Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hihetetlen. Naponta 20 ezer ember hal éhen, és erre ők az internet kiépítését támogatják. :(

***

(#2) finest válasza ollie (#1) üzenetére


finest
őstag

Hát persze, próbálják eladósítani a szerencsétleneket.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) FTeR válasza ollie (#1) üzenetére


FTeR
addikt

az a hihetetlen, h ezt te komolyan gondolod.
a lényeg pont az, h ettől olcsóbb lesz a tech élet. hatékonyabb munka->több pénz->jobb élet.

benned is biztos az a kép él, h börös csontvázak fentrengenek a földön a legyek között és arra gondolsz, h mit tudnának kezdeni az internettel...

(#4) jeges


jeges
senior tag

ehhh...az infrastruktúra nem a száloptikánál kezdődik, hanem a betonútnál meg a csatornánál. szép dolog az az elv, hogy bármilyen infrastruktúra-fejlesztés emeli a gdp-t, de mégiscsak kellene valami sorrendet tartani.

(#5) tkazmer válasza jeges (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem nagyon jó lehet egy ilyen internet hozzáférés is. Ugye ezt alapból csak a tehetősebbek élvezhetik, ami egyértelműen nem előny, viszont a kevésbé tehetősek nem tudnának mit kezdeni egy betonúttal sem(sőt, kénytelenek lennének cipőt venni, mert az aszfalt égetné a lábukat -> extra költség), és csatornával sem. A tehetős meg vesz magának terepjárót, annak az út kevésbé probléma. Viszont telefonhálózatot építeni azért már igen drága dolog, aki vehet magának terepjárót, nem feltétlenül vehet magának telefonhálózatot is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) jeges válasza tkazmer (#5) üzenetére


jeges
senior tag

bizonyosan bennem van a hiba, mer' nem tudlak követni.
vagy ez vmi vicc? :F

(mindenesetre az infrastruktúrát nem igazán a fogyasztói, hanem a beruházói érdekek ''vezérlik''. hogyan építkezzen a beruházó, ha nincs út, vasút, akármilyen út, ahol helybe lehet vinni a téglát meg a fagerendát?)

(#7) tkazmer válasza jeges (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

Fogyasztói oldalról néztem a dolgot...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) FTeR válasza jeges (#4) üzenetére


FTeR
addikt

nem tudom ezt honnan veszed. nekem már évek óta volt szélessávú netem (előtte meg dialup), mire az önkormányzat vette a fáradságot és némi pézért cserébe leaszvaltozták az utat. és csak utána rá egy évvel csatornáztak (a gyökerek majdnem felbontották a friss aszfaltot...). és még csak nem is világ végén lakom.

(#9) tkazmer válasza FTeR (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Nálunk szerencsére volt annyi esze az önkormányzatnak, hogy még régen hozott egy olyan rendeletet, hogy csak abban az utcában lehet aszfaltozni, ahol előtte már csatornáztak. Persze, ez jó hivatkozási alap is, hogy miért nem aszfaltoznak valahol...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) jeges válasza FTeR (#8) üzenetére


jeges
senior tag

ennek nincs köze ahhoz, hogy leaszfaltozzák-e az utcátokat. sokkal inkább arról van szó, hogy a sivatagban vagy az erdőben többszáz kilométert hogy kell megtenni. gondolom, nálatok sem földúton lehet megközelíteni a települést (nem néztem meg, hol laksz, sorry), hanem minimum betonúton, esetleg sztrádán. talán még a vonat is jár arrafelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.