt


norbszt
tag

Hi

Kaphatoak márt magyarországon is az alaplapok :C http://www.pixmania.com/hu/hu/informatika/9/onglet.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.